ОКТОМВРИЙСКА мама бърза вече-ей го новото човече!

  • 12 423
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 44
  Честит рожден ден ,със закъснение  на Съни и Дезирела ! Момичета ,да сте много здрави и щастливи  със своите съкровища !

Честито на  Таня,Капучино,Рени79,Алис,ТСв ,Гуава и на най-пресните ни мами Йоанка и Джиджи -Биджи


Да са ви живи и здравички  рожбите , сладко да спинкат и лакомо да се хранят !

Трудно ми е да ви изчитам , защото през повечето време  или кърмя или се цедя .Комбинат Сердика  работи  спълна пара ! Laughing ...но поне се опитвам.
За цеденето - на мен лично ми е по-лесно и много по-бързо се справям на ръка .Купих си помпа  ръчната на Нук,но не я използвам.Пробвах електрическата -ужасно много ме боля .От тогава  много ме болят зърната и се мажа  с Лансинох.
Аз  имам проблем с кърменето от едната гърда - не може  добре да захапе  зърното ,а то ми е еднакво с другото ,но  плаче ,ядосва се ,аз се  потя ,започвам да се изнервям .Дали ще ми помогнат силиконовите ,как мислите ?

Успех на чакащите мами !
Нашата педиатърка ми препоръча на всяка смяна на памперса- обработка със спирт ,а веднъж дневно  с Бивацин .Мисля ,че до утре  вече ще ни падне пъпчето .

# 226
  • на Земята
  • Мнения: 174
ЧЕСТИТО НА ЙОАНКА,ДЖИДЖИ И ВСИЧКИ НОВИ МАМИ ,АКО СЪМ ИЗПУСНАЛА НЯКОЯ В БЪРЗИНАТА! ДА СА ВИ ЖИВИ  И ЗДРАВИ БЕБЕНЦАТА И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ! newsm51



Шикиииии, останахме си аз, ти, Тедико, Софко и Денимката май от тези, които пишем по-редовно  ooooh!
На другите сигурно им писна да ни чакат  Mr. Green Ма ще чакат, няма къде да ходят без нас  Mr. Green

 ААА,моля, моля и аз! Wink
Току що се прибирам от последни покупки за бебка и вече съм спокойна. Айде вече и нашия ред да идва,настроих се! Flutter

# 227
  • София
  • Мнения: 13
mylili, споделям напълно мнението ти за Илиева, страхотен човек!
Нашата педиатърка дойде да види малката, но на другата вечер забелязахме, че пъпчето се е възпалило и малко изпаднах в паника. Мъжът ми й се обади, но тя само каза да продължаваме с топоцина, та за това се интересувам дали има педиатър на повикване за всеки случай.
И аз ползвам помпа  на Авент и в началото малко ме боли, но поне върши работа. Имам и напредък с кърменето та дано ми слезе скоро кърмата.

# 228
  • Мнения: 8
Здравейте,ние днес се прибрахме от болницата,добре сме и се гушкаме в къщи.Малко ни е трудно да сучем,ама мама има кърма и се храним с помоща на помпичка.Само да уточня ,роден е на 17,10 ,не на 16-ти и тежи 3720гр и е дълъг 52см ,толкова зцасега,като имам  пвече време щее пиша още и ще кача и няколко снимки.  bouquet

# 229
  • Lovech
  • Мнения: 28
Feel, честито ти синче! Добре дошла в отбора на двойните мъжки мами! Да ти е жива и здрава рожбата, да те слуша и да те радва, а батко и татко много да ти помагат!   bouquet   Hug

Честито и на Джиджи, добре дошли на завърналите се от родилното мами!

# 230
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Честити съкровища на Джиджибиджи и Фийл  Heart Eyes  newsm51

Шики, и аз да се включа за помпите - купих си ръчна за 15лв и ми върши работа. Предполагам, ако имах възможност бих си взела и някоя от по-висок клас, ама 80лв за на Авент никога. Та оправям се и с нея, а и бебка си суче Simple Smile

Да ви кажа, незнам какво ми стана вчера като се прибрахме, ама нонстоп ми се плачеше и само гледах да се скрия сама в някоя стая и да се нарева като хората. Странна работа, ама от щастие и след освобождение от напрежението явно са ми избили нервите.

# 231
  • София
  • Мнения: 278
Юхуууу, тук съм  Grinning
Прибрахме се отдавна, ама така ми се спеше, че ме домързя да пиша.
Всичко е наред при нас, бебо се е смъкнал на старта, обърнал се е в правилната посока и чака, ама какво - незнам Crazy Разкритие - никакво, тоновете са супер ,иначе доки прогнозира около 3500-3600 в момента. Утре съм и при акушерката ми, да видим тя какво ще каже.
Айдеее, отивам нещо да тъпча  smile3535

# 232
  • Мнения: 42
Честити съкровища на Джиджибиджи и Фийл  Heart Eyes  newsm51

Шики, и аз да се включа за помпите - купих си ръчна за 15лв и ми върши работа. Предполагам, ако имах възможност бих си взела и някоя от по-висок клас, ама 80лв за на Авент никога. Та оправям се и с нея, а и бебка си суче Simple Smile

Да ви кажа, незнам какво ми стана вчера като се прибрахме, ама нонстоп ми се плачеше и само гледах да се скрия сама в някоя стая и да се нарева като хората. Странна работа, ама от щастие и след освобождение от напрежението явно са ми избили нервите.
Хормоните миличка пак се разбесняват! Hug Ама и аз ще го разбера скоро, не че сега не ме тресат! hahaha Обнадеждаваш ме с тая помпа, ако се наложи ще си взема някаква по-евтинка пък дано не се налага после да я сменяме! И на ръчна ще пробваме да видим как е, дано се справя!
Лелеее Сисе, ама вие сте големи бе! Hug На мен сега всички ми се струват големи след като знам, че мойта дрисличка ще е към 2600-2700г.! Айде дано скоро да излизат диваненцата, та да ги доохранваме!
pokjei, не сме те забравили, моля те! Hug

# 233
  • Мнения: 11
Nikozi ако имаш силиконови зърна пробвай с тях.Аз днес вече 2 пъти ги слагам защото имам плоски зърна и бебето както и при теб неможеше да захапе добре.Мен ме боли,той се изнервя... опитай дано и при теб има ефект  Hug
 Мерси,че споделихте за пъпчето  Hug

# 234
  • Bulgaria
  • Мнения: 42
 pokjei извинявай и ти остана от чакащите, малко сме де! Rolling Eyes Аз отдавна съм готова със всичко ама това не и пречи на малката да си стои при мама на топло и да не бърза. Май ще е скорпионче. pokjei какво толкова купи че си готова? Интересно ми е да не съм забравила нещо.
sisilia браво на теб ти си следващата май! Аз съм утре на консултация, та да видим. Уфф вече се повтарям. Ще ходим на гости тази вечер утре пак ще се включа. Чао от мен Heart Eyes

# 235
  • Мнения: 42
Един по-тъпичък въпрос Embarassed! След като родихте мажете ли се с нещо след баня? Не става въпрос за антицелулитни и против стрии, а за някакъв крем въобще. Или пък с каквото и да се мажа е вредно за кърмата? Чудя се дали да си приготвя нещо такова в багажа за болницата? Днес на това съм се отдала/до сега се тутках и все си казвах "има време"/.
Сега всички въпроси, които задавам ми се струват глупави в сравнение с тези които ви вълнуват вас...

# 236
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Като се разприказвахте за помпи, моята я продавам на половин цена. Модела е на Авент ръчната от 82 лв. Кърмата ми вече спря изцяло и няма смисъл да я държа като сувенир. Tired
Имам и неотворен чай за лактация и много протектори за кърмата.х Тях ги подарявам към помпата. Малко ми е тъжно като пиша това, но няма как.Имах огромно желание да кърмя, но не винаги става това , което ни се иска. Cry
А, и лансинокс и кърпички за гърди ми останаха за подарък или за боклука. Cry

# 237
  • София
  • Мнения: 278
Шики, 3500-3600 пак е добре. Мен от 7-ми месец ме плашат с бебе над 4 кг  Shocked Все голям го изкарваха досега, то не че с таткото сме малки, ама явно на финала са се нормализирали нещата, та не избързва вече толкова  Laughing Въпреки че то гаранция - Франция. Тамън ги слушах в кабинета как си говореха, че едно бебче ехографа го изкарал 3600 - 3700, пък то се родило на другия ден 4200  Laughing

# 238
  • Мнения: 42
Сисе, дано си права и моето диваненце да излезе по-големичко на финала! На теб ти пожелавам да са ти познали Joy Hug!
Пуки, ще обсъдя предложението с половинката тази вечер и ще ти се обадя. Звучи ми много привлекателно офертата ти. Много съжалявам, че ти се налага да я правиш обаче! Знам, че се опита да направиш всичко, за да задържиш кърмата! В крайна сметка гладно няма да остане хайванчето Hug! Ти си прекрасна майка и съм сигурна, че няма да усети липса на нищо малкия красавец!  bouquet

# 239
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ех, Пуки-неприятно наистина, ама ти така или иначе не си ползваше кърмата, така че-минало, не се разстройвай
Шики, аз си купих помпа на Medela-страшно съм доволна, 78лв е от магазин Рошко, много по-добра е от Авент-а, още като си търсех количка и ходих в Рошко ми я препоръча продавача там. Освен че стискаш с ръчката цялото зърно, има и едно такова дето ти стиска зърното от горната страна -както го прави бебето. Абе не го обясних като хората, но съм доволна
Аз на 4-5я ден ако нямах помпа щях да направя някоя беля, не мога да се цедя на ръка-боли ме много, а гърдите ми се втърдиха ужасно много. Та-цедя и давам
Но кърмата ми намалява, нещо обърках работата, ям, пия, пък сякаш Момо не се нахранва. Много ми е чудно как вашите бебонки,които са само на кърма спят по 3 часа през деня.....
Ние ако не спим или ядем-ревем, запушвам му устата само на гърда
Това е то,нямаме такива моменти , в които просто си лежи на пелената и си гледа някъде....

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт