"Лятото си отминава, а МАРТенчето бързо наедрява"

  • 12 887
  • 295
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 361
Веси- от Айко.
весел уйкен от мен  bouquet

# 211
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Колко много сте изписали само за няколко часа  Grinning
Аз излизах да се разходя, ходих до работа да си видя колежките, купих си няколко списания и едно масло за бременни на Weleda (видях да се коментира тази тема във форума на майките). Сега ще го пробвам, но си взех от най-малките разфасовки от 10 ml., защото от 100 ml. струва 40 лв.
И за кумовете пак да кажа нещо - явно за повечето от вас те са просто едни свидетели на сватбата и нищо повече. Но според мен те наистина трябва да са двойка, защото аз ги възприемам като най-близкото семейство до младоженците. Не съм склонна да спазвам стриктно някакви традиции, на моята сватба имаше доста различни неща. Ако се събирате с кумовете си на празници или на някакви други събития, то техните половинки не се ли чувстват малко в страни от нещата?

# 212
  • Мнения: 4 428
Ако се събирате с кумовете си на празници или на някакви други събития, то техните половинки не се ли чувстват малко в страни от нещата?

Че защо да се чувстват в страни  Rolling Eyes Ние не си говорим с кодове или нещо такова. Това са си съвсем нормални гостита със нормални разговори. Всеки може да се включи, доре да не са партньорите им.
Вие какво толкова тайно си говорите с кумувете, че никой друг не може да ви разбере  Rolling Eyes

# 213
добра вечер на всички

vesel4e, и аз живея близко до Зоологическата, да не сме съседки  Joy

fever, и последно да кажа за кумовете - ние просто сме общо 3 двойки вместо 2 - и това не ни пречи да се събираме и т.н. по никакъв начин, никой не се чувства "тъпо"

аз сега ще моля да не ми се смеете, ама пак ще питам за много бъдещо нещо. ако се сещате бях питала за легло тип сгъваемо легло-кошара. днес ми казаха, че щом бебето почне да се опитва да сяда вече не е добре с такова легло защото е нестабиилно и може да се обърне. много ще съм ви задължена да споделите който има опит има ли такова нещо  Praynig

момичета, искам да ви питам и нешо за цитонамазките. на някои сайтове пише цитонамазка, а на някои - онкопрофилна (или подобно) цитонамазка. Според вас едно и също ли е  newsm78 според мен е същото, но все пак се чудя  newsm78

и последно нещоза сънищата. онзи ден сънувах, че съквартиранта с гаджето се прибират по-рано от море и питат този пъпеш на техния рафт на хладилника дали е техен или наш (наистина бяхме сложили 1 пъпеш на техния рафт защото на нашия нямаше място). представете си на другия ден наистина съквартиранта (макар и сам) се прибра по-рано от море.... казахме му, че съм бременна, той каза, че няма против да останем, ама трябва да говори с гаджето си и с хазяите и сега пак сме в очакване. ако се присетите по някое време, стиснете палци за нас да няма проблем да останем!!!

# 214
  • в гората
  • Мнения: 25
 Здравейте момичета!
 Аз днес бях на преглед, и да чукна на дърво всичко е наред, бебчо пак подскачаше и сме пораснали вече сме 8.5см. от главата до дупето Grinning.
 И момичета не се карайте за глупости, всички сме различни и всеки гледа на околните по различен начин, един се дразни от едно друг от друго, но не сме тук за да се караме помежду си заради трети лица.Нека се постараем да си създаваме положителни емоции с влизането си тук, а не обратното Praynig.
 Аз също не съм правила още никакви изследвания, но днес док. ми даде списък какво трябва да изследвам и каза в 18г.с. като ходя да ми взимат кръв за БХС да ми вземат и за другите неща.
 А по въпроса с кумовете, преди 9год., когато подписвахме с мъжа ми кумувете ни бяха гаджета, а преди три години се ожениха и те  Wink.Така че човек никога не знае ако са семейни може да се разведат Naughty, ако пък са двойка може да се оженят Thinking.

# 215
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Ако се събирате с кумовете си на празници или на някакви други събития, то техните половинки не се ли чувстват малко в страни от нещата?

Че защо да се чувстват в страни  Rolling Eyes Ние не си говорим с кодове или нещо такова. Това са си съвсем нормални гостита със нормални разговори. Всеки може да се включи, доре да не са партньорите им.
Вие какво толкова тайно си говорите с кумувете, че никой друг не може да ви разбере  Rolling Eyes
Естествено, че не си говорим кодирано. Явно не ме разбирате или не мога да се изразя правилно, за мен какво са кумовете. Ако мислите те да изпълняват някаква опредена функция, точно те двамата за дадено събитие за вас. Примерно гледате снимки, видео от сватбата, коментирате моменти от нея забавлявате се, а техните половинки ако не са били на нея ще се чувстват изолирано. Естествено, че не е гаранция дали една двойка някога няма да се раздели. Така разсъждавам аз, не налагам мнение и приключвам коментарите по тази тема.
обърках се ще стискам палци  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 216
  • Мнения: 2 495
Добър вечер Simple Smile
Момичета, не се припирайте за глупости-ясно е че хормоните ни побъркват, но не бива да спорим точно за лекарите-и аз ходя на частно и на ЗК, но смея да твърдя че тази която е по ЗК въобще не ми обръща внимание Rolling Eyes...еле пък като и казах че ходя и мисля да ходя на частно, направо се облещи Shocked Да не говорим че още не ми е пуснала изследванията(каза след 15 септ.), а хората вече си знаят кръвната група, само аз не #2gunfire.Като казах на частната лекарка, знаете ли как се ядоса...само повтаряше как е възможно, ето станала си 3 месец вече, никакви изследвания няма....а ми аз какво да направя Rolling EyesТая от ЗК каза че било рано...представяте ли си(това преди 3 седм.)
Както и да е.Чакайте да ви се похваля-днес си поръчах сватбената торта, много съм доволна и от цената и от качеството Hug.На три етажа е, със множество розички и цялата е във фондан!Аз много обичам такива торти, дано и гостите останат доволни!
Мъжо замина днес за риба-хоби му е, та няма отърване Laughing...и аз изчезвам утре вечер малко на селски туризъм с нашите Wink
Чао засега

# 217
  • Мнения: 4 428
Белла, а защо не ти пусне изследванията частната  Rolling Eyes Защо чакаш тази по ЗК да се сети  newsm78 То така или иначе по ЗК ти се полагат достатъчно малко изследвания.

# 218
  • Мнения: 2 495
.

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 18:33 от Белла

# 219
  • Варна
  • Мнения: 222
Обърках се, преди да се роди малкия му взехме дървена кошара. От тези, които се люлеят и имат шкафче отстрани за дрехи. Въпросното шкафче се маха, като порастне детето и кошарата става легло. Мислех, че ще е много удобно така. Да, но после взехме и преносима кошара да има къде да спи, като се сме на гости у нашите. Като сравнявам удобството на двете, за второто бебе ще взема преносима. Едно, че мога да си я пренасям от стая в стая (само две стаи имаме, но както и да е), второ да я ползвам, като отидем някъде и като цяло ми е по-удобна. Да не говорим, че е три пъти по-евтина от дървената. А дървената още при първото напръскване (като къпехме малкия) и й се отлепи това самозалепващото фолио на чекмеджетата.

Но е абсолютно вярно, че като започне да се изправя бебчо, няма спокойствие в кошарата. Можеш да смъкнеш бебето да спи на второто ниво (по-ниското), но за мен е прекалено ниско и все едно детето ми спи на земята. Веднъж опитах да го оставя така да си играе, но ми се видя като в затвор и не повторих. За сметка на това, обаче, ползвам пространството между по-високото ниво и дъното на кошарата да прибирам дрешките и играчките на малкия (то си има и джобове за играчки, но както и да е). Също е вярно, че тази кошара е по-паянтова. Момченцето на едни познати някъде около годинката успя да счупи своята и купуваха нова.

Моето момченце от към края на седмия месец започна да се изправя и съответно беше много нестабилен и често падаше къде по гръб, къде настрани... Обиколникът не спасяваше положението, защото не е висок, тоест не стига до горе на кошарата (дървената). Слагах одеала от всички страни, че доста силни удари по главата сме имали. Ако започне да се изправя по същия начин в преносимата, просто от воле детето е паднало на земята, ако е на по-високото ниво, разбира се. Иначе на по-ниското няма опасност нито да се обърне, нито да прескочи, нито да падне и дори и да падне назад, няма да удари в дърво, а в плат.

Ами, това е моя опит с кошарите. Аз за второто ще купя преносима, но имам и дървената под ръка, така че ти си прецени плюсовете и минусите.

# 220
  • Мнения: 64
Мамета,да се включа и аз,защото до сега само ви чета!

Чета написаното от вас за лекари по ЗК и за дублиращи частни лекари,за допълнителни направления за изследванията и т. н. и не може да ми го побере главата!?! А извинете за въпроса,но кой от лекарите ще ви води раждането бе майчета???  Аз да ви кажа как беше първия път при мене- тогава още съществуваше женската консултация в предишния и вид/1999 г./,като отидех там ми пускаха изследвания и взимаха разни мерки и теглилки и изследвания,слушахме тонове на бебо,а при лекарката,която аз прецених че ще ме наблюдава и която всъщност ми води раждането по-късно, ходех за видеозон и контролни прегледи.Когато стана време да раждам-01.01.2000 г./точно на термина ми,изчислен от същата тази лекарка/на нова година,жената беше неотлъчно до мене,от 19 ч.на 31.12 до почти 4 часа на 01.01.2000 г.,изостави си жената и компанията заради мене и "празнувахме" заедно милениума в родилна зала!!!!   Та.... сега съм при същата тази лекарка и тя ми води всичко и ЖК и видеозон и всичко,назначава ми изследванията,които прецени че е нужно и и имам пълно доверие,естествено тя ще ми води и раждането.За всичко това ми беше нужно едно единствено направление от личната лекарка,която никак не се обиди,че си избирам гинеколог,който да ме наблюдава. Та направо ви се чудя-опитвате се да мислите вместо лекарите-кога са изследванията,какво трябва да ви кажат,като отидете,колко време да продължи разговора и консултацията и т.н. и когато всичко това не се случи точно по вашия сценарии се разочаровате и се ядосвате излишно?!? Моят съвет-изберете ди лекар,на който да имате пълно доверие и си карайте спокойно и усмихнато бременноста!!!
Извинете ме ,че стана доста дълго-желая здраве на вас и на бебоците! Heart Eyes

# 221
добро утро на всички   bouquet

Белла, и аз нямам почти никакви изследвания (ехограф, микробиология и мерки - това е), разчитам в понеделник най-сетне  Praynig ако знаеш какъв списък имам - цяла страница - вадих от всякакви източници изследванията и ще питам доктора кои точно ще ми направи и за другите защо не са направени и кога - и всичко това само до текущата седмица на бременоста  Embarassed

Ivema, благодаря за подробноъто разяснение. работата е там че живеем в една кутийчица (малка стая) и едва има място колкото за леглот за Точко. приятелка ми обеща да ми даде нейното сгъваемо легло назаем и сега умуваме дали да го вземем или да купуваме легло дървено. причината да не иска мъж ми легло е че сме под наем и вече имаме предостатъчно багаж за да трупаме още

mama_bebcho най-вероятно съвсем друг лекар ще ми "води" раждането - ако не спечелим от лотарията - който се падне на смяна в болницата  Embarassed радвам се за теб че си намерила доверен лекар но напр. на мен това ми е първа бременност, не съм от този град и прочие - нали не очакваш всички да имаме опит и късмет да попаднем на лекар, който си струва. виж какви проблеми имат всички - какво повече да кажа... пък за някои места прочетох, че дори женската консултация всеки път е различен лекар - който ти се падне на смяна (имаше тема за Шейново - софия) - така че се радвам че  поне следенето на бременоста ми е при един  Whistling


момичета приятна събота и неделя   bouquet . ний отиваме на аниме фест

# 222
  • Мнения: 70
Добро утро мамчета

Успях да се ориентирам в дните и ето ме днес пак на работа  Joy. Очертава се спокоен работен ден, но да не говоря много че до последно не се знае какво ще изникне. А как чакам да дойде по-бързо края на работното време baby_neutral

mama_bebcho това е страхотно че си попаднала на толкова всеотдайна лекарка. И аз се надявам моята да не ме разочарова. Препоръчаха ми я защото също така тя работи в родилното и би трябвало тя да ми води и раждането. Иначе за сега съм доволна как ми води ЖК. Но на частно мисля да ходя само заради 4D видеозон.

Много време вече разисквахме темата за кумове и кръстници, ама искам и аз да ви кажа нещо. Мъжа ми преди години е станал кум заедно със сестра си. И сега уж всички ме спрягат че аз поемам вместо сестра му. Например на кръщенето на момиченцето им мъжа ми беше кръстник, а аз уж се водих като кръстница ама нееее. Беше ми странно, че от наша страна бяхме подготвили целия там комплект за малката, дрехи, обувки, разни чантички, златни верижки .... А те дадоха на мъжа ми една хавлия от най-евтините дето не бърше, а на мен и хавлия не ми поставиха на рамо или както там се прави не знам. Чувствах се излишна. А уж се събираме семейно, на гости цяла седмица ни бяха на морето и т.н.

Приятен уикенд ви желая на всички.

# 223
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Добро утро Simple Smile
Vesel4e, честит рожден ден  party023 Много здраве и щастие ти пожелавам.
Белла, Обърках се, и аз нямам никакви изследвания. Мисля, че в понеделник ще ми ги пускат. Само ехографи имам дотук.
Аз също съм за сгъваемо легло-под наем сме и няма как да вземем и двете. Колкото по-лесни сме с багажа, толкова по-добре.
Приятни почивни дни от мен Laughing

# 224
  • Мнения: 64
Обърках се - точно това би трябвало да очакваш"че ще си намериш добър лекар",гледай ведро и положително! Wink А за това че не си от този град-предполагам че ходиш на гинеколог профилактично нали-е той не ти ли е доверен? и проверен?и предполагам е от този град  и може да те насочи!?!

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 09:44 от mama_bebcho

Общи условия

Активация на акаунт