ДЕПАКИН НА ЗДРАВИ ДЕЦА В ЯСЛА

  • 15 973
  • 239
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 15 379
Гали, и на мен не ми е ясно.
Ако взема неадекватното си дете от градина, няма да отида в Пирогов и да изисквам изследване на урина, защото знам, че най-вероятно е било упоявано с Депакин.
Пак казвам, че нещо не се връзва. Не ми звучи логично, нито реално.
Поне докато Фрути не даде подробности.

# 166
  • София
  • Мнения: 7 220
Без особено да размърдвам въображението си, мога да си представя поне няколко възможни сценария.

Да речем, че виновникът е яслата. Тогава:
- в детското заведение има дете или човек от персонала, който страда от форма на епилепсия; лош контрол и безотговорност и лекарството се е оказало в ръцете на детето. При това има Депакин на хапчета (ако се използва от възрастен човек) и това би улеснило нещата.
- човек (медицинска сестра) от персонала на границата на нормалното; държи шише със сироп и тайно, със сигурност рядко, дава минимално количество на по-нервните деца. Категорично не може да става въпрос за заговор на целия персонал или за някакъв вид практика, най-малкото не биха могли да си го позволят финансово предвид бюджета.

Тук вече би било удачно авторката да каже в каква концентрация е открита въпросната киселина и от какво количество от медикамента би се получила тя според лекарите. Едно е да иде реч за половин лъжичка, друго за половин шише. Защото колкото и откачен човек да има сред персонала, не би си позволил да даде някакво солидно количество.

После вариант с виновник извън яслата:
- близък или член на семейството, страдащ от епилепсия или имащ медикаментозна зависимост. Минута невнимание и пак лекарството би могло да се окаже у детето.

И още въпроси:
От воле ли лекарите уцелиха веществото, колко време продължиха тестовете, вие родителите ги насочихте да търсят Депакин или излезе на петия-шестия път от тестването примерно?

Когато човек обвинява, е редно да подплати тезата си с доказателства.
Отдавна вече хората не вярват на всичко, което се пише в интернет, така че е съвсем логично да искаме тези отговори.

# 167
  • Мнения: 3 181

Sourcherry, Red,
Майката за това не подава жалба, вие във форума я разкостихте и изкарахте виновна и с болна фантазия, представям си в полицията или в някоя друга институция какво ще и се случи, по простата причина, че на хората не им се вярва и не им се занимава............
Никой не подава оплаквания, заради такива, като вас, то се превръща в битка с вятърни мелници Mr. Green

# 168
  • Мнения: 15 379
Ани, как да повярвам?
И пак казвам - ако ти вземеш детето си от ясла неадекватно, ще тръгнеш ли към Спешен център, за да изискаш изследване на урина, за да бъде потвърдено упояване с Депакин?
По-вероятно е да си страшно притеснена и да отидеш в спешен кабинет, за да прегледат детето ти, а не веднага да го изследваш за наличие на Депакин в организма. Или греша?

Не изкарвам авторката на темата нито болна, нито виновна. Просто пледирам за повече подробности. Защото иначе мирише.

# 169
  • София
  • Мнения: 7 220
Ами Ани, аз утре мога да дойда и да подам жалба срещу теб, че примерно си изсипваш остатъците от гювеча на моя балкон всяка нощ.
Ти ще си доволна ли ако в полицията без съд и само на моята честна дума веднага те обвинят в дребно хулиганство или ще искаш да дам доказателства?

# 170
  • София
  • Мнения: 10 825
ani27, помисли преди да пишеш. Майката не подава жалба защото във форума, видиш ли, не й вярват. Ако тук всички цъкаха възмутено тя щеше да събере смелост да го направи ли? Темата е на 5 дни вече. Детето лежа и в Пирогов. Ако родителите смятаха да подават жалба до сега щяха да са го направили.
Във форума всеки може да напише какво си иска - истина, полуистина, откровена лъжа... Ти на всичко ли, което прочетеш в този или който и да е друг форум, вярваш? newsm78

# 171
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826

Sourcherry, Red,
Майката за това не подава жалба, вие във форума я разкостихте и изкарахте виновна и с болна фантазия, представям си в полицията или в някоя друга институция какво ще и се случи, по простата причина, че на хората не им се вярва и не им се занимава............
Никой не подава оплаквания, заради такива, като вас, то се превръща в битка с вятърни мелници Mr. Green

Знаеш ли,че ако на мен ми се беше случило подобно нещо/пу-пу-пу/най-малкото въобще нямаше да ми пука кой какво е казал от този или друг форум.Точно заради такива като вас бих подала жалби  и сигнали навсякъде кадето е възможно.Авторката на темата няма за какво да се бори срещу мен.Ако ти имаш подобни страхове,че видиш тези У форума ще ти попречат да си подадеш жалбите ,леле горко ти момиче,нещо си в голяма заблуда.

# 172
  • Мнения: 3 181
Никой не ви кара да вярвате!
Аз си познавам детето, и ако го видя неадекватно, мога да преценя, дали е от умора или е упоено, ако вие не можете, проблемът е ваш, явно колко познавате децата си.
Урина пускам всеки месец на синът ми, при най-малкият симптом, без лекарят да ни е препоръчал, му правя изследване на кръв и урина. Ок?
Синът ми не ходи в ДЗ, няма и да ходи, точно защото мога да си го позволя и смятам, че никой не би могъл да го гледа по-добре от мен. Има хора, които нямат избор, щат не щат децата им са заточени в ДЗ.

# 173
  • Мнения: 3 181
Аз съм от хората, които чупят стените с глава, не ми пука от никой и нищо. Ако беше моето дете, досега лелките щяха да са уволнени, може да сте сигурни, и по Тв щяхте да ни гледате, къде що се подават жалби щях да съм подала Mr. Green
Проблемът е, че малко хора са, като мен, за това и държавата ни е такава, всеки си прави каквото иска, защото няма контрол, а хората щом не ги засяга лично не си правят труда да си усложняват живота, всеки си затваря очите. .....само се философства и в паницата на съседа се гледа

# 174
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
 #Crazy newsm78
Това,че си гледаш детето не значи ,че го познаваш.Ако го познаваше добре нямаше всеки месец да пускаш изследвания.Това говори,че си  несигурна в себе си.А на училище ще ти ходи ли детето?Тогава как ще му пускаш изследванията-веднага след занятията ли? Joy

# 175
  • Мнения: 15 379
Аз си познавам детето, и ако го видя неадекватно, мога да преценя, дали е от умора или е упоено, ако вие не можете, проблемът е ваш, явно колко познавате децата си.

Едва ли има майка тук, която да не познава дотам детето си, за да не види признаците на упояване.
Но тук няма нито една майка (в това съм дълбоко убедена!), която от пръв поглед да разпознае наличието на Депакин в кръвта на рожбата си!


Синът ми не ходи в ДЗ, няма и да ходи, точно защото мога да си го позволя и смятам, че никой не би могъл да го гледа по-добре от мен. Има хора, които нямат избор, щат не щат децата им са заточени в ДЗ.

Аз имам избор и мога да гледам детето си у дома. Но заедно с него избрахме да бъде на "заточение" в чудесна градина, с чудесни преподаватели, сред деца. И той е щастлив от "заточението" си.
Не обиждай Stop!

# 176
  • Бургас
  • Мнения: 824
#Crazy newsm78
Това,че си гледаш детето не значи ,че го познаваш.Ако го познаваше добре нямаше всеки месец да пускаш изследвания.Това говори,че си  несигурна в себе си.А на училище ще ти ходи ли детето?Тогава как ще му пускаш изследванията-веднага след занятията ли? Joy
newsm10
Такива,дето се бият в гърдите,колко добре си познават децата най-ги обичам.
3xi-ще пуска изследвания преди и след занятията,да открие десетте разлики.
По темата-колкото повече чета,толкова по ми намирисва.Вече си мисля,дали майката не е пила някакво "коктейлче".
  
 

# 177
  • Мнения: 9 814
От Пирогов са искали кръв от майката и другите роднини, за да се изключи възможността някой член от семейството да приема медикамент с въпросната киселина, който да е даден на детето.
Лекарите не са разследващ орган, но са длъжни при съмнение да уведомят полицията и Агенцията за закрила на детето.

# 178
  • Мнения: 3 181
Детето ми е родено със здравословен проблем, скъпи многознайки, за това му пускам изследвания всеки месец, не защото съм несигурна Mr. Greenсега и отчет да ви давам, и психоаналитици станахте, компетентни по всички въпроси.

В Бг, особено в Сф, няма голям избор за ДЗ, освен ако не е частно.

Да, майката е умряла от скука и ви е съчинила темата, за да не умрете от скука и вие smile3507

# 179
  • Бургас
  • Мнения: 824
Майката твърди,че не са и правени изследвания.Друг източник твърди,че е отказала да даде кръв за изследвания...

Общи условия

Активация на акаунт