отвлякоха дете от баща му детето крещи за помощ .......

  • 75 113
  • 3 057
  •   1
Отговори
# 1 890
  • Мнения: 1
Репортажът подбуди обсъждане на безполезността на държавните институции.

Добрата страна на жадните за драми медии.
Ако го нямаше репортажа, дали подобно "отнемане" нямаше да стане практика?
За съжаление, мила, то Е вече практика. Новият ГПК влезе в сила през м.юли 2007 г. Принудителното изпълнение върху деца датира оттогава. Многократно казах, че такива "случаи" са ежедневие за съдебните изпълнители из цялата страна. Не само по спорове, където страните са с различно гражданство, предимно българи са родителите.

# 1 891
  • Мнения: 1 072
Ами значи таксиметровите шофьори и миньорите трябва да вземат нещата в свои ръце и да коригират закона в по-хуманна насока. /това е несериозно изказване, моля, не го коментирайте/

# 1 892
  • Мнения: 502
  Цитат от форума на колегите на Дориана:

Точно , през 1962г с постановление №4/1962 г законодателят е уредил въпроса с изпълнението при родителски права , постановлението е в сила и днес и няма значение ,че тогава въпросната конвенция не е била ратифицирана , касае се за родителски права. Това което видяхме за 15 път ще кажа ,че беше извращение на съдебно изпълнеие , в никоя държава не постъпват така при такива случаи.
 

  Не разбирам защо спорим. Това беше извращение,спор няма! Ако стават и други такива,както твърдите,това не ги прави по-малко жестоки и не оправдава насилието. Значи законът е несъвършен и трябва спешно да се промени. За какво повече да спорим? Нима крещенето на момичето не е достатъчно красноречиво.
 ЧСИ госпожа  Дерменджиева е за съд,и дано наистина я осъдят,това е. И другите около нея,които "участваха" ,само дето не ги видяхме никъде.   Крайно време е всеки да плаща за грешките си,не само единици. Бащата плати,и то огромна цена. И още има да плаща,цял живот. А милите ни чиновници пак ще се измъкнат сухи...
  

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 12:35 от maraidara

# 1 893
  • Мнения: 335
И как трогателно сте се разделили тук на "майки" и "бащи".

Можеше да е обратното - чужд гражданин да е бащата, а майката да се е върнала в България с децата си с декларация за съгласие от мъжа си.
Представете си сега същата картина от репортажа, само че как полицаите извиват зад гърба ръцете на майката и натискат главата на майката о земята, за да не пречи на приятел на бащата, докато той влачи децата й към някаква камионетка.
Пак ли щяхте да козирувате пред някакви си цитати от "конвенция", дето дори не знаете кога и как някой мушморак от най-горните етажи е подписал от ваше име?
Или знаехте, участвате в референдуми по подписването на всякакви такива неща, питат ви мушмороците като ги подписват, като раздават държавата и я вкарват в "съюзи", "пактове" и пр. много важни цивилизационни работи?

Кажи му на българина, че нещо е "Хагско", "Брукселско", "щатско"... И свински грип да е, ще каже, че е цивилизационен избор и е въпрос на чест да не се интересува повече. Направо да се отваря за него и да го ползва като лампичка на Павлов при команда "равнис" и "мирно" според както "висшите" мушмороци после решат.

# 1 894
  • Мнения: 1
 Цитат от форума на колегите на Дориана:

Точно , през 1962г с постановление №4/1962 г законодателят е уредил въпроса с изпълнението при родителски права , постановлението е в сила и днес и няма значение ,че тогава въпросната конвенция не е била ратифицирана , касае се за родителски права. Това което видяхме за 15 път ще кажа ,че беше извращение на съдебно изпълнеие , в никоя държава не постъпват така при такива случаи.
 

  Не разбирам защо спорим. Това беше извращение,спор няма! Ако стават и други такива,както твърдите,това не ги прави по-малко жестоки и не оправдава насилието. Значи законът е несъвършен и трябва спешно да се промени. За какво повече да спорим? Нима крещенето на момичето не е достатъчно красноречиво.
   
Това постановление все пак е постановление - в системата на нормативните актове е от по-низш ранг, отколкото кодексът - в случая ГПК. Когато има колизия на правни норми от два акта, се прилага нормата, която е от акта с по-висок ранг.

# 1 895
  • Мнения: 490
Цитат
И как трогателно сте се разделили тук на "майки" и "бащи".

Можеше да е обратното - чужд гражданин да е бащата, а майката да се е върнала в България с децата си с декларация за съгласие от мъжа си.
Представете си сега същата картина от репортажа, само че как полицаите извиват зад гърба ръцете на майката и натискат главата на майката о земята, за да не пречи на приятел на бащата, докато той влачи децата й към някаква камионетка.
Пак ли щяхте да козирувате пред някакви си цитати от "конвенция", дето дори не знаете кога и как някой мушморак от най-горните етажи е подписал от ваше име?
Или знаехте, участвате в референдуми по подписването на всякакви такива неща, питат ви мушмороците като ги подписват, като раздават държавата и я вкарват в "съюзи", "пактове" и пр. много важни цивилизационни работи?

Кажи му на българинът, че нещо е "Хагско", "Брукселско", "щатско"... И свински грип да е, ще каже, че е цивилизационен избор и е въпрос на чест да не се интересува повече. Направо да се отваря за него и да го ползва като лампичка на Павлов при команда "равнис" и "мирно" според както "висшите" мушмороци после решат.
 
 
 
        Холограма, мился, че с горният си пост обиждаш българските майки.  Не мился, че една майка би била толкова тъпа, както този човек и би чакала нещата да се решат от само себе си, не случайно го има и този форум, има много теми които дискутират законния начин, поне в родители в чужбина има постоянно  Peace

# 1 896
  • Мнения: 1
И как трогателно сте се разделили тук на "майки" и "бащи".

Можеше да е обратното - чужд гражданин да е бащата, а майката да се е върнала в България с децата си с декларация за съгласие от мъжа си.
Представете си сега същата картина от репортажа, само че как полицаите извиват зад гърба ръцете на майката и натискат главата на майката о земята, за да не пречи на приятел на бащата, докато той влачи децата й към някаква камионетка.
Пак ли щяхте да козирувате пред някакви си цитати от "конвенция", дето дори не знаете кога и как някой мушморак от най-горните етажи е подписал от ваше име?
Или знаехте, участвате в референдуми по подписването на всякакви такива неща, питат ви мушмороците като ги подписват, като раздават държавата и я вкарват в "съюзи", "пактове" и пр. много важни цивилизационни работи?

Кажи му на българина, че нещо е "Хагско", "Брукселско", "щатско"... И свински грип да е, ще каже, че е цивилизационен избор и е въпрос на чест да не се интересува повече. Направо да се отваря за него и да го ползва като лампичка на Павлов при команда "равнис" и "мирно" според както "висшите" мушмороци после решат.
Аз мисля, че полът на родителя няма никакво значение за това как да се спазва закона. Иначе, ако законът не се прилага еднакво и за двата пола това ще си е жива дискриминация, а както знаем - и за това има предвидени санкции...

# 1 897
  • София
  • Мнения: 2 840
Холограма, ти как виждаш справедливостта в този случай?
Ясно и конкретно.
След като се оказа, че няма да се занимаваме със закони, щото нашите институции са неграмотни, некомпетентни, жалки некадърници със садистични уклони, хайде, кажи, ако ти имаше ВСИЧКАТА власт в този момент какво би сторил? Как би отсъдил?

Въпросът ми е към всички. Представете си, че сте последна инстанция - единствена, неоспорима. Е?

# 1 898
  • Мнения: 490
   Аз не мисля да изразявам мнение, защото съм пристрастна, както вече казах била съм участник в такъв случай  ooooh!

# 1 899
  • София
  • Мнения: 3 480
Репортажът подбуди обсъждане на безполезността на държавните институции.

Добрата страна на жадните за драми медии.
Ако го нямаше репортажа, дали подобно "отнемане" нямаше да стане практика?
За съжаление, мила, то Е вече практика. Новият ГПК влезе в сила през м.юли 2007 г. Принудителното изпълнение върху деца датира оттогава. Многократно казах, че такива "случаи" са ежедневие за съдебните изпълнители из цялата страна. Не само по спорове, където страните са с различно гражданство, предимно българи са родителите.

За щастие, скъпа Дориана, за щастие.

Освен това, ако излезем от конкретиката на този казус, аз бих казала, че все още има области, в които закона няма достатъчно механизми, за принудително изпълнение на длъжника, при изчерпване на доброволните такива.
Но е друга тема.

# 1 900
  • Мнения: 4 479
Ето и мнението на човека печелил най-много дела в ЕСПЧ срещу България.Болтваните части са от мен:
Михаил Екимджиев, адвокат
- Господин Екимджиев, допустимо ли беше това, което се разигра в Асеновград миналата седмица?
- Без да влизам в детайли по отношение на делото, за мен онова, което видяхме, компрометира самата идея за законност. Очевидно е, че след като има влязло в сила съдебно решение, то трябва да бъде изпълнено. Въпросът е как. Има редица механизми, например поредица от глоби, с които бащата да бъде принуден да изпълни решението. Има начини да бъде издадена призовка и той да предаде децата на място, където няма да има толкова сеирджии и странични хора. Недопустимо е при подобен акт да присъстват неслужебни лица, трябва да има само полицаи и представители на социалните служби или Агенцията за закрила на детето. Онова, което се разигра на екрана, показва пълната необученост на тези хора как да си свършат работа. Толкова махленщина и провинциализъм при опит да бъде спазен законът злепоставят и закона, и съдебната система.- Правомерно ли е това решение на съда въобще?
- Аз не искам да влизам в детайли дали е имало отвличане или не, след като не съм присъствал на заседанията, не знам как бащата е изградил защитата си и прочие. Ако той смята, че е прав, че не е отвлякъл децата си и майката действително му е дала разрешение да ги отведе в България, има начини да обжалва. Например в Европейския съд по правата на човека. Но искам да подчертая, че това е едно междинно решение, докато бъде гледано делото за развода и родителските права. Всички странични въпроси - дали майката е алкохоличка, дали е в състояние да упражнява правата си, ще бъдат предмет на тези бъдещи заседания. За мен по-важното е, че показаната сцена е симптоматична за нивото на органите, които трябва да прилагат закона у нас. И не говори никак добре за професионализма им.

Между временно след проверка са докладвали на министър Тачева, че нарушения от страна н съдия-изпълнителя няма.

# 1 901
  • Мнения: 502
    Ето,заставам зад тази позиция,на една от нашите съфорумки е,цитирах я и преди:

Според мен ето какво трябваше да се случи:
1. Полицията веднага да постанови "Полицейска мярка за закрила" на децата за срок до 48 часа и да ги настани в кризисен център далеч от родителите им.
2. За тези 48 часа да бъде направена кризисна интервенция от Дирекция "Социално подпомагане" към Агенцията за социално подпомагане чрез оказване на психологическа помощ на децата. Да ги стабилизират и да ги убедят, че не са в опасност като отидат при майка си.
3. След изтичането на тези 48 часа децата успокоени да се предадат на майката от полицейските органи.
4. Междувременно бащата да предприеме необходимите мерки за завеждане на дело за родителските права.
Друг начин няма. това е единственото, което аз виждам да е могло да се направи. И тогава мисля, че нямаше децата да бъдат подлагани на такъв неимоверен стрес!


  Трябва да кажа,че това е позицията на Дориана. Peace  Единствения правилен начин в тази ситуация,напълно законен и професионален.

Последна редакция: вт, 02 юни 2009, 12:51 от maraidara

# 1 902
  • София
  • Мнения: 3 480
   Аз не мисля да изразявам мнение, защото съм пристрастна, както вече казах била съм участник в такъв случай  ooooh!

mimkis, моля те, разкажи го пак. Именно, заради случаи като твоя, аз подкрепям принудителното изпълнение.
Ако не е много нахално, би ли споделила дали в крайна сметка майка ви успя да ви вземе със сестра ти?

# 1 903
  • Мнения: 1
Репортажът подбуди обсъждане на безполезността на държавните институции.

Добрата страна на жадните за драми медии.
Ако го нямаше репортажа, дали подобно "отнемане" нямаше да стане практика?
За съжаление, мила, то Е вече практика. Новият ГПК влезе в сила през м.юли 2007 г. Принудителното изпълнение върху деца датира оттогава. Многократно казах, че такива "случаи" са ежедневие за съдебните изпълнители из цялата страна. Не само по спорове, където страните са с различно гражданство, предимно българи са родителите.

За щастие, скъпа Дориана, за щастие.

Освен това, ако излезем от конкретиката на този казус, аз бих казала, че все още има области, в които закона няма достатъчно механизми, за принудително изпълнение на длъжника, при изчерпване на доброволните такива.
Но е друга тема.


Е, ясно е, че това са споровете между кредитор и длъжник, когато на длъжника просто нямча какво да му се вземе - никакво имущество! Виж, тук децата ги има!

# 1 904
  • Мнения: 502
Ето и мнението на човека печелил най-много дела в ЕСПЧ срещу България.Болтваните части са от мен:
Михаил Екимджиев, адвокат
- Господин Екимджиев, допустимо ли беше това, което се разигра в Асеновград миналата седмица?
- Без да влизам в детайли по отношение на делото, за мен онова, което видяхме, компрометира самата идея за законност. Очевидно е, че след като има влязло в сила съдебно решение, то трябва да бъде изпълнено. Въпросът е как. Има редица механизми, например поредица от глоби, с които бащата да бъде принуден да изпълни решението. Има начини да бъде издадена призовка и той да предаде децата на място, където няма да има толкова сеирджии и странични хора. Недопустимо е при подобен акт да присъстват неслужебни лица, трябва да има само полицаи и представители на социалните служби или Агенцията за закрила на детето. Онова, което се разигра на екрана, показва пълната необученост на тези хора как да си свършат работа. Толкова махленщина и провинциализъм при опит да бъде спазен законът злепоставят и закона, и съдебната система.- Правомерно ли е това решение на съда въобще?
- Аз не искам да влизам в детайли дали е имало отвличане или не, след като не съм присъствал на заседанията, не знам как бащата е изградил защитата си и прочие. Ако той смята, че е прав, че не е отвлякъл децата си и майката действително му е дала разрешение да ги отведе в България, има начини да обжалва. Например в Европейския съд по правата на човека. Но искам да подчертая, че това е едно междинно решение, докато бъде гледано делото за развода и родителските права. Всички странични въпроси - дали майката е алкохоличка, дали е в състояние да упражнява правата си, ще бъдат предмет на тези бъдещи заседания. За мен по-важното е, че показаната сцена е симптоматична за нивото на органите, които трябва да прилагат закона у нас. И не говори никак добре за професионализма им.

Между временно след проверка са докладвали на министър Тачева, че нарушения от страна н съдия-изпълнителя няма.



 Напълно вярно,това е. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт