МАЙките не спират да ядат, а коремите им видимо растат! N6

  • 17 234
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7
Здравейте момичета и от мен!

Беборанче, всичко ще бъде наред само не се притеснявай ! HugЧакаме те скоро отново тук оздравяла и щастлива fingerscrossed

Добре дошли на новите мамчета и им пожелавам здраве и късмет и май месец всички да сме на върха на щастието .

Дано наистина няма лоши новини в хубавата ни темичка.

Alkx88 аз съм на ЖК в градска болница при д-р Юлиян Николов .И в понеделник трябва да ходя, но незнам дали ще има консултации Sad
А след това ще трябва да ходя и на БХС.Малко ми е притеснено ,ама няма как.
Аз първата бременност не съм ходила на никакви такива допълнителни изследвания и сега малко ми е шашнато.....

mishenka, много е хубаво това , което си копнала и мисля, че Априлки няма да се разсърдят  newsm53
 Hug за всички вас и много приятен ден .

# 661
  • Мнения: 5
  Здравейте момичета. отдавна само ви четта, и едвам смогвам, честно казано. Много съжалявам за лошите новини от вчера, много се натъжих.
  Мисля, че гръпът е преудолим, стига да се хване на време, и щом специалисти ще следят Беборанче, значи съвсем скоро ще е на линия, много силно се моля.
 Аз съм в болнични до 26, защото прокървих и лежах в Шейново. Всичко с бебчето е наред, най - вероятно е било от Фраксипарина, които си бия за тромбофилията.
 Мисля, че и аз усещам бебето си, нещо като малка рибка, като пърхане.. Когато бях на ехографа усети това, и в същото време видях крачетат му да ритата, много сладко. Доктора каза, че вече можем да ги усещаме.
Май стана дълго, но да ви попитам, паника съм, защото първата ми бременност не завърши добре, как усещата разстягането на коремчетата, аз понякога чувствам лека болка в ляво, или като черта някъде по средата, не е силно и е за минути, а и е  рядко,дали е нормално?
  Целувки, надявам се вече да има само хубави новини.

# 662
  • Мнения: 467
shady.f съжалявам за случилото се, но и аз като Вини, ще кажа сигурно е за добро. Кураж!

Беборанче сигурно не четеш вече, но за всеки случай, ше ти напиша. Ако бях на мястото на твоята лекарка и аз щях да те пратя в болница. Бремеността ти не е от леките и постояно повръщаш, лошо ти е, вдигащ Т от време на време. Дори и да не е свински грип, пак може би ше се застраховам, все пак е за вашето добре. А що се отнася за свинския грип, тъйкато все още не  е добре изследван, естествено е рисковите групи от хора да го преболедуват в болница под наблюдение. Не е толкова страшен този грип, много хора са го преболедували. Поосто трябва повечко да се пазим.

Kenga_ според мен , някакви билки за бъбреци или за пикочен мехур, или хомеопатични лекарства. Консултирай се с хомеопат.

Моето гърло от снищи много ме боля и от 4 сутрина(много ми върви на този час  Wink ) съм на силни парещи бомбонки, за да мога поне по-лесно да преглъжам. Изкъпах се с гореща вода, да не кажа вряла в 6 сутринта и към от 7 до 8 успях да поспя. Днес при лекаря даже не влезнах в чакалнята. Ами то там имаше, кашлящи, кихащи хора. Аз чаках до рецепията. Оказа се лека настинка или по скоро съм раздразнила гърлото с нещо, и сега съм накупила мандарини и портокали и се почва със сокчетата.

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 12:40 от Tinaina

# 663
  • Мнения: 17
Беборанче ,дано се окаже просто  грип, ще чакаме да се включиш с новини, и бързо оздравяване  Hug

shady.f , много съжалявам за загубата ти , бързо възстановяване и ще чакаме да се похвалиш пак с две чертички .

Malini и аз се възхищавам на смелостта ти, браво за решението, пожелавам ти лека бременност .

aniK като четох за сгъваемата кошара и направо се замислих дали ще ползваме и нашата  Thinking , и мен ме притеснява долното ниво ,че е много близко до земята.

angelka радвам се че всичко с бебчо е добре  Hug За болката честно казано изобщо не помня с първата бременност как е било, но от два дена и аз имам една такава, при мен е направо срязваща ниско долу, за секунди, и после след неопределено време пак се повтаря. Тази сутрин три пъти така ме сряза, чудя се нормално ли е или да звъня на доки ?

Tinaina пий чайета и си хапвай цитроси, дано бързо пребориш настинката  Hug

# 664
  • Мнения: 234
E момичета много се разболявате, пазете се,

аз пия Осцилококцинум профилактично, откакто знам че съм бременна и нямам никакви оплаквания да чукна на дърво откакто ги пия,попринцип съм мн кекава, заради лекарска грешка ( когато мама ме е родила не се я изчистили и са я пратили така вкъщи и след определено време почвам да слабея и стигам до интензивно, разбират че част от плацентата е останало в мамчето и е предизвикало отравяне на кърма и силен кръвоизлев за мама, и така доста години се борихме докато стабилизираме моята имунна система)
 
защо не се посъветвате с лекарите си за превантивни мерки, аз мога да  ви посъветвам колко се може повече цитрусови плодове, гроздето има много витамин Ц повече от лимона и портокала Simple Smile аз не мога да ям мн от тях, въпреки че понякога тайно си похапвам, тъй като съм с хронична язва

# 665
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Свързах се  Laughing Кръвна група В+, кръвна захар май 4.2 (не запомних точно, но казаха, че е в норма), урина чиста  newsm10супер  smile3521
Malini възхищавам се на смелостта ти!

# 666
  • Мнения: 9
Здравейте! Да се запиша и аз за днес.
angelka добре дошла,лека бременност Hug

# 667
  • Мнения: 467
змейковица след пукнати води времето за което задължително трябва да родиш е не 6-7 а 24 часа. Аз родих на 13/тия.

Malini Радвам се , че има толкова смели и силни жени като теб. Ще се справиш, ще видиш, макар и сега от време на време да имаш съмнения. И аз мисля, че заслужаваш силен мъж до вас двамата, който да ви подкрепя и обича.

Цитат на: [b
Winnie [/b]link=topic=443343.msg13091570#msg13091570 date=1258016706]
Добро утро!

Малини,"няма такъв израз като "самотна майка", има само самотен баща  Peace Бъди силна и да се радваш на една сладка принцеса през май месец!  Hug
Вини и на мен много ми хареса това което си написала и мисля, че е много мъдра мисъл.  Peace

Magi_TM сладко коремче си имаш

devil_kin много ме разчувства побликуваното стихче, едва не се разплаках

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 13:02 от Tinaina

# 668
  • Мнения: 72
Здравейте! Да се запиша и аз за днес.
angelka добре дошла,лека бременност Hug

Честити розови гащиииии! вълнуваш ли се?

# 669
  • Мнения: 5
Tani4ka, аз си мисля, че е нормално. след като не е непрестанно и може би всички имаме такива болежки, нали всепак коремчетата се разпъват, най - вероятно бебо ще притиска др органи, докъто расте, сигурно няма как, дано още някой сподели. : newsm78
  Видях, че вече почти всички имате много сладки бременски дънки, току що гледах в ларедут, но доколкото видях, те имат само два модела......
 В събота ще пробвам да обиколя софийските магазини за бременни и ще споделя мнение после, дано има нещо хубаво. Казаха ми един магазин на Кърнигградска и Борис, където продавали много хубави чоропогащи и клинове и на добри цени

# 670
  • Мнения: 1 420
Спирито, ей наистина забравих да ти честитя розовите гащи! Ех, как си мечтая за второ момиченце...но каквото дойде!  Hug

Тинайна, това пак някъде из форума го бях прочела - точно случая беше с една мама, която се разделила с таткото. Няма по-смело и достойно за уважение от решение да задържиш бебчето си въпреки всичко!  Hug

Лукс, ужасно е това, което се е случило на майка ти и лошото е, че все още често се случват такива неща в България  Sad Дано да имате късмета да попаднете на съвестни и добри лекари  Peace

АниК, аз мнооого се чудя какво да прави с новото бебче  Rolling Eyes Кари спи още в бебешката кошарка, която се преобразува в детско легло - много й е удобна и широка, но все още не съм се решила да и махна страничните прегради, понеже тя често не иска да си ляга навреме, а и се спи и само това я задържа в леглото, а като я сложа след 5мин е заспала  Mr. Green Та за бебето се чудя да купим на Кари ново детско легло ( има там с разни принцеси и т.н. ) и бебчо да ползва кошарката или пък направо друга кошарка, която ще стане на детско легло  Rolling Eyes Ох, от друга страна пък ако дечицата са от един пол все съм си мислила да им вземем след време от тези двойните легла ( за 2 етажа ) и да имат повече място за игра в детската  newsm78

Лукс, аз по цитруси много не ми падам, но грозде страшно ми се яде тези дни и си похапвам доста, та много ме зарадва с това, че гроздето съдържа много витамин Це  Peace

# 671
  • Мнения: 1 420
За болките - случват се доста рядко при мен. Единия път бяха много сериозни и дори ми причерня, но после като хапнах, се почувствах доста по-добре. Вчера също имах някакви пробождания, но се скъсах да шетам и готвя и на това го отдавам. Като цяло се старая да се пазя, да си почивам повече и като сме вкъщи главно мъжо да вдига Кари - като си ляга примерно или като се къпем да я занесе до банята, просто защото на мен доста ми тежи детето - тя си е близо 13кг все пак  Rolling Eyes Тя често мрънка да я носим, но аз и обяснявам "не, Карито трябва да ходи, защото е голяма вече и много тежи и мама не може да я носи" и в повечето случаи действа  Peace

# 672
  • Мнения: 1 420
Сега хвърлих поглед към имената за бъдещите темички - Никол страшно много ми харесва последното заглавие  Peace Наистина като се чувства добре една жена и излъчването й е различно, а бебчетата много чувстват стреса на мама. Затова се усмихвайте!  Wink

# 673
  • Мнения: 467
Вини и аз съм за двойните легла, спомням си ние със сестра ми колко му се радвахме на нашето, аи много място спестява наистина. Коци сега спи на високо легло, от тези с пързалката, а долу сме сложили кошарката на бебето да не ни пречи за сега. Когато дойде времето ше я преместим в нашата спалня, макар че Коци не дава и казва, че той ще пази бебето и ще му показва каква хубава стаичка си има с много играчки.  Laughing

Момичета все още не е късно да промените гласа си за заглавието на следващата ни темичка. Може да го изтриете сегащния (има такава опция) и да си изберете друго заглавие, но...... побързайте, че не останаха още много странички за дописване.
Има ли вече желаещ да направи 7-мата темичка?

# 674

Общи условия

Активация на акаунт