Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 30

  • 33 772
  • 301
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 252
_Пепи_ много са красиви всички торти ,които си показала.
Момичета,благодаря ви за инфото за този комплект Уилтън.Много ми се иска да си го взема,но на този етап ми излиза досто солено.

# 196
  • Мнения: 1 491
И все пак да попитам, момичета - смятате ли, че цената на комплекта си заслужава?
И второ питане: в "Кадемлия" има ли инструменти за обработката на тестото, този с топчето накрая и тем подобни?

Има инструменти за моделиране на Кадемлия, и струват 75 лв. Поне това беше цената преди не повече от 10 дена. А комплекта за цветя на Wilton го продават за точно 70 лв... Като се има предвид, че струва между 20 и 30  USD и като сложиш и доставка, не съм сигурна кой вариант излиза по-изгодно.

# 197
  • София
  • Мнения: 2 658
Джемма,anninca, Dianthus, Dot, страхотни торти   bouquet
irinka28, аз муса на Танита не съм го правила, но за крема на покрива на Наталина, ползвам Buko.По-евтин е от Филаделфия, а за мен има същия вкус  Peace
asti, големите рози на тортата ми за Цветница ги правих с вид шоколадов фондан. Само че не тази рецепта от първа страница, а само шоколад и глюкоза. Като го извадих след половин ден престой в хладилника, го затоплих за малко в МВ и много лесно работих с него. За съжаление не си спомням, кой тука даде тази рецепта, но аз съм много доволна. Като направиш розата я слагаш в хладилника да се стегне и когато решиш аранжираш тортата. Само да отбележа, че листенцата ги изтъняваш с ръце.
Може ли някой да ми даде рецептата за тази торта Магнетен?
Аз за съжаление няма да имам възможност да правя торта за Великден, защото ще правя козунаци, но ще разгледам с удоволствие вашите красоти Simple Smile

# 198
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Момичета къде в центъра на София мога да купя сладкарска боя?

# 199
  • варненка от София
  • Мнения: 4 883

Може ли някой да ми даде рецептата за тази торта Магнетен?


Заповядай

# 200
  • Мнения: 200
petia_tag-много ти благодаря!!!Започвам да ги правя и после ще пиша как са станали

# 201
  • Мнения: 15
Благодаря момичета за милите думи!

mozila това е двойна доза на торта Магнетен  http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5669540

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 17:10 от Dianthus

# 202
  • София
  • Мнения: 2 658
marulka, благодаря, а мога ли да заменя този ликьор с друг? И какаото от разтворимото ли е щом се разтваря с вода?

# 203
  • Мнения: 1 965
Здравейте мили дами. От известно време следя форума и даже се регистрирах, но до момента освен суперлативи..... друго нямам какво да кажа. И аз от време на време сътворявам по нещо, но честно казано си падам по по-простите изпълнения. Обичам да експериментирам но досега всичко е било"изсмукано" от собствените ми пръсти. Покрай вас се подпалих и вече се усещам че усърдно се заглеждам по рафтовете. Днес бях  в МЕТРО. Открих някои неща, снимах ги тайно, но преди да ги кача ще разгледам кой какво е писал последните дни, за да не стане "дублаж". Още веднъж ПОЗДРАВЛЕНИЯ за шедьоврите.......

# 204
  • Мнения: 224
Благодаря ви момичета за добрите думи..
dimitrina73, фигурката е изрязана от фондан.
А за шрифта- писах с четка и боя директно върху фондана

# 205
  • Мнения: 1 173
И все пак да попитам, момичета - смятате ли, че цената на комплекта си заслужава?
И второ питане: в "Кадемлия" има ли инструменти за обработката на тестото, този с топчето накрая и тем подобни?

Има инструменти за моделиране на Кадемлия, и струват 75 лв. Поне това беше цената преди не повече от 10 дена. А комплекта за цветя на Wilton го продават за точно 70 лв... Като се има предвид, че струва между 20 и 30  USD и като сложиш и доставка, не съм сигурна кой вариант излиза по-изгодно.
за това ли говорите? Как 75 лева- та те са 10$ Shocked
 Мога да направя услуга на някои от вас които са от Стара Загора или Нова Загора- едни приятели се прибират в началото на юни. Те са от тези градове . Но това са страшни цени 75лв Shocked

# 206
  • Мнения: 1 491
raya_usa, при теб може и да са 10$, но за съжаление на Кадемлия ги дават по 75 лв. Аз лично им се точа от много време, но и за мен са много пари...  Shocked 

# 207
  • Мнения: 2 185
Момичета къде в центъра на София мога да купя сладкарска боя?
На ул. 3 уши, има бои, ни са само синя, зелена и лилава-течни и червена и жълта на прах
raya_usa, при теб може и да са 10$, но за съжаление на Кадемлия ги дават по 75 лв. Аз лично им се точа от много време, но и за мен са много пари...  Shocked 
Аз в понеделник заминавам за Сащ, като съм там мога да купувам и да пращам по пощата на който иска, не си струва да се дават толкова пари тук  Naughty

# 208
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, страхотна и нежна Великденска тортичка. Сега виждам, че имаш и от тези щипки, дето правят ръба толкова красив. Направо ти завиждам (благородно разбира се и малко не съвсем благородно  Joy) за целия антураж на сладкарско-готварска тематика!

 Joy Нищо подобно, ползвам щипка за лед, ама още не съм и хванала чалъма, не винаги става равномерно и красиво. Laughing

# 209
  • Мнения: 1 965
Отново съм аз..... Ами.... попрелистих страничките, попрочетох това-онова... и не открих никъде да е писано за нещата в МЕТРО./Ако все пак е имало и съм го пропуснала, се извинявам/.
Та.... На щанда при течните шоколади, намерих готов марципан в 2 разфасофки. Идея си нямам дали е добър, но все пак е нещо готово и бързо. Взех малката разфасофка и сега искам- не искам..... ще правя торта... Все пак някой трябва да се прежали.  Wink Фирмата производител е Schwartau /поразрових нета, май ще се окажат диетични неща, но не съм сигурна/ . Малката разфасофка марципан е 200 гр и струва 4,39 лв. Голямата  300гр. - 8.77 лв....Освен това има и два вида кувертюр. Единият е натурален - 55% какао. Другия е млечен. Разфасофки по 150 гр. цена: 3.91. Взех от натуралния тъй като тук в къщи си падаме по вкуса на горчивия шоколад. Не устоях на изкушението и гризнах малко.... не  е лошо.  Thinking Марципана обаче не смея да отворя, за да не изсъхне. Ако някой е ползвал тези неща, нека докладва тъй като аз ще творя чак в събота.
p.s. За съжаление не мога да кача снимки, тъй като съм новак тук във форума и нямам права. /или аз нещо не се справям/ Ако някой прояви интерес, мога да му ги пратя на e-mail или в чат. Поздрави!!!!

Общи условия

Активация на акаунт