Ето, Март се появи - дъжд от бебета вали!!! (41)

  • 17 476
  • 730
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 30
Честито на всички нови мамита! Добре завърнали се вкъщи на изписаните!
Мен определено ме е хванало шубето - миналата седмица ми насрочиха секцио за 15.03 - докторът каза: "големичко бебе", не беше супер категоричен, но аз така се бях спекла, че много-много не му противоречах. И така, записа си ме той. На мен терминът ми е на 26, а миналата седмица, т.е. 37 изкараха бебето 3300. После се размислихме сериозно с мъжа ми - ние винаги сме искали нормално раждане и както ви бях писала, реших да се консултирам и с друг лекар. Така онзи ден стигнах до д-р Богословова - сигурно сте я чували. Направи ми страхотно впечатление във всяко едно отношение (прие ме три дни след като се обадих) - прегледът беше много обстоен и тя обясняваше много подробно и спокойно. Та каза, че бебето вече е 3500, но не смята, че е много голямо - тазът ми бил добър (прегледа ме вагинално) и така и така. Но после ми каза да се обърна с гръб и видя, че външно тазът ми е по-скоро андроиден - нещо, което аз винаги съм знаела и ме е притеснявало. Е поне съм висока - уж, според някои това е плюс, въпреки че не е абсолютно. Е пак каза, че може да се опита нормнално и много зависело от моето желание и съдействие повреме на раждането.
Та, аз си тръгнах от там още по-замаяна - в смисъл, че не виждах някакво ясно решение.
Вчера отново отидох при моя доктор и му обясних, че много ми се ще да родя нормално, но че ако той каже НЕ - няма да се опъвам. Отмени секциото и се разбрахме да отида другата седмица да ме прегледа отново - и вагинално, че той всъщност не ме е гледал така. Обясни ми подробно рисковете, които аз добре зная, и така. (Попрочела съм бая неща, а той май по-добре човек много, много да не се опитва да се прави на доктор!!!)
И сега нали се сещате какво мислене прилагам постоянно - дали вземаме правилното решение, пробвайки нормално, дали няма да се случи нещо
от "лошите неща" ....... Но сега си казвам - да видим другата седмица какво ще стане на прегледа и отново ще се решава.
Та такива проблеми - успокоявам се от разказите на мамите, които са родили и най-вече на тези с големите бебенца, като Ения и Ахони. Браво на вас, момичета!

 

# 586
  • София
  • Мнения: 475
Вчера как съм се смяла с нашия татко. Вики плачеше и нищо не я успокояваше, освен дундуркане, но не искахме пак да я вдигаме, и татко й започна първо да мучи нещо като песен ама не съвсем. Тя се успокои. След малко се връщам от кухнята и гледам мила картинка – таткото пее Металика „Seek and destroy” и куфее с измислена китара в ръка  superuu  superuu  superuu, а малката ококорила очи не се е и сеща да реве. Цяла вечер слушах Металика. noear hahaha hahaha hahaha

# 587
  • Мнения: 6
Mucinka111 и аз все се питам кое е най-добре ама в последния момент се решава най-добре като слушаш собствената си интуиция няма по-добро нещо от нея.
ahoney направо ме разби с тоя метал  Joy  Joy  Joy  hahaha  hahaha  hahaha

# 588
  • Мнения: 3 246
Кармен, стискам палци скоро да се оправите и да се приберете и двамата в къщи Hug
Камъче браво на вас Hug

# 589
  • Мнения: 131
Добро утро на всички. Hug
Първо искам да поздравя новите мами и после се връщам да ви чета, че тези дни нямах много време за вас, за което се извинявам. Hug
 
ЧЕСТИТО на майките с бебчета:

принцеса  на мама kama4e Само мама Камъче ще е хубаво да ни каже името, освен ако не е решила да се казва Принцеса. Hug

Симеон на мама nelka-hubavelka

Симеон на мама vassi79

Алекс на мама STELLE

Ради на мама Цветослава

Велизара на мама hiki_miki

Дара на мама slun4o

да са живи и здрави, да растат умни момиченца и момченца, да радват мама мама и татко, да са с много късмет.

# 590
  • Мнения: 84
Честит бебчета на родилите и бързо възстановяване.Mucinka111 мисля че трябва да се довериш на лекаря си ако смята че е по добре секцио то сигурно ще е така.Не се притеснявай все пак и други мами раждат цекцио.Иаз много искам нормално раждане но ако док ми каже секцио смятам да я послушам.Все пак те знаят кое е най добре.Стискам палци за понеделник всичко да мине ок.И още веднъж не се притеснявай.ahoney браво на таткото посмях се с тоя метал,ще казвам на моя да тренира Grinning Hug Hug

# 591
  • Мнения: 307
Честити рожби на мама kama4e, на мама nelka-hubavelka, на мама vassi79, на мама STELLE, на мама Цветослава, на мама hiki_miki и на мама slun4o. Да са им живи и здрави и да растат щастливи и послушни!

ahoney, големи сте сладури с вашия тати. Иначе за секциото е точно така - аз се чувствам прекрасно и така е от третия ден - станах и не съм седнала от тогава. Вероятно много зависи и от лекаря, но тази операция изобщо не мога да я сравнявам с предишната ми -
тази е много по-лека.
Mucinka111, каквото и да решиш - стискам палци. Пък и едно естествено раждане винаги може да се трансформира в секцио по спешност, ако нещата не вървят на добре.

# 592
  • Мнения: 1 165
Добро утро и от мен.Аз се видя, че явно ще дочакам всички да родите докато дойде нашия ред.Поне си имам дата вече.
Диди, дано ти помогне таи отвара за зъбчето.Много кофти, че така те боли Hug
НаНина, стискам палчета за прегледа.Всичко ще бъде ок.Сигурна съм.
Ахони, вашия татко ме уби.Браво на него.А да питам, че малко по-назад питах, но никой не ми отговори, ти какъв колан си поръча, как си определи номера и постоянно ли го носиш?
На всички изписани мами добре дошли.
Mucinka111, мила, всички се чудим кое е най-добре, но според мен, ако си сигурна в лекаря си му се довери.Стискам палчета нещата да се развият по най-благоприятния начин и за теб, и за бебче.
Челси, как сте , миличка?Как са малките мишоци?Да ги нагушкаш и нацелуваш от нас Hug
Като ви чета разказите за секциото се успокоявам малко и се надявам дано и при мен да мине така Praynig

# 593
  • Варна
  • Мнения: 46
Ето ме и мен завърнах се от университета Simple Smile) Simple Smile
dekryo и с лайка се жабуря но трябва да чакаме да избие сам тоя мъдрец, сега като седя не ме боли, само не мога да си отварям устата и ми са подути лимфните възли и опъва гадничко Simple Smile
ahoney прегръщам ви с малката Вики много сте ми сладки двете дано и аз скоро се видя с моята принцеса тя горката героиня ще излезе от корема на майка си с полувисше Simple Smile) Ще видим в сряда док какво ще каже дали й се излиза или още не Simple Smile)
Mucinka111 само спокойно като отидеш на следващия преглед ще кажат ако трябва пък секцио по-добре за теб и за бебето Simple Smile Какво значи че таза ти е андроиден?? Аз имам спина бефида по принцип не знам дали това има нещо общо иначе външно таза си ми е доста широк сега взех и аз да се замислям дали мога да родя нормално без проблеми, а и ние сме фини поне бебето де Simple Smile

# 594
  • Мнения: 30
Didipeicheva, спокойно - андроиден означава мъжки тип таз, ако при теб имаше проблем - док щеше да ти каже.
Момичета, благодаря за подкрепата.

# 595
  • Мнения: 24
Добро утро и от мен, мами  Hug
Добре завърнали се на polia и Камаче   bouquet   bouquet   bouquet
Карменче радвам се, че писа  Hug Надявам се всичко да мине благополучно и скоро да сте си у дома  Hug  Hug  Hug
Мама Ив ми липсва на мен... Дано скоро за теб и Божидарка да имаме новини  Hug
НаНина стискам палчета, мила  Hug и чакаме хубави новини  Hug Днес влизаме с теб в последната седмица - дано да получим очакваната доставка  Wink
Диди, дано бързо да избива този мъдрец Hug
Ахони  Hug Joy Hug супер се забавлявах с твоя мъж и Вики  hahaha Ами така де- какви са тия песнички Зайченцето бяло - бля, бля... друго си е малко хеви метъл  smile3521 omm  superuu
Mucinka111 изчакай следващия преглед и след това прецени, мила. При мен нещата също вървяха към секцио, заради едро бебе. Оказа се, че ако направим секцио ще е рисково, защото трябва да режат през плацентата /моята е предна и е ниска/ Направиха ми преглед двама лекари и за момента са единудушни, че ще мога да родя нормално, въпреки повечкото грамчета на бебчо. Плюс това е много вярно - поне при мен, че в последните седмици и дни таза се поразширява  Peace Имам доверие на моята докторка и знам, че ще направи всичко възможно да родя без много мъки. Чувствам се в сигурни ръце - двамата с нейния колега, с който ще бъдат и на нормалното ми раждане казаха, че ще се погрижат за мен и бебето и няма да допуснат нещо лошо да се случи  Peace На мен това ми стига...
Стискам палчета и УСПЕХ!!!

# 596
  • Мнения: 454
Кармен дано скоро да ви изпишат и всичко да е наред е бебенцето.

Янинчето към средата на февруари и аз пробвах всякакви методи за раждане включително и секс, ама нищо не помогна и дори си доносих бебето до термин. Явно си излизат когато искат или когато са готови, ама докато го разбера бяха доста опити и чудене защо нищо не помага.

Ахони, благодаря ти за отговора за ластичното бельо, но аз се отказах да си купувам, защото доводите за които се сещам са същите, които и ти си написала и нямам нужда. Секциото ми е второ но се възстановявам много по-добре и бързо от първият път, но този път секциото ми е по някакъв нов метод и наистина разликата е огромна - още на втория ден не усешах нищо от самия разрез и сега 9 дена по-късно на момемти забравям, че съм с операция.

Камаче добре дошли у дома и поздравления за лекото раждане.

# 597
  • София
  • Мнения: 475
Mucinka111, аз самата смятах, че докторите искат да ни излъжат за секцио, че е по-лесно и по-скъпо, но се оказа, че ако док не беше настоял за секциото, след като започнахме предизвикването можеше и да я няма сега малката ми принцеса. А в най-добрият случай аз щях още да съм на легло. И другите лекари казаха, че не съм можела да я родя нормално (особености в моята структура и нейната, не искам да плаша никоя). Ти си решаваш, но не мисли, че е толкова лошо ако се наложи и секцио.

# 598
  • София
  • Мнения: 475
Тинчето, поръчах си този колан http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1817
Док специално каза да са гащи, а не колан само. Измерих си талията и ханша според схемата в сайта и си поръчах, този който отговаря, после ще взема по-малък.

# 599
  • София
  • Мнения: 91
ЧЕСТИТИ МОМЧЕНЦА  -Симеон на мама vassi79, Алекс  на мама STELLE  и Ради  на мама Цветослава !
ЧЕСТИТИ МАЛКИ ГОСПОЖИЧКИ -Велизара на мама hiki_miki и Дара  на мама slun4o  
На всички,които сте си вече в къщи  Hug
Аз все още съм болна,а от носа вече ми тече и доста кръв! Вчера бях на тонове, че се бях притеснила за бебчо-нещо тези дни не е много активен.Сигурно и той не се чуства добре, като съм болна. Но всичко с него е ок . Утре ще ходия на доктор да го видим колко е порастнал и дали случайно не е решил да излиза.
За всички ви много Hug

Общи условия

Активация на акаунт