Ще го сметнете ли за простак,ако...

  • 5 265
  • 119
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 571
В определени среди това са много важни правила и трябва задължително да се спазват.
В други не е задължително. Аз не държа мъжа да ми отваря вратата на колата конкретно, но примерно на ресторант, или някъде другаде - да. За стола важи същото.

# 31
  • Мнения: 2 448
Не няма да го сметна за простак. Отчитам кавалерските жестове, има мъже, на които просто им отива да са такива в съчетание с цялостното им поведение и тогава ме радва, но ако е някакво превзето държание, с цел да се направи на такъв какъвто не е, не ми е приятно. Дори мога да кажа, че съм откривала известна доза чар и в "простаци". Зависи от човека.

# 32
  • Мнения: 1 877
За простак - не,но за невъзпитан - да

# 33
  • София
  • Мнения: 7 098
Аз на кино отдавна не ходя,защото не се пуши.

Ха, това ми е по-просташко, отколкото пропуска да ми пърха около стола в ресторанта.

# 34
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
А по стълби кой се качва и слиза пръв - мъжът или жената , спомняте ли си ?  Party
нагоре, кавалерът върви едно стъпало назад при слизане 1 отпред, за да подхване дамата ако залитне ....
Тц , не съм съгласна с това съвсем .
Би било ласкателно вероятно за дамата, ако господинът преднамерено наруши етикета и я пусне пред себе си по стълбите .... за да се наслади или просто разгледа краката и по-внимателно  Wink
Но правилата са други .... пръв , освен другото проверява и пътя нагоре за .. хмм опасности и препятствия да кажем .
Това, разбира се съвсем много от строгия и отживял сякаш доста етикет   .... сакън да не погледне някой под полата на дамата  Sunglasses
Днешната дама, се чуди как да събере повече от мъжкия поглед , та какъв етикет е това ... да !  Grinning

не съм съгласен. това което казах беше казано от човек обучаващ разни важни персони как да се държат в обществото. посочените от теб ситуации на оглеждане на задника или под полата е меко казано не на място.

Булшинството от днешните мъже не работят, а лежат на ръцете на жените си, а в същото време се смятат за велики. Имах един такъв хрантутник 3 години и половина. Да не говорим, че 1 път не ми предложи да плати тока, водата и т.н. а и не правеше нищо за да ги пести. Ето това е простащина. И когато го зарязах, той се чудил защо и не можел да проумее. Друго което ми  доста просташко е начина им на обличане- масово анцузи и маратонки, дънки и маратонки, а ако видиш някой мъж с дънки и обувки, сигурно е бил на сватба (и то своята си). За панталон не може и дума да става. Имах едно гадже от германия- човекът се бръснеше всеки ден!!!!!! Не мога да кажа това за нашите мили БГ мъже. Явно за тях е по- важно да извадиш скъп телефон, отколкото това от какъв джоб го вадиш- на ангунг или сако. Мърльовци. А най се дразня когато вия някоя двойка- тя накипрена, гримирана, с хубави дрехи, кракоубийствени високи токчета, а той- анцунг, ланец (от тенекия), маратонки, небръсната брада, но за сметка на това много добре бръсната глава.  Sick  

къде живееш? в някое село ли?

# 35
  • Мнения: 233
Колкото и странно да ти звучи живея във Варна. Ако се загледаш по улиците във Варна масово народа (мъжкия) е с дънки, а през събота и неделя- анцузи. Аз за това пиша,че това ме учудва. Защото ако бях в някое село това нямаше да ми прави впечатление.

# 36
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 424
Моят мъж пък ми се сърди, ако посегна да си отворя вратата на обществено място, винаги ми сваля палтото, намества стола, отваря вратата на колата, за да се кача.
И го прави непринудено, до такава степен, че ако не се замисля, не обръщам внимание. Просто си е такъв, и баща му е такъв, надявам се и синовете ми да бъдат като него.
Прави ми лошо впечатление, ако като се кача в такси ме чакат да се нагъчкам навътре, за да освободя място, а не просто да заобиколят.
Прави ми лошо впечатление, ако върви с ръце в джобовете, а аз мъкна някоя торба.
За съжаление много български мъже не правят добро впечатление.

# 37
  • Мнения: 516
Според протокола кавалерът върви напред до масата в ресторанта. Изключение е само, ако дамата е поканила господина.
Харесвам кавалерските жестове, независимо от еманципацията. Не са задължителни за мен, но в голяма степен са пожелателни.

# 38
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Държа на тези неща и се мъча да отгледам възпитани момчета.  bowuu

# 39
  • Мнения: 2 401
А по стълби кой се качва и слиза пръв - мъжът или жената , спомняте ли си ?  Party
нагоре, кавалерът върви едно стъпало назад при слизане 1 отпред, за да подхване дамата ако залитне ....
Тц , не съм съгласна с това съвсем .
Би било ласкателно вероятно за дамата, ако господинът преднамерено наруши етикета и я пусне пред себе си по стълбите .... за да се наслади или просто разгледа краката и по-внимателно  Wink
Но правилата са други .... пръв , освен другото проверява и пътя нагоре за .. хмм опасности и препятствия да кажем .
Това, разбира се съвсем много от строгия и отживял сякаш доста етикет   .... сакън да не погледне някой под полата на дамата  Sunglasses
Днешната дама, се чуди как да събере повече от мъжкия поглед , та какъв етикет е това ... да !  Grinning

не съм съгласен. това което казах беше казано от човек обучаващ разни важни персони как да се държат в обществото. посочените от теб ситуации на оглеждане на задника или под полата е меко казано не на място.

Съвсем на място е, има такова нещо.  Затова и ти правилно спомена "едно стъпало след нея", не 10 когато се получава оглеждането..

# 40
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Колкото и странно да ти звучи живея във Варна. Ако се загледаш по улиците във Варна масово народа (мъжкия) е с дънки, а през събота и неделя- анцузи. Аз за това пиша,че това ме учудва. Защото ако бях в някое село това нямаше да ми прави впечатление.

коментара ми беше не толкова за облеклото колкото до това че е пълно с мъже които не работя, а само лежат на ръцете на жените си ....
иначе за облеклото .. ню-мутра-гъзи стайла го изискава, небрежно брадясал, анцунг, маратонки (маркови) , скъп телефон и натокана мадама.
останалите ходят що-годе нормално ... поне тук . все пак може би средата в която се движиш е такава....

# 41
  • Мнения: 7 474
Аз на това му викам "добри обноски" и
да, харесвам мъжете с обноски Crazy

# 42
  • Мнения: 233
ню-мутра-гъзи стайла 

 Joy Joy Joy евала, много точно попадение

# 43
  • София
  • Мнения: 6 229

Прави ми лошо впечатление, ако като се кача в такси ме чакат да се нагъчкам навътре, за да освободя място, а не просто да заобиколят.

Laughing  Ох, много се смях на тази картинка, май защото сега осъзнавам колко ми е неприятно това и на мен...
За ресторанта и аз знам, че господинът върви първи, за да намери маса; при излизането дамата е първа...
Моят мъж използва някои "кавалерски" жестове, а други не. Но определено ми харесва да се отнасят с мен галантно  Wink
А, да, по въпроса - чак простак не, но бих помислила, че е невъзпитан или че не го е грижа за мен.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 232
Да, добре възпитаните джентълмени ме радват.
Освен изброеното от теб, мъжът трябва да бъде от дясната ми страна и когато вървим и когато седим. Прави ми впечатление и дали когато влизаме в ресторанта ме пуска първа или напротив - отстъпва и влиза пръв той, както трябва да бъде.
Колкото и да ми е симпатичен един господин, тези елементи / и не само/  от поведението му ми индикират и дори да не желая, оставят отпечетък върху общото ми впечатление спрямо него.

Общи условия

Активация на акаунт