Ядете ли свински уши?

  • 68 957
  • 758
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 86
Обяснете ми само след като никой не яде,защо цената на сланината е по-висока от тази на пържолите от филе newsm78-при нас я продават на 12 лв.килото.

# 136
  • Мнения: 2 448
Обяснете ми само след като никой не яде,защо цената на сланината е по-висока от тази на пържолите от филе newsm78-при нас я продават на 12 лв.килото.

Къде е това и има ли някой луд да я купува? 

# 137
  • Мнения: 1 788
Стига, бе, тук си купувам разни парченца сланина, опаковани, за лев и нещо. Т.е. не е от частник по пазара (на Красно село съм виждала по 7 лв. килограм), а от магазин. Не съм се замисляла колко излиза на кг. Но щом около 250 гр. са 1.50-1.60 лв., то няма да е повече от 6-7-8 лв.
Но не е хубава като домашната, де. Едно време имах съседи, които имаха село и ми даваха разни подобни деликатеси, но вече са далече...

П.П. Аз съм лудата май...

# 138
  • Мнения: 420
Пушена сланинка, мммм! Как да нея ядем! Нарязана на много тънки парченца, осолена с червено пиперче и кисела салатка с ракийка.

# 139
  • Мнения: 86
О,да-купува се.И преди да свивате устни-колбасите са пълни със сланина,само че не я виждаме.На прасето не му се яде само ректума-всичко останало се използва.Нали не мислите,че вземат само филето и пържолите,а другото изхвърлят?
Точно частници я продават на толкова и свършва бързо-свързано е с обработката-добре опърлена и препечена кожичка,което при промишлената обработка няма как да стане.

# 140
  • Мнения: 2 448
Винаги съм си мислела, че само хората, които си гледат прасета в желанието си да го оползотворят цялото, понеже рандемана е малък, а толкова са се трудили да го отгледат щат не щат изяждат и сланини и пр. Но някой да го купува, вместо да си даде парите за пържолки, не знаех, че има.  Simple Smile

# 141
  • Мнения: 4 586
Стига си се пристисквала, pasinet! В магазините се продава пушени, солени, паприковани сланина, и паприковани и пушени бекон и свински бузи. Свинските бузи излизат най-тънко като цена, а разлика от бекон и свински бузи не хващам.
Отпусни си душичката, купи си една цяла свинска буза, да не е рязано и продавано от нея. Захлупи я на дъската да е с кожичката нагоре и си режи тъничко с остър нож. Пък после ги залепи на филии, сипи си по-гъстичък бобец и си извади малко люти чушлета от буркан, и те така.
Е, после ще попръцкваш, но отвори прозореца, събота е.
Солената сланина на първа позиция http://www.referati.org/tyrgovski-analiz-na-firma-get-33/16010/ref/p14

Последна редакция: сб, 05 фев 2011, 10:21 от Вълкът с дълъг ник

# 142
  • Мнения: 872
Моля някой много спешно да ми каже как готви шкембе чорба с кисело мляко.До сега я готвих само с прясно,но реших да пробвам и по другия начин,а не знам как  Embarassed

# 143
  • Мнения: 2 448
Вълчо, не ме пращай в магазините, посмъртно пари за подобни неща няма да дам. В момента имам две кила бахур в хладилника от село, така, че ако реша да се наказвам подобни мазнотии нямам нужда да купувам. Хубаво, че свекъра мисли и за снахата, че ми е пратил и  рибици.

# 144
  • Мнения: 685
Ето много добро филмче за прасетата и в какви продукти може да се намери част от тях. http://www.ted.com/talks/lang/eng/christien_meindertsma_on_pig_05049.html Има субтитри на български, ако не ви се включат автоматично.

За субтитрите: под филмчето пише Subtitles Available in: и си избирате Bulgarian

# 145
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Уши не ям, ама виж - бели бъбреци ммммм. Не само свински  Mr. Green.

# 146
  • Мнения: 2 577
да, умирам за свински уши. Залегнали са дълбоко и в семейните ни традиции.
Свински ушенца и краченца, предварително стояли в едра морска сол, се варят с боб.
Сега специалитт в заведенията в града ни са свински ушички на скара.
Да не говорим за вкусната свинска пача.
И още по-вкусно да ги свариш, да ги нарежеш на ситно и с масло, чесън и червен пипер да ги запечеш на фурна.
Какви са тези предразсъдъци не разбирам...
Между другото в луканки, и всякакви колбаси повечето от вас маат не само уши и крачета, ми и много други неща, дето иначе категорично казвате, че не ядете.

# 147
  • София
  • Мнения: 15 520
Между другото в луканки, и всякакви колбаси повечето от вас маат не само уши и крачета, ми и много други неща, дето иначе категорично казвате, че не ядете.
Е, така сигурно съм изяла много, но като не знам!

# 148
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 315
...две кила бахур в хладилника от село,

Пас, за да не залежи бахура в хладилника ми пиши на ЛС да ти дам адреса си. Grinning

# 149
  • Мнения: 7 009
Никога не съм яла. Дори когато ядях месо, не обичах свинско, само пилешко и риба.
Пък и присъствието ми на едно колене на прасе в ранна възраст адски ме отказа да ям свинско, мислех, че ако спра да го ям, ще спрат да ги колят. Confused Интересно, не се замислях за пилето и рибата, трябваха ми още едно 15 години да се усетя за тях  Crazy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт