Да преправим старите мебели - 9

  • 100 007
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Да, това е идея..Площта е малка. Няма ли да стане ня принципана "папие маше " ?
Хартиени лентички, внимателно залепени една върху друга,докато се запълни. Но трябва да се чака да съхне добре,че ще смали обема си/ както е при кита /.
След това търсиш с водни боички същия тон. Така и така ще се лакира отгоре..
Не зная дали е удачно, това ми хрумна..

# 661
  • Мнения: 527
Сдобих се с масичка  newsm68

След малко ще я снимам да дадете някоя идея  Flutter  Hug

Първоначално мислех да я боядисам просто в нещо свежо и ярко. Днес обаче като ги видях тези китки и се разколебах, какво да ги правя сега? Отделно, че има и резка и най вероятно тя ще си личи и след като я запълня...






Тук на предишното Стройко се предлагаше един нов модел кит за дърво. Беше направен под формата на парче пластелин, държи се в ръката като тебешир (много е удобно, според мен). С него се запълват такива празнини с неправилна форма, и трудни са формоване фурнири. Та търка се отгоре и се запълва. След това в комплекта си има парче филц май беше, с което се полира става идеално гладко. Предлагаха се май няколко цвята. Но цвета после може да се коригира. Смятам, че ще стане.  Peace

# 662
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Кит-восък различни цветове има в Бриколаж.

Не я пипай /освен консервация/ независимо пасва ли ти или не! Това си е изработка и грехота да го вапцаш отгоре Simple Smile

# 663
  • Варна
  • Мнения: 141
Моят проект за почивните дни почти приключи.
Старата масичка, която изглеждаше така:


Вече изглежда така


# 664
  • Мнения: 11 747
Ауу, Кали, страхотна!

# 665
  • Мнения: 718
Шанта, според мен резките няма да ти пречат, ще се получи лек релеф. Аз лично бих я боядисала в ярък контрастен цвят. Не че не ми харесва така, но не съм почитател на гланцираните повърхности Rolling Eyes
В момента не намирам подходяща снимка, за да илюстрирам, но може да се получи красив цветен акцент заради стругованите крака и кръглата форма.

Кали,
идеална е станала Peace

# 666
  • Мнения: 301
Благодаря ви   bouquet
Масата със сигурност в този вид и цвят няма да остане   Simple Smile
Запълването на резката не е проблем, проблем е цвета и , ако ще боядисвам с нещо прозрачно. Имам кит за дърво, който мисля, че няма да ми свърши работа и една паста от магазин за художници, която ще свърши, но е бяла. Цветята със шкуренето няма да изчезнат, въпроса е после дали ще ги покрия или не, а това зависи от това как ще оправя резката. Ще показвам със сигурност, само не знам кога - днес време за шкурене нямаше Wink

# 667
  • Мнения: 8 999
Шанта, масичката е много интересна, особено с това цвете върху плота. Съветът ми е да не го замазваш с боя. За тикава фини мебели е добре човек да използва скъпи материали. На твое място бих шкурила със средно фина шкурка /хем да се махне старият лак, хем и да не се повреди шарката/, а после - Осмо. Очевидно цветята са от различни дървесини, затова, дори да намажеш целия плот с еднакъв цвят масло, то рисунъкът ще изпъкне. Но шкурката може и  да замаже контура на картинката, затова по-добър вариант според мен е да почистиш с Ремовал. Това за плота. Кракът може да боядисаш в какъвто цвят желаеш, дори без да шкуриш, а само да измиеш добре с обезмаслител.

# 668
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Шанта, можеш да боядисаш както искаш краката и рамката, но плота си е за нещо прозрачно. Или максимум за плътна розетка с отвор за китката, ако много държиш, но за мен и това е прекалено., По-скоро бих сменила плота ако искам да е плътен Simple Smile

# 669
  • Мнения: 527
Момичета дайте съвет какво да я правя тази маса: http://vaniliashokolad.snimka.bg/architecture/lampa.620650.25134985.big. Много не ми трябва, повреден е фурнира на горния плот  и й е нужен нов, но надолу си е добре. Хич  не ми се поправя. Мислех да я направя на малка масичка, т. като такава повече ми трябва (от долните плотове да взема), но май няма да стане. Нещо да се сещате? newsm78 Да я продавам ли, какво да я правя?

# 670
  • Мнения: 301
baibibi, арт мама  Hug

Честно казано и аз си мислех плота да е различен. Почвам да търся ремувал тогава. Хайде, ще видим какво ще направя, дано не я окипазя  Mr. Green

alra, на мен масата ми харесва, представям си я като бюро да се ползва. За плота обаче нищо не мога да кажа как да се оправи  Peace

А, да попитам, кое наричате обезмаслител?

# 671
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
алра, аз самобих почистила, пък като омръзне чиста, тогава префасоноиране. На снимката с евижда зле, но според мен е само стара, а не и тотално повредена. И изглежда масив, или бъркам.... ако е масив, няма фурнир, няма повреда

# 672
  • Мнения: 527
Да, масив е, но отгоре има фурнир. Той е за смяна. Иначе си е хубава масата, но много-много нямам място за нея. Няма как като бюро (заради мястото), иначе и аз така го мислех.

# 673
  • София
  • Мнения: 247
Шанта-айде и аз с непоискан съвет-грехота е да скриеш китките на плота.По-скоро ако не ти харесват нека някой друг да им се радва.При това това е нещо което си е за леко рествариране,не е тотално лощо състояние.

# 674
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Момичета дайте съвет какво да я правя тази маса: http://vaniliashokolad.snimka.bg/architecture/lampa.620650.25134985.big. Много не ми трябва, повреден е фурнира на горния плот  и й е нужен нов, но надолу си е добре. Хич  не ми се поправя. Мислех да я направя на малка масичка, т. като такава повече ми трябва (от долните плотове да взема), но май няма да стане. Нещо да се сещате? newsm78 Да я продавам ли, какво да я правя?
Доста е пострадала милата. А как е с дървояда?
Лошото на фурнира е че трудно се възстановява, а подмяната му не е много лесна като за домашни условия. Не съм сигурна, но щом е с фурнир предполагам отдолу е плоскост от частици, едва ли е масив. Изобщо ми се струва кауза пердута, освен нов дървен плот, но не си струва...

Общи условия

Активация на акаунт