Момчешки неволи.

  • 9 592
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 568
Добре се чувства, няма болки, със студена вода я забелваме поне три пъти на ден, давам му да се изпишка в една чашка и като я забели я обливаме и пак изплакваме, за дезинфекция.
Подута е, но казва че не го боли.
Като му се допишка ме виква и директно в банята с водичка.
Чувствал се спокоен да съм с него.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Така е, мама е най-доброто лекарство.  Hug

# 62
  • Мнения: 1 568
Така е, мама е най-доброто лекарство.  Hug


 Hug
Благодаря ви момичета на всички за подкрепата!
Нямаше да издрапам психически без вас!
  bouquet

# 63
  • Мнения: 945
Маргало,  Hug  Hug  Hug

# 64
  • Мнения: 4 420
Маргало, чак сега виях темата ти.
Мога да ти кажа, че се просълзих. Много мъчно ми стана за момченцето ти, какво е трябвало да преживее. Аз за пореден път се убедих, че в Русе не може да се разчита на адекватна медицинска помощ, което е много жалко.
Надявам се психически скоро да се оправи.
Много  Hug Hug Hug от мен.
Ти си силна жена, не оставяй случая ненаказан   bouquet  bouquet  bouquet

# 65
  • Мнения: 1 568
Маргало, чак сега виях темата ти.
Мога да ти кажа, че се просълзих. Много мъчно ми стана за момченцето ти, какво е трябвало да преживее. Аз за пореден път се убедих, че в Русе не може да се разчита на адекватна медицинска помощ, което е много жалко.
Надявам се психически скоро да се оправи.
Много  Hug Hug Hug от мен.
Ти си силна жена, не оставяй случая ненаказан   bouquet  bouquet  bouquet

Толкова сте мили момичета!
Прегръщам ви!

# 66
  • Мнения: 1 568

На всички ви благодаря, от сърце Hug

# 67
  • Мнения: 548
Много съжалявам, Маргало - и аз съм майка на две момчета, представям си какво ти е .  Мисля, че бледо лилава вода с калиев перманганат е добра за дезинфекция и дори за продължителни промивки. Аз поне обливах с това - понеже моите ги забелвах още в бебешкото корито, и от време на време лекичко прокървяваше кожата където се разтяга. Сега и моите са на годините на твоя син, вечно им натяквам да забелват и измиват старателно - а често съпругът ми или аз им помагаме в банята  - сякаш са още малки за такъв тоалет - знам ли и аз... С триста зора ги научих да се мият след голяма... и пак от време на време се опитват да си спестяват труда. Момчета...

# 68
  • Мнения: 1 568
Момичета, аз пак да попитам, водих го на лекар разбира се, всичко засега е добре.
Раните зарастват.
Лекаря ми предложи да обреже кожата, понеже наистина неговата е с много тесен отвор и почти не е възможно да се забели цялата, създава ни проблеми отвреме навреме.
Аз съм ЗА от хигеинична гледна точка ми харесва, но се притеснявам за психологическия момент при него как ще се отрази след време.
Психологията на българина е че само мюсюлманите се обрязват, което е остаряло и закостеняло, но все пак...
Децата ако започнат да го подиграват, а той е изключително чувствителен Thinking

# 69
  • София
  • Мнения: 3 224
Моля ви, не правете нещо, за което утре вашите деца ще ви укоряват. И най-малкото дете има право на информация и мнение по даден въпрос. Дали обаче ние, възрастните, сме се научили на тази мъдрост?

Във вашия случай има финни техники за преодоляване на стеснената кожичка.

# 70
  • Мнения: 2 070
Маргало Hug
Преживях подобно нещо с моят син
Беше 4 годишен и го оперирахме от херния
Лекарят му забелил пилето докато е в упойка,
и изобщо не си направил труда да ми каже
Детето целият ден беше в унес, след обяд тръгва да пишка, и надава адски рев
Тичам по коридора, търся лекар, не знам от какво плаче, помислих си че нещо с операцията
Голям кошмар преживахме, разбирам те
За първи път, проблема му се появи на 2 годинки,и ние ходихме на уролог, и нас ни забелваха без упойка,
после два дни изобщо отказваше да пишка
Седмица след това ,пък,пишкаше в разтвор от смрадлика
Не знам как са процедирали по време на операцията, но след нея
и после с помощ от баща му при къпане, възпакенията престанаха

# 71
  • Мнения: 4 420
Маргало,
ти поговори ли със сина ти? Той е на такава възраст, че вече доста неща са му ясни (поне аз така мисля). Поговорете заедно и виж и неговото мнение. Мисля, че ако се стигне до обрязване и той е добре подготвен по въпроса, след време няма да го притесняват някакви си подмятания. Дори можеш да му обясниш, че всичко е от здравословна гледна точка и няма нищо общо с религии и предразсъдъци. От мои познати майчета от мюсюлмански произход съм чувала, че те си обрязват децата, защото според тях това е по-хигиенично. Далеч са от това, че е задължително, просто за тях това е по-сигурен начин.

А ако както заква д-р Оги има и друг начин, действай по другия.
Късмет   bouquet

# 72
  • Мнения: 1 568
Моля ви, не правете нещо, за което утре вашите деца ще ви укоряват. И най-малкото дете има право на информация и мнение по даден въпрос. Дали обаче ние, възрастните, сме се научили на тази мъдрост?

Във вашия случай има финни техники за преодоляване на стеснената кожичка.


Благодаря Ви Докторе!
Благодаря на всички Hug
Разсъждавах доста тази нощ и наистина стигнах до извода че толкова глобално не мога да се намеся в живота на човек, няма да го направя, ще търся други начини Hug

# 73
  • Мнения: 323
Ужас!Пак  стигам до извода/за кой ли път/,че в Русе няма свястни лекари.За уролозите пък съм чувала само лоши отзиви.Добре ,че всичко вече е поотминало,и ще се оправи.Стискам палци и се надявам да намериш най-правилното решение за теб и детето. Hug

# 74
  • Мнения: 4
Чета темата и ума не ми го побира--- как може да има майки които причиняват такива мъки и страдания на малките си момчета... Забелвания, опъвания, рани, промивки, болки, гной.... Ужас... Абе вие не сте ли чували за обрязване на малките момчета... С едно единствено обрязване се решават всички тези проблеми. Как може да причинявате такива страдания на момчетата си само защото си мислите че обрязването били само за мюсюлмани... Това е пълна глупост... Хората на Запад масово се обрязват. Обрязването има само и единствено положителни страни и нито една отрицателна... 
Ужас... толкова мъки и страдания .... като само с едно движение на скалпела всичко се решава за 1 мин... и то завинаги...

И не е вярно че обрязването било мюсюлмански обичай и ако някой мъж бил обрязан то това значи че е турчин да кажем... Това са глупости... Просто мюсюлманите са били достатъчно умни да проумеят че не е необходимо да причиняват толкова мъки и страдания на момчетата си и всичко може да се реши за 1 мин... Ние в сравнение с тях по този въпрос сме живи варвари...

Последна редакция: пт, 03 сеп 2010, 00:43 от Дон

Общи условия

Активация на акаунт