? към младите шофьори(КИ) - 4

  • 36 400
  • 708
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 319
Ами на синьото ми талонче си пише 39 точки. Книжка имам от 5 години.
Нямам други нарушения, затова се изумих като си видях останалите точки.
За да съм 100% сигурна, ще проверя в КАТ. И за справката ли трябва да се плаща???

# 676
  • Мнения: 1 798
Mirama,   заключила съм  тези наблюдения  баш в дълбокия прованс-Ихтиманско, пловдивски села и Пернишко. Laughing

# 677
  • Sofia
  • Мнения: 1 227
Дами, нямя как да ровя в правилника в момента, но днес изпаднах в следната ситуация:
На кръстовище, по което и аз и колата срещу мен караме по пътя с предимство, даваме мигач и двете коли за завой на ляво. До сега не ми се беше случвала такава ситуация и спрях, оня отсреща и той спря и накрая аз минах първа. Та в този случай кой е с предимство? Май бях аз, ама не разбрах защо, и не ми се смейте много Wink

# 678
  • Мнения: 1 798
Ама ако колата е била срещу тебе,значи твое ляво е негово дясно,т.е. с предимство  е тоя направо и надясно.
А ако и двамата сте били с леви мигачи значи просто си минавате, нямате сблъсък.

# 679
  • София
  • Мнения: 2 271
И аз си го представям, че и двете коли ще се подминат взаимно и след това ще завият наляво.

# 680
  • Мнения: 22 559
minie mouse, еееее, за този район е разбираемо. ))))

Monadirs, ако и двамата сте били с ляв мигач то и двамата минавате едновременно. Така или иначе не се засичате в кръстовището, а се разминавате.

# 681
  • Мнения: 3 835
ДиДика, стряскат се в провинцията,защото там са свикнале ле-е--еко и заме-е-ечтано да си шофират. LaughingНаблюденията ми  за прованс-драйв са:
1.Знаците са за украса,минава тоя,който   е по-нахален.
2.Ляв завой се взима със спокойно няколкометрово каране в насрещното и после,без мигач, у лево.А преди това ако се види някой познат се  спира на средата на шосето с цел лаф  с насрещнодвижещия се.
3.Спира се навсякъде Mr. Green.
Не визирам  никоя  млада  шоферка от тука, а само споделям   неколкократно индикирани случаи. Sunglasses
(забравих  да кажа   най-новото по случая с наглия съсед,отново е със спукани,тоя път всички, гуми)

minie mouse, това колко "в провинцията" е било? Защото подобно нещо при нас не съм забелязала като поведение на пътя. )

А за контролните точки, моите са си 39на брой. А книжка взех на 22ри декември.


minie mouse
, много добре казано!  Peace
Ако изчакваш десностоящите да си направят левия завой - поне един ще ти мине отдясно. (видях го с очите си - едната кола мина отдясно, другата отляво, интересно ако имаше трета какво би направила).
Днес един не повече от 14 годишен шофьор (в центъра на градче около София) даде мигач!  baby_neutral
Който и да е на власт, ние няма да се променим.  Thinking

Последна редакция: вт, 25 май 2010, 22:58 от Стики

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 1 227
принципно се разминвме, но има едн точка на пресичане, където ако единия избърза и не се съобрази с дргия става кофти засечка.Няма как да го нарисувам,но си е почти нрмално кръстовище и имаше понеоще 2-3 коли зад мен и зад него. Все някой трябва да е с предимство, но кой точно,такаи не разбрах newsm78

# 683
  • София
  • Мнения: 334
принципно се разминвме, но има едн точка на пресичане, където ако единия избърза и не се съобрази с дргия става кофти засечка.Няма как да го нарисувам,но си е почти нрмално кръстовище и имаше понеоще 2-3 коли зад мен и зад него. Все някой трябва да е с предимство, но кой точно,такаи не разбрах newsm78
Да, права си, че на по-широко кръстовище ще се разминете спокойно, а на по-тясно просто все някой трябва да изчака. Щом и двете напускате главния път с ляв мигач, никой от вас не е с предимство пред другия. Единият ще прояви повече толерантност и ще пропусне другия шофьор пръв и толкова Simple Smile Няма повече предимства от това, което знаеш. Пиша го сигурна, понеже ноември, преди да започна да шофирам, седнах и си опресних закона и правилника, а и минах листовките на мъжа си (той точно тогава пък се готвеше за започване на курса, та си и обсъждахме).
И ми напомни нещо от теорията  Laughing Обяснява ни лекторът за предимствата по кръстовищата, схеми на различни видове. Накрая ни разказва как веднъж го питали: Добре, имаме кръстовище на равнозначни пътища и от всеки изход идва по един автомобил и иска да продължи направо. Т.е. четири автомобила, по едно време, би следвало всеки да чака този вдясно (и така се изреждат и четирите, нали  Laughing). Кой да мине първи? Лекторът отговорил: "Абе то все някой ще мине първи, но аз лично в такава ситуация не бързам да минавам, а си чакам и гледам как се блъскат другите"  hahaha
Та не всичко може все по предимства да се кара, понякога се иска в повече съобразителност и толерантност. В крайна сметка както сте се разбрали и вие с другия шофьор Wink

# 684
  • София
  • Мнения: 8 950
принципно се разминвме, но има едн точка на пресичане, където ако единия избърза и не се съобрази с дргия става кофти засечка.Няма как да го нарисувам,но си е почти нрмално кръстовище и имаше понеоще 2-3 коли зад мен и зад него. Все някой трябва да е с предимство, но кой точно,такаи не разбрах newsm78
Когато и двамата сте за наляво, спокойно се разминавате без да си пресичате пътя. И двамата сте с еднакво предимство. Не мога да си представя каква е тази улица на кръстовището на която да не могат да се разминат две коли. newsm78

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 1 227
място за разминаване има, мисълта ми е, че ако някой от двамата избърза да завие ще се цунем а какво правят в този случай колите зад нас? Защото за да завием трябва да си пресечем пътя един на друг? явно майката му е в изчакването и толерантността, но това не е нещо на което винаги може да се разчита.

# 686
  • Мнения: 9 990
Хора, представете си просто маломерно кръстовище, това са вътрешни улички, ако има и от двете страни коли спрели се получава улица с по едно единствено платно.Наистина не се разминават колите.И наистина трябва да се съблюдава правилото за десностоящия в случай, че няма никакви знаци за предимство.

# 687
  • София
  • Мнения: 157
Аз наскоро като зададох същия въпрос и обясних ситуацията, ми се изсмяха и ми казаха, че толко тесни кръстовища нямало... Това защото станах свидетел на две коли които се изчакваха по този начин, накрая единия премигна и другия си мина първи. Наистина си е просто въпрос на толерантност кой кой ще пусне.

# 688
  • Мнения: 9 990
Е как да няма, половин Сф е така. LaughingИ Варна е така.За да си влезнем в паркинга от улицата директно не може нашата по-голяма кола,трябва с маневра. Crazy

# 689
  • София
  • Мнения: 8 950
Хора, представете си просто маломерно кръстовище, това са вътрешни улички, ако има и от двете страни коли спрели се получава улица с по едно единствено платно.Наистина не се разминават колите.И наистина трябва да се съблюдава правилото за десностоящия в случай, че няма никакви знаци за предимство.
Ама как паркирали коли на средата на кръстовището? Колкото и да са тясни улиците, кръстовището е поне две платна, няма от какво да се стесни (освен от някоя яма). А и факта, че има знаци за предимство, говори, че улицата не е била толкова малка.

Хубаво е, че сте се разминали, няма какво толкова да го мислиш.

Общи условия

Активация на акаунт