АПРИЛски мами и деца, на плажа всички ей сега!

  • 14 056
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 713
Хелън, жено Hug Heart Eyes Страшни ги списваш, да знаеш! Wink Лидия казва сравнително ясно "Не", "Дай", "Айди" Heart Eyes, днеска баща й твърди, че чул нещо като "Кофа", понеже й показвал кофата, ама не съм била наблизо да потвърдя. Laughing Laughing

Асе, аз първо захраних детето със зеленчуци и плодовете хич не ги обича и нито ядеше домашните ми пюрета, нито купешките. Единствено тиква обичаше като я захранвах, ама тя не знам какво е - според едни зеленчук, според други - плод... newsm78

# 211
  • Варна
  • Мнения: 435
Гале, Блонди, пробвах днес с нарязването на ябълката на тънки пръчици. Взе го, едва го докосна с език без да го пъхне в устата и веднага го хвърли  Thinking, пробвах да смеся ябълка, праскова и банан и изяде точно три лъжички... и успях да пробутам още няколко като го смесих с мляко с грис. Трудна работа... утре ще пробвам диня, но съм сигурна че ще бъда отсвирена   ooooh!
Блонди, нищо не казваме, като изключим основните мама, баба, тата, ам..., освен "дай" сочейки с пръст към нещо  Wink

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 23:31 от Alokazia

# 212
  • Мнения: 2 531
Момичета, черпя ви за РД на кака - става на цели 4 г!



При нас новото е че Ива ще я записвам на ясли, дано и хареса  Praynig Иначе е много пораснала, сама се качва и слиза по стълби и на пълзалките сама може вече да се качва и пуска, събираме очите на всички в парка, като им кажа че е на 1,3 г!!!
ЛУРДЕС как ги махна- кошарката с такива опции ли си е?
Асе много сте салдки ! За пюретата- аз имам още от мин. година от круши и кайсии- стерилиз. , и замразени. Ива е много дрислива и почти не и давам! Абе нормално ли е да дриска по 2-5 пъти понякога  Rolling Eyes Днес например цял ден не ака, но следобяда цели 3 пъти се облекчава, без да е разтройство! Вече няколко пъти и давам био- гайя , чат- пат ентерол  ooooh! ooooh! Плодове ядем основно банани, и ако си открадне домати от нашите салатки или нещо друго! И колики имаме понякога нощем  Shocked
galivo как се е контузила сестра ти? Мен вече 3-ти м. ме боли коляното, що хапове изпих и  не минава! И пункция ми правиха че е подуто, слава богу няма вода! Но тие 2 дни се понатоварих и днес толкова много ме боли Sick изобщо не мога да мърдам  ! Незнам вече к`во да го правя утре пак ще тормозя доки.

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 23:04 от veni-b

# 213
  • Мнения: 54
Честит имен ден на Илчо! да е жв и здрав на мама, голям мъж да порастне - умен и красив!!!! (знам, че вчера беше, ама като съм заплес  Embarassed)

Честити сини гащи и на Миленка, хе-хе, голяма тайфа, голяо чудо става!!!!!

Хелън, Боби казва "не", "нама" (няма), "вявай" (заповядай), "ко" (да играем на конче), ми това е май  newsm78  newsm78 Абе май има и още, ама съм много зле с мозъка и ервите и е се сещамм....

Момичета, много зле ми се отразяват хормоните, само на рев ме избива.

Алокация, много хубав басейн си имате  Laughing

Лурдес, много ми хареса идеяята за решетките, мисля, че и Боби е узррял вече, щото сутрин само ни се кара, като иска да дойде си играе на нашите глави, а не може да илезе сам от леглото, ама как ще стане с приспиването на обед  newsm78

Ася, имах само замразени тиквички, в торбички на кубчета, колкото за порция. После само варях и пасирах с малко масло.Замразявах и голяма тиква - като купех, правех порцията за деня и после останалото пак на кубчета, в торбички, във фризера. Ако правиш моркови, да знаеш да махаш средата, че в неяя се натрупвали нитратите. За плодовете незнаам как да си ги съхраниш, но аз лично на Боби още не съм му давала кайсии и праскови (пресни) - само нектарини, а ябълки, които ми се виждаха най-полезни има целогодишно, а също киви, банан, авокадо, така, че даже и да решиш да си приготвяш пюренцата има и варианти за зимата, ако твоите запаси не стигнат  Peace

Галка, дано всичко е наред със стестра ти  Hug

# 214
  • Мнения: 165
Привет и от нас   HugНики не ме оставя за секунда и докато се зачета в темите които се обсъждат и той започва да ме дърпа за ръката да ставам и ако не стана се започва рев ooooh!
Така или иначе опуснах края ,колкото и да ми е неприятно.Но все пак разбрах ,колко много бебчета се очакват и искам да пожелая на всички лека и безпроблемна и най хубавите и здрави мишлета накрая:hug:
Сега ще прочета и за срещата .
Влязла ми е една муха в главата за силикон на гърдите евентуално на есен .Ако някой изкаже мнение по въпроса ще съм му много благодарна.
Иначе Ники почти нищо не говори ,само едно ъ,ъ,ъ,ъ.
Бяхме и на море на Елените и се представи по-добре от колкото очаквах.Играеше си с пясъка и водата и не повръща от което се опасявах.Но за сметка на това като се прибрахме и една седмица след това лепна някакъв вирус с гърло и температура .После и разтройство и сега още сме на антибиотик ,който пие със страшна мъка Tired

Последна редакция: вт, 21 юли 2009, 23:21 от КРИСИ

# 215
  • Мнения: 384
Ваня, Честит Рожден Ден! Желая ти щастие и едно здраво бебе!

Вени, нашата също е много дрислива, даже в момента пак сме с разстройство и на лечебна Хумана. Установих, че е от кайсиите или прасковите и ще ги спирам окончателно, че ми омръзна вече. "Био Гая" също давам, но без Хуманата и диета не минаваме.

Хелън, бравос, тя и мойта така иска, ама аз не давам Naughty

Сиска, късметлийка си ти /с Владко, де Wink/
Лилито казва "мама", "баба", "биба", "ам"  - все важни неща Simple Smile
Пюрета не съм правила, само тиква замразявах нарязана на кубчета.
Болничките - Габи и Сианка - как са???
Какво е "сакъзче"? - Хелън



# 216
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Хелън Невена бърбори много и по интонацията и тук-таме по някой звук гадаем какво иска да каже. Сега като се замисля, доста се разбираме с нея, но по-сложни думи правилно не може да каже. Последната "новост" е, че като иска да суче - започва да пръхти като куче с изплезен език (идея си нямам как й е хрумнало това).

за храненето и Невена иска да се храни сама, явно им е такъв периода. Много рядко я оставям да се омаже порядъчно, обикновено й слагаме една купа с нарязани домати,краставици, сирене и прочие да яде с ръце и да боцка с вилица.

Честито на всички бременни мами за сините вързопчета!

ася Васко много  е порастнал! Аз буркани не правех и не мога да помогна със съвет   33uu  Само зеленчуци замразих нарязани на кубчета във фризера.


# 217
  • София
  • Мнения: 67
Alokazia, при нас действа номера да ядем нещо заедно и така успявам понякога да дам плод ако не го харесва особено. Но само с един опит не действа,на мен ми отне доста време да я накарам да яде праскови, а ябълки дон скоро не ядеше под никаква форма. Понякога отказва любими плодове ако са пасирани,нямам идея защо.
Рада има почти постоянно запек и я тъпча в всякакви разхлабващи плодове,но няма кой знае какъв ефект.
За думите освен обичайните родителски и кучешко-котешки обръщения  казва-аиде, опа,да, не и останалото е японски.
Да оздравяват бързо всички дребосъци!

# 218
  • Мнения: 1 095

Какво е "сакъзче"? - Хелън

Не съм Хелън,но да кажа Simple Smile
По нашия край така наричат едно цвете,прилича малко на мушкато,но не е Simple Smile

# 219
  • Мнения: 6 713
Вени, Вани, креватчето е без опция за махане на пръчките, ама татито ни е чевръст (е, лееекичко пропука горната рамка, ама като го обърнахме надолу никой не го вижда Mr. Green). Следващата стъпка е да махнем изцяло решетката, защото и без това от есента дечко се мести при "по-големите" в яслата, които спят на много ниски  мънички легълца. Simple Smile

# 220
  • Мнения: 354
Хайде да се разпиша по нощите,ч е все не остава кога...
Честито на патерици (ама от по-големите патерици, че мноого закъснях) на всички рожденици. Галка, сестра ти бързо да се оправя.

За приказките - Аси е някакво страшно дърдорило, не му млъква устата, дори когато спи понякога говори. Не знам дали мога да му изброя всички думи и дали ще му ги разберете, май ще трябва да е с превод в ефир: буда (вода), мати(домат) , абати(ябълка), тинини (сирене), оф (картоф), бити (бисквита), ток (сок), фе (кафе), ниня(диня, любимата му дума) - усещате ли кое се котира най-много,
уа-уа (ела), нани (спи), обути (обувки), апи(чорапи), тока (топка), бабамани (барабанчето-играчка), си(мерси), биба(биба Simple Smile ) айдееее, дюм ( когато падне), папи (пампрес), чиш (но все пак не казва кога му се чишка или ака) , ме (море), би-биии ( детските колички - играчки) июш-баш (люлка)....

Криси, Вени
, Аси е на същия хал след морето - дрисливата история, сега е на Аб ( не само заради това де, мнооого сложно е да ви го обяснявам сега  Mr. Green)

Мирка, какви са тия включвания, кажи как е работата, как се справяш, нещо по-интересно...

Сисееее, не ме карай да идвам да ти дърпам ушите до Варна, че ... Няма да се закачаш с чуждите мъже, ей!

Ася, не съм замразявала пюрета, нинам Simple Smile А за нервното Васе - от пишлето е , да знаеш.  Hug

Хелън, хелън, какво им е на парапланеристите, бре?  Joy Joy Joy

# 221
  • Мнения: 319
Добро утроооооо!

Тъй,тъй...ммного интетесно се получава за Муси,Ласи,Милена и Ванчето (нашарени)  Grinning и аз така искам,следващото да е розово!
tanzen ма верно голям бъбривко бе  Shocked Браво на него!Моя не казва нищо различно от стандартното,имаше един период в който повтаряше "капка".На него му дай само да вика "Ка" и "Ъ". И не ми се карай моля ти се Naughty  те ме закачат,не аз тях!
veni-b,да ти е жива и здрава голямата мома   bouquet
Асе,не съм замразявала нищо.
Криси,айде бе жена!Не си достатъчно изобретателна занчи,щом не можеш да си откраднеш време за форума Crossing Arms Пусни малко снимки от морето,ти си изтървала нишката,ама да знаеш ние така правим Wink
За транс срещата хич недей да гледаш,то няма да има такава Whistling

И моя не е по плодовете.Яде най-вече банан,а снощи и диня хапна,другото не го харчи.
Пък аз да ви кажа за сакъза  Grinning т'ва не е ли дъвка на турски?

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 08:16 от *Сиска*

# 222
  • Мнения: 384
Добро утро! Вени, честито на каката! Голяма да порастне и да слушка с двете уши Grinning!
Чичко Гугъл казва, че сакъзче било медицинска дъвка, смола и разстение подобно на мушкато. Сега разбрах изречението на Хелън "растат ли сакъзчета?" - май за зъбки става дума newsm78.

# 223
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Добро утро Hug
Миленка, честито и на вас сини гащури Heart Eyes
Вени, честита ти рожденичка   bouquet Жива и здрава да е, и голяма отмяна на мама   bouquet
Момичета, много ви благодаря за пожеланията. Беше ми малко криво, че не беше именникът с нас, но ще празнуваме с него на 2-ри август по старому Laughing
Ася, и съм стерилизирала пюрета, и съм замразявала. Според мен, ако купуваш плодове, вариш пюрета и стерилизираш буркани, хич не излиза по-евтино Thinking Иначе, зимата замразени имах зелен боб, зелен лук, тиквички, зелении като коприва, спанак и т.н. По-често, обаче, ползвам замразените смеси на Бондюел като готвя за Дима Embarassed
Хелън, аз съм само за среща с твоята приятелка Mr. Green Ако знае колко често не смогвам да сготвя на Дима за обяд и и давам мляко с бисквити, пък манджа следобед, свят ще и се завие Mr. Green
Криси, бих си сложила силикон, ако не ме беше страх от операции Blush Не знам, някой ден може и да се престраша Rolling Eyes
Дима изобщо не спира да говори и да се катери, стои на едно място и мълчи само когато спи. Много малко смислени думи казва, обаче Confused Само, тате, бате, да, не, чакай, чао, "бавооо" и така-така - май това са newsm78
Пожелавам ви хубав ден и изчезвам, че ми е свалила всички книги от най-долния рафт на библиотеката и след малко ще ги разпердушини Tired

# 224
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте мили мои виртуални приятелки Simple Smile сигурно сте изненадани да ме видите във вашата темичка, тъй като някой от вас се сещат какво ми се случи миналата година за съжаление Sad но този път влизам с хубава новина Simple Smile  07.01.2010 г. - стискайте палци този път всичко да е наред Simple Smile чакаме си момиченце  pregnant

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 12:00 от Barbie^girl

Общи условия

Активация на акаунт