Август 2009 тема №57

  • 10 358
  • 304
  •   1
Отговори
# 270
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Момичета, аз само да ви кажа какво стана при другата лекарка (имам си държавна лекарка по НЗОК, но до сега мн мн не й вярвах. Просто фиктивно ходех при нея да ме води като бременна по НЗОК) и няма повече да ви занимавам с моите проблеми. Та тя каза, че е абсурдно с моята физика, на моите години и без сериозни показатели за секцио да ме режат. И тя видя намалели води, но това било нормално към края на бременността. А пъпна връв не може да види, защото апаратът й е стар и каза, че не можел да показва такива неща. Странна работа  newsm78
И още каза, че в частните болници все въртяли и сучели и все до секцио се стигало, защото на лекарите така им било по-удобно.
Може и да е права, но сега всичко зависи от мен. Аз трябва да реша. А с това не знам дали ще се справя. Не мога да преценя. Нито съм лекар, нито разбирам нещо, нито мога да съм убедена в компетенцията на лекарите (все пак и те са хора-бъркат, презастраховат се, мислят как на тях им е по-удобно и т.н.).
Та това исках да ви кажа. Няма повече да ви занимавам с моите неволи. Надявам се скоро да пиша, че всичко е наред и гушкам бебче, но това вече ми се струва толкова далече във времето......
Пожелавам спокойствие на всички очакващи бебоци. Моето спокойствие вече се изпари, а толкова исках точно на финала да съм спокойна.... ooooh!

# 271
  • Мнения: 12
Янче  Hug  Hug  Hug И на двете ви! Браво, че си се справила със зърната! А за сълзите е разбираемо, защото си много емоционална. Имам приятелка, кято след като роди се промени драстично. Стана страшно чувствителна и ми е разказвала, че от една песен или филм пролива крокодилски сълзи.  
Италиянче  Hug  Hug  Hug И на двама ви! Браво и на теб! За теб съм сигурна, че ще се справиш и с кърменето и с депресията!  Laughing Ще ви чакам да почнете с разходките. Я ми кажи как си избра педиатър? Близо ли е в нашият регион. Аз се ориентирах към д-р Йорданова в Бели брези, но все още проучвам въпроса. Пусни ми на лични адреса ти в скайпа, че нещо съм го изгубила.

# 272
  • София
  • Мнения: 121
Момичета, уточнихме тоалета за секциото, сега обаче аз да имам едно лаишко питане: Как стои въпроса с нормалното раждане? Напълно ли трябва да сме "фризирани"? newsm12

# 273
  • Мнения: 1
Янче  Hug  Hug  Hug И на двете ви! Браво, че си се справила със зърната! А за сълзите е разбираемо, защото си много емоционална. Имам приятелка, кято след като роди се промени драстично. Стана страшно чувствителна и ми е разказвала, че от една песен или филм пролива крокодилски сълзи.  
Италиянче  Hug  Hug  Hug И на двама ви! Браво и на теб! За теб съм сигурна, че ще се справиш и с кърменето и с депресията!  Laughing Ще ви чакам да почнете с разходките. Я ми кажи как си избра педиатър? Близо ли е в нашият регион. Аз се ориентирах към д-р Йорданова в Бели брези, но все още проучвам въпроса. Пусни ми на лични адреса ти в скайпа, че нещо съм го изгубила.
Гери, пълна ти е кутията.. не мога да ти пусна на лични

# 274
  • София
  • Мнения: 791
дани-д не знам дали ще мога сама да се фризирам,голям майтап е,добре че си познавам анатомията и я карам малко насляпо. Миналата седмица карах мъжа да помага,но той едвам пипа,страхува се,пък после Joy разпери палатката и аз се дооправях самичка! Ясно ми е че в АГ-то ще ме дооправят,а и това ще ми е последна грижа вероятно! Но определено с дамската самобръсначка действам, от кремовете ме е страх-те са химия,да не направя кожна реакция,на кола-маска -абсурд-шубе ме е сега!
Добре завърнали се на родилите вече!
Абе,днес никой ли не е родил?

# 275
  • Мнения: 26
Да се включа и аз по въпроса с фризирането. Смятам, ако имам достатъчмо време да свърша работата сама вкъщи. То и моя мъж ми предлагаше като дойде моментът да ми помогне, ама ме е страх да не ме клъцне някъде  Laughing. За случая съм се снабдила с едно голямо удобно огледало и даже вече имам един пробен тоалет с него  Laughing, понеже миналата седмица като ме заболя една вечер и бях решила, че ще раждам, та вече имам тренинг.
При миналото ми раждане ме приеха по спешност и хич нямах време да се оправям вкъщи сама и се наложи да разчитам на услугите на акушерката в болницата...Еми да ви кажа честно не ме беше обработила толкова прецизно, колкото бих го направила аз, така че колкото можете и не се притеснявайте чак толкова. Наистина това е най-малката тревога в този момент. Естетствено е всички да искаме нещата да се развият по най-префектния начин.

# 276
  • Мнения: 4
Здравейте момичета! Днес ми е термина и аз още не съм родила Confused, е пак ще се преносва  Sick. Вчера ходих 5 километра с надеждата да тръгне и освен че вечерта не можех да се помръдна от болки в ставите и срамните кости друго не ми стана. Утре сутринта съм на преглед в болницата и ще видим какво ще ми кажат, и колко ще ме чакат.

А, днес пък решихме с майка да идем да купим матраче за бебешкото легло, то аз го бях вече избрала кое точно и си мислехме докато съм в болницата да иде мъжа да го купи, но добре че отидх днес, че се оказа че не всички матраци ги имат на склад и трябва да се поръча и се чака минимум 2 седмици  Shocked! Тя ме пита жената кога ще раждам, аз като и казвам че днес ми е термина и тя малко ме изгледа като че съм смахната. И естествено матрака, който аз бях харесала го нямаха, то той беше на някаква сносна цена, нито скъп, нито евтин и явно се купува най-много. Та купих друг, който имаха в момента в наличност, а за съжаление всички, които имаха в момента бяха по-скъпи. Купих си и стойка за бебешката вана.

Сънчо, не се притеснявай че не го усещаш толкова колкото преди, сега като са вече големи и нямат много място, и докато спят не се усещат. А те спят доста, знаеш. Важното е всеки ден да го усещаш. Мойта също като спи, все едно я няма там, нищо не усещам, но събуди ли се и хващам морска болест от нея, много силно блъска, то не точно блъска щото няма място, обаче върти ли се, протяга ли е, какво точно върши, не знам, но започва да ми се гади, да ми се ходи до тоалетна и ме почват контракции.

Янче, браво, много се радвам че са се нормализирали нещата при вас, нали ти казах че всичко минава бързо и се забравя, само тия 2-3 седмици в началото да се изтърпят. Браво, ти си герой Simple Smile.

Аshley, аз също мисля, че някои лекари предпочитат секцио, че им е по планирано, иначе не знаят кога точно ще тръгне, може през ноща да се наложи да хукват и те към болницата, нито пък колко време ще трае и говорят всякакви небивалици само за да изкарат, че виждаш ли по добре било секцио. Ако наистина няма сериозни причини, а само догадки, като бебето било вървяло едро и не знам какво там още, не виждам защо да се предпочете секцио. Ако е седалищно, тесен таз или някаква друга причина, която ще застраши живота на бебето по време на раждането (на мъжа ми едната братовчедка, която роди преди една седмица бебето имаше съречен порок и беше рисковано да се роди нормално и го извадиха със секцио), тогава да, ама иначе. И това с големите бебета ми е много смешно, е колко голямо ще е това бебе та да не може да излезе, да е към 5 кила, добре, ама иначе какво...!? А и моя като беше 3300гр и 51 см, ама с 37см обиколка на главата, знаете ли как се изкарва такова чудо, разказа ми се играта.

И аз смятам да се коламаскирам днес, поне ще се опитам, мислех да ида на козметик, ма не се обадих да си запиша час и сега ще се мъча у нас.

Честито на новите мамчета!

# 277
  • Мнения: 1 569
Янче  Hug  Hug  Hug И на двете ви! Браво, че си се справила със зърната! А за сълзите е разбираемо, защото си много емоционална. Имам приятелка, кято след като роди се промени драстично. Стана страшно чувствителна и ми е разказвала, че от една песен или филм пролива крокодилски сълзи.  
Италиянче  Hug  Hug  Hug И на двама ви! Браво и на теб! За теб съм сигурна, че ще се справиш и с кърменето и с депресията!  Laughing Ще ви чакам да почнете с разходките. Я ми кажи как си избра педиатър? Близо ли е в нашият регион. Аз се ориентирах към д-р Йорданова в Бели брези, но все още проучвам въпроса. Пусни ми на лични адреса ти в скайпа, че нещо съм го изгубила.

Геритооо Hug Аааа то че по принцип съм емоционална и чувствителна така е, повече не знам накъде  Laughing но сега първите 3 дни беше както Дан4ето го описа - ревеш без да знаеш за какво. То е абсолютно нормално следродилно състояние. Хем много си преживял, хем хормони продължават да бушуват... Но сега всичко мисля вече е ОК  Praynig Peace Ти как си с контракциите сега?? Моят скайп не го щеш, ама аз пък ще си поискам твоя на лични, ако може  Laughing

Поли Зо
:  Hug Мерси мила, наистина 'цаката' е да си повтаряш, че тези първоначални неволи са само временни!! Късмет за скорошно ражданеееее  Hug  bouquet

Тин4е, пише, че може да се дава преди или след всяко кърмене (педито не помня какво каза относно по колко пъти на ден...), аз обаче й го давам като я усетя неспокойна и си свива крачетата (може би около 3 пъти на ден). И задължително преди да легнем да спим Laughing

# 278
  • Мнения: 140
Момичета, хайде стига сте стискали, днес нямаме нито едно бебе. Надявам се утре да компенсирате затишието  Hug

Знаете ли какво става с Райската усмивка и Дундла, дали са ги приели вече?

Днес и ние пробвахме с Еспумизан. Засега дадох само веднъж, но бебо е много по-спокоен. Аптекарят ми каза да давам 4 пъти по 15 капки преди ядене. Като дозата може да се увеличава до 25 капки според нуждата  Peace
Мисля от сряда да започна да извеждам Алек стига времето да позволява  Thinking

# 279
  • Мнения: 2 374
Здравейтееее! Hug Hug Heart Eyes
Аз да се отчета,тука съм все още бременна. Laughing
Преместихме се на друго место малко неочаквано,та затова нямах нет известно време.Иначе съм добре,чакам си датата за секцио и така вече нямам търпение да се ражда.
Много се радвам за новите мами и бебенца,да са живи и здрави всички и много да слушкат.
Прегръщам виии! Hug

# 280
  • Мнения: 219
Аз за слинга искам да кажа, че ако мислите да поръчвате, направете го след като се приберете с бебо, че като дойде момичето да може нагледно да ви покаже кое как. Тя и сега ще покаже, ама с коремчето няма да ви е удобно, а и друго си е на живо дето се казва.

Да бе дали са ги приели в патологията двечките? Те вече 7-ми ден преносват. А аз така и не отидох до ТК. За разлика от Сънчо съм пък мн спокойна (за разлика и от мъжо). Бебчо обикновенно около 3 пъти на ден го усещам, и то доста, както описа някой морска болест получавам. Особенно вечер като легна...то е чудо. А през другото време все едно нямам бебе Simple Smile Днес даже измих прозорците на още една стая и ми остана само на терасата, което мисля да свърша утре. Лошото е, че там на стълбата ще трябва да се кача, че са по-високи и само стол няма да ми свърши работа, но ще внимавам. Май и прахосмукачка ще пусна и ще мина парцал, та така. И ако пак не се появи, не знам вече Simple Smile

Ашли, относно пъпната връв...що не идеш на доплер някъде другаде, да видиш какво е положението? То и при мен доки ми каза, че няма как да види, та тия дето не ходим на частно и има увита пъпна връв как бихме гадали? Ще се разбере при раждането, ще се опитаме нормално, и като не стане ще ни резнат (с една позната точно така стана, защото там определено беше мн омотана, ама тя как да знае?). Та по-добре провери, че вярно на тия лекари, дето им се плаща, вместо повече доверие да имаме, то май са по-съмнителни.

# 281
  • София
  • Мнения: 358
Момичета, да ви питам нещо: вие къпане пропускали ли сте? Задължително ли е всяка вечер? До колкото знам в някои страни не се практикува всяка вечер?
Споделете моля   bouquet

# 282
  • Мнения: 29
ashley777 не им се хващай толкова на лекрите. Все пак винаги може да почне нормално раждане и да се премине към секцио. Ти щеше в Торакс да раждаш нали, ако много вярваш на лекаря си го накарай да ти обясни подробно рисковете и на двете и така ще вземеш т.нар. информирано решение. А ако искаш иди при Троянчев да те види. Апарата му е нов и е един от най-хубавите, пък и той е достатъчно компетентен и отговаря на всички въпроси.

# 283
  • Мнения: 219
Elyah достатъчно е и само дупето да се измие. Може да не се къпе всяка вечер, или пък просто едно леко душче под чешмата, само с вода, понеже сега е топло (макар тия дни да не е толкова топло де, но по принцип лятото е хубаво да се изплакне бебчо така да се каже). А то това става за 1мин под чешмата, но и да не го направиш една вечер, бебчо няма да ти се сърди, може да си сигурна Simple Smile

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 67
Здравейте момичета  Hug
Ние от днес сме си удома  Heart Eyes
Свикваме един с друг и много се радваме на малкия Влади  Heart Eyes
Сега ще опитам да кача снимки а утре се надявам да ви изчета и да разкажа по - подробно как мина всичко  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт