Да прави номера МАЙчето знае от сега - 5 тема

  • 20 511
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 591
За пола - намерих линк,на който пише в коя г.с. може да се види пола на бебето http://baby2see.com/gender/external_genitals.html.Страницата е на английски.

# 646
  • Варна
  • Мнения: 302
Добро утро и от мен!

Честит рожденик на Джей! Да е жив и здрав и да бъде гордостта на мама!

Donna Ani, най-добрите лекари за амниоцентеза са в Майчин дом - София, може да потърсиш телефона от интернет и да попиташ, мисля че д-р Кременски е шеф на генетичната лаборатория и най-добре ще обясни всичко. Доколкото съм изчела по въпроса, ако имаш направление от лекар /мисля че и на частно да отидеш, пак ще ти дадат направление/, е безплатна процедурата, като се плаща само 100 лв. за избор на екип. Щом си над 35, и без да показваш резултатите, ще ти дадат направление. Тук във форума се споменава най-често доц. Димитрова като специалист в областта. Във Варна май само Б.Яков в Майчин дом прави амнио, но нямам идея как е. Всичко което казвам е на база прочетено по форуми, личен опит нямам.

Моето лично мнение е обаче, че ако са ти наистина много ниски рисковете, няма голям смисъл да се подлагаш, но все пак си е твое решение. Другите тризомии, различни от Даун, макар и доста по-страшни, са изключително рядко срещани (1 на 10000).

Аз искам пак да попитам, че не ми става ясно: БХС как се изчислява, на база само изследване на кръвта или и УЗ? Кога трябва да се направи УЗ, преди или след изследването на кръвта? Мога ли примерно да ползвам резултатите от ФМ /утре съм на ФМ/, предвид, че ще ходя да ми изследват кръвта след 2-3 седмици?

# 647
  • Мнения: 3
Здравейте мами,аз съм мама на 1 прекрасно детенце на 3г и половина и сега чакаме 2-ро съкровище на 19 май.
Казвам се Камелия,от София на 25г.
Много ще се радвам и аз да се включа към вас

# 648
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен Simple Smile

Джей, честит ти рожденик, дати е жив и здрав!

Sakalova, добре дошла в нашето форумче и леке бременност Simple Smile

Хубав ден на всички "пупенца" Grinning

# 649
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Джей, а какво стана с групата във FB?

# 650
  • Мнения: 32
Здравейте дами Simple Smile
Добре дошло на новото коремче Simple Smile
Честит рожденник Simple Smile и да слуша Simple Smile
Честити сини гащи - множим се и то бързо - дайте и някое момиченце че да има нашите момченца какво да правят след време Mr. Green

Donna Ani подкрепям  Мария - изследванията са ти чудесни, УЗ не показва нищо притеснително ... мисля си за себе си че амниото е рисковано (мен много ме е страх от аборт) ... още си в начални седмици и до амниото ще има да се притесняваш с всеки изминал ден повече и повече - мисля си че е по-важно да си спокойна и да не мислиш най-лошото, а ако ти препоръчат да направиш амнио - направи ... но до тогава не го мисли а се радвай на чудото което расте в теб Simple Smile  Hug

Мария за БХС-то - правиш си ФМ (11 - 14 г.с.) и на другия ден отиваш да ти вземат кръв - не трябва да минава много време защото изследването е комплексно - взема се предвид ФМ (размери ала бала) и кръвта и трябва да са по едно и също време горе-долу взети.

Прекрасен ден на всички ви Simple Smile   bouquet

# 651
  • Мнения: 2 172
Добро утро,МАЙчета!

Днес е прекрасен ден,бях вече на пазар,обиколих Карфур и Метро и току що си запазих час за Фетална морфология за Вторник в 16:30 при д-р Троянчев.
Много се вълнувам.Дано всичко да е наред и видим нещо повече ,че вече нямам търпение.

Днес една приятелка ми каза,че е питала сестра си,която винаги познавала половете и й казала,че ще имам момче .Ха-ха.Онзи ден сънувам ,че съм на фетална и докторката ми показва една анимационна скица на бебето и то е с пишка.

Аз продължавам да вярвам,че е момиче де,все така си мисля,но ще видим.Кавото и е такова.Да е живо и здраво.Аз имам и от двата пола,така че няма значение,новъпреки това ме гризе неистово любопитство.

Честити рожденник на Джей -да е жив и здрав!

# 652
  • Мнения: 3 459
Джей, а какво стана с групата във FB?
Групата си я има, но като гледам няма много желаещи да пишат там Simple Smile

# 653
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Аз не знам как да се присъединя. Прати ми покана  Grinning
Чао от мен за днес. Аз тръгвам - лекари, болници, прегледи... Дълга и широка  Laughing

# 654
  • Мнения: 1 152
Здравейте, МАЙчета  Hug
Добре дошла на новата маминка и леко и успешно бременеене   bouquet.
Честит рожден ден на мъжа на Джей!

genisi, моите изследвания са правени в МД- Националната генетична лаборатория, известна и като лаб. на Кременски. В България на този етап има 2 лаб., които правят тези изследвания- тази и във Варна. Аз ходя при д-р Даскалов в Пловдив (не съм от Пловдив), който ми направи ФМ, взеха ми кръв, попълнихме бланка с разни мои данни (години, килограми) и резултатите от ФМ и един въпросник, изготвен от НГЛ  и те изпратиха всичко това в лабораторията. Резултатите по този начин стават до 3 работни дни. От кабинета ми се обадиха, за да ми кажат резултатите. Доколкото разбрах, можеш да впишеш в бланката и e-mail и да ти пратят резултатите на него.  Иначе можех да отида и направо в София, в НГЛ и да направя всичко там, на място. Но ми казаха, че е сериозно чакане, а и не бях много наясно дали трябва да отида с направена ФМ, или там някой лекар ще трябва да я направи. А и имам доверие на лекаря си, така че разкарването до София за мен беше безпредметно.

Между другото преди няколко дни попаднах на предаването "И ние го можем" по BNT sat и този път то беше посветено на екипа на проф. Кременски. Хванах около 20 минути от филма, но пък в точно тази част  професорът обясняваше за изследванията, които касаят бременните. Ще потърся предаването и ще пусна ликнк, ако го открия.

Ето го  Simple Smile http://bnt.bg/bg/productions/20/edition/10482/i_nie_go_mojem_10_noemvri_2010

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 12:35 от dudence

# 655
  • на североизток
  • Мнения: 285
Джей, честит рожденик!
Елфи4ка, дано да видите нещо. Мен още не ме гризе много любопитството за пола /само от време на време/- Вътрешно ми се иска младеж, но и девойка няма да върна Laughing
Между другото и аз като теб сънувах преглед при лекар и ми казаха, че ще си имаме момченце, та да видим...
За амниоцентезата - както са писали и други момичета аз при едни добри стойности на БХС и добра ФМ не бих си правила това изследване.
Честити сини гащи на виделите ги! Вярно момчетата са повече от госпожиците. Те явно са по-срамежливи и ще се покажат по-късно!
Усмихнат ден на всички! Hug

# 656
  • Мнения: 10
Добро утро, мамчета   bouquet
Честит рожденик на Джей!
Групата във ФБ я има, ама никой не се включва с нищо  Rolling Eyes
Относно амниото щом мамите искат да го направят, не ги разколебавайте. Всеки си преценява рисковете сам, нали няма после вие да им гледате децата, ако има нещо  Peace Има държави, ако не се лъжа Италия, където аминиото е задължителна за всички. Ако се откажете от нея, държавата се отказва от всякакви помощи след това. Само това ви гарантира 100% достоверност все пак.
Успех на всички с прегледите   bouquet

# 657
  • Мнения: 137
Здравейте момичета,

бясна съм , ходих да се запиша на ЖК е успях, но ме уведомиха , че СПИН, Васерман,Хепатит, RH несъвместимост са платени, докторката работела с Цибалаб, не може в друга лаборатория. Сега ще звъня в Здравната каса....

И на вас ли ви казаха същото или ме будалкат??????

# 658
  • Мнения: 2
Здравейте милички,

днес бяхме на доки и мога да се похваля, че гащите са ни сини отвсякъде  Simple Smile Преди три години като бях бременна с малката изобщо не са ми правили такава ранна морфология, имаше само една в 18-22 седмица и толкова. А доктора сега ми обясни, че всъщност това е най-важната морфология от трите, защото още от сега се виждат всички бъдещи проблеми, недай Боже да има такива.... Важното е, че бебчо е супер, акробат номер 1 и БХС то ми е чудесно, така че голяма усмивка от мен и само хубави новини чакам от всички вас
 Hug

# 659
  • Мнения: 1 152
бясна съм , ходих да се запиша на ЖК е успях, но ме уведомиха , че СПИН, Васерман,Хепатит, RH несъвместимост са платени, докторката работела с Цибалаб, не може в друга лаборатория. Сега ще звъня в Здравната каса....

И на вас ли ви казаха същото или ме будалкат??????

Myst, явно не те будалкат. Или поне не за всичко. И аз плащах за СПИН и Васерман. За хепатит помня, че ми взеха пари (1/2 от сумата, защото съм бременна) за транспорт, понеже ги пращали в София, но за самото изследване - не помня Thinking Абе общата сума за трите беше около 15 лева (ако не ме лъже паметта).
RH несъвместимост не сме правили. То задължително ли е?

uniqueless, честити сини гащурки  Hug Все така спокойно и усмихнато до финала!

Общи условия

Активация на акаунт