Холандска тема - 24

  • 19 927
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 008
Мили мами, извинявайте,че така нагло нахлувам в темата ви, но спешно ми трябва превод на две думи.
Проверих всички online речници, не открих нищо. Думите са:
PERPAK;
RIOFORM

БЛАГОДАРЯ!

# 16
  • Мнения: 1 550
Azsa, напиши в какъв контекст си ги срещнала тези думи. На мен така написани не са ми познати и със сигурност са думи, които не се използват във всекидневната комуникация.

# 17
  • Мнения: 1 008
Става дума за документ свързан с транспорт (товарителница, ЧМР), някаква забележка, относно товара. Сигурно става дума за опаковката, незнам.

# 18
  • Мнения: 1 110
azsa първата дума ми се струва 4е са всъщност 2 - PER PAK т.е за пакет/опаковка (като например стек4етата кока кола по 6 броики в пакет),
а втората е вид здрав материал който се използва например за оформяне на конструкции при изливане на бетон.

Ама може в твоя контекст да е и нещо друго newsm78

# 19
  • Мнения: 1 008
Сърдечно благодаря!!!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 7 914
момичета, как сте? Hug

ние днес обикаляхме махлата 2 часа... и дъжд ни валя и слънце ни пече......обличах и събличах якето си 3-4 пъти Crazy с една дума насладихме се на холандското време Mr. Green

# 21
  • Мнения: 581
Milenski- празниците бяха супер, а след този рожден ден на Виктор вече имам подготвка и сватба да правя  хе хе хе. Напоследък много му харесва да прегръща и където и да отидем си намира "приятелка" Simple Smile. Като удари един син поглед през гъсти черни мигли, и като запрегръща все едно му е за последно и.....си умираме от смях.Сега е само на две, какво ще го правя след някоя и друга година, не знам направо.... Joy

# 22
  • Мнения: 1 132
Привет!
Милика, честита хлебопекарна. Със здраве да си похапвате топъл хлебец и да не ви се лепи, дето не трябва.  Mr. Green
Градинската мебел я избрахме от тиково дърво да е този път, че имахе една от Gаmmа от тези дето всяка година ги има на промоция и загни направо, a и доби страхотен цвят.  hahaha
Милена, мерси, имаме си надуваемо легло. Много студено. Не мога да спя на такова чудо. Мъжо спа на такова в Еншхеде, а аз до него на единично легло  Mr. Green и ми се подиграваше, че съм като принцесата и граховото зърно.  Crossing Arms
Карилуис, и моя мъж мрази Кеукенхоф, ама е ходил 2 пъти от няма и как. Първия път заради мен, но  тогава още не живеехме заедно, а втория заради майка ми. Трети път ще се прежали единствено заради Софи, но няма да е скоро.  Joy
Всяка година е едно и също, но на мен ми харесва. Може някой път да организираме групово форумско посещение, но е малко далечко.  Thinking
Софи ходи все по уверено, а в супермаркета само ходи да граби салами от хладилните витрини.   ooooh! Като почне да тича не знам.
Една моя приятелка роди и гушках бебче на едни ден.  Heart Eyes Бях забравила колко са малки, сладки топлички и как хубаво ухаят. Кака Софка и тя се нареди и имаше ''оо, оо, беби'' .

# 23
  • Мнения: 1 550
Привет, девойки Hug

Как ви мина денят? Ние се разходихме по главната на бърз ход, доколкото позволяваше тълпата. Хапнахме на крак и се прибрахме, премръзнали от студ Crazy

Илче, не бой се и ние го изкарахме тоя период с целуването. И наш Алекс преследваше девойките на две и ги целуваше на поразия. Сега те го гонят, а той се крие за майка си Crazy

Мопси, честито бебе на приятелката ти  bouquet Внимавай, заразно е Wink Около мен пък колко бременни се събраха вече. Приятелката ми в Германия ще роди до 2 седмици, наши познати също чакат дете до 2 седмици. А като се върна в БГ чакаме друга приятелка да роди през юли. Все хубави неща има да се случват тепърва Heart Eyes

Звезди, как си изкарвате с мама? Не е кой знае колко топло, но и в БГ е студено Confused

От мен Hug

# 24
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Здравейте момичета
Миленски и моята приятелка чака беболинка тия дни, та все се разкарвам с мобилния ако ми звънне да взема "каката". Ама как се е наплашила горката от предното си раждане, та сега само ме чака да я успокоявам. Hug
Днес при нас, не капна капка дъжд Peace., открихме и сезона на барбекютата - така че, беше просто един чудесен ден!
Звезди да си покаже диамантчето от днеска и тука. Hug  bouquet

# 25
  • Мнения: 7 914
Милен@
като питаш да се похваля...
 днес ходихме в Антверпен и на отивне го направихме 4 часа... накрая вече ми идеше да изскоча от колата в движение Crazy -  мразя задръствания и тн... официалния повод беше диамантеният музей ( понеже аз го разгледах преди 3 година , а мъжО не Blush )...този път имаше специална колекция.. изложени бяха експонати красили известни личности като Мерилин Монро, Джулия Робъртс, Мадона и тн и тн...

та не останахме без диамант, а ТУК в употреба tooth

# 26
  • NL
  • Мнения: 520
Привет и от мен.
Ей много бебета се очакват,успех и кураж на бременните.
Ние изкарахме празника моткайки се с колата но не ходихме на нищо интересно.Тръгнахме без цел но усетих по едно време половинката,че кара към едно градче където са повече от приятелите му.Да,ама на мен никак не ми се ходеше там а и без уговорки не обичам посещения и след бързо размисляне и той се отказа.После от немай къде се забихме в Икеата.
След това нали е рожденник днес си спретнахме една гала вечеря и така изкарахме остатъка от вечерта.
Стерче честито ви откриване на барбекю сезона.
Миленски,Алекс оправи ли се вече?Вие ще ходите ли тази година в Бг?
Мопси вие кога режете лентата в новата къща?Имате ли още много за довършване?Софката сигурно стабилно вече е проходила щом и пазарува вече в супера  newsm71.
Ние спахме на надуваемо легло като наште бяха тук.Не е толкова зле,та даже ми беше удобно.Но какво дебнене беше котката да не влезе в стаята,че един път да си наточи ноктите и щяхме да спим на земята.
Звезди е те тоя диамант и ние го обичаме coolcool


# 27
  • Мнения: 1 132
Добро утро!
Милика, честито на половинката на патерици. Да е здрав, много да  те слуша много, много да те обича и много да ви глези с Ариенка. 
Баща ми днес е рожденник и ще прави купон без мен.  Sad  Преди малко ми каза, че отивал да си купи нов костюм, че бил заслабнал с 15 кг след байпасите и строгата диета и не му ставали.
Ние днес се местим официално. Аз разглобявам компютъра всъщност.  WinkИма доста да се дооправя в къщата, но половинката ще довършва като заминем.  Надявам се метеоритния двор да е красива градина като се върнем.  Sunglasses
Милена, то направо бременна епидемия из холандско. Дано се опазя още 2 години.  Joy
Звезди, аз тия диаманти по ги обичам.  Mr. Green
Аз ви изоставям за един месец. Пожелавам ви хубаво време.  Hug

# 28
  • Мнения: 1 550
Добро утро от мен Hug

Милика, честит ти рожденик на патерици  bouquet Здраве, щастие и любов!
Ако знаех, че е Икеа е била отворена вчера щяхме и ние да се занесем до там Thinking При нас времето беше вчера студ, вятър и дъжд Sad
А Алекс е вече добре, приключихме с антибиотика вчера. От няколко дена е ламя Спаска- на всеки 2 часа иска да хапва. Но той има и доста да наваксва, че заслабна 3 кила откак се разболя ooooh!
Тази година ще си ходим за 5 седмици. Юни заминаваме с Алекс, а половинката идва по- късно.

Звезди, страхотен диамант и много вкусен при това Mr. Green

Стерче, леко раждане на твоята приятелка Hug

Мопси, честит рожден ден на баща ти  bouquet Да ти е жив и здрав!
Да си изкараш страхотно в БГ Hug А като се върнеш да намериш къщата в изрядно състояние Hug

Днес се очертава хубав ден. След малко отиваме да вземем капарираното колела за мен...и вече няма тън- мън ще карам колело (а не съм карала колело от 28 години) Joy

Слънчев ден от мен Hug

# 29
  • Мнения: 1 559
Здравейте момичета!! Hug Hug
И при нас времето вчера беше  Sick #Cussing out...само следобед по едно време пекна малко...но ние вече се търкаляхме по диваните Laughing.Излизахме сутринта,събрахме малко студ и дъжд и се прибрахме. Mr. Green
Надyaвам се утре да е хубаво време Praynig,че ще ходим до Амстердам да си видя дружката... Party
Дайте някой сайт със забележителности в Амстердам... newsm78
Мопси,да си изкаратйе супер в БГ-то newsm44 newsm68...и аз вече искам да раждам и да си ходим във Варна smile3514
Миленка,аз на колело също от дете не съм се качвала Crazy..изпитвам някакъв панически страх,само като ги гледам,незнам защо newsm78.Надявам се след време да се престраша,ама то тогаз с 2 деца,май забрави вече Joy

Общи условия

Активация на акаунт