Любители на котки - тема 51

  • 38 841
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Месечинке НИЕ  винаги сме прави ,дори когато сме...седнали!  Mr. Green Whistling

Сега сериозно, мисля, че ти си права,но как ще излезеш на глава с Него не знам?!?

Делфи и Кристо не  е лошо за име, нямаме си го и в темата дори. Малееее колко бани трябва да мине , че да се избели...ужасТ. А зад това за каките и потреса хихи...се питам какви ли действия се крият?!?  Grinning Peace

# 676
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Делфи и Кристо не  е лошо за име, нямаме си го и в темата дори. Малееее колко бани трябва да мине , че да се избели...ужасТ. А зад това за каките и потреса хихи...се питам какви ли действия се крият?!?  Grinning Peace
След около седемнайстата баня вече е снежинка. Снимките са от спасителната му операция.

Каките ревнуват - той е прекалено мъничък да си помисли за нещо, а и ще го лиша от семейните бижута при първа възможност Mr. Green

# 677
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Делфи, ми пусни снимка на снежинка де ... Кво го пробутваш такъв мърляв ...

Месечинке, и при нас беше подобна ситуация - Чочо от септември чак преди 2м влезе в спалнята. Само в хола и детската стоеше, а преди спеше на спалнята ни 24ч в денонощието.

Моето мнение е да ги оставите така, както сте си сега - отворени врати и всяка от двете с достъп навсякъде и да имат контакт помежду си. Рано или късно ще дойде момента, в който ще се разберат. Пък току виж ви изненадат. Нашите вече съжителстват нормално, е има моменти, в които се посбиват и обикновено ситния вие, ама така му се пада, като ходи да се драка с Чочо.
Аз не им се намесвам по никакъв начин. Смятам, че трябва сами да си изяснят старшинството и да си знае всяка жаба гьола.

Последна редакция: пт, 08 юли 2011, 13:57 от TINA.K

# 678
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 315
След около седемнайстата баня вече е снежинка.

Как понесе къпането - ръмжа ли, дърпА ли се?
Делф, да ти е живо и здраво цялото природонаселение у дома Hug

# 679
  • Мнения: 616
Котешка холна масичка, и котешки трон, а ако случайно си нямате достатъчно котки, и котешки накрайник за пастата за зъби:

    

A това мисля да го осъществя за тоалетната:

# 680
  • Варна
  • Мнения: 6 379
Делфина, честито момченце!  Heart Eyes Какъв розов нос само!  Grinning
Месечинка, и аз съм за отворените врати. Само ако има як бой ги разделяй. Пък и я накарай котка да стои някъде насила.  Laughing Тези красиви момичета май са се разбрали вече, а ?

Как понесе къпането - ръмжа ли, дърпА ли се?

Котьо, припомняш ми, че е време да мия котешко дупе!  Laughing И съответно да слушам зверска котешка ария!  Joy
Мис Нели, много модерни мебели за котки! Котешката тоалетна е върха!

# 681
  • Мнения: 431
Момичета, дали според вас в Б-я може да се измайстори/изнамери нещо такова:

http://www.youtube.com/watch?v=FDwZfhdkA3M

Котешко колело! Особено полезна вещ за дебелички котки. Simple Smile Подобно на хамстерското колело, но естествено, по голямо. Гледах по Animal Planet за една депресирана и нашишкавяла бенгалска котка, която буквално за седмици свалила излишните килца  Flutter

Аз вече сериозно смятам, че Миша затлъстя. Ами кило и половина след кастрацията (4 месеца са минали), може би около 30% от предишното й тегло!! Ако продължава така, ще стане много сериозно  Cry Не знам какво да правя -- ветеринари ми препоръчват Роял Канин за кастрирани котки -- ами изяде 3 килограма от нея и полза не видях! Само сменям различни марки храна за кастрирани котки, но файда никаква. Давам наполовина от посочените дажби и пак качва. Дори не задържа -- качва ... Май трябва да я заведа на сериозен котешки диетолог.  Crossing Arms

# 682
  • Мнения: 616
Меичка, Колко точно храна даваш на ден? На колко е годинки и колко кг?
Проявя ли интерес към играчки, ако са оставени? Проявява ли интерес към играчки, когато някой си играе с нея и ги движи?

# 683
  • Мнения: 431
MissNelie, давам й 40 - максимум 50 гр. на ден (общо, разделени на две хранения), хапвала е Р. Канин, Арден Грейндж, Про план,.. и малко Хилс. Говоря за специалните серии за кастрирани котки. Иначе е на 2 годинки, не забелязвам промяна в активността й след процедурата, пак си дивее и търчи отвреме на време. Обожава да играе с топчета, направени от найлонови пликчета -- през няколко дни й правя такова, тя се забавлява докато не го навре на недостижимо място (под хладилника -- откъдето редовно рина по 20-30 такива топчета  Laughing), другата й любима играчка е лазерчето, гледам да си играем с него по 2-3 пъти на ден. Освен тези две има и още няколко оставени играчки, но тях никога не ги е харесвала.  newsm78

# 684
  • Мнения: 616
Единствения здравословен проблем, който може да изглежда като напълняване във вашия случай (отхвърляме разни неща като залежаване заради проблеми със ставите например, явно е активна, бременност, и т.н.) за който се сещам е перитонит, при който има задържане на течност всъщност, храната е същата, движението е същото, но общото тегло се качва необяснимо. Може да се потвърди/отхвърли със физически преглед само доколкото знам.

Другия момент е да изясним тя всъщност дебела ли е.  Като е застанала в изправено положение, на 4 крака, и я погледнеш отгоре, областта между края на гръдния кош и задните крака трябва да е леко по-тясна от гръдния кош. АКо е хлътнала, котката е с тегло под нормата, ако стърчи - над. При опипване на следните места - плешки, ребра, костта точно в основата на опашката на дупето - трябва да се усеща лек слой мазнина. Ако костта е ясно изразена, теглото е под нормата. Ако костта е трудна за напипване, над.
Ако е в нормата все пак, няма място за притеснения, може още да си расте девойчето. Laughing

Хубаво е, че е игрива, продължавай да й даваш играчки и особено с лазерчето, чудесно упражнение е(не съм срещала котка, която да не си умира за лазерчето). ПОд хладилника и печката е просто класическото 'гробище за играчки'  Laughing Моите прасенца обаче освен играчките си, ми крадат и щипките за коса (имам мнооого коса която винаги е защипа да не ми е в очите) и ги затриват там долу, и аз купувам щипки, купувам....и като дръпнем да чистим, яяяя Crazy

Трик за увеличаване на движението е  разпределение на ключовите точки (любимо място за спане, храна, вода, тоалетна) в противоположни краища на жилището, със създадени изкуствени препятствия помежду, което зависи изцяло от пространството, с което разполагате. Най-лесното е да вдигнете храната на някоя секция високо.

Колелото от линка не мисля, че е особено удачен избор за повечето котки - бенгалките имат малко повече 'дива кръв' и отвътре им идва да търчат, затова и колелото им е интересно. ПОвечето домашни котки едва ли ще му обърнат внимание. ПО-скоро може да се ориентираш към играчка, която ще я стимулира да играе без да има нужда някой да се занимава с нея - има различни играчки, които се движат сами, лазерни кулички и какво ли не.

# 685
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 315
Котьо, припомняш ми, че е време да мия котешко дупе!  Laughing И съответно да слушам зверска котешка ария!  Joy

Милата ми душанка котешка! Как го миеш? В умивалника или с подвижния душ?

Съботни целувки на всички ваши котки.

# 686
  • Мнения: 1 914
Делфи, честито ти ново бебе  Heart Eyes Хубавец е дори и с мърляво кожухче- представям си го сега какъв е прекрасен!
Мис Нели- котешката тоалетна е супер, котешките мебели също, само че повечето тук трябва да наредим по няколко трона, за да има мир и любов и никой да не чувства ощетен Mr. Green

# 687
  • Мнения: 4 116
Представям ви новите снимки на малките мушмуроци, асистираха ми Котьо Тръмп и дъщеря  Grinning



Тези двамата са мъже, останалите от котилото са женски:







Ето и момите:







# 688
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 315
Теди, ти си бърза като светкавица Grinning Още си мисля за Опашатко.
Пъстрокожото котенце кръстихме Юлия/Джулия. Много е сладко и спокойно, и е най-дребничко. Сигурно е изтърсачето.

# 689
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Ох, прекрасни са! Особено страховитото коте под възглавницата Wink

Ето още един фен на фейсбук:

Последна редакция: сб, 09 юли 2011, 15:23 от Делфина фон Ю.

Общи условия

Активация на акаунт