20-то основно училище или 73-то!?

  • 8 107
  • 32
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 476
Здравейте. Искам да запиша детето си в 1-ви клас в 73 или 20-то училище Ще съм благодарна на всички, които дадат своите отзиви за тези училища.И двете училища са с немски език, но съм сигурна, че има различна атмосфера във всяко едно училище  Wink

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 2 476
Позволявам си да побутна темата, с надежда някой да сподели... мнение   bouquet

# 2
  • Мнения: 6 031
Можеш да погледнеш темите за 20-то и 73-то. Много са различни като училища, но ние не сме в нито едно от двете.
От тази година 73-то имат много добре написани критерии за прием.
Избери по-близкото до вас.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 2 476
Можеш да погледнеш темите за 20-то и 73-то. Много са различни като училища, но ние не сме в нито едно от двете.
От тази година 73-то имат много добре написани критерии за прием.
Избери по-близкото до вас.

и аз за сега съм ориентирала избора си към по-близкото училище - 73-то, но определено се вълнувам с какво са толкова различни двете училища !?

# 4
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз мога да дам мнение от първа ръка и за двете. Но за първото е загубило давност.  Mr. Green т.е. аз учех там до осми клас.
За 73-то само хубави неща мога да кажа. Но всичко съм писала съответната тема. Дано се намери някой, който да може обективно да ги сравни, защото това би означавало единствено и само да има пресни преки впечатления и от двете.
Успех.  Hug

# 5
  • Мнения: 226
Синът ми учеше до 4ти клас в 20то. Много съм доволна. Това беше преди 3 години:-)
2010 и дъщеря ми беше приета, но поради стечения на обстоятелствата не я записах там.
Нейни наборчета и наши познати са 1клас в 20то и са доволни - натоварването обаче е голямо, така че преценете.
За 73то също са добри отзивите -наистина преценете кое е по удобно за вас като местоположение:-)

# 6
  • Мнения: 8 567
20-то е основно, което за мен при равен брой + и - би наклонило везните.
Има и френска паралелка.
Лично не познавам някой, който да живее до едното и да е записал детето си в другото, така че, условията явно са на кантар.
Избери по-близкото.
Ако и те ви изберат де, то и това май не е лесно вече.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 861
20-то е основно, което за мен при равен брой + и - би наклонило везните.

Интересно е, че много хора разсъждават така.  newsm78 Сигурно има някаква логика, особено на фона на постоянните ужасии за бесни тинейджъри, разпространявани по форуми, медии и т.н. След 7-годишен опит точно в това СОУ обаче мога да кажа, че не само не сме търпели някакви негативи от присъствието на „големите”, а напротив – наблюденията ми над поведението им като цяло, пък и контактуването с някои от тях (синът ми има доста приятели сред гимназистите) ми връща надеждата в „бъдещето”, така да се каже... Simple Smile

Иначе, между две добри училища, аз също бих избрала по-близкото.

# 8
  • Мнения: 3 379
20-то е основно, което за мен при равен брой + и - би наклонило везните.

Интересно е, че много хора разсъждават така.  newsm78 Сигурно има някаква логика, особено на фона на постоянните ужасии за бесни тинейджъри, разпространявани по форуми, медии и т.н. След 7-годишен опит точно в това СОУ обаче мога да кажа, че не само не сме търпели някакви негативи от присъствието на „големите”, а напротив – наблюденията ми над поведението им като цяло, пък и контактуването с някои от тях (синът ми има доста приятели сред гимназистите) ми връща надеждата в „бъдещето”, така да се каже... Simple Smile

Иначе, между две добри училища, аз също бих избрала по-близкото.

И аз се чудя защо всеки път коментарите са в полза на основните училища  newsm78 Свекърва ми е учител и тя изкоментира същото веднъж и я попитах защо е по-добре да е основно, а тя каза "защото са по-малко деца и учителите имат по-добро наблюдение над тях, а също така е по-лесно със смените". Не е коментирала тормоз или нещо такова от гимназистите.

За 73-то аз също имам много приятни впечатления от големите деца, тъй като моите деца играят в двора привечер когато големите още са на училище и ги виждам децата... Като цяло са възпитани и не съм видяла препирни до момента.

Да добавя моето мнение за 20-то - според мен училище на голяма улица е по-скоро минус, въпреки оградите и учителите уж наоколо.

За самите училища - знам, че се "надпреварват" с немския основно. Имам познати родители на деца и в двете училища, всеки си хвали своето...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 2 476
Много Ви благодаря!!!   bouquet Мисля, че този сравнителен анализ напълно отговаря на дилемата ми  Wink

Знаете ли къде е най-удачно да попитам за мнения за четири  учителки от 73-то, за които предполагам че ще поемат випуск 2012 година !? Става дума за:г-жа Мария Иванова, Светла Димитрова, Венета Василева и Саша Йосифова!?

Опитвам да разбера нещо за учителките, които предстои евентуално да поемат 1-ви клас през 1012 година..... нали всеобщо е мнението, че учителя е по-важен в началния курс от училището 

# 10
  • Мнения: 8 567


Опитвам да разбера нещо за учителките, които предстои евентуално да поемат 1-ви клас през 1012 година..... нали всеобщо е мнението, че учителя е по-важен в началния курс от училището 


  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 1 861
Сравнителен анализ може да направи само някой с актуален опит и от двете училища. Или евентуално да си го направиш сама, задавайки конкретни въпроси за конкретни неща, които считаш за приоритет при избора на училище, по отговорите на мами с опит в едното или дугото. При всички случаи обаче ще бъде субективно... Wink

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 2 476
да, но информацията винаги е субективна и въпреки това тя е много полезна за онези от нас, които нямат никакъв опит

# 13
  • Мнения: 10
Аз съм от първият випуск с ЧО в това училище, т.е. информацията ми не е съвсем актуална, но живея в квартала и чувам, че малко неща са се изменили от тогава насам.

Обучението - поне при нас беше мъка. Натоварването е на макс, много време от деня се прекарваше в училище, условията за успех бяха кански. Т.е. изисква се много от децата. *Обаче* аз съм доволна в крайна сметка за това, по-късно, отивайки в гимназия, разбрах, че там са ме научили на най-важното: да уча.

Друго, което си спомням положително: страшно много извънкласни дейности. Зелени, бели училища, СИП-ове, екскурзии.

Няма да коментирам и сградата, която е сигурно най-поддържаната училищна сграда в София - а ако отидете да разгледате, ще видите, че и отвътре изглежда също толкова добре.

Някои минуси: Както се спомена по-горе, намира се на адски оживено място. По мое време имаше забрана да се излиза от двора по време на часовете, не знам дали сега се следи за това.

Директорката, Доганджийска. Бях ученичка там, когато се махна предишния директор и дойде тя. Зла жена Simple Smile Но и тя има плюсове. Преди нея, училището се рутеше, буквално. Бях първи или втори клас, когато тавана на салона падна, по време на час. Малко след това направиха ремонта, нищо не оставиха неизремонтирано, беше по проект Красива София, мисля - Софиянски беше кмет тогава още. Та директорката е много амбициозна жена. Това хем бута училището напред, хем вбесява всички питомници - защото все се иска още, и още, и още... Трябва да минеш не - знам какви си тестове, трябва да имаш по-висок успех, трябва да се дават още пари... Безкомпромисна е в тия отношения, а в днешно време не всички родители са ок с идеята постоянно да се дават пари за охрана, ремонт и ЧО. Та в общи линии, имайте предвид, че ако изберете 20-то, ще ви се искат пари за училището и от детето ви ще се иска успех. Обаче, като се замислите, 20-то не е единственото училище, където се "проси" за пари, но поне там наистина се вижда къде отиват тия пари, всяка година се поддържа в идеално състояние.

Децата. Не пропускайте, че там учат децата на много от заможните семейства. На тези години да гледаш в "паничката" на съседчето е съвсем нормално явление. Да не говорим, че (пак по мои спомени, не знам още ли е така...) в училището "конкурентноспособността" се мотивираше доста, постоянно ни пращаха по олимпиади, състезания и т.н. , все трябваше да сме по-добри от другите училища, между паралелките имаше състезания за най-висок успех...

Учителите няма как да коментирам, защото едва ли някой от моите преподаватели е останал там. По мое време бяха прекрасни професионалисти.

В заключение, аз съм много доволна, че родителите ми са избрали това училище за мен. (майка ми също е учила там). Имам прекрасни спомени и ми даде много стабилна основа за по-нататък.

Надявам се, че съм била полезна. Успех.

# 14
  • София
  • Мнения: 494
Alegra,  на сайта на 73 е обявена следната информация:" На  23.03.и 24.03.2011г. от  18.30часа – Дни на отворени врати за родители на бъдещи първокласници в 73 соу. Срещите ще се проведат в учителската стая." Успех, какъвто и да е Ваият избор!

 

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт