Отговори
# 165
  • Мнения: 7 605
Аз самата съм сложила 5 валентните ваксини на децата си, но никога не съм им слагала ежегодната против грип например,  което иде да покаже, че позицията ми е някъде по средата.

Противогрипните и аз не съм сложила, ни на мен, ни на детето. Това вкл. и тази против свинския грип. Дъщеря ми го изкара. Та и аз не съм крайна или се доверявам чак сляпо  Wink

# 166
  • Мнения: 563
Татяна, радвам се Peace 

# 167
  • Видин
  • Мнения: 4 925
Всъщност неваксиниращите против всички ваксини ли са или само против ненужните (визирам тази за рак на шийката на матката, който може да се хване навреме с цитонамазка, ваксината за сезонните грипове,свинският грип...) ?

# 168
  • Мнения: 563
всеки против различна Simple Smile
и аз сега следя Гардазил точно, след страхотната рекламна кампания искам да видя колко точно успешна ще бъде.

# 169
  • Мнения: 5 713
Мисля, че по-напред стана ясно кой каква ваксина е сложил и дали въобще е сложил нещо.

# 170
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...
Незнанието винаги поражда подобни въпроси.Ти наясно ли си изобщо с начина на "заразяване" с хепатит Б и тетанус?!?
...

Добре де, не прочетох, че конкретно за тези двете е зададен въпроса. Наясно съм, да.

За мен ваксините са малко по-различни от това, с какво си храниш детето, примерно. Има и някакъв социален договор при тях, ако мога така да се изразя, че повечето го правим за по-голямата цел, да се ограничи разпространението на опасни болести. Не е ли положително, че едрата шарка е заличена? Или тя сама щеше да спре да се разпространява?

И друго ме дразни, в крайното опазване от химикалите, токсичностите и опасностите около нас, а именно вярата в "безценната тленна обвивка". Толкова пък да се пазя, аман.

Иначе, да съм честна, детето си, голямото, също не ваксинирах против свински грип, въпреки че планирах. Себе си ваксинирам от известно време против сезонен грип.

# 171
  • Мнения: 5 713
И друго ме дразни, в крайното опазване от химикалите, токсичностите и опасностите около нас, а именно вярата в "безценната тленна обвивка". Толкова пък да се пазя, аман.
В един момент нещата идват от само себе си, стават ежедневие и спираш да се пазиш. Т.е. не си докарвам допълнителен стрес от непрекъснато пазене.
Аз така разбрах това, което си написала. Ако съм в грешка, ме извини.

# 172
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Едно на ръка, че много работа ми се вижда толкова пазене, но другото е по-необяснимо... чак толкова ли съм ценна, че толкова самовлюбено да се гледам... 6 милиарда други като мен.

# 173
  • Мнения: 7 605
За близките си със сигурност си безценна и никога няма да искат да те смеят с някой друг от тия 6 милиарда  Wink

# 174
  • Мнения: 2 185
Ама за каква безценност става дума? Ако мога да избера м/у вредно и безвредно или м/у вредно и полезно за какъв дявол да избера вредното? Защото другите така правят ли, останалите 6 милиарда? Въпрос на приоритети и светоглед.

# 175
  • Мнения: 5 713
Наистина разговор не може да се води....
Да, ценна съм. Всеки един от нас е ценен. Така ги виждам нещата.

# 176
  • Мнения: 4 399
Едно на ръка, че много работа ми се вижда толкова пазене, но другото е по-необяснимо... чак толкова ли съм ценна, че толкова самовлюбено да се гледам... 6 милиарда други като мен.

Кое по-тоЧно е много работа?
Остави себе си, след като така задаваш въпроса, децата ти не представляват ли ценност за тебе? Не би ли искала да опазиш 'безценната им тленна обвивка'? Все пак когато говорим за ваксини, иде реЧ за децата ни най-веЧе.

И да се декларирам като напълно асоциална, никога, ама никога не бих ваксинирала нито себе си, нито детето си с мисълта Че спасявам света. Мисля Че тези които според теб са повеЧето, всъщност са една малка Част от родителите, но да, това е Част от рекламната кампания.

# 177
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Нещо не се обясних добре. Нито се мразя, нито света ще спасявам.

Опазвам се, и себе си, и децата си, затова ваксинирам по принцип. Плюсовете (в това число и ползата за всички, не само за собствения си задник) са повече от минусите за мен.

Прекаленото вглеждане в собствената ценност, сакън прашинка нещо вредно да не се допре до мен визирах. И аз ще избера органичен плод. Но няма да полудея ако се кача на такси без колан за детето, или ако отнякъде долети цигарен дим. 

# 178
  • Мнения: 563
Прекаленото вглеждане в собствената ценност, сакън прашинка нещо вредно да не се допре до мен визирах. И аз ще избера органичен плод. Но няма да полудея ако се кача на такси без колан за детето, или ако отнякъде долети цигарен дим. 
aз не видях тук подобни мнения, но може и да съм пропуснала. На въпросът ти - собствената ми ценност да върви по дяволите ( не съм здравословен фрийк, дори пуша  Blush). Децата ми обаче са друга работа - за мен никой от останалите 6 милиарда не може да се сравнява с тях. И затова съм длъжна да се опитвам да ги предпазя от каквито опасности сметна за необходимо. И ще се надявам да съм постъпила правилно.

# 179
  • Мнения: 2 761
Бубка ,kои са твоите плюсове и кои минуси?Всеки се измъква с тази фраза,а не е ясно какво стои зад нея.
Що се отнася до опазване на общото здраве,ако беше така,то ваксините щяха да са навсякъде задължителни,а не са.И мисля,че забравяте нещо много важно,а именно, че самия Пастьор се е отрекъл от теорията си преди да умре.

Що се отнася до свинксия грип,чaкам с нетърпение резултатите от разследването.
http://www.cross-bg.net/svetat/139-mezhdunarodni-organizatzii/10 … a-ot-svinski-grip


Дано само да не им запушат устите с пачки,както е практиката.

Общи условия

Активация на акаунт