Детска стая

  • 6 068
  • 153
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 947
Не, просто я изхвърли и го сложи на пода да спи.

# 91
  • Мнения: 3 367
Jizzlobber,абсол.нищо не предлагам,споделих какво мисля аз и какво се случва в дома ни.Никой не е каран или задължаван, темата не е обсъждана изобщо,по споменатите причини.За нашите деца да спят в чуждо легло /стая е като да им се дояде гуава с майонезен сос-не им хрумва защото не знаят че има такова животно.Стават си от леглата когато пожелаят,говорят си пред дупките за АК,но си заспиват по леглата и стаите без пропуск,което ме кара да мисля че се чувстват добре с изградените си навици.

# 92
  • Мнения: 46 675
anette1104, дъщеря ми до 2 г. спеше сама в стая. Не понасяше някой дори да е вътре, докато спи, не даваше да я държим на ръце, нищо. Искаше само да я сложим в леглото, да изгасим лампата и да затворим вратата. На почивки винаги носехме сгъваемо легло и си спеше отделно, абсурд беше да успеем да я накараме да си при нас.
След 2 г. става и идва в нашата спалня - кога я усетим, кога не, намира си място и заспива.
Е, и аз имах теория 1:1 с твоята, но детето я разби на пук и прах  Simple Smile

# 93
  • Мнения: 4 555
което ме кара да мисля че се чувстват добре с изградените си навици.
Именно. Чувстват се добре. Това е причината, а не че не им е хрумвала алтернатива.


По темата, аз лично предпочитам децата да спят в една стая. Ако имам две детски стаи на разположение, в едната ще си играят, а в другата ще спят. Стига да се чувстват добре така. Ако не се чувстват, ще се съобразя да ги разделя, но ако аз трябва да ги насърча в някаква посока, то ще е да са заедно. Такива са ми ценностите, приоритетите и представите за нещата.
Човек никога не е абсолютно сам в живота си. Ако е, това е много тъжно. Деленето на жизненото пространство с друг човек те подготвя добре, както нищо друго, за момента, в който като възрастен ще трябва да си делиш пространството с друг възрастен. Не мисля, че насърчаването на детето в определени моменти да се съобразява само със себе си, е нещо положително.

# 94
  • Мнения: 8 297
Моите засега делят една стая. Възможности за отделни засега нямаме, но и да имахме едва ли бих ги разделила толкова малки и да отоплявам две стаи само заради едното спане. Когато пораснат, ако сме в по-голямо жилище, ще е както те си решат.
И моят син до към 2.5г изобщо не можеше да спи при нас. Не само, че не е проявявал такова желание, а и се е случвало да е болен и да искам да го взема при нас, а той изобщо да не може да заспи като не е в леглото си. После обаче се промени. Сега се събужда понякога нощем и довтасва при нас. Правим му място и това е, не върви да го изгоня. Драмата обаче ще се задълбочи скоро. Малкият има същите мераци и когато започне да спи без решетка - жална ни майка  Cry Трябва да си купим огромна спалня май, да се събираме четиримата. И двамата още от раждането си спят в отделна стая и се радвах, че никой не се натиска за нашето легло. Нещата се промениха обаче...

# 95
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Винаги съм държала децата ми да имат отделни стаи именно защото с брат ми деляхме една. Аз и брат ми имаме 1г. и 9 м. разлика и добре че приятелите ни бяха общи че поне нямаше скандали за гостите.
Моите деца са с 6 г. разлика. Всеки си има стая но малкото все се вре в стаята на брат си. Големият не понася малкото да му бута нещата и вечно го гони от там. Идилия  ooooh!
Не знам защо обаче като се събудя сутрин в нашето легло сме четирима.... Thinking

# 96
  • Мнения: 16
да, караниците между децата в една стая са почти неизбежни, но пък ги учи на някои неща като споделяне, общуване и т.н. Може би ако от малки са в отделни стаи има опасност от това да се отчуждат едно от друго..не знам

# 97
  • Мнения: 9 990
За нашите деца да спят в чуждо легло /стая е като да им се дояде гуава с майонезен сос-не им хрумва защото не знаят че има такова животно.Стават си от леглата когато пожелаят

Какво значи-не знаят?Не знаят, че родителите им спят в легла ли?А къде-някъде на двора ли?
Децата ми не са учени да спят в леглото ни, тук нещо бъркаш нещата.Те са си имали собствено винаги.Спали са си отделно, спали са си и заедно.Знаят, че имам легла, разбира се-как да не знаят?И откакто проходиха и се случва да се будят нощем поради хиляди причини знаят, че могат да се местят от стая в стая.Могат са стават от един стол и да сядат на друг.Могат да си измият ръцете в банята, а може и в кухнята.Не им е забранено да влизат в стаята, където спим, за да не знаят, че и там има легло.И така,, случва се детето да стане и просто да си легне другаде, без да му е създаван навик за това.
Човечето е описала подобна ситуация, даже помня настървението, с което защитаваше спането отделно и след това темата и, че дъщеря и става и ляга при тях.

# 98
  • Мнения: 66
Не е добре децата да спят в една стая. Всеки има нужда от пространство за себе си.

# 99
  • Мнения: 9 990
Дай линк моля те-от къде прочете, че не е добре?Ще се разболеят ли? Praynig Thinking

# 100
  • Мнения: 7 947
Личното мнение от кога се потвърждава от линкове в нета, пълен с истини и лъжи?  Laughing

# 101
  • Мнения: 9 990
Ами поста така е написан-не е добре децата......
Кои деца?Аз разбирам-всички по света.
Съвсем друго е, ако беше написала-за Моите деца не е добре.
Тогава щях да подмина.
Сега се Уплаших, че ще повредя децата си.
Просто така е написано, сякаш от някъде е черпена информация по този въпрос и той засяга всички деца.Помолих да даде насам да проечета и аз, съвсем добронамерено.
 Peace

# 102
  • Мнения: 7 947
Еееее, стига де  Wink
Ясно е, че всеки изходжа от личното си мнение. Щом тя приема това за нормално - ясно е, че го приема както за децата си, така и по принцип. Какво сега?

# 103
  • Мнения: 1 174
Аз не мисля, че личното пространство може да го имаш единствано ако си сам в отделна стая.
Две деца в обща стая пак може да имат отделни кътове, и да не усещат да им се накърнява личното пространство.
Била съм в една стая със сестра ми /по - голяма/ и не съм забелязала да си пречим, тя е с 5 години по - голяма. Когато тя има гости приятелки и не иска да се вра покрай тях, аз отивах при майка в кухнята или при баба и така.

# 104
  • Мнения: 7 837
Естествено, че темата е за лично мнение, базирано най-вече на спомени отпреди 20-25 г., които се преекспонират към сегашните деца.

Общи условия

Активация на акаунт