По разходки потеглили са всички, ЯНУАРЧЕТА с грейнали очички /12/

  • 24 017
  • 742
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 488
Аз да се пооплача малко.......Днес в статуса от НОИ видях,че документите са сгрешени и сега ги връщат за поправка  ooooh! Май до юли пари няма да видя  Tired

Егати и тъпанарите  Twisted Evil
А лихви ще ти начислят ли?

Аз излизах сутринта рано и се прибрах да пооправя малко къщурката, че....да не загубя някъде някое дете  Mr. Green из бърлогата
Обаче така ме заболя главата изведнъж, не мога да стоя на краката си  Tired и затова се закотвих за компа  Sunglasses ама е ад някакъв тая болка-отпред на челото и горе на темето...Не съм препивала, наспана съм...

Айде кажете де, какво са давали при Гала  Praynig

# 541
  • Мнения: 58
Бебеш , благодаря  Hug  bouquet
Нина, ЧРД! Много здраве  и щастие!
Гъбке, какво става с вашия дерматит?
Камелия, гъбички?

Малкия има някакви пъпчици по ръцете,коремчето,които може да са от жегата,но може и да са от моята храна. Не ги мажа с нищо. И да ги мажа, все ще се появи някоя на друго място.
БНД снощи късно си е дошъл. да спи, да се наспи днес,ама такова търпение има ...още не се е обадил и не е видял бебчо. Не бърза човека. сякаш е чуждо.

# 542
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Бубе мене ми бяха объркали болничния ,коригираха грешката бързо

МилаИванова да не е кръвното

chopi,  мила много сили и кураж ти желая,надявам се всичко да се развие според очакванията ти  Hug Praynig

# 543
  • София
  • Мнения: 139
Здравейте и от мен.

Аз чета редовно, ама от работа нямам врме да пиша...

Бяхме на консултация, педиатърката по ЗК за 4-ти месец подред иска да набута на Йоана АМ, вместо кърма. Каза да спра нощното кърмене, да яде по 6 пъти на ден и после заключи, че сигурно нямам кърма, щото имала запек (ака по 1-2 пъти в седмицата). Вече 4ти месеца едно и също. Правиха и ваксините, слава Богу никаква реакция, дори не се зачерви мястото. Качила е само 400 гр. за 4ти месец, ама си изглежда жизнена и здрава, така че засега няма да и давам АМ.

А и да се "похваля" - вчера Йоана падна от дивана...Седях до нея и станах за 10 секунди да взема нещо, което беше на 2 метра от мен. В момента, в който се обърнах към нея я видях как се свлича надолу и тупна на земята. Успях да я прихвана сякаш и да омекотя удара, ама тя се стресна и рева с цяло гърло около 2 минути. После се наяде и почна да се хили. Явно е решила да се обърне, ама така се е засилила, че се претърколи...Обадих се на педиатърката, тя каза да следя дали повръща, става унесена и т.н., и ако има нещо - в Пирогов. Засега, да чукна на дърво, нищо и няма.

Иначе едно въпросче към захранващите - какво пречи да и давам млечна каша, въпреки че е на кърма? Само бебетата на АМ ли могат да ядат млечни каши? Щото аз резервна кърма за каши почти нямам....

# 544
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Жоржина,объркали са документите за обезщетенията  ooooh!

LadyAngel , Влади е кърмено бебе,аз правя кашата само с Вода,кашата е безмлечна и безглутенова

# 545
  • Мнения: 32
Бубе, много кофти с болничния, да не те плаша, но на мен миналата година ми бяха объркали един болничен за март и ми платиха чак юни, но то си зависи от работодателя кога ще го предаде, а в моята работа всичко се случва супер бавно.

Чопи, прегръдки от мен, дано да се осъзнае твоя младеж, че  вече има някакви отговорности. Но явно някои мъже са си такива, сякаш нямат бащинско чувство, моя като дойде за 5 дни идва да я види веднъж за по половин час и си заминва, в останалото време е много зает, уж много работи  Grinning Но казва, че Изабела е постоянно в мислите му и ходел да се моли в църквата за нея и мен. То ако само с молитви ставаше.

Биричке, и аз гласувах, успех и от мен, дано да спечелиш!

Изабела днес изяде почти цяло пюре от малките от 130 гр и после изпи и 100 мл мляко. Чудя се ако започне да яде по едно пюре дали да й давам после пак мляко?

# 546
  • София
  • Мнения: 1 946
Чери, не съм хранила с АМ, обаче за яна процедирах така - колкото и да изяде, после винаги й предлагах да си посуче.
Според мен й предложи, пък ако не го изпие няколко пъти и тогава можеш да спреш да й даваш и да й предлагаш само вода.  Peace

БУбе, кофти с болничния.

Мила, обезводняване?

# 547
  • Мнения: 58
Тути, Чери, аз май съм нетърпеливата да дойде, че да видя какви дрешки е успял да му вземе и да му докупя  hahaha От него вече не искам нищо,като че ли претръпнах. Да ми гледа детето и да се грижи за него-също.Нито е бил тук,нито е свикнал,как да му имам доверие, а и едва ли ще му дам възможност ,мисля  Rolling Eyes Не разчитам на него за такива грижи.
Шана не е писала от 3 месеца. последно писа,че май ще ходи да живее другаде, не помня или не разбрах. какво л истава с нея и с малката Никол ?

Сакси, започна ли да захранваш Иван? с какво?

# 548
  • София
  • Мнения: 1 946
Чопи, не съм го захранила още. Някъде август месец ще го сторя това, че тогава ще гостувам на мама  Laughing

# 549
  • Мнения: 2 376
Иначе едно въпросче към захранващите - какво пречи да и давам млечна каша, въпреки че е на кърма? Само бебетата на АМ ли могат да ядат млечни каши? Щото аз резервна кърма за каши почти нямам....
Нищо не пречи, освен ако не искаш да спазиш препоръката да не даваш краве мляко до гдинка и трябва да си наясно, че млякото в кашата ще е за сметка на кърмата, то и кашата е за сметка на кърмата.
Аз с каката не давах по две причини - първо, не исках да давам краве мляко, второ не знаех какво мляко слагат в кашите. Но, ти ако си решиш, нищо не пречи да даваш. Бих те посъветвала да наблюдаваш за реакция няколко дни - слуз в акото и т.н.

# 550
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
LadyAngel и ние ходим по 1, мах 2 пъти седмично по голяма нужда (последния месец беше наддал 850гр)

Ние от днес се опитваме да си променим режима - излизане сутрин рано и късния след обяд (с лятно часово време  Mr. Green ). Мажем яко  и слънцезащитен Sunglasses утре сутринта ще ходим на плажа да топим краката  Laughing

Още не сме се захранили, но вече купуваме еднокомпонентни зеленчукови пюрета Crazy

# 551
  • Мнения: 31
Ма това за май4инството с тези грешки е безобразие - направо сьм шашната. Това са пари, от които 4овек има нужда, да не са подарьк от дьржавата я, това е задьлжение на дьржавата - като са сгрешили ще дадат някаква средна сума, а пьк като си оправят сметките сьс следващото плащане ще изравняват. Тука е така - ами 4е ако 4акаш на тези пари какво ще ядеш.
При нас е сутрин - бебата цяла нощ се вьртя и тьрси цица и сьм схваната и скапана - не мога да разбера защо има добри и такива нощи.
И мойта гледа като ям - следи ми льжицата от купи4ката в устата и така пак и пак - да я ожалиш направо на мама сладката Laughing Скоро ще папка и тя - дано да е от всеядящите, 4е сьс сина ми 4истихме плюто из цялата кьща.
Понеже имам доста алергии и астма си позволявам да знам за атопи4ния дерматит - в момента пак го моря - та ето снимки на петна при бебта http://www.dermnet.com/Atopic-Dermatitis-Infant-phase.
Деца с такива алергии трябва да е следят за респираторни проблеми. Щастливка сьм, 4е и двете  ми деца нямат този проблем. Моми4ета не го пиша за да плаша някой, а за успокоение - това е проблем на сьвременната индустриализация.
Лек ден и послушковци на вси4ки

# 552
  • Мнения: 251
 Ох, и ние се прибрахме, но при нас е пръскано против кърлежи, а аз съм и с баткото и реших че не мога само да викам "не в тревата"
 Сакси, изгуби се някъде ти...
 Лейди Ейнджъл, радвам се за вас, този месец е добре
 Ви, направо ви завидях...за топването...
 

# 553
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 013
Хау!
Влизам за минутка, защото толкова ще си остана в къщи  Mr. Green Да чисти къщата който ще   Whistling

nina tita, честит празник!   bouquet

Емили, стискам палци  Peace

Мирабела, много гадно, дано не е нещо притеснително  Praynig Иначе за психолога... съм "ЗА"... както може да се предположи  Wink

Чопи, не го ли забрави този тип?  Tired

Уфф, и аз мисля да захранвам скоро май... ама за опитване на яденето само.  ВиФреш, я сподели какви зеленчукови еднокомпонентни пюрета си намерила и на кои марки?

# 554
  • Мнения: 251
 Нина тита, ЧРД! Много здраве и любов!
 Ноеми, Ви,  със зеленчуково пюре ли мислите да захраните?

Общи условия

Активация на акаунт