Ноемврийските деца чакат вече пролетта! - тема 8

  • 27 984
  • 767
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 280
Постоянно му предлагам , но той си яде на 3-4 часа иначе се лигави и се дърпа. Показва , че не е гладен и жаден блъскайки ме и се извива на мост ...  Mr. Green Иначе определено се подобрява ( пу-пу) Дано предстоящата седмица като сме в Румъния да му се отрази добре , че ходенето ни там е неизбежно ... татето не може сам да се справи с местенето в новата квартира.

# 691
  • Мнения: 227
корали, вие защо ходихте на гастро? заради акането ли? Уф,много ме протеснява да нямаме някаква инфекция и ние, ама педи нищо не казва и никъде не ни праща  Thinking

не, заради повръщането и жълтеницата.


Боже, това е чудо!
 В темата се завихря леко скандалче, но не от мен  Joy

  Joy Joy Joy Забявляваме се яко тук!


Аааааа ама айде стига глупости вече!!!!  Naughty
Ние тук изживяхме 9 месеца пълни със страх и очакване заедно, разказвахме си ражданията и за всяко родено бебче форума се изпълваше с положителни емоции, които пък подкрепяха все още неродилите, сега продължаваме да споделяме трепетите и на майчинството и да си помагаме. Ми разбира се, че се радваме като някое бебче направи нещо, в общи линии ако мога така да се изразя, те всички са си "наши". Съжалявам, но ако някой знае, че се панира от написаното във форуми, както казва Бебославка, просто спира да чете и си решава проблема.
  202uu

Бебославка, Честота първа годишнина!

Дарка Подробната, браво за подобрението! Човека не иска шише и това е! Grinning


Не мога да не споделя това със вас


Беруш, много сладко бебче, смях се през цялото време Joy!

# 692
  • Мнения: 3
Дарче, да се оправя по-бързо малкия сладур! Hug

Аз да ви питам, може ли да започна да захранвам с Гербер и после да мина на Хипп или не е хубаво да ги сменям. Защото аз смятам да й давам пюренца на Хипп.

И никой не ми отговори. Правили ли сте изследвания на хормоните на бебчетата. Въпроса ми е към мамите с проблеми с щитовидната жлеза...

И да кажа и аз. Понеже тук обикновенно споделяме кое бебче какво е почнало да прави. Аз си мисля, че никой не споделя , какво още не прави, освен , ако не го притеснява. Хайде и аз да кажа, какво не прави моята бебка, въпреки че мен това не ме тревожи кой знае колко. Но го казвам, да се успокоят майчетата , които само четат и не пишат. Моята бебка, още не е започнала да се смее с глас. Гука, усмихва се, пищи радостно, но все още не се смее. Mr. Green

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Аз давам и на хип и на гербер, не мисля, че има проблем.   ThinkingЗахраних си я първо с домашни картофи и после й накупих пюрета, които имат за основа картоф. На гербер и взех да пробва чисти моркови и чисти броколи.  baby_neutral

# 694
  • Мнения: 610
miMozzza -не е проблем да сменяш марки пюрета. Peace

# 695
  • Мнения: 11 585
Мимозка, не са му правили изследвания. Ама другия път ще питам. Мерси че ме подсети. Peace

# 696
  • Мнения: 0
Момичета, бебо страшно много се поти, особено по време на кърмене... ЛЛ каза, че е рахит, защото бил едър, но аз се усъмних /друг път ще ви кажа защо съм се усъмнила/. Заведох детето при специалист, който ни изписа калций, каза, че е изключено да е рахит. Вече 2 дни пие калция и потенето започна леко да намаля. Така че не се тревожете, може би /подчертавам - може би/ и при вас е така. Незнам защо лл така ни стряскат понякога ... Даже ни карат да даваме на бебенцата безумно много деавит... а се оказва, че причината не е във вит.Д, а в калция. Дано съм помогнала.

# 697
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Както обещах вчера, ето как Дора яде банан Simple Smile

# 698
  • Мнения: 1 889
Абсолютно заставам зад мнението на Мимоза! Същото исках и аз да напиша. Нека мамите, които само чета,т да не се притесняват, че техните бебчета не правят това или онова. Не може да пишем всеки ден, какво още не правят, пишем чак когато са го направили!  Heart Eyes Да не забравяме все пак, че дори и да ноемврийска темата, има бебета родени октомври, т.е между някои бебета има повече от месец разлика, което е много съществено. Аз също винаги много се радвам за "постиженията" на бебоците.
Та как няма да се радвам като си споделяме от началото на бременността и радости и проблеми, а като си спомня как чакахме раждането и се радвахме за всяко едно бебче!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Преди да забравя: моля, който прави следващата тема да сложи линк към последната ни тема от бременни!  bouquet
Някой път ги попреглеждам и ми става едно милоооо...особено темите, когато раждахме!  Heart Eyes

Лама, Дора е голяма сладурана!
Изабел, ако знаеш как съм се смяла на твоето клипче! Щях да падна!  Joy Joy Joy
Пойзън, добре, че не е било рахит! Представям си, как си се притеснявала докато се е установило, какво е!
Да оздравяват всички болни бебета! Дарке!

# 699
  • Мнения: 10
Ние сряда сме на консултация и аз ще подхвана темата за калция,че и Ники много се поти напоследък,а не е рахит и джипи и ортопедо казаха така,но никой не ме и посъветва за калций.

А исках да ви попитам - какво мехлемче да взема за зъбките,че голямо мрънкане пада ,голямо нещо-днес видях че и дясното е побеляло-явно и то скоро ще излиза  ooooh! само че искам без мастика и други подобни  Wink

# 700
  • Мнения: 280
Joy Joy Joy и колко е настървена ... дано и картофа яде с такъв апетит  Joy

# 701
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Joy Joy Joy и колко е настървена ... дано и картофа яде с такъв апетит  Joy

Сега видях, че във фликр половината клип липсва  newsm78 нищо, във фейса е целият, тя към края повече озверя май  Mr. Green Пък за картофа - ще видим, ако е от мен, ще яде и ще ѝ плющят ушите  Mr. Green

# 702
  • София
  • Мнения: 676
Лошото време си е казало думата-доста сте изписали  Laughing.
Вчера бяхме до "Палавници", за да си поиграе Алекс, че времето беше студено. Днес бяхме на покупки-та вече си имаме и нов килим в кухнята и вече се допълва с новия диван.

Ние започнахме захранването и  със зеленчуково пюре преди 3-дни, т.е. от 5-месец. Първо дадох чист картоф, после добавих и морков. Смесицата повече му се хареса на Валето.

За готовите пюрета - на "Гербер" малките са по 135гр. и подходящи за захранване. Съставът им е добър, защото няма оризова каша или друго за сгъстяването им.
"Ганчев" също вече са с голям сортимент. Плодовите им пюрета не съдържат добавена захар. Другите още не съм ги разглеждала.
Чист картоф има само "Хип".

Капризче, добре се появила  Laughing.

Дидка, спряхте ли се на конкретен хотел?
За кашлицата на Неси, може да е от пълнежа на възглавничката  Thinking? Казвам го, защото аз съм имала като малка проблем от нея.

Дарче, бързо да се оздравява Вико  Hug.

gery_daisy, браво на Никола за обръщането и зъбето  newsm32  newsm47.
То и ние сме така с обръщането.

Лама, как сладко си похапва Дора и на мен ми се дояде  Laughing  Hug.

ralitsa_e, Честит Имен Ден на Дария (на патерички)  ! Да е здрава, засмяна и безгрижна!

Бебославка, Честита ви годишнина (на патерички)  ! Нека в семейството ви цари здраве, любов и много детска глъч!

# 703
  • Мнения: 6
Днес цял ден се опитвам да напиша нещо във форума, нооо все не успявам. Толкова изморена и недоспала се чувствам. Моят бебок не че някога е правил дълги паузи в нощното спане, но от около седмица направо не се трае. На всеки 2 часа ми се буди, а даже и понякога на 1-1,30ч. и  само със сукане на гърдата заспива пак. А през деня си прави паузи по 3часа.Чудя се дали да не му давам водичка през нощта и дали вече не е забравил шишето?! А мамите, които дават водичка стоплят ли я предварително или я дават на стайна температура? Между другото  взех едно чайче на Хип за "сладки сънища", но още не съм го пробвала. Някоя мама пробвала ли го е  да каже дали има някакъв ефект със спането или не.

Като гледам май повечето мами вече са започнали захранването, но аз още не бързам. Е то още не сме навършили и 4 месеца де.

берушка, изабел, много яки клипчета. Така хубаво се посмях.
Нашият Валери днес такъв смях
му дръпна с глас. Баща му така го разсмива, че чак вика: абе, ще взема да си сменя професията на клоун, толкова съм му смешен на това нашето бебе  LaughingТа така със смеенето на глас го докарва, но не може да се обръща още, иначе се напъва такъв , ама не може. По корем въобще не му е кеф да стои.
 За потенето -  и моето бебе се поти като суче и му попивам главичката с кърпичка, но не съм знаела , че това би могло да е признак на рахит.

gery_deisyчестито зъбче  Simple Smile

# 704
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Между другото  взех едно чайче на Хип за "сладки сънища", но още не съм го пробвала. Някоя мама пробвала ли го е  да каже дали има някакъв ефект със спането или не.

Не помага, поне при нас  Simple Smile

Лам, много е сладка Дора и знае какво да яде  Wink

Общи условия

Активация на акаунт