През НОЕМВРИ мама щастлива, ще прегръща своето бебе игриво!

  • 12 528
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3
Добро утро мамчета.
Хайде кафето днес е от мен  food010
Мартуша, добре дошла welcome

# 256
  • Мнения: 33
Гутен морген  Hug Днес нещо ми е тръгнало весело от рано рано. Кефя се,че успях най-спокойно да си вляза в едно от бодитата с дълъг ръкав и сега ми е топличко на тумбака Mr. Green Иначе се бях засилила да си купя днес 1-2 такива, че уж вчера не ми беше студено, но като се прибрах си видях тумбата леко биеща на синьо от студ newsm78 Таткото както си ме гледаше се засили към мен да го гушка и затопля. И така извади много бързо радиатора да ни е топло Mr. Green Ама се размазах от кеф, много обичкам да ми е топличко Mr. Green
А сега за Вас:
Шамс, на къде се е разбързал бебока, кажи му колко е студено навън и стискай краци още няколко седмици Hug Бъди спокойна и без излишни нерви и всичко ще се нареди. А и не е толкова мъничък на кг, за колкото го смяташ. Hug
Иве ето това е баба. Ама как само го е измислила да не е сама и да може да се радва на правнуците Mr. Green Хубав подарък за рождения ти ден. Ето как се нареждат нещата по план  bouquet
martusha добре дошла  Hug Супер ще си имаме още едни близнаци. Двойни грижи, но най-вече двойни радости Hug
Didi_83 пусни си ти една микробиология за твое успокоение.
Е, тумбаци, аз се залавям за работа и ще хвърлям по един поглед тука Mr. Green Приятен ден

# 257
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Добро утро, тумабалчки!
Мартуша, добре дошла. Ехе, вече си имаме две мами с близначета - да са им живи и здрави  :bouquet
Лайтблу, много ти благодаря за упътването. Ще глидам в събота да се затътря натам, ако не съм открила нужното тук.
Хубав ден от мен. Аз ще ходя на отворените врати в "Токуда" и после, ако има универсални неща, ще разказвам.

# 258
  • Мнения: 1 031
Добро утро!

Мартуша добре дошла   bouquet супер още близначета Hug


Шамс я постискай още малко Grinning то вярно, че човечето си решава кога е готово да излезе, ама май му е малко раничко newsm78

Сузи и на мен много ми харесаха нещата, още повече че съм била в Турция и знам на какви цени си ги купила, а тука цифроманията е страхотна #Crazy не ми се дават толкова пари за едното етикетче Naughty

Лек ден на всички Hug

# 259
  • София
  • Мнения: 70
Добро утро, майки зайки  kaffeetrmker_2   Времето хич не е с мен тези дни Sad Едва отлепям сутрин, а то едно такова само за сън  newsm46

# 260
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро,
аз съм си вкъщи - болна. Е само съм хремава, но каква хрема имам, цяла нощ не можах да мигна, и двете ми ноздри са като циментирани. Благодаря ви за лековете, водата със сол има наистина ефект е кратък е но дишам 5 минути. Mr. Green
Лайтблу, за наш срам се оказа, че в цялата къща има само 1 бутилка червено вино..... Crossing Arms
Темичка, обличай се, това време много коварно ме издебна.

Денчо, внимавай и не се движи много щом те боли.
Нелчо, наистина беше много хубаво. Само не мога да разбера защо всички ми се карат като тръгнем за някъде. Да съм се седяла в къщи, да не съм се развявала много, само сме били ходели напред назад newsm78. Питах ги какво лошо има, сега можем после с бебока ще ни е по-трудно, но ако си мислят че няма да ходим се лъжат. hahaha и двамата много обичаме да се разходим за почивните дни извън София.

Аз започвам да преписвам вашите списъци за болницата smile3523

# 261
  • Мнения: 88
Добро утро и от мен!!! Аз пък цяла нощ сънувах някакви простотии и почти не съм спала,че и аз в къщи се разправям със нечовешки съседи(роднини) от долният етаж smile3511...

DeeDee76 ти при кой доктор си в МД, аз съм при Манчев на 7ми етаж...
Засега чао от мен да ходя да се потрудя малко,че с тея ремонти няма кой да отиде.... Hug

# 262
  • Мнения: 8 753
Добро утро и от мен!
martusha  и аз само кошмари сънувам напоследък !
Шамс, споко в 34г.с  бебчето е напълно развито , а 2800гр. е доста добре, аз моя син пет дни преди термина го родих 3100гр.
Майче, дано скоро ти намерят замесничка, за да можеш да си излезеш в майчинство.
Иве, браво на бабето ти, да си я гледаш хубаво жената.
Мама Сузи, покупките са разкошни.
На новите мами welcome

# 263
  • Мнения: 3 818
Ехо, добро утро Simple Smile И добре дошли на новите сред нас  bouquet
Виждам всякакви вълнения са настанали  Simple Smile

Шамс, надявам се малкият бебок да си стои на мястото още известно време. Между другото, моя позната се разхожда с изгладена шийка и бебе в стартова позиция десетина дни и утре ще й предизвикват раждането, но реално тя може и още да изкара, така че мисли позитивно и дано всичко е наред Simple Smile

Иве, браво на баба ти, добра жена е тя Simple Smile

Вале, аз в началото на бременността имах хрема - доста сериозна и не можех да дишам - и педиатърката на дъщеря ми, и гинеколожката ми ми казаха, че мога да ползвам всякакви капки за нос, да не се притеснявам, че не могат да навредят на бебето. Аз си купих Ксилометазолин, защото това е единственото нещо, което ми помага да дишам при хрела. Има дори и за деца, който е още по-слаб.

За списъците за болницата да ви кажа - носете си храна непременно. Бисквити ли, вафли ли, нещо си сложете в чантата да има, защото има голяма вероятност след това да умирате от глад. Аз като приключи раждането почти виех от глад, хем бях яла няколко часа по-рано, не съм се оставила Laughing И въпреки това единствената ми мисъл, докато си лежах на родилната маса, беше колко съм гладна, направо мислех, че няма да изкарам до сутринта. Добре че после като ме преместиха в стаята, имаше две момичета, които явно знаеха какво ми се случва, та ми дадоха шоколад и бисквити и ме освестиха Laughing 

Иначе покрай мен нищо ново и интересно - наслаждавам се на почивката си и не се спирам много вкъщи - разхождам се с приятелки, после се разхождам с малката и така - накрая вечер едвам мърдам Laughing Но пък ми е много приятно и спокойно. Simple Smile

# 264
  • Мнения: 3
Добро утро!
Шамс, лежи и почивай, за да изчака бебчо поне още две седмици.
Martucha, добре дошла Hug Леко бременеене и още по-леко раждане!
Shushito, аз съм при д-р Фурнаджиева. И аз ще съм секцио по медицински причини. За дата не сме говорили.
Лек ден на всички!

# 265
  • София
  • Мнения: 167
Феъри, и аз незнам вече кое е правилно и кое не.
Едни казват, че всички видове капки са вредни, а тези които нямат такива противопоказания не били изпробвани върху бременни newsm78. Други че е по-добре да се използват капки отколкото бабините лекове. Аз си взимам Кармолис, те са хомеопатични и изцяло на растителна основа. Лошото е че каквото и да направя ефектът е максимум 15 мин.....

# 266
  • Мнения: 3
Добро Утро и от мен  Hug / То вече е добър ден / ама пак имах безсънна нощ  Embarassed
Да ви кажа вчера отидох в пълна бойна готовност да си купя вече някой нещица за моята бебка .... но аз се панирах !!!  #Crazy   Sad  Ошашавих се , първо от големия избор , второ от пълното ми неразбиране и незнание какво точно да взема и като го взема дали ще ми върши някаква работа , например спрях се на бодитата ама те всякакви размери за новородени аз не успях да предценя от кой точно  Thinking ooooh!  чувствах се като пълна тъпачка по - същия начин и хилядите видове шишета , козметики , въобще никаква идея си нямах кой са качествени абе какво да ви кажа пълен провал , а уж чета гледам списания брошури нета ....... направо се депресирах ..... имам гадното усещане , че няма да се справя , чувставам се толкова безпомощна в този избор  Embarassed Confused   #Crazy

# 267
  • Мнения: 690
martusha, добре дошла и леко бременеене!

Валя, за носа можеш да пръскаш Стеримар, да капнеш вит. С също става. Иначе чайчета с мед и лимон, за настинака може и парацетамол.

Шамс, стискай още малко  Hug

За чантата за болницата непременно сложете чорапи (може да е хладно) и жилетка, хавлия, мокри и сухи салфетки, тоалетни принадлежности, телефон, зарядно, сутиен, подплънки за гърди (че ако се разтекат е бая мокро  Mr. Green) и непременно вода и едно шоколадче, че след раждането си бая гладен и жаден. Още ви трябва крем за зърна, лигнин или д.п., няколко чивта бабешки гащи, които не стягат, чехли. Съветвам ви да си вземете и огледалце (гадно е ама можеш да си видиш раните и да се избършеш от риванола и другите гадости), както и едно разхлабващо шоколадче (не е много разрешено за родилки, но трябва да идеш до тоалетна след като те зашият, а така е много по-лесно). Честно да ви кажа аз си бях взела и аналгинче, щото като пусне упойката и болят шевовете. Знам, че аналгина е алергитик, но едно хапче и няколко капки коластра първия ден ми се струват що годе поносимо зло... Ако имате шевове ще ви трябва и Бивацин спрей и отвара от смрадлика (ама тях ще ви ги донесат близките после, както и храна, че на мен не ми стигаше  Crazy). Помпа за кърма, ако ви трябва могат да ви донесат после. Ако се сетя още нещо ще допълвам.

Отделно подготвяте памперси за бебето и мокри кърпи (в зависимост от изискването в болницата). Ако питате мен си подгответе предварително и дрешките за вас и бебето за изписването, че мъжете все нещо ще сгафят. Mr. Green Мъжа на сестра ми и беше отнесъл някаква тясна блуза, че хич не могла да се пъхне в нея. Добре че са си ги разменили с майка ми, че иначе трябвало да се прибира по сутиен  Joy Да не забравите да ги подсетите и за обувки и яке, че да не се прибирате по джапанки в някой сняг или дъжд...  Crazy

Айде дадох ъкъл сега мога спокойно да дишам  Embarassed hahaha

# 268
  • София
  • Мнения: 816
  22 .11.2008г. mimona 33год. втора бременност София

# 269
  • Мнения: 8 753
Мами, колкото повече пишете за раждането, толкова повече ме хваща страх!
Пепена, я кажи теб като ти е за трети път има ли пак тръпка и страх?
mila_78, не се притеснявай и аз съм така неориентирана, просто съм забравила колко голямо е едно новородено.

Общи условия

Активация на акаунт