Има ли мами от Обеля?

  • 24 721
  • 226
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте има ли мамита от Обеля, ако е така нека си пишем и се запознаем.

# 1
  • Мнения: 2 530
има цяла тема, ще ти пратя линк след малко...но обелчанки сме несериозни.

# 2
  • Мнения: 2 530
Хмм, не мога да открия темата, явно никой не е писал отдавна и е изтрита .
Та тъй, да направим втори опит, какво ще кажат останалите?

# 3
  • Мнения: 164
Ами щом е изтрита ще я подновим, дано сега Обелки да са по-сериозни.

# 4
  • София
  • Мнения: 20
Здравейте бъдещи майки ! Много ми е приятно да се запознаем! Аз се казвам Лилия и съм от обеля -2 . Бременна съм в 5 месец , другата седмица надявам се ще разбера дали е с девойка или с юнак !  Grinning  Ще ми е приятно  да се запознаем , аз съм от сериозните .  Wink  През седмицата малко вечер ми е по-трудно за излизане , на работа съм и пътувам много , но за събота и неделя винаги съм свободна и на разположение ! Лек ден за сега !

# 5
  • Мнения: 2 530
Аз съм в селото, синът ми е на година и половина.

# 6
  • Мнения: 2 530
Хайде бе, сериозните!

# 7
  • София
  • Мнения: 119
Записвам се! И аз съм от Обеля-2. Мойте мацки са малко попораснали. Каката е на 13, а малката на10. Пожелавам хубав и много усмихнат ден на всички! Grinning Grinning Grinning

# 8
  • Мнения: 164
Май не сме много активни обелките.
Ама какво да се прави , с бебе на 40дена ,нямам никакво време, и е много трудно вие повечето знаете.
Лили къде си ? Какво ще е бебето вече разбра ли?

# 9
  • Мнения: 90
Zdraveite obelski mameta,az jiveeh v Obelq sega sum v liulin i pak moga da si idvam v ObelqBadete po-aktivni  Peace

# 10
  • Мнения: 164
На Обелки не им се пише

# 11
  • Мнения: 90
ИЗОБЩО ЗА СЪЖАЛЕНИЕ

# 12
  • София
  • Мнения: 119
Не е вярно! Naughty Аз искам да пиша. Има ли желаещи за среща? Другата седмица като се позатопли малко може да пиеме кафе някъде. Какво ще кажете за това? Аз съм в къщи и ми е скучно по цял ден сама. Писна ми от зима и студ, то като е студено къде да ходя. Но когато е топличко е друго нещо. Идва ми музата за разходки и срещи. Стига толкова, да не ви досаждам повече с моите проблеми. Приятен ден и от мен! Grinning Grinning Grinning

# 13
  • Мнения: 164
еми хайде де да се наканим да се срещнем.Ама то времето се развали, ще чакаме да стане по-хубаво и топличко.

# 14
  • Мнения: 2 530
Май не сме много активни обелките.
Ама какво да се прави , с бебе на 40дена ,нямам никакво време, и е много трудно вие повечето знаете.
Лили къде си ? Какво ще е бебето вече разбра ли?

Чакай бре, още не си видяла и началните надписи на филма!
Аз за кафе съм малко сложна. Първо, защото графика ми е променлив /дори в почивни дни/ и второ, защото мойто диване си има маршрут : Площада на селото - Метрото - през Поделението на Обеля 1 и в къщи. Ако го отклоня от тази разходка настава рев и писък.

# 15
  • София
  • Мнения: 119
Честита пролет на всички! Flowers Sunflower
Да се надяваме, че другата седмица времето ще се оправи и ще е подходящо поне за разходка.sun
Моите като бяха малки не пропусках да ги изведа навън/без дните когато има мъгла/.
Когато бяхме навън спяха много повече, а сега и племенника ми е така.

Приятен първи пролетен ден на всички!   smile3525

# 16
  • Мнения: 164
вече времето е много хубаво и можем да се съберен навън ,който иска да ми пише на лични.

# 17
  • Мнения: 219
Хей, Обелките, загубихме се, вярно никой отдавна не беше писал. И аз реших да потърся темата, дано този път се видим, а то - нова тема. Дано повече мами потърсят темата Simple Smile Иначе и аз съм от Обеля 2. Чакаме 2-ро бебче, момче, и сега каката трябва да разхождам, ама е много дива. А в у-щето все играят на топка или нещо друго (пък ми е най-близо), но повече ще гледам да ходим в градинката на Обеля (дето я заградиха до главния път) Има тревичка, и по-малки деца ходят там. Но пък никой не познавам там. Викам ако не тази, то другата седмица да се видим, дано е хубаво времето след Великден  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 1 382
Здравейте мами,
Ще споделите мнения за детските градини (по-скоро ясла) в квартала.

# 19
  • Мнения: 219
Днес с мамите точно за градините си говорихме. То са само 2, една в Обеля 2 и една в селото. Доколкото разбрах в тази на Обеля 2 се влиза с пари (с/у 200лв и детето ти е вътре), там са 20 места за родените през 2007г. В другата са 25  места, но там не ставало с пари. Та така. Абе...явно връзки имаш ли си вкарваш детето.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 382
А къде ги гледат по-добре децата и къде са по-добри условията за пребиването им.

# 21
  • Мнения: 219
Ами май тази в селото повече я хвалят, но не говоря от опит.

# 22
  • Мнения: 164
Пак са се скрили обелките.. Mr. Green

Къде сте ,по разхдки ли?

# 23
  • Мнения: 219
И аз това питам. Ама то в тая жега по-скоро са по леглата  Mr. Green
Я кажете кой се вреди в ДГ Simple Smile Ние не сме от късметлиите.
И къде ходите на разходка?

# 24
  • София
  • Мнения: 357
Здравейте, обелски мами!
И аз съм от Обеля 2, но живяхме откак се е родил бебо в Стара Загора и Ямбол и сега пак се връщаме в Обеля.
Та много бих се радвала да се запозная с мами от Обеля, че не познавам такива в района.

и също имам 1 въпрос:
Можете ли да ми препоръчате добър педиатър в Обелското ДКЦ или в Надежда или Люлин, нямам никаква идея от лекарите там, а трябва да избера лекар за бебо.

Много мерси за отговорите предварително!
Хубава вечер!

# 25
  • Мнения: 219
Много не сериозна обелската група ей.

Биби, аз нямам отрицателни отзиви от педитата в ДКЦ-то, но нека и други кажат.

# 26
  • Мнения: 343
И аз съм в Обеля - 2.  newsm03 Много ме вълнува въпроса и мен с детските градини. Живея съвсем близо до едната, но чувам, че нещо не ги гледали много в яслата, не ги извеждали. Споделяйте разни интересни неща. Ще следя темата и дано да сме по-активни.
Хубав ден на всички! Hug

# 27
  • Мнения: 219
edna_zhena да не си с/у градината? Аз съм в 231 блок. За градините - не можахме да се вредим, прекалено мн деца, малко места и така. Иначе и аз точно за тази съм чувала лоши неща, а иначе другата в селото я хвалят доста. Аз моята щерка ще я записвам в ясла, но вероятно ще я пусна на пролет, за да не носи болести на бебето сега. Така ще имаме по-голям шанс за градина догодина.

А кухня взимате ли? На мен това ми е голямата мъка с тези 2 деца, а е на майната си, как не я направиха на метрото, ама кво ли им пука. Иначе съм доволна от кухнята. Имаше една жена миналата година дето взимаше на няколко деца кухнята и прибираше по 20лв на дете, което си е добре, при положение, че така или иначе взимаше за внучка си, ама сега не взима вече.

Айде по-активно, то времето вече се скофти, ние даже сме болни (то май най-много аз, може и доки да посетя).

# 28
  • Мнения: 343
В блока с аптека Медея съм, почти до градината. Аз също мисля за ясла, но нещо все са ми далеч.
Кухня не взимам. Много се бях амбицирала, дори и бурканчета събрах, но като видях къде е просто не си представих да ходя всеки ден по едно и също време чак до там. Готвя му аз и чат пат му купувам готови бурканчета. Сега съм се замислила да пробвам в една часна която е 4 лв. с доставка у дома.
Пожалавам ви по скорошно оздравяване и може да се видим някой ден.

# 29
  • Мнения: 219
Ще се радвам да се видим Simple Smile Наистина е много трудоемко да се ходи всеки ден до там, добре, че е колата...
А ясла - на тази в Надежда, близо до Билла ще я записвам. Края на месеца 17-ката ще минава точно от там, като пуснат новите линии покрай Билата и парка, та ще може да се ходи с един транспорт, само дето ще трябва да мъкна и малкия, но ще видим.

# 30
  • Мнения: 343
За много години на всички Обелски мами и на техните съкровища! Бъдете здрави и се радвайте на всички прекрасни и неповторими мигове!  bouquet  Tada
Реших да ви поздравя, а пък и да ви амбицирам пак да проявим малко активност. Разкажете как сте, как се развивате!  Two Hearts

# 31
  • Мнения: 219
И от мен едно ЧНГ  Hug Най-вече да сме живи и здрави, и да имаме пари да си купим всичко останало!

Айде, малко по-активни, да се позапознаем, и на пролет да се видим по градинките Simple Smile

Иначе аз мога да се оплача, че малкия има мн зачервено гърло, вдига Т до 38.9, и зъби го мъчат....дано мине скоро това. И каката е с леко зачервено гърло, ама дивеее като за 3-ма  Laughing

# 32
  • Мнения: 343
Няма да е лошо да се поопознаем. Hug На нас лично ни е доста скучно на разходките. За съжаление си изгубихме компанията, която имахме.  Sad
Ние слава богу сме здрави.  Peace Е, зъбите мъчат, но до сега без температура. Виж за дивеенето може да се конкурираме.  1swing

# 33
  • Мнения: 219
Оооо, аз с каката тия зъби хич не ги усетих. А малкия сега пък се е поизринал Sad Дано се оправи скоро. М/удругото от къде сте? Има ли от Обеля 2? Аз не излизам особенно, да не кажа хич. Само на обяд отивам с колата и децата до кухнята и се прибираме. Ако е мн слънчево времето и има с кой да се разходя наоколо може да изляза, но иначе ме мързи. Ама то още има няма месец и малкия ще почне да седи, та ще сменяме столчето и няма да го нося с него, че ми откъсна ръцете. А пък не е толкова тежък, около 7кг е, а като чета във форума, че има деца на по 4м и половина по 9кг и 70см  #Crazy
А защо си изгубихте компанията? По градини ли е вече? Аз се надявам каката да тръгне на ясла, но да видим.

# 34
  • Мнения: 343
Аз съм от Обеля-2. Ние излизаме редовно, макар и за кратко сега в студеното време. На нас кухнята ни я носят у дома. записала съм го на една частно, просто много ми е далече държавната.
За нашата компания се случи така, че се наложи да се върнат в родния си град, тук бяха под наем. В коя ясло мислиш да даваш каката?

# 35
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте мамита,

По принцип съм от Обеля - селото, но от година и половина живея при приятеля ми в Кътина. Сега през март чакаме пърото си детенце. Наточила съм се по-често да съм при мама и тати с бебка и да правим разходики из китния ни квартал. Аз от 01.02.2010 излизам 45 дни за раждане и ще съм по-честичко в Обеля.

Хубава седмица.

# 36
  • Мнения: 219
Здравей Петя Simple Smile Леко добременяване и едно лесно и бързо раждане ти пожелавам  Hug Какво се очаква?

Иначе каката ще я давам в 61-ва ясла, намира се близо до Била. Надявам се тази година да успее да се класира тук в селото, ама ще видим, мога само да стискам палци и да съжалявам, че няма да отпуснат група за родени 2009, че да мога да ги пусна и двамата Sad А иначе браво на вас, че излизате. Ние почти не, само до кухнята с колата и така. Но като се стопли времето и се разцафтят дръвчетата почваме разходки с малкия, освен, ако не съм много ангажирана с работа, която планирам, но времето ще покаже..

# 37
  • София
  • Мнения: 1 462
Благодаря Tsvetito,   bouquet

Чакаме момиченце  stork-girl

Хубав ден.   bouquet

# 38
  • Мнения: 77
И аз да се запиша при вас. Ние също чакаме момиченце Simple Smile Живея в селото и ще се радвам да има с кои да се разхождаме,защото не познавам никои.   bouquet

# 39
  • Мнения: 343
Успех момичета! Peace Леко раждане и чакаме попълнение на бебешките редици! Hug

# 40
  • Мнения: 77
Ние вече излизаме на разходки когато не вали,ако излизате и вие пишете Simple Smile Честита баба Марта .

# 41
  • Мнения: 219
Честита Баба Марта и от мен!
Да сте живи и здрави всички и скоро да се виждаме по площадките с децата Simple Smile

# 42
  • Мнения: 6 274
Странно, защо не ми излизат новите отговори от тази тема?   newsm78

# 43
  • София
  • Мнения: 39 869
Защото не си писала в нея Simple Smile

# 44
  • Мнения: 6 274
Защото не си писала в нея Simple Smile

 Shocked

Че в коя тема за "Обеля" съм писала тогава?   newsm78

# 45
  • София
  • Мнения: 39 869
Има две теми за Обеля в архива. А преди това бяха обединени с надежденските.
Спокойно пак можем да ги обединим Simple Smile

# 46
  • Мнения: 6 274
Има две теми за Обеля в архива. А преди това бяха обединени с надежденските.
Спокойно пак можем да ги обединим Simple Smile

Миличка, би ли ги обединила, моля те?
Защото каквато съм кукувица, тъкмо почнах да си мисля, че съм имала халюцинаии и не съм писала в никаква такава тема.  ooooh!

Благодаря ти предварително, както и за това, че намираш време да се занимаваш с изкукали като мен.
  Hug  bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 39 869
С обединението малко няма да стане, защото първият пост ще замине някъде си.
Иначе темата е тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=410776.0, мога да променя заглавието. И ще ми трябва малко време да попълня инфо за Обеля.
Джуличка, то май само ти беше записана като мама от Обеля Simple Smile
Пиши ми на ЛС, да те пиша в първият пост. Всеки друг, който желае да пише в темата е добре дошъл Simple Smile

# 48
  • Мнения: 6 274
Не, не, нека си останем в отделна тема, благодаря ти.
Освен това, не е вярно, че само аз съм била там, защото ако погледнеш първите постове в тази тема, ще видиш, че и други мами са писали там.
Даже и те се чудят, че темата я няма.
Освен това си бяхме писали доста, а не да кажем два три поста и до там.
И бяхме доста повече от две мами, но явно някой е изтрил темата, неясно защо.
Както и да е, ще си останем в тази.


Към авторката - Силве, когато решиш звънкай.
Ще пием по кафе при Ася.
Wink

Последна редакция: сб, 06 мар 2010, 17:39 от Джуличка

# 49
  • София
  • Мнения: 39 869
Само това има в архива
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=77004.0 - от « Събота, 18 Февруари 2006, 22:56 » до « #14 Сряда, 16 Август 2006, 10:46 »
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=150037.0 - от « Четвъртък, 14 Декември 2006, 11:44 » до « #18 Неделя, 13 Май 2007, 22:33 »
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269202.0 (Две обединени теми: "Случайно да има мами тук от Обеля /Сф/?" и "Майки от "Обеля"") - от « Четвъртък, 21 Февруари 2008, 19:07 » до « #92 Четвъртък, 16 Октомври 2008, 23:29 »


# 50
  • Мнения: 6 274
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269202.0 (Две обединени теми: "Случайно да има мами тук от Обеля /Сф/?" и "Майки от "Обеля"") - от « Четвъртък, 21 Февруари 2008, 19:07 » до « #92 Четвъртък, 16 Октомври 2008, 23:29 »

Да, точно тази е. Peace
Сега си спомних, че Ели ми беше писала, че вече има такава тема и ще слее двете, и ги сля.
Много ти благодаря, AnMary.
 Hug   bouquet

# 51
  • Мнения: 9
zdraveite,a az sam ot Obelq 1 i imam da6terq  na 2g 4meseca

# 52
  • Мнения: 219
Oooo, Deni, те са почти на една възраст с моята щерка (1м разлика Wink ) Simple Smile
Ходите ли на ясла? Аз се надявам тази година да се впишем в селото, ама дали...

# 53
  • Мнения: 2 530
Oooo, Deni, те са почти на една възраст с моята щерка (1м разлика Wink ) Simple Smile
Ходите ли на ясла? Аз се надявам тази година да се впишем в селото, ама дали...
Мечтай си за селото, там е като обетована земя почти.

Та на въпроса за ДГ: как е положение в  ОДЗ Джани Родари - градината в Обеля 2, както и филиала на 5 ЦДГ в 102 блок? Питам за първа група на ДГ.

# 54
  • Мнения: 6 274
Та на въпроса за ДГ: как е положение в  ОДЗ Джани Родари - градината в Обеля 2, както и филиала на 5 ЦДГ в 102 блок? Питам за първа група на ДГ.

"Обеля"-2 никога не съм я харесвала, а филиалът в 102 блок нещо почна да се променя в нежелана посока, и май ще го задраскам като вариант.  Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 343
Oooo, Deni, те са почти на една възраст с моята щерка (1м разлика Wink ) Simple Smile
Ходите ли на ясла? Аз се надявам тази година да се впишем в селото, ама дали...
Мечтай си за селото, там е като обетована земя почти.

Та на въпроса за ДГ: как е положение в  ОДЗ Джани Родари - градината в Обеля 2, както и филиала на 5 ЦДГ в 102 блок? Питам за първа група на ДГ.

За градината на ОДЗ Джани Родари съм чула добри отзиви. Аз се интересувам за яслата, но нея нещо не я хвалят. За 5 ЦДГ нищо не съм чувала.

# 56
  • Мнения: 2 530
Та на въпроса за ДГ: как е положение в  ОДЗ Джани Родари - градината в Обеля 2, както и филиала на 5 ЦДГ в 102 блок? Питам за първа група на ДГ.

"Обеля"-2 никога не съм я харесвала, а филиалът в 102 блок нещо почна да се променя в нежелана посока, и май ще го задраскам като вариант.  Crossing Arms

Джуличка, сподели моля те , какъв е проблема с филиала в 102 блок? Може и на лични.
За ДЯ на 41 ОДЗ  ми бе споделено, че карат родителите да си взимат децата към 15-16 часа. И не само това, но общо взето има доволни има и недоволни от селската градина.

# 57
  • Мнения: 219
Е, как 15-16ч бе? Айде в началото на обяд да, ама толкова пък рано...
А аз за ЦДГ в бл.102 нищо не съм чувала, не знаех, че го и има. Сега ще взема да проверя, че нали и моята щерка тая година ще е 1-ва група.
vilence_sf що да е като обетована земя? Нали уж класиранията са онлайн по точки и т.н.

Абе боледуват ли ви дечицата. Моята щерка от 1-ви март като се разболя - 2 седмици си беше в къщи (после с бебето се разболяхме). 1 седмица ходи на ясла, и сега пак болна. И то май не е от нас, ами от яслата. И то как няма, като там ходят болни. Щом като я взех да я водя на лекар, лелката разправя на един баща, как детето било с 38 градуса, и нещо за хапчета говореше, което ме наведе на мисълта, че детето си е болно с лекарства там. Направо....нямам думи. Има една дето прави забележки когато детето е болно, ама май само ние си взимаме бележка и си спираме детето. Та сега чак след празниците, май от 13-ти чак ще я пусна, дано и вирусите минат вече и да се оправи времето, че да ги извеждат навън.

# 58
  • Мнения: 2 530
vilence_sf що да е като обетована земя? Нали уж класиранията са онлайн по точки и т.н.

Я погледни списъка с чакащите: ОДЗ 41 - 16 обявени места за първа група. 6-те по социалните са взети "одма" на първо класиране. Остават 10 на общата опашка. 6 деца са с повече от 8.1точки - те влизат, остават 4 места за гранична група от над 30 места, за които се тегли случаен номер. Шанс почти нулев.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 382
Аз да се включа за градините. Моите родители живеят в 102 блок и сме редовно там събота, неделя, празници и когато малката е болна и не е на ясла. Имам странични наблюдения само, докато играем около блока, но вече няколко пъти ми правят добро впечатление една от лелите, която много приятелски се заговаря с малката.  Ами, симпатична ми се струва жената и има добро отношение към децата. Иначе за другият персонал не мога да кажа нищо. Лятото преди малката да тръгне на ясла в Люлин сме ходили на площадката, където извеждат дечицата и общо взето също са били любезни учителките. Обясняваха на възпитаниците си как трябва да пазят малкото момиченце и да му дават играчки.Недостатък на филиала за мен е, че групите за смесени - 3 и 4 годишните са заедно при А вход, а по-големите са при Д вход на блока. Няма и собствен двор, а лятото децата играят на площадката пред 101 блок, която е доста мръсна от местните тинейджъри, които си изхвърлят боклуците къде ли не. Иначе за взимането явно няма проблем с това, да се взимат децата и по-късно щото и към 19 съм виждала родители да си взимат децата.

# 60
  • Мнения: 219
storm76, на това се надявам, че ще се класираме, защото получава точка от това, че ходи на ясла, и става с 9т. Та затова се надявам да се вреди, а пък следващата година и брат й Simple Smile

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 907
Здравейте, обелски мами, ние сме от Обеля 1. Моето детенце посещава вече втора година 82 ОДЗ в Обеля 2. И аз срещнах противоречиви мнения за там от майките около нас и доста мислих преди да го запиша, още повече, че имахме вариант за още една градина ... Обаче аз съм доволна от тази детска градина, не съжалявам че го пуснах там, поне засега  Mr. Green Ако някой нещо иска да пита за там - отговарям на въпроси всякакви  Wink.

# 62
  • Мнения: 343
Здравейте, обелски мами, ние сме от Обеля 1. Моето детенце посещава вече втора година 82 ОДЗ в Обеля 2. И аз срещнах противоречиви мнения за там от майките около нас и доста мислих преди да го запиша, още повече, че имахме вариант за още една градина ... Обаче аз съм доволна от тази детска градина, не съжалявам че го пуснах там, поне засега  Mr. Green Ако някой нещо иска да пита за там - отговарям на въпроси всякакви  Wink.
За градината както казах и аз знам хубави неща. Мен ме интересува яслата. Твоето дете давала ли си го в тази ясла? То не, че някой го е поканил моето там, но поне се надявам да го приемат. Ако не ще чакаме до година за градината и ще бутаме някак до тогава.

# 63
  • Мнения: 343
storm76, на това се надявам, че ще се класираме, защото получава точка от това, че ходи на ясла, и става с 9т. Та затова се надявам да се вреди, а пък следващата година и брат й Simple Smile
Това е най-добрия вариант първо в другите ясли, с което си добавяш 1 т. Аз за съжаление късно се усетих.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 907
Мен ме интересува яслата. Твоето дете давала ли си го в тази ясла? То не, че някой го е поканил моето там, но поне се надявам да го приемат. Ако не ще чакаме до година за градината и ще бутаме някак до тогава.
В яслата беше само няколко дни, защото когато го приеха беше ясленски набор, но го преместиха в първа група, за да разтоварят яслената група. Та нямам много впечтления от там  newsm78. Пък и мисля, че сестрите вече са други. Това, което не ми хареса в яслената група е, че тя е само една и тогава бяха 2006 и 2007 набор заедно ... разликата във възрастта в този период е огромна ... имаше си съвсем бебета, а синът ми е в началото на 2006г. и го преместиха - не по мое желание, но по - добре стана. Обаче сега пак е първа група  Mr. Green - този път, за да се върне с набора си.

# 65
  • Мнения: 219
Хм. На мен всъщност тази ми е мн по-близо, пък и на път за метрото, дето се казва на път за работа мъжа ми може да я оставя дори и пеш, вместо с колата. Чудя се дали може да се разгледат градините, за да може човек да добие представа все пак. Иначе избираме по слухове къде е по-добре или по визия отвън, или просто по случайност  Rolling Eyes

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 907
Ами не, всъщност май не може да се разглеждат, поне на мен не ми разрешиха, когато исках да разгледам преди да го запиша. Казаха ми, че имало някаква забрана от ХЕИ ... възможно е и да е така. Вътре направиха основен ремонт - дограмата я смениха още по - миналото лято, ама то се вижда и отвън  Wink, санитарните възли също са ремонтирани. Преди началото на тази учебна година сложиха и ламинат в стаите. От тази година работи и басейна и дечковците могат да ходят на плуване. Всяка седмица почти имат гостуващ театър. За друго не се сещам в момента  newsm78.

# 67
  • Мнения: 219
Оооо, това е хубаво. Остава и двора да оправят и ще са тип топ, че той е в окаяно състояние просто  ooooh!
А другата градина изглежда супер, но според мен най-важно е отношението на лелките, какво ги учат и т.н. Дали ги оставят да се бият, или пък самите учителки налагат някакъв тормоз? (моята щерка има няколко места дето е одрана, но не знам как и от кого, дори едното място си е доста дълбочко, има си коричка и вече 1 седмица си е с нея).
А друго за което се сещам - пускат ли ги болни? Защото май на доста места ходят с антибиотиците, и после как да не се разболяват другите. То ясно, че в началото боледуват повечко, ама няма да е така, ако НЕ пускат болно дете, което кашля и е със зелен сопол (че сополче обикновенно всички имат  Joy)

# 68
  • Мнения: 343
Tsvetito, а като цяло доволна ли си от яслата в която е щерка ти? То за нас май е късно да мислим за там в смисъл, че съм изпуснала срока за молба, но все пак да знам.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 907
Да, двора е гаден  Confused . Не знам защо така стои неоправен при положение, че почти всичко отремонтираха. Иначе за отношението - моето дете досега не се е оплаквало от лошо отношение от персонала, или от децата. А аз го питам често, даже преди няколко дни се беше напишкал след спането - не е успял да стигне до тоалетната - та тогава пак го разпитвах дали са му се карали за това. Отрича твърдо да са му се карали някога или да са го наказвали ... Учат много стихчета и песни, приказки също явно им четат, понеже от време на време го хващам да цитира приказки, които вкъщи не сме чели, почти всеки ден има рисунки на таблото. Следобяд обаче като го взимам си гледат филмчета  Confused. Сега като е по - топло започнаха да ги извеждат навън поне по веднъж на ден.
За болните - май навсякъде ги има. Лекарства не съм виждала да се разнасят, чувала съм и госпожите да казват на родителите да обърнат внимание на детето, че е със сополи или кашля, но да върнат дете - това не съм го виждала  Confused.

# 70
  • Мнения: 219
То моята щерка няма как да ми каже, ако има нещо, че не умее още Simple Smile Иначе и при нас правят забележки, ама голяма работа, водят си ги болни и това е. Че даже едната беше казала, че сме я завели,а  още не се е била излекувала. А тя си беше 2 седмици в къщи, и само едно сополче остана, ама то го има нонстоп. И кво за 1 седмица на ясла, докарахме до възпалено гърло и суха кашлица, и в момента е с ангина, на антибиотик (вдигаше ми до 39,8 Т). Та там и деца с 38 грауса имаше (когато я взех да я водя при педи, била вдигала 37,5, и един баща дойде да си прибере детето - с 38 градуса било и някакви лекарства споменаха).
Иначе като цяло съм доволна, започна да говори повече и разбираемо (защото си знаеше само нейния език), но пък се напикава, за разлика от вкъщи. А памперса махнаме на 1г и 6м, но там явно ги слагат под час всичките, а тя е свикнала като й се пишка да отиде и да си вземе гърнето.
Колкото до приема, там по всяко време приемат, може и сега да се запишете, това е 61 ясла в Надежда (близо до Била, трамвай 17 спира близо сега, като отмине Била, там е спирката).

# 71
  • София
  • Мнения: 119
Ехооо има ли някой? newsm78
От почти месец никой не е писал.
Аз си търся компания, за разходки с една дебелееща бременна.
Ако някой има желание да свирка, ще ми бъде много приятно да се запознаем. Hug

# 72
  • Мнения: 219
ро, къде се разхождаш, от коя Обеля си? Кога и какво човече очакваш?

# 73
  • София
  • Мнения: 119
Tsvetito в Обеля 2 съм, срещу новото училище. Grinning
Човечето го чакам в началото на октомври, а пола още е неясен.
В края на Май пак ще се гледаме и дано  Praynig да ме ориентират вече за цвета, че нямям търпение.

# 74
  • Мнения: 219
Ооооо, съвсем близо си ми Simple Smile Аз съм в бл.231 на завоя за последната спирка на трамвая Simple Smile
Ох, сега събирам документи за градината (приеха ни в тази в Обеля 2), и гледам, че мъж ми трябва да си вади удостоверение за настоящ адрес, ама май ще си вади за постоянен, хем да смени и ЛК.
Само се чудя дали от яслата ще ни дадат здравно-профилактична карта и имунизационен паспорт, за да не правим втори, няма смисъл просто.

А ти на какво се надяваш, или нямаш предпочитания за пол?

storm76, приеха ли ви в градината?

Последна редакция: ср, 28 апр 2010, 00:00 от Tsvetito

# 75
  • Мнения: 6 274

...... и гледам, че мъж ми трябва да си вади удостоверение за настоящ адрес, ама май ще си вади за постоянен, хем да смени и ЛК.
Само се чудя дали от яслата ще ни дадат здравно-профилактична карта и имунизационен паспорт, за да не правим втори, няма смисъл просто.


А ти нямаш ли адресна регистрация тук, в "Обеля"?  Rolling Eyes
Ако имаш, няма нужда той да си вади.
За здравно- профилактичната карта - отидете при ЛЛ, той/тя ще ви напише на един лист (формуляр) всичко, което е необходимо, няма нужда от два документа или каквото и да било друго.
От детската (яслата) ще ви дадат само една Молба- образец, на която общо взето само се подписвате.
това е, дано съм ти била полезна.

# 76
  • Мнения: 219
Джуличка, благодаря ти!
Разбрах, че мъжа ми няма нужда да си вади и той, аз по ЛК съм си в Обеля. Колкото до яслата - ходих днес, дадоха ми бележка, че посещава, както и имунизационния паспорт. После така и така тези документи отиват от яслата в градината, няма нужда да се вадят нови. Та утре отивам да пробвам пък ще видим.

# 77
  • Мнения: 2
Здравейте, от Обеля 2 съм бременна в 7месец а не  познавам никой от квартала по цял ден ску4ая няма с кой едно кафе да изпия ,ще ми бъде приятно да се запознаем с някоя мама  Party

# 78
  • София
  • Мнения: 119
Цвети имам две големи момичета, та този път тайничко се надявам за сини гащи, но ще видиме дали ще ме огрее.
Какво стана с градината, приеха ли документите?  Praynig всичко да е наред и да не те мотаят много.
k9vili9 и на мен ще ми е приятно да се запознаем и да си разхождаме коремите заедно  Hug

# 79
  • Мнения: 219
po, записах я вече каката и всичко е ОК.
Днес от 13ч излязаохме и до 17 бяхме в парка. Сега със 17-ката е много удобно, после си прибрах и каката от яслата (тя нали е там), та така, поуморих се днес Simple Smile Но вие с тия коремчета няма да може да търчите по парковете Simple Smile
А иначе - пожелавам ти едни сини гащи, ще стискам палци  Praynig

# 80
  • Мнения: 343
И ние днес бяхме в парка. Чудно беше! Много е удобно наистина с този трамвай. newsm10
Те мамите с коремчета само ще седят и ще гледат, а пък ние ще търчим. Laughing
Систакм палци и аз за сините гащи! thumbsup

# 81
  • Мнения: 219
vilence_sf, а вие не седите ли на едно място? Все пак с по-големи дечица дето вече ходят, искат на люлка, пързалка и т.н., и се търчи по тях, ама не из парка Simple Smile А докато са си бебоци, като моя малкия може да си обикаляме парка нонстоп, и да сядаме само за едното хранене и пак по обиколки. Та, а дано и по някое килце да стопим Simple Smile
То ро още малко има, нали е в 7-ми месец, след 2-3м може и тя да обикаля, баш лятото, то пък ще е много горещо, но сутрин по-раничко или в по-късния следобяд...

# 82
  • Мнения: 2 530

storm76, приеха ли ви в градината?

Приеха ни, във филиала на 5 ЦДГ в Обеля-1. Даже вече се и записахме.

# 83
  • Мнения: 6 274

storm76, приеха ли ви в градината?

Приеха ни, във филиала на 5 ЦДГ в Обеля-1. Даже вече се и записахме.

В коя група?
В тази, която е от към влаковата линия или в тази, която е от към селото?
  newsm78

# 84
  • София
  • Мнения: 119
О Цвети, аз имам още 5 месеца.  Party Чак Октомври ще мога да се включа в разходките с количка.
k9vili9 е в 7 месец.

# 85
  • Мнения: 2 530

storm76, приеха ли ви в градината?

Приеха ни, във филиала на 5 ЦДГ в Обеля-1. Даже вече се и записахме.

В коя група?
В тази, която е от към влаковата линия или в тази, която е от към селото?
  newsm78
Мисля, че тази откъм влаковата линия, защото разбрах, че там са по-малките 3-4 годишните.

# 86
  • Мнения: 6 274
Мисля, че тази откъм влаковата линия, защото разбрах, че там са по-малките 3-4 годишните.

Ясно.
Дано всичко е О.К.
  Peace

# 87
  • Мнения: 219
Ей, пак се затрихте. Няма ли да се съберем по форумски най накрая, а?

# 88
  • Мнения: 343
Ами хайде де! Виж, че вчера неорганизирано се получи една мини сбирка.

# 89
  • Мнения: 219
Абе, ние 4-те ясно, ама другите се скътават нещо  Whistling

# 90
  • София
  • Мнения: 119
Аз съм ЗА. Hug
Кажете кога и къде да ви намеря и съм там.
А и как да ви разпозная  newsm78

# 91
  • Мнения: 219
Ееее, как не съм влязла по-рано да видя, че си писала. Днес бяхме при църквата.
А и ти нали си ми на близо (дано не бъркам). Не знам какво ще е времето утре, ако не вали пак ще излезем и ще пиша тук къде ще ходим Simple Smile Ако пък искаш може ина скайп да ми пишеш, там съм tsvetenceto23. Много ще се радвам да се запознаем.
А вие двете коремчета видяхте ли се в крайна сметка?

# 92
  • Мнения: 343
Tsvetito, аз нещо не успявам да те намеря на тоя скайп.  newsm78

# 93
  • София
  • Мнения: 119
Наблизо съм срещу новото училище.
И на мен ще ми е приятно да се запознаем. Hug
С другата мама се видяхме вече два пъти и ще продължиме със срещите, защото ни е приятно, а и имаме много общи теми.
Ще поглеждам утре и ако не изникне нещо ще се присъединя. Peace

# 94
  • Мнения: 219
Виле, голямо бяло пате съм - демек патица. Ми къде ми е мозъка не знам, в скайпа съм tsvetito23, сори. Що не пита Биби бе, тя ми го има Simple Smile
ро, аиде утре да се видим, ако е хубаво времето, разбира се. Аз ще съм и с 2-те деца, та може и да сме в у-щето, не знам, ще го мисля утре, че и ядене на каката до кухнята трябва да се ходи, а с двамата е сложноооо.

# 95
  • Мнения: 2
Да взема да се разпиша че се затрих като червения пипер 

# 96
  • Мнения: 219
Скофти се времето и си на линия, а? Simple Smile Жалко, че такова гадно време, а тъкмо се организирахме малко...

# 97
  • Мнения: 343
Е, че то в това време всички се затрихме на някъде! Да вземе да се оправя, че както вика Tsvetito тъкмо се организирахме малко и пак ще се разтурим. Simple Smile

# 98
  • София
  • Мнения: 119
Дават го другата седмица да се стопли  Praynig и може да се организираме ако искате.

# 99
  • Мнения: 219
За съжаление мен няма да ме има, чак към 4-ти ще се приберем. Но вие може да се разберете нещо, пък като се върна и аз ще се вкл Simple Smile

# 100
  • Мнения: 24
Хоп и аз в темичката!

Здравейте, мами   bouquet
Аз от скоро съм мама - вижда се в подписа ми. Ще се радвам ако ме включите към разходките и заедно обменяме опит и се радваме на дечицата ни!
Аз живея в Обеля 2, 253-ти блок.

# 101
  • Мнения: 219
Супер. Ще се запознаем като се прибера в Сф  Hug

# 102
  • Мнения: 343
Хоп и аз в темичката!

Здравейте, мами   bouquet
Аз от скоро съм мама - вижда се в подписа ми. Ще се радвам ако ме включите към разходките и заедно обменяме опит и се радваме на дечицата ни!
Аз живея в Обеля 2, 253-ти блок.

Еее, че ние сме съседи! Ние сме в 264 - ти.
Хайде Tsvetito като си дойде може да направим една голяма среща - бебета, по-малки, по-големи. Hug

# 103
  • Мнения: 219
Аааа, да не пропускаме и бременнните ни коремчета в темичката  Hug

# 104
  • Мнения: 343
Е, няма де! Аз май без да искам ги пропуснах коремчетата, макар, че ги мислех! Не ми се сърдете! Hug

# 105
  • Мнения: 24
Eeee, супер!
Ще се радвам да се организираме, момичета  Hug

# 106
  • Мнения: 343
Ще стане! Сигурна съм! Peace

# 107
  • Мнения: 2
Честит 1юни на всички дечица да са ви живи и здрави весели засмени!!! Tada

# 108
  • Мнения: 343
k9vili9, много благодарности за поздравленията! Hug
Хайде живот и здраве до година и теб да те поздравяваме! Peace

# 109
  • Мнения: 24
Мами  Hug Честит 1-ви юни и от мен!!!
Да са ни живи и здрави дечицата!!!

# 110
  • Мнения: 343
Хайде, предстои една много слънчева седмица! Стягайте се за среща! Hug

# 111
  • Мнения: 219
Хайде. Аз съм си вече тук. Само утре имам работа, както и в петък ще слагат дограма около 13ч, ама то по обяд си е вече жега Simple Smile
Кажете кога да се организираме.

# 112
  • Мнения: 24
Хайде момичета  Hug
Аз пък реших да си ходя малко при нашите, та в събота изчезвам от София  Wink
Ще се радвам ако се запознаеме преди това   bouquet

# 113
  • Мнения: 343
Кажете мястото де! Коя къде се разхожда, че да направим нещо приблизително заедно.
Ние обикновенно сутрин до обяд сме на градинката до църквата.

ро, ние май имаме обща позната. Една твоя бивша колежка живее в нашия вход, и тя има бебе. Колко е малък света!!! Hug

# 114
  • Мнения: 219
На мен пък днес момчето от Ролпласт дето ми взе мерките за прозореца се оказа, че живее в бл.254 и има бебче колкото Миташки Simple Smile
Мен не ме бърка къде ще е, само около 12ч трябва да се вземе кухнята, иначе не ме бърка къде. Айде да се разберем за сряда или четвъртък (че да има време да прочетат повече)?

# 115
  • Мнения: 343
Абе пълна е Обеля с бебета. Simple Smile
Добра идея е за сряда, четвъртък. То е ясно, че ще е преди кухнята, че то от 12 ч. натакъка май не е за на вън за нас. Днес ние си тръгнахме към 12 ч. от градинката и направо бяхме каталясали от жега. ooooh!

# 116
  • Мнения: 24
И за мен е добре сряда или четвъртък  Peace
Предлагам ако е много горещо да направим срещата сутринта или следобяда след 4 часа, защото иначе ще изпукаме от жега  Laughing А за градинката до църквата и аз съм ок. Може и на бирарията до Т-Маркета.... Ако някой има и друго предложение - да казва  Hug

# 117
  • Мнения: 219
Оооо, да бирарията е много добра идея. Може и да седнем да пийнем по нещо, а по-големите дечица да играя (мисля имаше пясъчник и пързалка, а май и люлки  newsm78 не помня).
Утре мислим да ходим с Вили и още една мама до парка, може би да го направим в четвъртък?

# 118
  • Мнения: 24
Tsvetito Hug
с какво и по кое време ще ходите до парка?
Аз съм пешеходка и ползвам трамвая  Mr. Green
Ако и Вие сте с трамвая можем да отидем заедно?

# 119
  • Мнения: 343
Синева, ще гледаме да е раничко. Предполагам да тръгнем най-късно до 9.30 ч. Tsvetito има избор - може и с кола може и тя да е пешеходка. Аз съм като теб - с трамвая, а другата мама Bibi_sz (тя е писала в началото на тази тема) също има избор, но според мен ще избере колата, че трябва да се бърза за кухнята после. Така, че май аз съм най-сигурния пътуващ с трамвай.  Така, че избора остава твой! Peace

# 120
  • Мнения: 219
Aaaaa,  и аз съм с трамвая. Кола нямам, мъжо кара каката на ясла и я оставя на центъра, така, че нямам избор. Иначе щом ще е 9:30, рано ще се дръпна да ида при докторката да взема бележка за кухнята. От спирката на у-щето или следващата?
На Вили тел имам, и тя моя. Синева ако искаш може да си запишеш моя - 0888 486 368 (утре ще го махна). Цвети съм си аз Simple Smile

# 121
  • Мнения: 24
Tsvetito   Hug аз ти звънках преди малко- моя номер е този с трите петици.
Извинявай, не погледнах часа... ние късно се храниме и постъпих малко нетактично  Embarassed

Радвам се, че ще се запознаем утре   bouquet
Лека вечер!

# 122
  • София
  • Мнения: 119
За среща в Четвъртък съм ОК. Hug
Само се уточнете къде и в колко часа и ще дойда и аз.

# 123
  • Мнения: 219
Ей, супер, още една мама Simple Smile
ро, утре май ще ходим на биричка Wink Само да се разберем за часа. Аз предлагам около 10:30 пак на Т-маркет и ще решим къде точно?
А днес се запознахме със Синева. Още една страхотна мама, много усмихната и готина. Жалко, че заминава за лятото от софия, но пък на есен ще си правим компания  Grinning

# 124
  • Мнения: 343
Е, какви са тия бирички в 10.30 ч? Shocked
А за Синева, да аз бих казала същото.  Hug Само дето моето дете не ми даде особенно добра възможност да поконтактуваме повечко. Simple Smile

# 125
  • Мнения: 2
хей,мами пишете и мене ще ми бъде приятно да се запознаем  Grinning

# 126
  • Мнения: 343
То няма писане в таз работа  Wink който иска идва.  Hug

# 127
  • Мнения: 24
Tsvetito, vilence_sf  Hug Hug Hug
Много Ви благодаря за днешния ден, момичета!   bouquet
Отдавна не бях изкарвала така хубаво в страхотна компания!
Съжалявам само, че толкоз късно Ви открих! Hug С Любо 2 месеца скучахме  Laughing
Утре непременно да се видим   bouquet само да уточним часа и мястото  Peace
k9vili9  Hug заповядай при нас! И аз ще се радвам да се запознаем.

# 128
  • Мнения: 219
Ами кажете час за пред Т-маркет и от там ще ходим. Ако 10:30 ви се струва късно, ще направя попарата в къщи и ще я дам на заведението  Mr. Green

# 129
  • Мнения: 343
Абе нека си остане така часа. Все пак може някоя мама и да е прочела и да не влезе до утре та да не стане подвеждане. Аз тази вечер и на Биби казах така, че по-добре така да остане.

# 130
  • Мнения: 24
И ние сме ок!
До утре в 10:30  Hug

# 131
  • Мнения: 219
Ами значи 10:30 на Т-маркет. Всички са добре дошли  Hug

# 132
  • Мнения: 343
Къде се скрихте? Жегата ли ви напече? Wink

# 133
  • Мнения: 219
Хахаха. Кой жега, кой болести.
Оказа се, че на Миташки гърлото е по зачервено от на Юлето. Тя с конюктивит, а и мен ме дращи яко гърлото, гласа ми го няма, кашлям крачки и е ужасно. И хем съм гладна, хем не ми се яде, луда работа. Аман от болести начи.
Надявам се останалите да сте добре  Hug

# 134
  • Мнения: 343
Лелееее, вие яко го закъсахте на сред лятото!  Cry Да видим как ще сме ние на есен като се почне яслата. Confused
Дето викаш дано другите да са добре. Ние сме добре за сега де. Ще ходим на морето. Чакам го с нетърпение. Grinning

# 135
  • Мнения: 24
Как сте мили мами?  Hug Hug Hug
Липсвате ми много  Hug
vilence_sf   Hug още веднъж благодаря, че се съгласи с мисията, с която те натоварих  Hug Дано да съм била полезна на бъдещата мама  Grinning И още веднъж благодариме двамата с Любо за дрешките  Hug Heart Eyes
Tsvetito Hug бързо да се оправяте, никакви болести да не Ви мъчат  Naughty Горките Юлето и Мите - стискам палчета да им минава бързо!  Praynig

Ние сме супер тук на село. Само дето почти не остава време за компютъра. Племенницата е постоянно на пост до бебо  Laughing, а аз съм на пост и за двамата  Mr. Green, че тя е на 4 и половина и има фикс идея постоянно да дава нещо в устата на Любо  ooooh! та само се дебнеме  Joy Хубаво ми е защото съм си с мама и тате и сестра ми.
Вчера бяхме до София - ходихме на детски рожден ден и после да си полея цветята до апартамента. Малко ме хвана носталгията за вкъщи, нооооо тук поне е хлад.
Много Ви прегръщам и много целувки изпращам на Ники, Миташки, Юлето и Стефото  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 136
  • Мнения: 219
Синева, доколкото знам vilence_sf е дала дрешките Simple Smile
Ние по леко леко се оправяме. Миташки е качил 250гр и 2см., расте човека Simple Smile А твоята племенница, да гледа Любо. Моята щерка пък нищо не дава на братчето си  Mr. Green
Вили и Ники са вече на море, ще чакаме да кажат как е.
А аз съм щастлива, че ми дойде батерия от Хонг Конг и стана, да видим сега колко ще държи на компа. Ако и от спортсдиректа не ми бяха отказали артикули щях да съм много хепи, ама то пък не може всичко сега.
Целувки на всички, и чакаме забегналите да се завърнат, че да излизаме (то и ние трябва да се оправим де, а и да не вали, хм, много акота станаха май).  Hug

# 137
  • Мнения: 343
Щом ме чакате, ето ме!  Hug
От вчера сме на морето, чудно е. В София тръгнахме в порой, а тук чудно време. Ники малко го е страх от морето, но на абсейна не отказва. в пясъка се рови зверски. Ще има да изриваме тонова след като се върнем.
Синева, мисията е изпълнена безпроблемно!!!
Цвети, какво стана, оздравяхте ли? Нима от sportsdirect така бързо са ти отговорили с поръчката?
Хайде от мен толкоз за сега! До скоро! Stop

# 138
  • Мнения: 24
Tsvetito   Hug браво на Миташки! Heart Eyes голям сладур е! Браво за батерията! Трябва и аз да започна вече с това интернет пазаруване. Ох, бях ти казвала за един матрак - става. Някакъв вид дунапрен е - твърдичък е, с доста готина калъфка... Доволна съм  Peace Това е сайта, фирмата е в гр. Драгоман -
http://www.m-comfort.com/ideal.html#
vilence_sf   Hug направо си го представих Ники в пясъка  Joy Благородно завиждам за морето... Искам и ааааааз   grinning039
Много  Hug Hug Hug мили мами!

# 139
  • Мнения: 219
Уф, аз съм се заровила в сайтовете, сапо поръчки, промоции, чудесии, а пари нЕма, направо ще връщам на банките до другото лято  Mr. Green Нямам време да ви прочта, а за другите отчетни теми, да не говорим.
А утре чакам да дойде от спортсдиректа поръчката, да видим какво ще има.
Синева, казвай като си идваш (май не влизаш в скайпа), да се видим. Ние горе-долу се оправихме, от понеделник ще пускам Юлето на ясла пак. Да видим до кога  Rolling Eyes

# 140
  • Мнения: 343
Ние чак днес видяхме плаж като хората. До вчера времето беше отварт, а пък и сутринта нямаше големи надежди та отидохме с дрехите на плажа и решихме просто да поседим да се покефим на бурното море. То пък като взе, че се пооправи времето стана чудно. Ники продължава да си го е страх от морето, но предполагам, че е от силните вълни. Тича към водата с кеф и се мокри в леките вълнички, но само като пльосне някоя по-силна и гледай какво бягане назад настава. Ние като влезнем малко да се натопим и той реве да ни прибира едва ли не, сакън да не се загубим. Такива чудесии покрай нас! Дано оставащите ни дни да са хубави, че иначе лошо. Като се прибера ще разказвам повечко.  Hug

# 141
  • Мнения: 2
Здравейте мами!Да взема да се отчета преди 2дена се прибрах от болница че бебо беше  се напънал да излиза ама го спряха че бях на границата м/у 8м и9м и било опасно та полежах малко за задържане после пък се появиха други проблеми но в крайна сметка всичко вече е ок и сега сам си вкъщи и чакам да дойде момента . Simple SmileИскам да благодаря още веднъж на vilence и Синева за подаръците ! Hug

# 142
  • Мнения: 343
Вече се чудех дали не е време да ти честитим, но ще почакаме не е проблем!  Simple Smile Явно е нетърпелив младежа, но после не знае колко много ще плаче. По-добре да си постои още малко на топличко. Wink
Няма за какво, за мен е удоволствие, ако ти влезнат в употреба. Живот и здраве ще видим и още някои неща, които може да ви послужат! Почивай и се обаждай! Hug
А вие другите къде се скрихте? Никой не пише, нищо не казвате? Simple Smile

# 143
  • Мнения: 24
k9vili9 Hug Hug Hug Стискаме палци още малко да си постои на топло в коремчето малкия мъж   Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed fingerscrossed Вярно че е много неприятен болничния престои, но се надявам да не те е натъжил и натоварил!  Hug Всичко ще е наред, няма да се притесняваш! Мисли си за хубави неща и горе главата! Пиши ни как си, че те мислим и сме в очакване  Hug
vilence_sf   Hug Hug Hug Ники е много сладък в пясъка на морето  Heart Eyes Как изкарахте Вие?
Tsvetito   Hug Hug Hug как се спавяш ти? Юлето ходи ли още на ясли или вече е започнал купона у вас?

Много Ви прегръщам всичките  Hug Hug Hug

# 144
  • Мнения: 219
Синева, купона е на 10 направо. И двамата са в къщи (2м ще си се гледаме плътно), и двамата са болни, и двамата на антибиотик Sad Дано поне след 10 дена всичко да е минало и да почнем да се чистим от АБ, а после нещо за засилване имунната система и витамини, че направо тия болести вече 5-ти месец караме, както не е имало повече от седмица да няма болен в къщи (дали има и седмица). А и да се оправи времето, че да съберем слънчеви лъчи, може да идем и по Търново, пък и по Враца, малко на по-чист въздух.
А вие как сте?

# 145
  • Мнения: 24
Tsvetito   spoko съжалявам за положението у вас! Дано бързо да се оправят мъниците!

# 146
  • София
  • Мнения: 119
Привет   bouquet
Момичета имам новини
k9vili9 е родила на 12.07 момченце Алекс с тегло2950 и 50 см. Вчера се чухме и каза,че е добре и бебо е при нея вече.
Хайде пак да си направиме среща някъде, а пък в края на месеца и Вили ще може да се присъедини с бебока вече.

Tsvetito надявам се вече сте по-добре.
Приятен слънчев ден, аз отивам на разходка. Hug

# 147
  • Мнения: 343
Лелееее, страхотна новина!!!  Party Поздрави я от нас!  Hug Надявам се скоро да я изпишат и да се видим по разходки.  Peace

# 148
  • Мнения: 24
po   Hug Hug Hug благодарим за хубавите новини!
Да й е честит Алекс на мама k9vili9  smile3525 smile3525 smile3525 Пожелавам на нея и семейството й много здраве, щастие и незабравими мигове на щастие с новия малък човек!

Хубава идея е сбирката, само че ние с Любо сигурно няма да успеем да се присъединим.
Нагушкайте и нацункайте Алексчо от нас Heart Eyes Hug

Tsvetito  Hug как е при Вас положението? Оздравявате ли?
vilence_sf   Hug

# 149
  • Мнения: 219
Здравейтеееее.
Каква хубава новина си имамеееееееееееееее, да е жив и здрав Алекс, много да радва мама и тати, и цялата рода.

Децата са по-добре, само кашлицата остана. Е, Митко продължава с АБ, но ще се оправи. Лошото е, че останах без лаптопа и ползвам на зълва ми в момента, а няма пари за поправка, та да видим кога ще го оправям.
Синева, вие кога мислите да се прибирате насам?

# 150
  • Мнения: 343
Аз за среща нямам против, но за другата седмица, че тази нещо много ангажирана ми се
оказа.  Sad   Утре петъчно пък направо ужасен ден май ме чака. В тая жега дано издържим!!! Peace

# 151
  • Мнения: 24
Tsvetito   Hug ние за постоянно ще си дойдем септември чак  Wink Ще използвам максимално времето докато таткото може да пътува  Peace
vilence_sf   Hug жегата наистина е ужасна!

Да Ви се похваля, че Любо от вчера е захранен с пюре от тиква  Laughing Не знам дали му харесва, защото прави страшни физеономии  Joy, но мляска и преглъща.

Много целувки на всички от нас  Heart Eyes

# 152
  • Мнения: 219
Леле, от кога не съм влизала.
Браво на Любо, нека да папка, за да порасне голямо момче  Hug А като си дойдете септември ще се видим. То и без това все някой е на някъде Simple Smile И ние другата събота отиваме на Търново за седмица и така.

# 153
  • Мнения: 24
Мами Hug Hug Hug
Ние сме си вече тука в София Wink
Хайде да се организираме за една срещичка, че ми е много домъчняло за Вас Hug
 

# 154
  • Мнения: 343
Добре сте дошли! Hug
То такова време се заформи, че нещо хич не е за дълго на вън.  Sad
Ние се стягаме вече за ясла, почти са ни готови изследванията и след празничните дни вече може и да се пробваме да проверим как е при децата. Simple Smile Кой знае каква мъка ще е, но няма начин. 
Ако се получи някаква организация за среща аз съм на линия. Peace

# 155
  • Мнения: 2 530
Хайде да се организираме за една срещичка, че ми е много домъчняло за Вас Hug
Детския клуб "Доналд" в Обеля 1?

# 156
  • Мнения: 219
Като пак се скофти времето, може да идем на клубчето, ама май повечето ще са на градина/ясла, а?

# 157
  • Мнения: 24
Мами Hug Hug Hug
Влизам да Ви кажа, че тази седмица с Любо няма да се появяваме.
От събота Любо пак е болен Sad Sad Sad
Вече просто ми иде да се гръмна Cry
Уж го пазя, уж се старая, а малчо пак е със сополи, кашлица, температура ooooh!
А на всичкото отгоре и аз май поприхващам Sick

Дано вашите дечица да са добре и да не се разболяват!
Много  Hug Hug Hug на всички!

# 158
  • Мнения: 219
Ееее, що така бе Даре? Я да те посъветвам да вземеш сребърна вода и да му даваш по 1 лъжичка сутрин и вечер, и да му чистиш очичките с нея. Не е зле и ти да пийваш, ако те боли гърло - гаргара.
Ето ти една много хубава тема за настинките и грипа, от д-р Михайлов, няма да ти е излишна (а и на всички други  Hug) http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=33792
Бързо да се оправяте. При нас, Миташки вдига Т, но това е от зъбите и му взех дентокинт да смуче. Каката има сопол, но за сега е само това и си ходи на градина. Дано не се разболее, давам й Вит С и Марсианци сутрин. По някога и сребърна вода, ама забравям. На Миташки във водата слагам клеева тинктура, ама и на Юлето ще взема да сложа.
Ами това е от нас. В къщи е кочина, мен ме мързи, но ще се опитам днес да поразчистя  Mr. Green Иначе студ си стана, в къщи е около 20 градуса има няма. Пускаме печка, но като я спрем след малко все едно не е пускана. Чудя се кога ли ще пуснат парното. Днес ще отида да го изчистя, и мисля вече да не натрупваме задължения (ако може цяла година да плащаме една сума, ще питам). Добре, че е мамчето да даде парички  Blush

Целувам ви всички. Болните да се оправят бързо, а здравите да не се разболяват  Hug

# 159
  • Мнения: 343
Лекувайте се, че е много неприятно.  Cry
Ние за сега сме здрави и Ники ходи на ясла пък да видим до кога. Аз сутрин му давам сок от половин лимон с мед. Освен това му давам лекарството, което му е дала нашата хомеопатка. Дано да задържим положението по-дълго. Peace
Аз да питам какво става, имаме ли ново бебе? До колкото знам ро трябваше да ражда тези дни.  Hug

# 160
  • София
  • Мнения: 119
Виленце мерси,че ме мислиш   Hug
Още няма бебе, запънало се е и не иска да излиза. Още малко, ще ме търпят, не остана.
Вили ще ви съобщи, като се появи. Party
Дано болните дечица да се оправят бързо и се пазете, че страшни вируси има.

# 161
  • Мнения: 343
Ааааа, ще излезе сериозна мома значи! Simple Smile Толкова ергени я чакат, тя сигурно за това се мота.  Grinning
Хайде успех и по-скоро да чуем хубавата новина! Леко раждане! hug:

# 162
  • Мнения: 219
ро, и от мен леко раждане, ще чакаме хубавите новини  Peace
Иначе колкото до вирусите, Юлето май я хвана стомашен. Има тая вечер повръщане (3 пъти) и Т (нямаше и 38, ама може и да я е стигнала, сега беснее). Явно когато повърне и после скоква. Ама пи вода, и пак й стана лошо и айде пак повърна и пак щурее. Няма да и давам нищо до утре или по 1-2 глътки само.
А утре имаше театър в градината, няма късмет, друг път ще ходи. Дано бързо се размине. Та сега ще съм с 2 деца в това гадно време. Другото което е, беше премръзнала на градината. Даже лелката каза, че й е било студено, и че вътре по едно време било по-студено от на вън. Е, не очаквах, че е такъв студ, иначе щях да я обличам добре, макар, че сега е с потник, блузка с дълъг ръкав, тънка и дебело елече. Ръцете и бяха лед. Като се прибрахме, затопли се, вдигна Т и по-късно повръщането. Та така. утре ще посетим доки, макар, че се надявам да си мине от самосебе си.

# 163
  • Мнения: 2 530
Ееее, що така бе Даре? Я да те посъветвам да вземеш сребърна вода и да му даваш по 1 лъжичка сутрин и вечер, и да му чистиш очичките с нея. Не е зле и ти да пийваш, ако те боли гърло - гаргара.
Ето ти една много хубава тема за настинките и грипа, от д-р Михайлов, няма да ти е излишна (а и на всички други  Hug) http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=33792
Сребърна вода за шест месечно бебе, лично аз не бих го ползвала. Моето мнение е, че ако повече майки не залитваха по Михайловци, хомеопатии, енергии и тем подобни, толкова по-здрави деца би имало. Това е и една от причините да не "движа" много из Обеля.  Ако става въпрос за интернет консултация, единствено разчитам на доктор Бърди в тази тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43243.0.

# 164
  • Мнения: 2
Здравейте момичета имаме си бебе днес мама Ро е родила момиченце Кристина 3.150 и 52см Да са живи и здрави и много да се слушкат и гушкат Grinning Hug stork-girl  newsm32

# 165
  • Мнения: 2 530
Здравейте момичета имаме си бебе днес мама Ро е родила момиченце Кристина 3.150 и 52см Да са живи и здрави и много да се слушкат и гушкат Grinning Hug stork-girl  newsm32
Честито!

# 166
  • Мнения: 343
Честито!  Hug Да расте здраво и щастливо дете за радост на всички!  bouquet

# 167
  • Мнения: 24
Ро, ЧЕСТИТО и от нас!!!
Да е жива и здрава малката Кристина и да расте умно и обичано дете!   bouquet

# 168
  • Мнения: 219
Оооо, какво съм изтървала. Да е жива и здрава малката Кристина  Hug

storm76, аз пък си мисля, че ако повече майки даваха хомеопатия, а не АБ, децата щяха да са по-здрави!
А ти къде движиш, щом не е из Обеля (то като се замисля и аз не движа особенно  Mr. Green)?

# 169
  • Мнения: 2 530
Оооо, какво съм изтървала. Да е жива и здрава малката Кристина  Hug

storm76, аз пък си мисля, че ако повече майки даваха хомеопатия, а не АБ, децата щяха да са по-здрави!
А ти къде движиш, щом не е из Обеля (то като се замисля и аз не движа особенно  Mr. Green)?
За хомеопатията - първата лекарка на сина ми /частен/ педиатър с квалификация хомеопатия при различни състояния като колики, зъбоникнене, вирусни състояния предписваше кви ли не илачи, за съжаления без ефект. Специално за коликите минахме през цялата гама на хомеопатични еднокомпонетни продукти, които се прилагат за това.  Докато бяхме пациенти на въпросната докторка и се лекувахме първоначално с хомеопатия, а след това с конвенционална медицина, детето ми до годинка изкара четири отита. Та за това съм доста негативно настроена спрямо хомеопатията , не че не съм изчела какво представлява тя, какъв е начинът на действие на хомеопатичното лекарство, защо не се препоръчват комбинирани препарати като разните "Кинд" - ове. Въпрос на информиран личен избор е моето отношение.  Една майка , чието дете изначално от родилното е със стафилококи в носа, ми сподели, че го лекува /вече трета година/ с хомеопатия и чайче от мащерка в носа. Мерси съм.
За сребърната вода и клеевата тинктура в носа -  изгарят лигавицата. Облекчават текущите симптоми, пораженията от прилагането им се забелязват по-късно.
За "движенето" - движа със сина ми и мъжа ми , предимно в Северния парк.  Там поне ако не ми харесва дете или съпровождащата го особа, имам възможност да отида на друго място и да ги игнорирам. Не се чувствам набутана в едно ограничено пространство от два - три декара, в което трябва да търпя всеки. Освен това обикаляме центъра , Борисовата градина, дори и ей така за купона от возенето се качваме на влака на метрото.

Последна редакция: сб, 23 окт 2010, 22:33 от storm76

# 170
  • Мнения: 219
За клеевата тинктура съм съгласна, ама сребърната вода, не мисля, че гори каквото и да било. Нея я предпочитам като дизинфекция и какво ли не Simple Smile
Иначе аз съм на мнение и че от хомеопат до хомеопат балкан разлика. Дори и днес четох как една мама като теб всичко при хомеопат 1-2г, накрая отишла при друг и нещата значително се подобрили. То си е и като при докторите.
И ми стана интересно, защо да трябва да търпиш някой тук, като не ти допада "здравей, здрасти" и чао, какво толкова Simple Smile Иначе децата много се кефят и на трамвая  Peace
Пожелавам ви да сте живи и здрави, цялото семейство   bouquet

# 171
  • Мнения: 2 530
И ми стана интересно, защо да трябва да търпиш някой тук, като не ти допада "здравей, здрасти" и чао, какво толкова Simple Smile Иначе децата много се кефят и на трамвая  Peace
Пожелавам ви да сте живи и здрави, цялото семейство   bouquet
Виж , просто не ми се нравят отношения, в които другата страна ми е обидена, защо съм на "здравей-здрасти и чао" , а не съм изслушала с внимание какво е направила свекърва й, къв мъж бил съпругът  и  прочие битовизми. Да не говорим, че съзнателно отбягвам контакт на детето ми с няколко деца - прекалено агресивни и такива, на които явно не им се обръща внимание в къщи.  За трамвая - знам, и на него се возим често, поне докато беше топло времето.

# 172
  • Мнения: 77
Storm76,напълно съм съгласна с теб,относно излизането в малки градинки Simple Smile

# 173
  • София
  • Мнения: 553
здравейте  Hug някоя от вас да продава -2-3 стаен апартамент или да има познати който продават в района на Обеля   bouquet

# 174
  • Мнения: 584
Здравейте мами,
хайде да побутна малко темата....Казвам се Борислава и от съвсем скоро живеем в Обеля-1.С бебка на 5 м.сме и ако има мами,които да живеят наблизо и имат желание да се запознаем ,нека пишат  Peace

# 175
  • Мнения: 2
Здравей Борислава ние сме от Обеля 2 мойто звер е на 6м почти всеке ден сме навън с още една мама и обикаляме идваме често и към Обеля 1 ще  ни бъде приятно да се запознаем ако искаш пиши ми на лични да си разменим кординати Grinning Hug

# 176
  • Мнения: 343
Еххх, блазе ви! Ние вече не сме от този отбор с количките.  Grinning Приятни ви разходки!

k9vili9, не се оплаквай, че още не си видяла какво е дзвер. Hug

# 177
  • София
  • Мнения: 553
здравейте  Hugможе ли отзиви за Обеля 2 как е като квартал Rolling Eyesблагодаря предварително  bouquet

# 178
  • Мнения: 584
Благодаря,писах лс.

# 179
  • Мнения: 90
Момичета здравейте,я да ви попитам,че ми трябва спешно фризьорка,дали имате някоя позната?Simple Smile

# 180
  • Мнения: 7
Здравейте съседкиии. Hug
Аз се казвам Лора и  живея в обеля от както съм се родила(демек 24г.). Mr. Green
Имам син на 10 месеца-роден е на 16 февруари.
Дано темичката стане по уживена. Hug

# 181
  • Мнения: 0
Здравейте, ние живеем в Обеля 1. Момиченцето ми е на 1г и 3м.
Искам да споделя негативния си опит с лелката от детската кухня. Все намира за какво да е недоволна и при това винаги счита за необходимо да го оповести с висок тон!!!
Адски дразнещ е и факта, че всички следващи майки, взимащи храна биват просвещавани в нейното недоволство дори търси подкрепа от тях.
Няма ли някоя отракана майка да я сложи на място тази лелка?

# 182
  • Мнения: 584
Здравей,
моята дъщеричка е на 1.5 г. и ние сме в Обеля-1,та взимаме храна от кухнята.
Тази лелка е на моменти,това съм го забелязала,и наистина е много дразнеща.Като й е криво и веднага си го показва.Имаше някаква жалба срещу кухнята,заради това ,че не дават касова бележка при плащане,но нищо не стана....И аз съм била свидетел как майки се карат с нея,наричаха я вещица,но тя си е....не й пука.

# 183
  • Мнения: 0
Явно няма оправия с тая лелка ...

# 184
  • Мнения: 0
...

Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 11:15 от danayaDA

# 185
  • Мнения: 214
Здравейте, мами!
Ние сме от Обеля 2. Четох ви до сега и ми е странно, че не виждам тук никоя от мамите, които познавам от квартала. Може би причината е това, че дечицата ни са по-големи. Но се записвам и ще ви следя.  Mr. Green
Хубав ден и здрави дребосъци на всички! Heart Eyes

# 186
  • Мнения: 7
JiM   ние също сме от Обеля 2. Flutter
Вие кой блок сте?  Flutter

# 187
  • Мнения: 343
JiM, като гледам твоята девойка наистина е май-най-голяма. Като гледам тук сме или бебешори или от малките в детските градини. Аз както от по-напред е ясно съм в Обеля 2 от блока с аптеката.

# 188
  • Мнения: 214
Ние сме в 279 бл. До Кристал. Сигурно ще се засечем, като се постопли времето.  Party

# 189
  • Мнения: 90
Здравейте,момичета.Отдавна не съм ви навестявала и се сетих да ви питам нещичко.Имах една приятелка живееше в обеля 2,но после се премести при приятеля си в селото и имат момиченце на 5г.Тя се казва Иванина,ако някоя я познава нека ми пише на лични.Хубав ден от мен!

# 190
  • Мнения: 265
Здравейте момичета.
Бихте ли ми препоръчали добър педиатър в квартала, нашата е в Люлин, но напоследък взе много да ме дразни и искам да я сменям. Ако може също така да ми препоръчате и личен лекар за мен и съпруга.
Благодаря. Hug

# 191
  • Мнения: 169
Здравейте,
приятно ми е да се запозная с вас.
Пиша ви, защото искам да помоля за информация относно новия строеж до 140 СОУ, срещу блок 225 - какво ще строят там?   bouquet

# 192
  • Мнения: 90
Здравей,това ще е частно у-ще,парите за него са отпуснати от Ахмед Доган,поне така чух Simple Smile

# 193
  • Мнения: 245
Здравейте,
приятно ми е да се запозная с вас.
Пиша ви, защото искам да помоля за информация относно новия строеж до 140 СОУ, срещу блок 225 - какво ще строят там?   bouquet

Здравейте, обелчанки. Съвсем случайно открих темата, докато се ровех във форума.
Аз съм от квартала  Wink
Частното у-ще е срещу бл. 228. Имат огромен двор, та защо да строят на друг терен, който е през улицата по перпендикуляр.

# 194
  • Мнения: 169
И аз това се чудя. Подочух, че щяло да бъде детска градина към Общината. КОлко ще е вярно обаче?!

# 195
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен.
Ние живеем точно срещу строежа(бл.222) и като гледам май само  си обраха  желязото и си заминаха.

# 196
  • Мнения: 0
Здравейте,
приятно ми е да се запозная с вас.Ние сме в 279 бл. До Кристал.

# 197
  • Мнения: 169
Здравейте, момичета.
Аз имам въпрос за доктор Боева от 30 поликлиника. Какви са ви впечатленията? Добра ли е? Доволни ли сте?
Ще съм много благодарна, ако ми дадете информация.
Хубав ден от мен.   bouquet

# 198
  • Мнения: 169
Закриват 30 поликлиника в Обеля. Знаете ли? Какво ще правим? Ще го правят хоспис. Къде ще се лекуваме? Ако трябва да предприемем нещо като подписка, или нещо друго?

# 199
  • Мнения: 6 274
Е, добре де, нали личните лекари на всички обелци са там?!
Като закрият Поликлиниката, тия доктори къде ще работят и как ще се грижат за пациентите си?!
Нали за това сте си избрали ЛЛ, нали за това плащате здравни осигуровки?!
Ако наистина ви отнемат и правото да имате ЛЛ, ми съдете я тая държава, бе хора!
Търсете си правата, не се оставяйте да ви правят на маймуни, да му се не види!  #Cussing out

# 200
  • Мнения: 343
Нашата лична лекарка още в края на миналата година беше ми казала, че си търси кабинет в някой апартамент под наем, защото от началото на 2012 г. ще закриват поликлиниката поради много дългове. Вероятно вече е факт!
Аз мисля, че всички лични лекари ще продължат да се грижат за пациентите си макар и в други кабинети. Все пак те така или иначе и в ДКЦ-то са под наем.
Това е, което знам аз!

# 201
  • Мнения: 169
Ужас!
Доколкото рабрах повечето ще се изнасят към 8 поликлиника. Какво ще се прави? Как ще се пътува в студовете с малки деца, а и в жегите, особено ако са и с темепрература?
Малиии, каква недомислица, ами няма да има и специалисти!!! Когато ни е лошо как ще се тътрим по градския транспорт да търсим по Надежда?  #Cussing out

# 202
  • Мнения: 245
Какво означава повечето? Колко свободни кабинета трябва да има в 8ДКЦ, за да събере толкова джипита и доктори със специалност???

Нашето джипи доколкото разбрах остава в Обеля в кабинет в апартамент. Може би с vilence_sf имаме една и съща.

# 203
  • Мнения: 343
Нямам представа! Пак казвам, моята информация е от края на миналата година все пак. Нямам си на идея точно какво ще се случи.

# 204
  • Мнения: 169
Незнам, но аз така разбрах. Те хубаво - някои от тях ще си наемат апартаменти, но специалисти къде?
Особено бременните къде ще ходят на консултации?
Аз съм потресена. Вчера го разбрах.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 205
  • Мнения: 6 274
Това с Надежда е пак малоумие!
Ако трябва да ходиш с малко бебе на изследвания рано сутрин, посред зима, къде ще мъкне човек бебе в рейсовете по студа?!
Не знам, според мен направете нещо, преди да е станало късно!
Пишете на Бойко, обадете се в телевизиите, направете подписка на Метрото, протестирайте, блокирайте големия булевард или Ломско!
Не стойте така, момичета!
Търсете си правата и се борете!
  Hug

# 206
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте момичета.
Бихте ли ми препоръчали добър педиатър в квартала, нашата е в Люлин, но напоследък взе много да ме дразни и искам да я сменям. Ако може също така да ми препоръчате и личен лекар за мен и съпруга.
Благодаря. Hug

Здрвавей, предполагам вече си намерила педиатър за детенцето си, но все пак да споделя. За мен най-добрия педиатър е д-р Костова. Преди години мен ме преглеждаше, а сега преглежда даъщеричката ми. Изключително съм доволна. Мила, отзивчива, винаги ме е консултирара  ипо телефона без да показва някакво раздразнение от факта, че я притеснявам в извън работно време. Дори в късните часове съм я безпокойла и винаги ми е помагала.

Това е мое мнение.

# 207
  • Мнения: 614
Момичета, кварталът е малък и няма много информация за училищата във форума. Не съм от квартала и дори и номерата им не знам Crazy Едното мисля е само основно - в селото; а другото СОУ е до 82 ОДЗ. Също ако имате информация за училището Дружба. Просто ми стана интересно какво е нивото и кое училище препоръчвате?

# 208
  • Мнения: 7
До колкото помня за 24-25 години от как съм в Обеля (дефакто от как съм се родила  Mr. Green )  140 СОУ е точно до нас и си е хубаво даскало и аз  се изучих там а сега племеницата е 1 клас там.Отделно има в селото  едно даскало но за него нищо незнам.А училището "ДРУЖБА" е частно и за него незнам нищичко освен че турци учат там а и често ги слушам как говорят децата турски дето ходят там.

# 209
  • Мнения: 2 553
Zornichka, училището е 140 СОУ "Иван Богоров". Аз съм учила в това училище от 1ви до 7ми клас. Дъщеря ми е първолаче там тази година. Доволна съм от базата и от учителките. Има физкултурен салон, танцови зали (паралелката на дъщеря ми е със ЗИП "Хореография"), има голям двор с различни игрища и басейн. А учителките са много мили, държат се с децата приятелски и ги обучават добре. Отворени са към всякакви родителски предложения, за да им бъде на децата по-удобно, по-добре организирано и по-спокойно. 

Ако живеете в квартала съм на мнение, че за малко дете е подходящо, защото ще ви е близо и детето ще учи с приятелчетата си в един клас Simple Smile Така няма да се стресира още от първата година, а майките ще си помагате - както сега правим ние.

Но смятам след 4ти клас да я преместя. Предпочитам да спестя причината  Mr. Green

# 210
  • Мнения: 6 274
Но смятам след 4ти клас да я преместя. Предпочитам да спестя причината  Mr. Green

Да предположа ли, че е "мургава"? Mr. Green

# 211
  • Мнения: 614
Честно казано училището в селото ми изглежда много уютно (поне отвън) Simple Smile Жалко, че няма лични впечатления от там.  А това, че има деца в Дружба, които да говорят турски ни най-малко не ме притеснява. В космополитен век живеем все пак, не в 18-ти. По-скоро ме възпират таксите Mr. Green

# 212
  • Мнения: 245
Честно казано училището в селото ми изглежда много уютно (поне отвън) Simple Smile Жалко, че няма лични впечатления от там. 

Мога да изкажа впечатления от до преди 3 години. Моят син учи в него до 7 клас.   Всички се познават, и мъничките и големите, защото са по една паралелка от клас.  Това също е плюс в някаква степен, защото учителите могат без проблем да следят какво става в междучасията.   Училището от вътре също си е добре изглеждащо и уютно, не само отвън.  Единственият недостатък може би е това, че лавката е извън сградата, намира се в двора на у-щето.
Аз лично съм доволна от преподавателите. Имаха страхотни учителки по английски, български и математика. Останалите също бяха на добро ниво. Но за съжаление, както казах впечатленията са ми от преди няколко години. 
Искам да ви споделя, че 62 ОУ е едно от най-старите в София. Скоро честваха 130 г.
Препоръчвам го пред 140 СОУ. За у-ще Дружба съм с особено мнение. Влизала съм в сайта им по времето, когато още то се строеше. По това време у-ще Дружба се намираше в Банкя. Та в сайта им видях, че  99%  от преподавателите бяха с турски имена. 90% от завършващите, отново предимно с турски имена,  след това продължаваха образованието си в турски университети. Направих си изводи, ако желаете направете си и вие.

# 213
  • Мнения: 614
danir благодаря за изчерпателния отговор!   bouquet Дали има басейн в училището?

# 214
  • Мнения: 245
danir благодаря за изчерпателния отговор!   bouquet Дали има басейн в училището?

Не, няма  Sad

# 215
  • Мнения: 19
Здравейте на мамите от Обеля).
Най- после открих мястото , където да задам питането си и надявам се на малко помощ)
Предстои ми да сменям педиатърката на детенцето си(на година и половина е) и след дълго четене и проучване )мисля ,че вие най- адекватно можете да ме насочите към добър специалист педиатър в 30 ДКЦ. Много ви моля , насочете ме с препоръка ,защото и време не остана до края на месеца. Лошото е ,че не всеки лекар записва нови пациенти и вече в чудо съм се видяла((((
Благодаря предварително!
 Hug
P=S=
 Ох ,сега прочетох темата по- подробно... та ДКЦ-то в Обеля закрито ли е наистина? Къде са ви педиатрите тогава?????Аз звъня по тел. но никой не вдига на регистратура..... Confused Confused

Последна редакция: чт, 13 дек 2012, 17:58 от raly77

# 216
  • София
  • Мнения: 1 382
Водих щерката на конкурс по рисуване оргиназиран в училище Дружба, та вече имам някакви лични впечатления. Базата е хубава, но.... всички които участваха в организацията на конкурса и самият директор, говореха български с акцент. Просто бях поразена - явно всички са турцит. Учениците помагащи за събитието също си говореха помежду си на турски. Навсякъде по стените имаше грамоти на деца с предимно турски имена. Имаше снимки от събития, срещи - в хотел Принцес, зелени училища в родопите, предимно райони с турски население и екскурзии до Истанбул. Та за мен си направих изводите.

# 217
  • Мнения: 245
Здравейте на мамите от Обеля).
Най- после открих мястото , където да задам питането си и надявам се на малко помощ)
Предстои ми да сменям педиатърката на детенцето си(на година и половина е) и след дълго четене и проучване )мисля ,че вие най- адекватно можете да ме насочите към добър специалист педиатър в 30 ДКЦ. Много ви моля , насочете ме с препоръка ,защото и време не остана до края на месеца. Лошото е ,че не всеки лекар записва нови пациенти и вече в чудо съм се видяла((((
Благодаря предварително!
 Hug
P=S=
 Ох ,сега прочетох темата по- подробно... та ДКЦ-то в Обеля закрито ли е наистина? Къде са ви педиатрите тогава?????Аз звъня по тел. но никой не вдига на регистратура..... Confused Confused

Не е закрита! Спокойно!

До сега коя е била педиатърка на детенце? Не си доволна ли, защо сменяш?

# 218
  • Мнения: 19
danir, бяхме записани в 3 Градска  ,но ми  е доста неудобно пътуването,а освен това педиатърката ми е трудно откриваема на тел. ,което не ми допада ConfusedМоля ви , дайте ми съвет към кого да се насоча? Hug

# 219
  • Мнения: 0
Здравейте мами от Обеля! Ще имате ли първолаци? Къде сте решили да записвате малките? Все още се чудим за 140 -то поради изброените по-горе причини. Хубаво е ,че е близо ,но пък не знам дали децата могат да се конкурират с по-елитните училища - дали няма да изостанат много. Откакто сме били ви училище са се променили много нещата ,та не знам!  newsm78

# 220
  • Мнения: 115
Здравейте обелски мами! Присъединявам се и аз към темичката ви - аз съм Петя и имам син Никола,живеем в Обеля 1. Искам да ви попитам относно детската кухня в квартала - къде точно се намира, как става записването, изобщо всякакво инфо ще ми е добре дошло!
Благодаря  Hug

# 221
  • Мнения: 214
zvezdichka_Eli, и мен ме тревожат същите въпроси. Но за съжаление няма как да знаем предварително това. Всичко е субективно. Колкото и да проучваш и да събираш мнения, няма как да прецениш. Аз поразпитах, но така и нямам конкретно решение за училището и не мога да се успокоя. Познавам предимно родители, чиито деца са в начален курс. Уж са доволни, НО... Мургави дечица в училището има. Вероятно има и такива, чиито родители не са особено заинтересовани от образованието и средата на децата си. Познавам такива, които след 4 клас са се преместили. И такива, на които това тепърва предстои и за целта вече ходят на допълнителни уроци... Аз всъщност съм си подала документи в 140то. Но не само. И продължавам да трупам информация.
petia_vj, по времето, когато ползвахме услугите й , детската кухня се намираше в последния блок на Обеля 1, най-отдалечения в посока HIT, успореден на метрото. Номера му не помня. До него сега има някаква нова сграда. Беше тогава в последния вход. Но не сте ли още малки за кухня?

# 222
  • Мнения: 6 274
Блокът е 118.
Жената там ще ти даде формуляр, който да попълниш.

# 223
  • Мнения: 466
Здравейте. Искам да попитам за актуална информация, относно поликлиниката в Обеля. Разбрах, че двете аптеки, които се помещаваха там, вече са закрити. Притесненията ми са свързани с въпросното превръщане на поликлиниката в хоспис. Дали това ще се случи? Моля ви да спофелите, за да сме наясно.

# 224
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте. Искам да попитам за актуална информация, относно поликлиниката в Обеля. Разбрах, че двете аптеки, които се помещаваха там, вече са закрити. Притесненията ми са свързани с въпросното превръщане на поликлиниката в хоспис. Дали това ще се случи? Моля ви да спофелите, за да сме наясно.

Че кога са закрили и втората аптека, аз преди една седмица бях там и си беше на място  newsm78
За превръщането й в хоспис чувам само от ту от там, но не и от вътрешна информация от някой лекар. Предполагам, че ако е истина все някой от доФторите щеше да знае и да каже.

# 225
  • Мнения: 7
И аз дочувах нещо такова а и забелязах,че на първия етаж вече има и частни кабинети.

# 226
  • Мнения: 3
Здравейте, скоро ми предстои да се преместя да живея в Обеля 2
Непознат квартал за мен
Може ли мнения за 140 СУ

Общи условия

Активация на акаунт