Въпроси към Класически хомеопати 17

  • 49 188
  • 733
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 499
важни са заради онаследяването на миазма. Сложно е. Къде от рак изскочи този туберкулин? Rolling Eyes Както и да е.

# 556
  • Пловдив
  • Мнения: 41 110
Мече,ако ти се пише...кажи нещо за Калк.Фосфорика.Това е конст. на детето.Предишната хом.го беше определила Фосфор.Явно на там се върти... Grinning

А аз нещо като,че ли леееко почвам да се разочаровам ConfusedМисля,че тоя Ферум Фосф.хич не беше за детето.Хом.се хвана за това,че му пречела светлината и било конкр.за това ХЛ....Защо ли?Ами напоследък с това връщане на стари симптоми и то Не за кратко...си мисля(до сега бях много доволна),че може да си ходим ей така на всеки 40 дни,да си даваме паричките,да си пием нещо,което хич не е точното ХЛ и така ди караме до...не знам до къде,всъщност Rolling Eyes

Тъкмо детето беше Ок,не хъркаше,спеше добре и сега...Не е като в лошото време,но не е и както се беше подобрил.
Имаше и зачервяване на дясното око.Първо от вън на вътре,после обратно.Пак се върна за 1-2 дни.После застой и сега от 3 дни е почти цялото червено.Мисля да го водя на очен,за вс.случай...

# 557
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Нервите ми не издържаха и минах на алопатично лечение  #Cussing out!
Хем ме яд на мене си, хем виждам че този път хомеопата изпусна положението. Дано поне да не стигаме до АБ  Praynig!
Не знам как точно става, но цяла седмица аз обяснявам на хомеопата какво му е на детето и само след секунди тя ми казва какво ХЛ да дам! Е, как за секунди преценя какво точно трябва да е? То се видя, че не преценя точно, ама все пак да си попитам! Възможно ли е да се помнят картините на пациентите и да не е необходимо да се прочете досието?

За съжаление май нямам алтернатива в града и околностите! И тогава какво?
На този въпрос не очаквам отговор.
Оплаках се  Embarassed!

# 558
  • Мнения: 3 499
Не съм изучила още калкарея фосфорика. Имам книги, от които да взема информация, но лекциите, по които изучавам лекарствата, са меко казано брилянтни. Дава се главното, пояснява се, дават се и неща, които рядко могат да се прочетат из Материи Медики-те.

Дариии, подходът не знам дали е грешен на твоя хомеопат. Ако вече е реперторизирал и се колебае - дал ви е едно лекарство, ти като му се обадиш с друга информация, може само да се затвърди решението. Но ако е от типа "прилича ми на", не е редно.
Като пример. От 4-5 дни чакам малкото ми дете да развие картина - тръгна проста хрема, леко накашляше от секретите. Не давам нищо, чакам. Секретите спряха, останаха някъде вътре, кашлицата стана грозно суха и постоянна.Така и не вдигна Т, но вчера вече не издържах, защото едва дишаше от кашлица, въпреки че гърдите са чисти. Е, ми заприлича ми...Заприлича ми на спонгия, ама нъц. След реперторизация, излезе съвсем друго. Подведох се по меркуриус солубилис, защото е силно показан за такава работичка, пък и детето ми конституционно много прилича на меркурий, ама ....пак нъц. Калиум бихромикум направи чудесата този път. А честно казано, симптомите бяха същите като при предишното боледуване. Само че този път нямаше ясно изявени умствени симптоми и трябваше да направя органно предписание. Меркуриусът нищо не направи. 
Та това по повод определянето за секунди. Дори хомеопат, който много добре си познава от години пациента, не би стрелял така наизуст. Поне не тези, които ме учат.

# 559
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Добре, до сега се съсипахте да обяснявате какво е предписание по симптоми, и на края? Мече, твоето дете няма ли конституция,,че ти прилича на .......кашлица?

# 560
  • Мнения: 3 499
Суза, има т.нар. органно предписание, което понякога при определени обстоятелства се налага. За повече информация можеш да се запишеш да учиш. Конституцията не решава всички по-леки проблеми.
Всичко е предписание по симптоми. Само че сборът от тях.  В противен случай трябваше да чакаме тази кашлица да стане пневмония, или хронична. Или да изяви детето ясна умствена картина. Е защо?
Не ме четеш. Не ми прилича на кашлица. Приличаше ми на лекарство. Разликата е огромна. Grinning


# 561
  • Пловдив
  • Мнения: 1 071
При моя син приема на конституцията съвпадна с начало на разболяване,т.е.нощта преди приема почна да се разболява.Мина вече една седмица-незнам дали от ХЛ не се влошаваше до сега,все малко сополи,малко кашлица,малко дрезгав глас,подути лимфни възли,но сега надвечер доста кашля,дали се засилва ще видя тази нощ,и ако се засилва кашлицата ще се обадя на хомеопата утре.

Мече -Калиума само с 1 прием и спря кашлицата ли?
не питам ,защото ще дам,вече не давам нищо без предписание от хомеопат.Просто досега все още не съм видяла чудесата на хомеопатията,все чакам,чакам,все казват чакай да мине време,а времето си минава.
Единствено като позитивен пример мога да дам следния-боаронски хомеопат ми изписа преди време Авиаре -тъй като на 2 последователни разболявания имах проблеми с ухото,и при всяко следващо разболяване още в началото взимах 1 път 5 гр. еднократно без повторения,и не съм имала вече проблеми с ушите.Може и да е грешно предписанието,но има резултат.

Но при детето нещо все не се получава,като отидем на интервю на преден план изпъкват психологическите неща при него,които според хомеопатите са по-важни,и следим за тяхното повлияване,като се взима предвид общата картина разбира се.Да но за мен са по-тревожни разболяванията му,уморих се вече,от март 2010 е повечето време със затъкнат нос,е през тази година имаше и периоди без запушен нос,но пък  заекваше,и какво ли още не.
Не съм го водила да му прегледат слуха,но се притеснявам от дълго запушения нос да не е увреден нещо.

И всеки път като се разболее ,след него и аз се разболявам,рядко устисквам.До преди той да почне да се разболява ,не се бях разболявала много,много време,като бях бременна с него и после все си бях здрава.От март 2010 насам той е боледувал 12 пъти,аз 8 и винаги ме почва след него.Иначе АБ не съм пила,от не помня кога,много години.
Извинявайте че звуча малко отчаяна,но майка като ми каза че много кашлел надвечер и ми стана криво.

# 562
  • Мнения: 3 499
От втория прием (сутринта и на обяд).

Нико, вие сте като "усукана двойка" (кабелджийски термин). Не знам какво да ти кажа. Обади му се непременно. (впрочем какво е пил последно и в каква потенция)

# 563
  • Пловдив
  • Мнения: 1 071
Tarentula hispanica  10М в неделя(16.10) сутринта и вечерта,и понеделник(17.10) сутринта.
 а за усуканата двойка-какво да ти кажа newsm78
нощта неделя срещу понеделник докато спеше той много се разкашля-суха гадна кашлица,и първото което си казах е"да не е от ХЛ породена "и ако се усложни и вземе да се задушава детето,а бяхме на селото,далеч от доктори,да ти кажа доста се стреснах,но детето се успокои,и заспа.И на другия ден ме заболя главата,после дигнах Т,и следващите дни ме заболя гърлото.

Предния път като направи бронхита,мен се опитваше да ме катурне вируса,но не успя,разминах се с леко погъделичкване в носа,и много леки и редки болки в гърлото.

# 564
  • Мнения: 4 370
Върху шкафчето където си държа хомеопатичните лекарства, се намира елекктронната ни снимка. Тя дали оказва някакво влияние на лекарставата?

Никой ли няма идея по моя въпрос?  Rolling Eyes

# 565
  • Мнения: 327
Имам един въпрос, аз съм на Стафизагрия, т.е. бях предния месец имах два приема -през 14 дни. Държа да отбележа, че на 25 септември ми бе втория последен прием за последния месец. Ето минал е почти месец от последния прием- не знам къде съм...Много странно се чувствам (държа да отбележа, че по женските дни е така меседи наред), в криза съм примерно до неделя, т.е. нервна, агресивна, злонамерена...и изведнъж в понеделник съм "агънце", нито нерви, нито нищо...не мога да се разбера, не мога да приема това лавиране на нервите...не мога да приема агресията...

Тази седмица ще си запиша час, но все пак имам нужда да кажете за Стаф нещо, ще бъда благодарна Simple Smile

# 566
  • Мнения: 9
Имам един въпрос, аз съм на Стафизагрия, т.е. бях предния месец имах два приема -през 14 дни. Държа да отбележа, че на 25 септември ми бе втория последен прием за последния месец. Ето минал е почти месец от последния прием- не знам къде съм...Много странно се чувствам (държа да отбележа, че по женските дни е така меседи наред), в криза съм примерно до неделя, т.е. нервна, агресивна, злонамерена...и изведнъж в понеделник съм "агънце", нито нерви, нито нищо...не мога да се разбера, не мога да приема това лавиране на нервите...не мога да приема агресията...

Тази седмица ще си запиша час, но все пак имам нужда да кажете за Стаф нещо, ще бъда благодарна Simple Smile
Ха и аз съм на стафисагрия и всичко, което описваш ми е толкова добре познато – и аз не знаех къде бях.
Един ден бях безумно щастлива, на следващия отчаяна, след това някаква сила се появяваше, че нищо не можеше да ме разлюлее... , но след това настъпи едно огромно спокойствие. Честно да си призная не вярвах, че тези гранулки могат така да ме разтърсят из основи Simple Smile и така да ме „препрограмират”. Преди бях на път да се откажа от хомеопатията, т.к. все не можех да повярвам в силата и, а сега съм нейн много голям фен Simple Smile

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 10:23 от valin

# 567
  • Мнения: 3 499
Ани, по-добре да няма електроника наблизо. Сложи си ги в голяма кутия, и я увий с алуминиево фолио добре. Така ще можеш да си държиш каквото искаш наблизо.

Нико, имаш Болести от притеснения Simple Smile Да не дава Господ да се случва на децата това, което си мислят майките Hug

# 568
  • Пловдив
  • Мнения: 1 071
Мече имаш ли някаква информация за ХЛ Кортизон??
като се връщам назад във времето се оказва че след него носа се успокои,той беше даден на Ради от Филева -първото от нея ХЛ,тя уж викаше за изчистване,но реално след него носа се успокои,и нощите не хъркаше и от началото на декември до края на март не се беше разболявал,после дори и да се разболее,работата с носа не е толкова тежка както преди това.Само сега от 30 септември когато направи бронхита до сега носа все тече,ту спира,ту се затъква.



исках и друго да питам-На детето ХЛ доколкото прочетох е насочено към възбудата му,психиката,т.е. все с поведението му.
Това ХЛ Тарентула има ли в картината си физически болести-каквито детето има-трета сливица,постоянно запушен нос???
Защото нали се взима пълната картина на човека,но и преди ХЛ които му беше давал предния хомеопат-Страмониума,HYos и те все бяха насочени към психиката,или това поне пише там където съм чела

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 11:32 от niko11

# 569
  • Мнения: 0

Това ХЛ Тарентула има ли в картината си физически болести-каквито детето има-трета сливица,постоянно запушен нос???


Има. Лекарството има вписани 2913 симптома в реперториума.

Общи условия

Активация на акаунт