Що за глупост е това?

  • 15 154
  • 154
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 10 528
Това е точно така.  Peace На малката снимката в паспорта й е бебешка, в момента е почти петгодишна. Редовно спи по границите и не я будим. През прозореца се вижда заспало дете, момиче, и айде - пускат ни. Ама нали скоро,  Whistling, ще ни отпаднат няколко гранично-паспортни проверки...

# 76
  • Мнения: 46 673
Дете се извежда в чужбина с международен паспорт. Ако е само с един от родителите: + заверено пълномощно, + удостоверение за раждане (и оригинал, и копие).

Е, този международен паспорт, нали се издава на базата на Удостоверението за раждане. Отивам с едно бебе, което и да е, казваме с мъжа ми, че е наше, показваме и Удостоверението на нашето дете и всичко се приема за вярно. Снимат детето (чуждото) и издават паспорт с неговата снимка. Няма никакъв начин да разберат дали съответното удостоверение е наистина на това бебе.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 666
Не е за вярване!Не е глупост, ами върха на простотията, дори не е просто, а е смешно.
Е как пък се възмущавате, че жената е потресена!
Нека си направят регистър и да си водят сметките.
Оригиналът на акта за раждане е най- важния документ на всеки индивид.

Оригиналът на акта за раждане изобщо не се дава на индивида - поддържа се от служба ГРАО.

Това, което получавате вие, е удостоверение за раждане, издадено на база въпросния акт за раждане, което можете да си извадите неограничен брой пъти. Никаква драма няма.

# 78
  • Мнения: 2 510
Опитвам се да си обясня какво му е толкова важното на този "най-важен" документ, и не мога  Thinking
Акт за раждане едва ли някой от тук присъстващите е виждал...
Аз  Grinning, но едва ли са много останалите.
Виждала съм и от ръчно-написаните. До преди 3-4 години в нашата община актови книги се пишеха на ръка.
Как ме замислихте.
Аз имам два. Трябва да провера дали вторият е Акт или Удостоверение.

# 79
  • София
  • Мнения: 10 528
Дете се извежда в чужбина с международен паспорт. Ако е само с един от родителите: + заверено пълномощно, + удостоверение за раждане (и оригинал, и копие).

Е, този международен паспорт, нали се издава на базата на Удостоверението за раждане. Отивам с едно бебе, което и да е, казваме с мъжа ми, че е наше, показваме и Удостоверението на нашето дете и всичко се приема за вярно. Снимат детето (чуждото) и издават паспорт с неговата снимка. Няма никакъв начин да разберат дали съответното удостоверение е наистина на това бебе.
Имаше една тема преди, в която се твърдеше, че от местното РПУ идват и проверяват дали на съответния адрес живее бебе. И съседите питали, ако не намерели никой. Мен и дъщеря ми не са ни проверявали  Laughing. В РПУ-то ни обясняваха, че ако било по-голямо детето (паспорт й вадихме на осем месеца) щели да го питат коя е мама, това ли е тати, как се казва баба и т.н., проверка един вид.  hahaha

# 80
  • Мнения: 46 673

Имаше една тема преди, в която се твърдеше, че от местното РПУ идват и проверяват дали на съответния адрес живее бебе. И съседите питали, ако не намерели никой. Мен и дъщеря ми не са ни проверявали  Laughing...


Това за първи път го чувам, не познавам някой проверен   Shocked
Според мен трябва да си имат лични карти като в другите държави - със снимка и всички данни. Ама май го считат за излишно Rolling Eyes

Как ме замислихте.
Аз имам два. Трябва да провера дали вторият е Акт или Удостоверение.

Не е, Актовете за раждане, както вече са писали напред не се раздават.

# 81
  • София
  • Мнения: 10 528
Човече, ето ти една примерна тема, с търсачката ми излезе. Имаше и една по-голяма, ама ме мързи да търся. “Проверките“ не се правят навсякъде, явно.  Rolling Eyes
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=81875.msg1411030#msg1411030

# 82
  • Мнения: 2 931
Как ме замислихте.
Аз имам два. Трябва да провера дали вторият е Акт или Удостоверение.
Може и 15 удостоверения да имаш, ако решиш да си платиш и да поискаш дубликати. Актът е един и стои в общината, в специален регистър. Не се дава на никого, не се унищожава, дори при осиновяване.

# 83
  • Мнения: 2 510
Как ме замислихте.
Аз имам два. Трябва да провера дали вторият е Акт или Удостоверение.
Може и 15 удостоверения да имаш, ако решиш да си платиш и да поискаш дубликати. Актът е един и стои в общината, в специален регистър. Не се дава на никого, не се унищожава, дори при осиновяване.
Може и така да е, но аз имам два, които не съвпадат, иначе на оригиналния в някой общини съм чула, че можеш да прочетеш много неща.

# 84
  • Мнения: 9 990
Където и да са ми искали удостоверението-нищо му няма, след като е надписано отзад, печата, че е дадена някаква си там сума с нищо не променя валидността на документа.На мен може и повече от 20 пъти да са ми го искали това удостоверение, но искат копие, не оригинал.Направила съм си копия и си ги нося...А колко деца могат да минат с едно удостоверение е съвсем друга тема.

# 85
  • Мнения: 2 510
Факт е, че е неприятно на притежателя на такъв документ.
Има хиляди начини да се отрази тази помощ.

# 86
  • Мнения: 3 695
Не ме притеснява, че е надраскан гърба на удостоверението /даже и аз съм написала часа на раждане на гърба Simple Smile/.
НО ужасно ме дразни, че това е начина, по който следят дали да са изплатили сумата. Трябва да има някакъв по-надежден и автоматизиран регистър!  Naughty

# 87
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 315
Актът е един и стои в общината, в специален регистър. Не се дава на никого, не се унищожава, дори при осиновяване.

И се съхранява 100 години. newsm78

# 88
  • Мнения: 4 300
Всъщност ако се замислиш това е най евтиното и най работещото решение. Както и да атоматизират винаги ще има някаква вероятност за грешки, и ще струва много. Да се контролира чрез единствен възможен оригинал на конкретен уникален документ е евтино, необвързано с технологии и изключително трудно за злоупотреба.

# 89
  • Мнения: 9 990
Не ме притеснява, че е надраскан гърба на удостоверението /даже и аз съм написала часа на раждане на гърба Simple Smile/.
НО ужасно ме дразни, че това е начина, по който следят дали да са изплатили сумата. Трябва да има някакъв по-надежден и автоматизиран регистър!  Naughty

E, koгато се изръсим за поредната Система, тогава ще е автоматизирано. Crazy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт