Перник-17

  • 21 367
  • 301
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 22
Бяхме на сватба там,но съм пропуснала да го уточня,извинете ме  Embarassed
Аз бях натоварена със задачата да украся и да посрещна гостите.

# 211
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Ауууу, Ирка, къде е тоя страхотен двор и ние да го посетим

# 212
  • Мнения: 3 818
Деси, мъничък е още, остави го да навърши шест месеца и тогава пробвай пак. Аз Косето го захраних като стана на шест, обаче той не прие с ентусиазъм идеята. Оставих го две-три седмици и след това пак му предложих, отваряше уста и търсеше още.  Laughing

# 213
  • Мнения: 379
Деси, моят мъник пък се ентусиазира от всичко дето влиза в устата  Laughing . Вече яде плодови и зеленчукови пюренца , а от няколко дни и кашичка. До детенце си е явно. Нито са му се увеличили коликите, нито нищо. Единственото което направих като грешка - давах му сокче няколко дни и от него отима колики, но като установих връзката и го спрях и коликите отминаха.Сега си му правя сама всички зеленчукови пюренца, дори съм си замразила това което ми остава при направата в бурканчета във фризера. Правя му и плодови, но по-рядко. Наистина излиза доста по-евтино отколкото да ги купуваш.

# 214
  • Мнения: 162
Katiado, наистина домашните пюрета са по-хубави от купените, поне знаеш какво слагаш вътре, без консерванти, химикали и оцветители. Поздравления за готовността да му готвиш, повечето майки предпочитат готовите, че е по-бързо.  За съжаление аз съм от вторите, но моето беше много злоядо и не искаше готови или детска кухня. Особено ако си имаш някоя баба с градина да ти произвежда истински продукти!
Деси, добре си решила да поизчакаш малко със захранването, явно не е готов. Защо не почетеш малко из интернет "Захранване на бебето", на повечето места препоръчват захранване чак след 6 месец. моето го захраних по-рано, но то не обичаше мляко.
Katia84, още не съм решила дали да раждам в Перник или София. Всичко зависи дали ще има кой да ме закара навреме до болницата, при мен ще е второ раждане. Надявам се всичко да мине добре и да не ме боли толкова, колкото първия път.
Да се похваля, научих се да качвам картинки, по-късно ще пробвам и със снимки.

# 215
  • Мнения: 115
Четох доста и определено в късното захранване има логика и повече ми допада, но взех решение да пробвам по-рано, защото го кърмих само 1 месец, след това, понеже акаше трудно, го хранех с Аптамил Комфорт и много надебеля. Всеки месец качва доста, а и фонтанелата му е по-отворена и се притеснявам да не развие рахит. За това пробвах да въведа зеленчуците, но щом на детето не му е добре, естествено няма да бързам.

А сега да ви се оплача за зъбките. Определено му растът, но не предните. На горния венец едното почти се е показало, а долния му се е подул и от двете страни. Доста го мъчат,  мажа с Calgel.

# 216
  • Мнения: 379
Четох доста и определено в късното захранване има логика и повече ми допада, но взех решение да пробвам по-рано, защото го кърмих само 1 месец, след това, понеже акаше трудно, го хранех с Аптамил Комфорт и много надебеля. Всеки месец качва доста, а и фонтанелата му е по-отворена и се притеснявам да не развие рахит. За това пробвах да въведа зеленчуците, но щом на детето не му е добре, естествено няма да бързам.

А сега да ви се оплача за зъбките. Определено му растът, но не предните. На горния венец едното почти се е показало, а долния му се е подул и от двете страни. Доста го мъчат,  мажа с Calgel.
уффффф и теб ли те шашкат с тоя рахит. точно поради тази причина купихме бънджи - чакам го утре да пристигне. и моят бил дебел и педито рече,че не било редно да няма никаква опора на крачетата и сега купихме бънджи. това е и една от причините да давам по-отрано пюрета - за да отслабнел поне малко.  newsm78 е да има ефект м/у 2-3м беше качил 1.700кг, а м/у 3-4 е качил 1кг. е да ама сега трябвало да качва по не повече от 0.500кг на месец. newsm78

# 217
  • Перник
  • Мнения: 4 873
Ох, тия педиатри с тия таблици - сега трябва да качва толкова, да расте с толкова сантиметри  #2gunfire Всяко дете е различно! Това е моето мнение. Като има опасност от рахит, извеждайте ги навън, нали витамин Д се синтезира под слънцето  Wink А бебетата, хранени с АМ наистина наддават повече от кърмените. Мъжо като видя бебето на една съученичка се комплексира, че нашето било много малко (а по-голямо на възраст). Аз обаче го успокоих, че тя не кърми  Mr. Green Така затварях и устите на бабите - еди кое си бебе колко било голямо, пък нашето...моя отговор "нашето се храни естествено, вие нали не искате да яде химия"  Mr. Green

# 218
  • Мнения: 379
Ох, тия педиатри с тия таблици - сега трябва да качва толкова, да расте с толкова сантиметри  #2gunfire Всяко дете е различно! Това е моето мнение. Като има опасност от рахит, извеждайте ги навън, нали витамин Д се синтезира под слънцето  Wink А бебетата, хранени с АМ наистина наддават повече от кърмените. Мъжо като видя бебето на една съученичка се комплексира, че нашето било много малко (а по-голямо на възраст). Аз обаче го успокоих, че тя не кърми  Mr. Green Така затварях и устите на бабите - еди кое си бебе колко било голямо, пък нашето...моя отговор "нашето се храни естествено, вие нали не искате да яде химия"  Mr. Green
ами май няма много връзка между кърменето и наддаването,защото на 2 мои приятелки кърмените бебета са дори по-големи от моето , което е кърмено само 1м. newsm78

# 219
  • Мнения: 3 818
Катя, има връзка между кърменето/некърменето и наддаването, но разбира се, че това е по-скоро тенденция - кърмените бебета да са по-слаби, а не е задължително. Миша беше по-слабичка, но Косето наддаваше много в началото - първият месец качи 1.5кг, вторият - 1.2кг и това само от кърма и нищо друго. След това обаче започна да качва по 400гр., та си отдъхнах, защото с темповете от първите месеци очаквах да стане малко слонче до шестия си месец Laughing

# 220
  • Мнения: 162
Деси, спомням си, че на моето давах Вигантол оил, това е витамин Д. Сега давате ли такова нещо на децата си? На нея също късно се затвори фонтанелата, ама никой не ме е плашил с рахит. Щом бебчо е по-дебеличък не те съветвам да бързаш с кашите, от тях най-много се дебелее. Аз давах на моето, защото то напротив беше на долната граница на нормите.
Не се оплаквайте толкова, че са ви ящни децата, няма нищо по-лошо от злоядо дете. Моето от 2  години е 13 килограма, почти нищо не яде и много ме е страх да не направи гастрит или друга болест. Аз съм била същото диване, сега си имам и гастрит, и язва. До 23 години бях 37 кг. Да се ви живи и здрави бебетата.

# 221
  • Мнения: 115
Давам Вигантол - не по 1 капка, а по 2. А за слънцето - Дими вече има страхотен тен  Joy искам и аааз!

# 222
  • Мнения: 379
Давам Вигантол - не по 1 капка, а по 2. А за слънцето - Дими вече има страхотен тен  Joy искам и аааз!
и аз давам по 2 капки вигантол и сме навън поне по два пъти на ден. Деси, а ти криеш ли го с чадърче Дими? че ние макар и да сме навън аз му слагам чадърче и той не е почернял...

# 223
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Да си кажа и аз компетентното мнение . не винаги има връзка между качването на кг и дали бебето е кърмено или е на АМ. Михаела винаги ми е била на горната граница на кг, но и на ръст и само 1 месец беше качила 1.300кг. Иначе обикновено в началото качваше 800-900 гр а тя е кърмена точно 15 дена. Познато дете, което изобщо не е кърмено пък винаги е било на долната граница. Друго, което е 20 дена по, голямо от Мишка и кърмено почти до годинката пък винаги е било доста по-едро от Михаела. Племенницата пък винаги е била по-дребничка ( кърмена е до 3 месец ) Тя и сега си е слабичка. Та мисълта ми е че наддаването при бебетата си е до дете и до ген. На една позната детето е на 2 години и 5 месеца, но прилича на 4 годишно,тя и майката си е доста едра, даже предишната и педка и вдигнала едва ли не скандал на една от консултациите, че детето е пораснало със цели 6 см за месец #Crazy. За кг знам, че правят забележки и предписват диета, но за ръста как да го накараш да расте по бавно newsm78 Mr. Green

# 224
  • Перник
  • Мнения: 4 873
На една позната детето е на 2 години и 5 месеца, но прилича на 4 годишно,тя и майката си е доста едра, даже предишната и педка и вдигнала едва ли не скандал на една от консултациите, че детето е пораснало със цели 6 см за месец #Crazy. За кг знам, че правят забележки и предписват диета, но за ръста как да го накараш да расте по бавно newsm78 Mr. Green

Е тая педка ако каже как да си спра детето да расте на ръст, ще съм благодарна!  Mr. Green Калоян на годинка беше на долната граница за тегло и ръст с 2-3 см. над "нормата"  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт