Вече съм на ясла

  • 42 823
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 224
А как можеш да отсъстваш толкова често от работа ?[/i]

# 661
  • София
  • Мнения: 5 790
Няма кой да я гледа,болна на ясла, няма да я дам.Ако мога ще помагам от вкъщи,ако не да се оправят,детето ми е по-важно.Закона ме пази до навършване на 3 годинки на детето,после ще го мисля ако се налага.

# 662
  • Мнения: 781
Аз също си го гледам, когато е болен. Той тръгна на годинка и за почти 4 месеца е боледувал 3 пъти. Оставала съм го вкъщи за по 2-3 дни като го видя, че започва да се сополиви.
На мен ми дават лист, с описано как е протекъл деня . Ще снимам и ще покажа, ако някой го интересува  Laughing

# 663
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И днес ни похвалиха с добра адаптация, след като вчера бяха там докато се събудят днес включиха и следобедна закуска в яслата. Тази нашата сестра не ми допадна още от първия ни контакт с нея. Винаги търси за какво да критикува, днес ми изтърси че не спели достатъчно сякаш аз мога да променя това  ooooh! После се замислих и стигнах до следния извод: Децата се движат единствено на път за яслата а после седят затворени, не ги извеждат едва ли ги оставят както аз вкъщи да тичат вътре е къде да се изморят толкова, че да спят 3 часа  newsm78 те вкъщи като са изморени спят най-много 2 часа, по 3 не спят от година насам, успех и желая ако мисли че ще го постигне без движение (иначе си лежат мирно по леглата, това ми го каза) Rolling Eyes Не знаеше обаче има ли резултат в гърнетата  Shocked щяла да пита лелята и да ми каже в понеделник, вкъщи напредъка ни е да седнат без рев на гърнето но нищо не правят (не знаят може би за какво е въпреки многото обяснения) много сме далече от раздялата с памперса  Confused
Вируса който ни държа вкъщи близо 3 седмици ми го донесоха пак още в понеделник, вечерта ме дразнеше гърлото, носа ми пак потече. Стискам палци и се моля да има ефект профилактиката която провеждаме при тях и да не се разболеят пак  Praynig

# 664
  • Мнения: 3 611
Аз се чувствам достатъчно виновна, че трябва да им я оставя да я гледат точно те, та да ми вменяват и други вини    newsm20 Колко хубаво си го казала!

Днес поисках да взема пижамката, за да я изпера, и не можаха да се сетят коя е пижамката на моето дете. Подсказах им, че е с къси ръкави и крачоли, и ми донесоха 3 чифта, от които да разпозная нашата. Не ми се разправяше (втори път за един ден), само отегчено вметнах, че е надписана. А тя - "така ли?!" изненадана взе да търси надписа (огромен).  ooooh!

# 665
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Лелята беше оставила нашите пижами в шкафчетата, спали са само два дни с тях там но може би това им е практиката (предполагм в петък сменят и спалното бельо). Аз взех и пантофите за пране не знам другите майки на колко време ги перат но си мисля всеки петък да го правя  Peace

# 666
  • Мнения: 3 611
Аз взех и пантофите за пране не знам другите майки на колко време ги перат но си мисля всеки петък да го правя  Peace

Аз на 15 дни носене изпрах пантофите и се изненадах, че са доста чисти. Не пуснаха черна вода каквато очаквах Simple Smile Е, вярно че не е ходила по цял ден в тези дни. Simple Smile

# 667
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не знам как са другите деца, но на моите крачетата в затворена обувка се потят, доста се колебах дали да бъдат пантофи в яслата или сандали. Лелите казаха че всички са с пантофи и това взех. Водата не съм я гледала, изпрах ги в пералнята заедно с раниците на кратка програма без центрофуга.

# 668
  • Мнения: 116
Момичета, след като в петък спрях малката от ясла и ходихме при педиатъра ни, която каза че няма видима причина детето да е в такова състояние, аз реших да взема по крути мерки и се обадих на нашия хомеопат. Разказах за ситуацията и според нея детето е в стрес и по този начин му избиват събраните емоции от изминалата седмица. Каза много да я гушкам, да лежа до нея докато спи и през нощта да спи при мен. Каза да и дам едно от нейните "вълшебни хапчета"  /така у дома наричаме монопрепаратите на Boiron/ и днес малката госпожица е в прекрасно настроение, свежа и много палава както обикновено  Rolling Eyes
Няма и помен от течащ нос  Praynig
Надявам се да сме овладели положението и следващата седмица да не го преживее пак така тежко, че ни предстои следобеден сън  Sad

# 669
  • София
  • Мнения: 67
  Чудесна тема! Дъщеря ми от сряда е на ясла, надявам се бързо да се адаптира. До момента драмата не е голяма.
  Притеснява ме обаче факта, че носа и хърка, сумти. Ужасна история. Няма хрема, не кашля, няма т. Като е будна не се чува, но легне ли....симфония. Пръскам Куикс, давам Умкалор превантивно и коластра. Дайте съвет какво да правя. Видях, че пробива кътник. Преди като вадеше зъби пак така хъркаше.

# 670
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
И ние бяхме със запушен нос и хъркане 1 седмица, пръсках, пръсках и в един момент вдигнал температура в яслата и носът със зелени сополи, още не можем да се оправим  Cry Снощи пак беше с температура и се потеше, а вече минаха 5 дни откакто давам лекарства. Какъв е този вирус?! Утре сутринта пак ще го водя на лекар и ще удължавам болничните си...

# 671
  • София
  • Мнения: 67
Emily, какви лекарства пие малкия?

# 672
  • Мнения: 35
Вече официално и ние сме в отбора на подсмърчащите Sad понеже днес съм на работа преди малко ми се обади баща му ,че си имаме сополи.Все още сме само с хрема,казах да му даде Осцикокцинум и много витамини под формата на лимони,които той много обича.Дотук с адаптацията сега като го спрем за няколко дена ще има да се тръшка двойно,като го заведем . Пожелавам бързо оздравяване на всички сополиви   bouquet

# 673
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Хомеопатия. Педката каза, че е вирусна, а не бактериална инфекция т.е нещо като грип и само симптомите се лекуват - Осцилококцинум, Коризалия, капки за нос, витамини, отделно давам и Дентокинд, че ми се струва кътник, че го мъчи, но не мога да видя, не дава! Давам и Дормикинд за спокоен сън.

# 674
  • Мнения: 1 046
Здравейте и от мен, не съм писала отдавна, но ви чета..

Пожелавам на всички нови бърза и безпроблемна адаптация...Като само наблюдател ми направи впечатление, че всички новички (включително и моя бръмбар) още преди да изтече седмица се разсополивиха...Преди с баткото бях чела една теория, че когато детето е психическо спокойно и е много по-здраво и не боледува често, а сега с всичките ни хлапета, тази теория ми се потвърди..Тежко го изживяват децата и се опитват по някакъв начин да ни покажат, че не се чувстват особено добре....
Този път Боби изкара две седмици и от петък късния следобяд е с хрема, опитвам се да го спася с коластра и зелена енергия, както и правени капки от лайка, но.....ще видим, ако тази нощ е ок - утре ще го пусна...

За пантофите един съвет - купвайте на Беко - около 10 лева и не се изпотява крачето, четох и за Бефадо като марка, ама не знам не съм ги ползвала....

Може ли да ви се оплача...Дребният от петък е под стрес от баба Меца - само си повтаря Баба Меца и бяга към мен, ако някой от съседите нещо почука и веднага вика Баба Меца и бяга към мен...Категорична съм, че никой от моето семейство не му е говорил за въпросната персона, това са си творения на персонала на яслата, с каква цел мога само да фантазирам...Смятам утре да подпитам каква им е целта с тези измислени герои..Знам каква им е де, ама пък достатъчно им е стреса от самата ясла, че и да се борят с други страхове...
Иначе е доволен от яслата като цяло, дори и почивните дни искаше да ходи там има си приятелка Бела, на която дърпа опашките  Crazy( не е похвално, но са ми много сладки двамата).

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт