За празника на мама, Януарчето вече с усмивка я дарява

  • 16 152
  • 300
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 857
Честити трети месечинки на Деница, Кристиан и втори на Габриела, Християн, Рая и почерпка за Марти:



Голямо реване снощи пак, даже и през нощта /мислех че трябва да свършва вече това което го тормози/. Ката пръцка - плаче, като се уригне - плаче, като не му е кеф - плаче, е къде са тези деца дето ги дават по рекламите едни усмихнати и щастливи??? Лечението за запека дава резултат, но вече не ще да приема лактулозата, плаче та се къса, а да не говорим как му давам парафин  ooooh!.
Сладурче, много хубава играчка-шезлонг-люлка-бавачка сте взели. Със сигурност ще има ефект проста само като я видиш и то се знае. Аз ще действам по "ръчната система", готвенето и чистенето не са ми приоритет /да си е взел чистачка моя мъж, не жена/. Днес е изгряло чудесно слънце и сега събирам смелост да изляза сама с количка и бебе /като знам че има толкова стълби до долу .../. Момичета от Варна, аз ще пробвам до Ботевата да отида, но едва ли ще стоя много. Ако някой желае - ще ми е много приятно да се видим. Още не съм решила час но вероятно след 11. /извинявайте за спама/. И още малко спам - като напишат "сори" не знам какво ми става.
Аз давам биберон, защото на моменти той не иска цица. Мръщи се докато е студен, но после го смуче. Така се успокоява и заспива лесно, а и няма нужда да плаче непрекъснато.
Спи по гръб най-вече.
Павлина и аз се чудех как ще стане със спането, и все повече се чудя с 2 деца как става номера?
Хайде до после пак.

# 196
  • Мнения: 656
Добро утро и от мен!

Честит 8-ми март на патерици!

Аз да ви кажа за Fisher Price - нали и моята люлка е тяхна (а и активната гимнастика де, която Калоян все още ползва за активен мързел  hahaha). Официални вносители са Марсел Тойс, имат няколко магазина в София - сещам се сега за 1 на Дондуков, 1 на Тодор Александров, срещу Арена-та.. Имаше и още, ама паметта ми изневерява вече.. Обаче проблемът е, че те продават на тройни цени в сравнение с това, което е из мрежата. Добър вариант за Фишър Прайс остава Джъмбото, където цените са си направо супер.. Въпреки, че на мен тая цена Сладурчеста дето каза бая ми се види.  И от друга страна ми е чудно как официалният вносител ще продава на висока цена, пък други магазини на по-ниска..  newsm78 Ама важното е, че ги има  Mr. Green И аз се надявам в скоро време Фишър Прайс да имат по-подобаващо присъствие на българския пазар. Много са им готини нещата..  (ей го на - заспа на активната си гимнастика  hahaha)

За спането - и Калоян предпочита страна, само че дясната. Почти винаги си се обръща. И се смъква надолу в леглото си и се сгушва до "стената" на леглото. Даже оня ден така съм се смяла.. Опрял си лицето милият на тези колани дето държат горното ниво на кошарата (ние сме с преносимите) и в просъница се мъче да суче от тия колани  hahaha Беше толкова смешен  hahaha

За храненето през нощта - къпем го към 21-22 ч., после като хапне напоследък се събужда един път между 02.30-03.30, хапва, заспива много лесно и после сутринта към 07.00-07.30 пак  Peace И така въпреки нощното хранене аз успявам да си поспя сравнително добре, тъй като не ми създава проблеми със заспиването през нощта.

Биба съм му давала отдавна, ама той я плюе и не съм и пробвала повече.. А и педи ми каза да не му давам, така че нямам намерение, докато педи не даде зелена светлина  Peace

Да ви се похваля, че вчера имах гости - 2 приятелки дойдоха да празнуваме 08-ми.. че си мислехме да ходим навън, ама аз няма на кого да го оставя и трябва с мен. А няма къде да отидем на кафе с малко бебе... (дето не се пуши.. ама това сме го обсъждали вече Wink) Та решихме вкъщи и беше много приятно и хубаво..

Хайде, чао от мен засега!

Ейиии, вижте какво получих от Митко за 08.03   Flutter




За който се чуди - универсален масажор  Flutter

# 197
  • София
  • Мнения: 3 249
Добрютрууу !!!
Честит рожден ден на     KrisDiMarYana !!!

Честити месечинки на Деница, Кристиан,  Габриела, Християн, Рая и  Марти.
Преди малко изпратих и последните гости от родата...излъгах - остана само майка, че е на семинар в София и ще е тук до края на седмицата.
Дано сега малкия се поуспокои вече, че малко в повече му дойде тарапаната. Толкова неспокоен и ревлив никога не е бил. Спи си сега в шезлонга и кой като него.
И аз искам среща, ама ще дойда с трамвай, че тази количка в моята кола посмъртно няма да влезе, а отпуската на мъж ми днес вече свърши и си е с неговата кола.
Айде, че едно слънчице ме е напекло през прозореца ...И си мечтая да съм на мястото на Мериголд , киснейки в минералния басейн.

# 198
  • София
  • Мнения: 3 249
Сиси, пробвай го и кажи има ли файда, дет'са вика, че имам време до събота да мисля...Аз ги гледах тия в Техномаркет. Малко скъпички ми идват за нещо, което не е с гарантиран ефект...Ама масажите са болна тема в наща къща.

# 199
  • Мнения: 925
Добро утро  Hug
Честити месечинки на Деница, Кристиан,  Габриела, Християн, Рая и  Марти.
Извинявайте за невежеството но идея си нямам какви са тези навета на "Чико" newsm78
Пък и чичко Гугъл нищо не казва по въпроса Joy Ще съм благодарна ако някой ме осветли Blush
Иначе със съпруга ми си мислехме да вземем "Карера" на "Бертони" /то това ни беше първата, която харесахме, но именно поради факта, че "Чико" - то е италианска, а "Бертони" - то китайска се отказахме.../
Ох, дай ми на мен пари да харча Whistling
По въпроса за памперсите  бях пускала един линк, който на нас много ни помогна да се ориентираме в обстановката и с риск да стана досадна пак ще го пусна http://papa-bebe.com/kak_da_izberem_pampersi.html
А по въпроса за бибите, вие вече сте се уверили, че и аз съм от лошите майки, които са готови на всичко за да мълчи детето им Grinning , така, че си ги ползваме с най - голямо удоволствие baby_neutral
Хайде лек и безревлив ден ви пожелавам  Hug
P.S. "Марсел тойс" имат магазин и на "Мария Луиза" Wink

 

# 200
  • Мнения: 7
Здравейте мами.
Не можах вчера да пиша и да ви поздравя за празника, затова сега ви поздравявам с нещо, което мен много ме трогна и дори ме разплака.
Доста е дълго за да го постна тук, затова ви давам линкhttp://www.jenite.net/2008/08/blog-post_25.html
Сега да ви почерпя за третата месечинка на Деница

Честити месечинки на Габриела, Християн, Рая и  Марти.Специална честитка и на астралния близнак Кристиян
Честит рожден ден на  KrisDiMarYana nbirthday
Дени отдавна спи само по гръб.Така ме посъветва ортопеда.Идеята е крачетата да са разтворени, а главичката тя си я завърта на една страна.Бибата изобщо не я уважаваме  smile3513 в смисъл, че Деница не я иска.
sladur4esta шезлонга е № 1 и аз искам такъв ама за мен  hahaha

# 201
  • Мнения: 73
Невенче,много ти благодаря за клипчето в този линк-толкова красиво...Хубаво е да си поплачеш от радост,благодаря Heart Eyes

# 202
  • Мнения: 30
Честити месечинки на всички бебенца, които днес празнуват!
elena_d, nevencheto, много хубави почерпки! Благодаря! Да са ви живи и здрави мъничетата!

Честит рожден ден на KrisDiMarYana!

Ето за магазините на Марсел Тойс http://www.eshop.marseltoys.com/

Аз си бях харесала този

който е 99 лв., но никъде го няма. Пак е до 18 кг., но с вибрации вместо автоматик.  Laughing

Верно, че е скъпичък този шезлонг-люлка, ама поне до 3 години може да се ползва, което ме успокоява.
Иначе в Джъмбо ги гледах ама този вариант го нямаше там. А аз не исках такъв дето ще го ползва още 2-3 месеца.

Иначе специално този вариант е най-евтин именно в Марсел Тойс. Аз ги гледах основно по сайтовете иначе незнам къде другате има Fisher Price. Навсякъде другаде по магазините има по 1-2 продукта от тази марка.
Сладурчеста, и ние от 2 дни разглеждаме всички варианти на шезлонги и люлки, които могат да са ни в помощ в моментите на изнервяне на бебка. (Мисля, че и без тях бихме могли да минем, ама защо пък да не се улесним и да не доставим на Рая малко удоволствие). В тази връзка вчера обиколихме Piggy's House, Jumbo и Штъркел и само в Jumbo открихме 3 люлки на Fisher Price. Въобще много странно, че тази марка толкова трудно се намира в София, при положение, че има чудесни магазини в Ловеч и Варна. Та в крайна сметка харесахме точно варианта, който вие сте взели. Само че мислехме, че в София го няма и ще трябва да го поръчваме on line. Ще съм ти много блегодарна за отзиви - харесва ли малкият шезлонга (той не е вибриращ) и люлката и има ли съществени недостатъци, които вече си забелязала. И най-вече къде е този магазин, в който можем да я намерим?
Честно казано като изработка е много добре. Нямам забележки. Само може би това, че работи с батерии (от тези големите) и то 4 бр. Та незнам колко време ще издържат. Нашият съсел много обича да го люлеят, та му харесва, ама незнам на другите бебета дали ще им хареса. Ние досега все на ръка го люлеехме в столчето за кола, ама то ми омръзна, та в този смисъл върши работа.


Айде, че едно слънчице ме е напекло през прозореца ...И си мечтая да съм на мястото на Мериголд , киснейки в минералния басейн.
И аз, и аз  Peace

# 203
  • Мнения: 925
 sladur4esta този дето е на снимката е нашия  Laughing Много съм доволна и го взех от "Джъмбо". А за батериите - не се притеснявай. От един месец го ползваме почти нон - стоп и още не сме сменяли батерията  Wink / той работи с една от най - големите.

# 204
  • Мнения: 395
Здравейте мами!
Нямате изчитане. Успокоих се, че не съм само аз дето по цял ден дондурка едно бебе и няма време нито за готвене нито за чистене... По-лошото е, че моят син не иска в количката. В събота с таткото ходихме до южният парк и бяхме единствените, дето си носят бебето и тикат празна количка.
Гледам пак бибите сте обсъждали. Атанас все я плюй. Аз и не съм много настоятелна. Ако я харесваше, мисля, че щях да му давам.
Решила съм вече да не купувам Памперс. Преди малко пак си наака гръбчето. Жалко, че имам още цял джъмбо пакет.  Confused

Ката пръцка - плаче, като се уригне - плаче, като не му е кеф - плаче, е къде са тези деца дето ги дават по рекламите едни усмихнати и щастливи???
Все едно аз съм го писала  Laughing
П.С. Тази нощ сънувах, че мога да кърмя с пръстите на краката си  #Crazy

# 205
  • Мнения: 641
Честити трета месечинки на Деница, Кристиан и втора на  Габриела, Християн, Мартин и Рая.
Честит Рожден Ден на KrisDiMarYana
vanilla80, казвала съм го и преди – много съм доволна от Либеро, но са по дебелки от Памперс да го имаш в предвид
Сами го оставям отдавна да спи по гръб, а той си върти главичката на където си иска – по често на дясно

Да ви се оплача – днес нали трябва да ходим на ваксина и аз реших вчера да му премеря температурата – ами имаше 37,5 а тази сутрин е с 37,1 Shocked. А аз даже не подозирах, че има, кой знае от кога я влачим ooooh! И сега съм седнала да изследвам има ли разстроство или не – че ме ока докато мерих температурата и редичко ми се видя, ама те бебчовците нали рядко акат по принцип. И се замислих, че той от 2 седмици ака зелено и май ги няма тези бели топчета, оффф ooooh! . Но поне е жизнен и сутринта като станах да го храня като ме видя, фокусира 2-3 секунди и такава усмивка ми отпра – разтапяща.
Ама си мисля, че тази температура не е висока за едно бебе - те нали вдигат по 40 като се разболеят и е нормално.
Спирам, че съм се омотала като пиле в кълчища в мисли и кой знае какво още ще измъдрувам че не му е добре
Изчезвам, че ще ходим по дофтори

# 206
  • Мнения: 2 122
Сладурчеста, нашия е такъв какъвто си показала и преди две години беше 120 лева , майкини го вземаха от някакъв магазин в София, но не зная от кой
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.br01.13.09/1702791 ето го с нова разцветка

# 207
  • Мнения: 5
vanilla80 памперси на бройка продават на пазара. Аз съм с Пуфис и съм много доволна

# 208
  • Мнения: 656
Еспа, температурата в дупето я мери, нали? Ако е така - 37.5 си е съвсем ок!  Peace Т в дупето е нормално по-висока с 5 десети, т.е. ако нормалната Т под мишница е 37.00, то в дупето е 37.5  Peace Така че споко  Hug

По-лошото е, че моят син не иска в количката. В събота с таткото ходихме до южният парк и бяхме единствените, дето си носят бебето и тикат празна количка.

hahaha И ние сме така - и в Бургас бяхме така, и онзи ден в зоопарка  hahaha

# 209
  • Мнения: 356
Мини,все се каня да те питам беше ли вкусна тортата от Двете фукли?Видях снимките и разбрах,че изглежда наистина като на картинката,ама дали си облизахте пръстите не разбрах

Общи условия

Активация на акаунт