Аз ще съм Януарска мама, а пупата ми вече е доста голяма

  • 15 225
  • 299
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 3 249
Ха добър вечер Simple Smile
Еспа, аз установих, че книгите - всеки автор си има свое мнение, което не се покрива с това на друг. И, че много е важно книгата да е писана поне от български автор. Аз лично четох и препрочетох единствено Книгата е преиздавана сума ти пъти и се актуализира според времето, както установих. Гледах в едно предаване и авторката и останах страшно очарована.
Копривке...да не те изненада Калоянчо в скоро време с някоя снахичка. Той и моя е целувач, ама...Бубичко, ти с 2 моми - я виж колко свекърви сме тука - малко сме далече, но любовта граници няма Joy
Що се отнася за работата...и аз имах намерение да се върна след 9-я месец на Хриси, но си останаха само намерения Embarassed Гузно ми е, но не съжалявам...Сега обаче не знам дали ще издържа още 2 години в къщи. 4 години извън работна дейност... #Silly и после ще се върна в първи клас...
Лорини, в кафето ще сме - то напоследък другаде не ходим - трябва членски карти да ни издадат вече Joy

# 211
  • Мнения: 641
Svetla70, много ти благодаря за включването и за съветите! Добре си дошла в нашата темичка по всяко време Wink Аз също ви чета от време на време
Доника, благодаря за инфото! Тази книжка изглежда интересна!

# 212
  • Мнения: 429
Бръм, хубаво е, че си пуснала анкета, тъкмо да посъберем разни свежи мнения!
Аз засега на ЖК (по твоя препоръка) ходя при Папукчиев и съм много доволна, той ме пита къде ще раждам и ми се стори, че има малко резервирано отношение към Света София (на Мазнейкова), не каза нищо конкретно, но аз го отдавам на професионализма му...
Аз също съм доста резервирана към частните болници...в Света София ходя при д-р Камелия Павлова, предполагам, че тя ще води и раждането ми...Аз съ осигурена към ЗОИ и те ми поемат всичко, не съм дала стотинка до сега, а и не мисля да давам, но се чудя дали отношението в Света София към мен ще е същото като към майките дето си плащат, а и както термина ми е около новогодишните празници...
От друга страна ако изебра някоя от държавните болници по линия на ЗОИ всичко ще ми е безплатно- ВИП стая, избор на екип (като не знам кой да избера..)
Много е индивидулано всичко, преди 4 години майка ми роди в Св.София (Тина Киркова)..огава беше на 40 години, роди секцио при дежурен екип и беше супер доволна...Миналата година, когато забременях бях сигурна, че ще раждам там..., но след последвалия кюретаж, отношението на санитарките в Патологична бременност и "прецизната работа" на докторката, която ми направи кюретажа...е вече хич не ми се иска да се връщам там!
Голяма каша...истината е,че няма перфектна болница и май по-скоро трябва да се молим за късмет, безпроблемно раждане и здрави бебчета...
BTW не се чудете, че пиша в 5 през ноща...събудих се и се надявам PCто да ме умори, за да заспя отново...

# 213
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен!
Амелия радвам се, че всичко е ОК с мъжа ти. Да си го пазиш.

Както обещах след болките вчера да ви разкажа какво стана. Ходих на преглед във болница Вита. Прие ме някакъв си доктор Хаджиев. Много свестен човек, само се майтапеше и се опитваше да ме разведри, че на мен ми беше адски зле. Оказа се, че с бебока няма никакъв проблем. Потвърди, че е момченце и даже му снима "мъжествеността" както се изрази, че да се фукам. Всъщност болките били от сраствания най-вероятно от операцията от апендицит, която са ми правили преди няколко години и които сега се разтягат. Според него може да си ме боли да края на бременността. Лечението е единствено Нош-па или бусколизин. Нямало опасност от предозиране. Каза да си го взимам при болки, ако трябва на 2 часа.

А иначе много съм доволна от отношението във тази болница. Вече се замислям дали да не се насоча да раждам там. Една колежка роди скоро там и е много доволна. Всичко осигуряват. Но не съм питала ако съм осигурена при тях каква ще е цената. А иначе за сравнение едно раждане във Шейново миналата година на една приятелка и е излязло 1000 лв. за докторите, акушерките, сестрите, анестезиолог на ръка, а отделно всичко е трябвало да си носи, за нея и бебето.  Във Вита пише, че е 1300 и трябвало да си носиш само телефон и зарядно. Та незнам дали няма да ми излезе по евтино в крайна сметка.

Espa относно книгите за бебето, от майка ми знам, която също сама ме е гледала и мен и сестра ми, че по книгите на д-р Спок. Четеш ги и няма да имаш проблеми. Всичко пишело. И аз като нямам опит мисля да прибягна към този вариант.

Другото, за което искам да ви се оплача е че вчера имах разговор с шефката и шефа, че не им бях казала за бебето. Просто само дето не се разревах. Добре, че съм в напреднала бременност иначе сигурно ако беше по-рано щях да отида да направя аборт веднага. Само дето не ме изядоха с парцалите, че съм забременяла. Пък и не съм им била казала, че "възнамерявам" да забременея. Едва ли не сега фирмата ще пропадне, кариерата ми също и все такива  хубави приказки ми наприказваха. А говорим за фирма от 250 човека, в която определено има кой да ме замести, но за тях било голям проблем и трябвало отсега да кажа кога ще отсъствам. Просто ужас   smile3511. Та ето един пример как не всички приемат бременността като щастливо събитие.

barboran4e, Бръм и аз съм при Папукчиев, може да се засечем пред кабинета някой път. И аз съм много доволна от него, жалко само, че не изражда. Ето такива трябва да са всички доктори.

Ох, цял роман изписах, хайде до после.


# 214
  • Мнения: 865
здравейте
сложете ми синьо щъркелче,Дари ще си има братче Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
иначе съм добре и аз,и бебето,което е по-голямо за седмиците си-явно ще е гигантче след кака си-4250 Whistling
вдигнала съм си хемоглобина-111,но май пак ще имам проблеми с бъбреците Cry,ще трябва да пия Ципробай и да давам урина....
дано всичко да е ок Praynig Praynig Praynig
приятен ден от мен  bouquet

# 215
  • Мнения: 429
sladur4esta , Бръм аз съм на преглед при Папукчиев сега в петък (08.08) в 10.45. Ако случайно някоя от вас има час тогава, може да сподели:о)
Трябва да тръгвам на рабоат вече...не съм спала цяла нощ..как ще издържа в работата не знам..

# 216
  • Мнения: 1 102
Добро утро, и аз изпратих баткото малко при баба, и сега ми е много мъчно, вчера доста си поплаках. Преди да си отиде гушнал корема ми и вика: "Сестричето ми, не се притеснявай, батко скоро ще дойде." Мнго ми е сладък.
А сега си лежа и ме боли главата, към края на другата седмица ми предстои серклаж и лежането ще продължи доста. Но въпреки това вътрешно вярвам че ще има щастлив край.
Поздрави и целувки на всички. Hug

# 217
  • Мнения: 1 341
Момичета здравейте,
ходих вчера на преглед. Бебчето е ок. точно отоговаря на седмиците и дните  си. Направо ги закова. Всичко е в норма и за сега се развива както трябва. Не можа да ми потвърди пола, защото се беше излегнало по корем и шанс да си види С класата ми никакъв. ( нали майтапя мъжът ми, че ако е момче ще ми купува С класа .... та той ме спука от бъзик, че нещо не мога да я видя за момента)  Joy Доктора всеки път много се забавлява с нас, защото те си станаха приятели и аз като легна на кушетката обявявам "Личните разговори свършиха, да се съсредоточим" и познайте как се съсредоточават 50% от прегледа е под формата на майтап. А имам и още една хубава новина. Моят доктор се връща в Шейново  newsm44

# 218
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета

по отношение на раждането и аз съм чувала много добри отзиви за Вита и също смятам да раждам там, но има още много време докато взема окончателно решение. За себе си съм решила да е  в частна клиника, защото отношението е друго. За Токуда знам, че имат най-модерната техника, но пък за там нямам информация от първа ръка.
Аз съм на доктор утре и ще видим дали всичко е ок с бебока  Grinning.

# 219
  • Мнения: 189
                                    Добро утро моми4ете.4естит мъж на Киша.Бих искала да помоля за едно розово щъркел4е,
                                    понеже доки каза 4е ще е мома.
                                    На среща с беба сме 4ак на 27.08 за ФМ,дотогава търпение.
                                    Желая на  вси4ки лек и усмихнат ден.

# 220
  • София
  • Мнения: 276
sladur4esta , Бръм аз съм на преглед при Папукчиев сега в петък (08.08) в 10.45. Ако случайно някоя от вас има час тогава, може да сподели:о)
Трябва да тръгвам на рабоат вече...не съм спала цяла нощ..как ще издържа в работата не знам..

Barboran4e, моят час за Папукчиев е за следв. седмица( 14.08), но ако искате, като записваме часове за Септември, може да ги запишем в един ден и да се видим там Heart Eyes.....Теб утре като ти мине прегледа, кажи за кой Септември си си записала час, за да се запиша и аз за същата дата.

ESPA,, много хубаво си го казала- важното е да има любов и разбирателство, пък останалото ще се нареди.

Sladur4esta....хич не им се нервирай на шефовете..те явно те приемат като" работна ръка" , но не и като човек с право на личен живот. Явно за в бъдеще трябва да го имаш в предвид или да се огледаш за друга работа, защото детенце, като поотрасне и тръгне на ясла, ще почне да боледува, а щот от сега не проявяват разбиране, хич не ги търси и после за някакво съдействие. По същият начин ще ти се цупят и за болничните( които са си твое право).

КИША,Slasur4esta честити сини гащи и на вас! Увеличава се отбора на Бъдещите свекърви!

# 221
  • Мнения: 1
Здравейте сладурки,
не успях да се включа по-рано, но ви прочетох на почивки. Да ви се похваля, вчера всичко мина нормално, бебока е ОК, много беше мързелив и само се прозяваше. Така и не можахме да видим пола, не се обърна и за миг да ни се покаже, ама явно си ми е срамежливо бебчето. Иначе и ние сме си по мярка за седмиците и размерите. Каза ми 17-18 седмица.  Аз предполагам че ще е момче, и една друга докторка, при която ходя по зд.каса ми каза мъж, но аз нещо много не и вярвам, защото пъпната ни връв е все между крачета, а това много заблуждаволо.
Това е от мен за сега.

# 222
  • Мнения: 875
Здравейте и от мен  Hug
аз вече съм по добре гърлото не ме боли, хремата почти мина, появи ми се кашлица и си взех сироп студал  newsm78 сега приемам съвети и за кашлицата  Wink
Амелия представям си какво си преживяла  Hug радвам се че всичко е завършило добре
Браво за хубавите новини от прегледите  Laughing мен ме викат чак след 20-ти, дано бебо да е наред след тази настинка
Момичета аз продължавам да се чудя стана 2 седмици дали усещам бебето или не  Crazy не ми се смейте ама наистина не мога да разбера то ли е,усещам като побутване ама много леко, на тези които им е първо кога го усетихте и какво точно усещате  newsm78

# 223
  • Мнения: 3 861
КИША, Slasur4esta синьо щъркелче
emy17, розово щъркелче

Отделям си ви тук за да сте ми накуп тези с промените и да не се налага да ровя назад.

Хайде сега да ви разсмея  Laughing
Ако знаете какво ни се случи снощи.... hahaha
Сега се смея, но снощи така се бях уплашила и така пищях... Shocked

Нападна ни прилеп!
Живея в доста населен квартал на София на 8-я етаж в средностатистически апартамент bowuu
 Наместваме се снощи да си лягаме и нещо мърда и шумка откъм прозореца, под пердетата. решихме, че котаракът на свекърите се е заврял и мърдоличка. Мъжът ми стана за  да го изкара от хола и да си лягаме, дръпна пердето уж да го намери, но изведнъж нещо с големината на врабче се разлетя яко и почна да прави къгове над главите ни. Мъжът ми установи, че е паникьосан от светлината на лампата прилеп, който се блъска напосоки. Аз естествено се разпищях неистово и понеже не мога да хукна и да се спасявам заради резките движения се завих с чаршафа и легнах на леглото продължавайки да пищя Blush .
Мъжът ми пълзешком стигна до прозореца, разтвори широко и двата за да излезе прилепа при някое от  къгчетата, той няколко пъти удари греда, но някрая се разкара. Междувременно котаракът(сиамски) се превъзбуди от създалата се ситуация и се покатери на леглото и тръгна дебнешком към мен, аз вече не пищях  bowuu. Аз тъкмо си бях подала главата и се оглеждах какво става, а мъжът ми затваряше прозорците за да не се върне летящата гад и го видях, че тоя малкия всеки момент ще ми се метне! За части от секундата си протегнах ръката към него завита с чаршафа и той като ме нападна ми уцели завитата с чаршаф ръка. И добре че стана така защото ме издра жестоко, имам няколко дупки, ужас, а представям си какво щеше да бъде без чаршафа
Мъжът ми скочи да ме спасява от котарака и го перна през дупето за да го изгони, но мръсната котешка гад се обърна и нападна него. метна му се на крака, увисна с нокти на него и започна да го хапе и дере. най накрая мъжът ми успя да го  изблъска в коридора, да го изхвърли от хола и да затвори вратата. В резултат имаше жестоки рани и дупки по крака, цялото му коляно е ж ужасно състояние, тече много кръв и сега му е подуто и почти не може да стъпва на крака си, много го боли.
Аз от своя страна се страхувам да излизам в коридора, за да отида до кухнята или тоалетната мъжът ми  ме ескортира. Изпадам в ужас, че малкото чудовище пак ще ме нападне.
Как ще го гледам още 7 дни незнам.
Тук искам да уточня, че обожавам животни, цял живот съм гледала котки и кучета. Последните ми кучета са при майка ми защото като се омъжих нямаше как да ги помъкна с мен. Много обичам животните, а и те ме обичат, никога не съм нападана нито от домашно, нито от улично животно(да чукам на дърво), но това котенце за втори път ме напада, хич не го обичам. Първия път бях бременна с Калоян, издра ми жестоко ръката, даже ми остана белег. Тази котка просто е извратена според мен.

Това е, оплаках ви се, сега се смеем, но снощи беше страшно

# 224
  • Мнения: 656
Ох, като ви чета за пола... така ми се прииска и на мен да разбера дали ще трябва да пребоядисваме момчешката стая или не... Ама ще тр да чакам.. на преглед съм чаааак на 22-ри, при това ще ме гледат на обикновен ехо и не знам дали ще можем да видим нещо... офф, как ще издържа докато си видя бебо...  Heart Eyes

Леле, Копривке, голямо преживяване сте имали верно!  Прости ми, ама доста се смях като го четох - ти така си го описала, че верно само на смях ме напуши Laughing А и първото нещо, което ми се наби на очите от поста ти беше "нападна ни прилеп!" и... ха ха ха ... Simple Smile А то всъщност май нападението е дошло от котето по-скоро, а не от прилепа.. Дано мъжът ти да се оправи по-скоро, че много гадно така...  Няма ли къде да я дадете тази котка?  Някъде на село? ...

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 13:29 от Smiling_Sisi

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт