Вчера разбрах че съм бременна какво да правя?

  • 24 480
  • 138
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 489
Търсиш съвет - не прави аборт! Радвай се на щастието, което имаш. Ще се справите заедно!
Честито!   bouquet

# 46
  • Мнения: 801
Била съм в твоята ситуация и знам, че е ужасно, да имаш избор да решаваш.  Не изпитвам скрупули, нито че абортирах на 23 и 28, нито че родих прекрасен син на 36. Изборът си е само твой, ти и твоите цели и мечти са най- важните в момента, защото приятел и семейство не са вечни (извинявам се за цинизма, но живота е пълен с обрати и трябва да си готова и за тях).
Мисля, че в твоята ситуация е важно да си помислиш трезво, какъв баща ще е приятелят ти, защото на думи им е лесно, но като дойде лайняният памперс, плачове, безсъние, разходки, четене на книжки, игри и други родителски задължения бият отбой и търсят спокойствие, но не с книга "Детски болести" и "Развитие и възпитание на детето през първите 6 години". Рядкост е мъжете в България да са възпитавани от майките си за равностойни бъдещи партньори и да изпълняват всекидневните си домашни задължения наравно с жената (миене, пране, чистене, готвене, пазаруване,  гладене, тичане тук и там).  Обикновено след време изтъкват, че носят парите и имат труден работен ден (предпочитайки да останат по- дълго на работа, отколкото в къщи). В България за жалост още няма закон задължаващ съпруга да върши домакинската работа или да плаща за извършването й. Да не се окажеш изведнъж с две деца и домакинство, без лична перспектива, време и финансово зависима от съпруг, който след две години още не знае къде стоят чорапите и пуловерите на детето.   В България няма и закон , задължаващ мъжа да плаща издръжката на жена си след раздялата, като реванш за нейните пропуснати мечти. Финансова независимост е много важен фактор, дава ти свобода на разума, сърцето и постъпките.
Избери кое е най- доброто за тебе и децата, които през следващите поне още 20 години можеш да заченеш и родиш.  Повтарям и в двата случая няма да съжаляваш, и двата имат плюсове. Някои жени дори се пристрастяват да се жертват за децата си и да са майки мъжа си.

# 47
  • Мнения: 668
Много добре казно Peace.Едно дете обръща най -вече живота на майката на 380 грдуса.Прекрасно е да имаш дете,но и според мен е важно да си отговориш дали сте готови.

# 48
  • Мнения: 219
Аз съм на 24 години и родих преди 2 месеца. С таткото също нямаме брак и когато решихме да имаме дете бях студентка с тежки последни изпити и предстояща дипломна работа. Изтеглих всичко по-рано, написах дипломната работа за рекордно кратко време и в седмия месец успешно я защитих и завърших. Така че, това че си студентка не бива да те притеснява и да е фактор, който ще определи решението ти, по-важното е какви са отношенията ти с човека до теб, дали си сигурна че той е Човека и ще е до теб когато имаш нужда от него. А това за готовността ...не мисля че има човек,който да каже "ето,точно сега съм готов да имам дете", според мен на първо място в момента са отношенията между вас двамата.  Peace
Успех ти желая от все сърце!

# 49
  • София
  • Мнения: 7 220
Понеже пишеш, че си студентка по архитектура, а аз съм архитект, искам да ти кажа, че моментът съвсем не е неподходящ за бебе.
Алтернативната ситуация е горе-долу следната:
- завършваш на 24-25 години;
- след това са необходими поне 2-3 години, за да започнеш да натрупваш професионален опит, и още толкова, за да се утвърдиш на работното си място.
С други думи моментът за бебе настъпва когато си на около 30 (както стана и при мен), за да може спокойно да се оттеглиш за известен период, в работата достатъчно да държат на теб и да те изчакат, и ти да си спокойна, че вече имаш достатъчно опит и няма да го "изгубиш" по време на майчинството.
В твоя случай, когато завършваш (+1-2 години), ще имаш отраснало дете, което ще може да тръгне на детска градина, и много по-гладко да тръгне професионалното ти развитие.
А и най-важното е, че имаш подкрепата на приятеля ти.
Успех!

# 50
  • Мнения: 1 691
Аз не съм архитект, но смятам, че каквато и да ти беше специалността/професията, по-добре  е да имаш бебе докато учиш (е, не е лесно, но човек се справя) и после много по-спокойно започваш да градиш кариера.
Ето аз родих на 32, имам хубава професия и доста добри перспективи (научна кариера), но точно сега, когато е най-плодотворното време да градя нагоре, аз си седя с детето (и се побърквам от щастие, че го имам!). Колегите ми с големи деца постоянно ме изпреварват.

# 51
  • Мнения: 139
Искаш ли да чуеш още една подобна история? Когато аз забременях бях на 20 г., с бащата бях от половин година. Въпреки това и двамата искахме детето. Не е лъжа, че ми беше трудна и бях несигурна. Но в нито един миг не съм съжалила, че съм родила сина си. Освен това също съм студентка. Тогава бях в края на първи курс, а вече съм на финала на бакалавърската си степен. Стига да имаш воля можеш да постигнеш всичко - и да учиш ,и да правиш кариера, и да си гледаш детенцето. Не забравяй, че изборът е само твой. Никой не може да решава вместо теб. Моите родители също бяха шокирани в началото и смятаха, че ми е рано, но сега са най-щастливите баба и дядо на света.  bouquet

# 52
  • Мнения: 8
     ще следя темата с огромен интерес, защото аз пък вчера разбрах че съм бременна Shocked .При мен нещата са още по -объркани, защото съм с този човек от 2 месеца  Rolling Eyes
     И в момента съм в същата чуденка какво да правя. Най -лошото е, че работим в различни градове и не мога да го видя сега и да обсъдим нещата. Но вярвам че всичко ще си дойде на мястото и ще вземем правилно решение. Мисля си за това какво ше стане ако направя аборт, страх ме е,  да не се окаже че няма да мога да имам деца, понеже непрекъснато имам някакви проблеми.

    Най- важното е да си сигурна в това, което искаш и да не взимаш прибързани решения.

    Ако имаш нужда да си поговориш с някого в твоето положение, можеш да ми пишеш на лични Simple Smile

Надявам се всичко при теб да се нареди!!!

# 53
  • Мнения: 583
Нямам какво да добавя, момичетата са казали всичко.Щом ти и таткото искате бебето не виждам проблем. Майка ти щом е християнка трябва да е против аборта, а личните ми впечатления са , че за внуче боли много повече.Желая ти успех и лека бременност.  bouquet
Добре дошла в нашите редици Laughing

# 54
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Aneliq_Ivanova радвам се, че си се успокоила.
От последния ти пост, не разбрах какво реши?

# 55
Здравейте мили момичета, сега се връщам от преглед и доктора много ме обезпокои, защото аз нямам познания по този въпрос с бебетата и тяхното нормално състояние и реших да ви споделя неговите думи.Аз живея във Варна в момента и отидох при доктор Марио Давидков, не знам дали има момичета от Варна тук и не знам дали е добър лекар.И така той ми каза че съм забременяла на 1.06.08 и че вече съм минала първия месец каза ми че имам киста на единия яйчник и че това било нормално да не се притеснявам, каза че нямало да мога да си износя бебето и че имало опасност някакво "жълто мехурче" да се отлепи и аз се притесних понеже половината неща не ги разбрах и прегледа ми струваше 120 лева.След 1-2 часа реших да се посъветвам и с друг лекар доктор Ангелова от Майчин дом тя ми каза че всичко било нормално и че на този ранен етап не може да се каже дали ще мога да го износя и дали бременността е рискована.Не знам на кого да вярвам и дали да се консултирам и с друг лекар.

# 56
  • Мнения: 159
Виж, аз направих тази грешка на годините горе - долу като твоите да си махна бебето. Аз лично не исках, но от липса на подкрепа отвсякъде постъпих както другите искат. До днес не спирам да си мисля за това и да ти кажа с мъка. Направи каквото ти искаш, а не каквото другите казват. Ще се справите щом сте двамата.

# 57
  • Мнения: 159
Консултирай се и с друг лекар. Аз залагам на второто мнение. Стискам ти палци всичко да е ок.

# 58
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Здравейте мили момичета, сега се връщам от преглед и доктора много ме обезпокои, защото аз нямам познания по този въпрос с бебетата и тяхното нормално състояние и реших да ви споделя неговите думи.Аз живея във Варна в момента и отидох при доктор Марио Давидков, не знам дали има момичета от Варна тук и не знам дали е добър лекар.И така той ми каза че съм забременяла на 1.06.08 и че вече съм минала първия месец каза ми че имам киста на единия яйчник и че това било нормално да не се притеснявам, каза че нямало да мога да си износя бебето и че имало опасност някакво "жълто мехурче" да се отлепи и аз се притесних понеже половината неща не ги разбрах и прегледа ми струваше 120 лева.След 1-2 часа реших да се посъветвам и с друг лекар доктор Ангелова от Майчин дом тя ми каза че всичко било нормално и че на този ранен етап не може да се каже дали ще мога да го износя и дали бременността е рискована.Не знам на кого да вярвам и дали да се консултирам и с друг лекар.
120 лв за преглед...Ще те гледа и в очите ще те лъже, току виж и мъж те изкара...Консултирай се и с други лекари, а прегелда, ако не е на 3Д няма как да е над 30 лв.Успех  bouquet

# 59
  • Мнения: 1 919
как 120 лв за преглед малеее тоз давидков..... Shocked,  за  майчин дом,аз съм от Варна. ....Ходих там през бремеността, там раждах, доволна съм, щом са ти казали, че няма нищо притеснително на този етап сигурно е така ....120лв ужасссс.....то 4д прегледа е не повече от 80лв....ужасссс

Последна редакция: вт, 01 юли 2008, 17:50 от galentinass

Общи условия

Активация на акаунт