Октомврийско слънце вкъщи грее-бебче в люлка се люлее!

  • 31 691
  • 721
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4
marsssika-мисля, че документа се взина от общината по твоята лична карта. Аз като си вадех ме питаха за адреса по лична карта иначе самият документ се вади от ЕСГРАОН към съответната община(http://www.grao.bg/esgraon.html)

# 646
  • Мнения: 2
Добро утро    Nature Partly Sunny навън напече и ако се постопли малко излизаме по обед,че ме хвана саклета вече,2 дена вкъщи #2gunfire
Съни Благодаря,направо ми вдигна самочувствието,имах нужда hug lovekiss
Ивета 76 и на тебе благодаря,дай боже да ми е жива и здрава,че много ми помага....гледа децата ,а аз по кръчмите newsm44.Ейй декември ще стана на 40 г и ми се излиза пусто и това е.Преди виках като стана на 40 ще си почивам като ми викаха,че все сме излизали,сега не смея да кажа като стана на 50 ,че ако съм  с това темпо...а като гледам и майка на 70 все с приятелки по кафета ,ако не са по нивите и пак компании ходят поо нивите,свършат на едното място днес ,утре на другата баба на нивата.Да са живи и здрави,че ние нямаме много време да им помагаме.
радостина 87 има един сайт http://snimkitevi.com/snimkitevi/ аз съм много доволна.Правя си поръчки големи ,и не само мои ,над 30 лв има 10% отстъпка и доставката ми излиза без пари. Снимките са по 15 ст,и най-хубаво е да са размер 10/15.Тъкмо сега ще правя поръчка,че 1 година не съм.Поръчвала съм от там около 2000 снимки(не само за мен )
Честита месечинка на Василена на Pouh и Симеон на jeni_rда са живи и здрави,по-малко колики и много да спинкат и папкат newsm38  cook

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 1 015
Добро утро,момичета  Hug
Марсика, на мен ми го дададоха заедно с акта за раждане  Rolling Eyes От служба ГРАО по твоя адрес мисля,че трябва да се вземе...
Леле, всичките ни бебенца са тооолкова сладки  Heart Eyes
Тони77, Кали е толкова сладка бузанка, ще я изпапкам  Grinning
За температурите - на водата и аз на пипане я правя, няколко пъти я проверявам с термометъра и е точно в границата  Crazy Иначе вкъщи държа много топло 25-26 градуса,ама вчера като ви прочетох и веднага намалих градусите  Rolling Eyes Ама какво да правя като съм си зиморничева... Не искам обаче да изнежа бебчо, затова ще се съобразя с него   Grinning
За Коледа като заговорихте, така нямам търпение  Heart Eyes Толкова го обичам това време на годината  Grinning Нямам търпение да купвам подаръци за бебчо, но още не съм измислила какви  Grinning
Сега ви оставям, хубав де ви желая  Hug

# 648
  • Мнения: 14

 До ЛЛЛ
Имам отново питане към вас. Бях оставила в хладилника изцедено мляко, за всеки случай, ако се наложи да ходя някъде, но реших, че е стояла много 7дни и да не я хвърлям да я дам на Зеррин. Обаче има неприятен вкус и мирис и я хвтърлих......незнам 7 дни много ли са, уж гледах в една таблица, че може. Сега се опитвам да се цедя с помпата......ама почти нищо няма и се чудя дали може да взема някакво мляко да има вкъщи за всеки случай, ако се наложи да отидем някъде.
А Зеррин категорично отказва едната гърда, подлъгвам я като и я давам първа, но след 5-7мин сукане почва да се ядосва и я пуска накрая, а аз като я стисна пуска мляко и нз..........
Това, че ми текат гърдите- показател за достатъчно кърма ли е?



Здравей, unvisible!

Съвсем възможно е кърмата да се е била развалила - след като споделяш за променен, дори неприятен вкус и мирис. От значение при съхранение в хладилник е дали кърмата e поставена в задната част на хладилника или близо до вратата, както и на каква температура е нагласен агрегата. В тази статия е описано подробно съхранението на изцедена кърма при стайна температура, хладилник и фризер: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

Относно цеденето - можеш да опиташ да се цедиш на ръка; много майки намират това са по-лесно и бързо, особено ако се случва рядко. Ето тук можеш да видиш нагледно как става цеденето на ръка:
http://www.breastfeeding.com/helpme/helpme_video_hand_expression.html
С информацията от статията за това как се съхранява кърма, можеш да прецениш дали да не изцедиш количество примерно за едно или две хранения. Така ще можеш да го замразиш и използваш при нужда.

Можеш ли да поразкажеш повече за начина, по който се кърмите със Зерин? Коя поза използвате, колко време суче на втората гърда - тази, която повече й харесва? Нещо, което да ти е направило впечатление напоследък в кърменето ви? Двете ни гърди не са абсолютно симетрични и равностойни - като размер, форма, производство на мляко. Може би има разлика в интензитета на струята, може би млякото слиза по-бавно, може би самата поза не е удобна за бебенцето (сама споделяш, че когато пусне гърдата има все още мляко в нея). Много майки споделят, че следните неща помагат при проявяване на афинитет от страна на бебето към едната гърда:
= кърмене в легнала поза;
= предлагане на по-непредпочитана гърда повече нощем или когато бебето е сънено през деня;
= нежна промяна в позата - от люлка на предпочитаната гърда към футболна топка на втората гърда;
= можеш да опиташ и компресия по време на хранене на по-малко предпочитаната гърда - тя би спомогнала за слизане на повече и по-калорично мляко - повече информация можеш да откриеш в тази статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683
както и да видиш нагледно как става в това клипче:
http://www.breastfeedinginc.ca/content.php?pagename=vid-4dayold

Това, че гърдите текат означава, че действа рефлексът за потичане на млякото. Показател за достатъчна кърма по-скоро може да бъде кърменото, доволно и бодро, плавно и постепенно наддаващо, с добър тонус и пълни памперси бебе. Когато предлагаш гърдата при нужда, когато Зеррин е спокойна и е изключително на кърма, можем да кажем, че да, имаш достатъчно кърма - и то в смисъл, достатъчно да задоволи нуждите на твоето дете.

# 649
  • София
  • Мнения: 1 164
galia.ko голям сладур е Фифо.
Съни много рода,много нещо, не си представям как се събирате някъде заедно
marsssika където си ти по лк, там е регистрирано и детето, radostina 87 е права
а на някой превели ли са му вече еднократната помощ? Предния път ми я бяха превели чак след 3 месеца, надявам се сега да става по-бързо.
П.П. току що ми се обадиха, объркали са ми болничния в родилното, вместо 42, излизали 43 дена.Та сега трябва да се разправям наново.

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Здравейте  Hug да се разпиша ,че няколко дни само ви чета , ама днес вече намерих време да седна по-спокойно на лаптопа  Laughing
 Тези дни Борислав е по-кротък ,явно капките имат вече ефект,че се бях отчаяла,доста поплакваше миналите дни.Сега вече само мрънка , пак е в ръцете ,ама поне не плаче, само ми се усмихва  Simple Smile Голямо гушкане пада , ама и аз така съм се привързала към него.Вчера трбваше да изляза за 2 часа и го оставих на баба ми и като се върнах така се бях затъжила и си го нагушках едно хубаво Mr. Green

 Съни , голямо семейство сте, браво на вас . И аз винаги съм искала братя , сестри,ама нямам и майка ми е само дете. Със сигурност при вас е много весело  Joy благородно ти завиждам  Embarassed да са ти живи и здрави  Hug

 Честита месечинка на Симеон и на Василена   bouquet

 Днес грее страхотно слънце , ако се постопли още може и една разходка да си направим,че така не ми се седи вкъщи,а зимата предстои. Да използваме поне и малкото слънчеви лъчи

Хайде, ставам и спокоен ден

# 651
  • Мнения: 758
При нас също грее, почти от сутринта, ама сигурно е още отрицателна температурата навън. Ето това много харесвам на западното ни изложение, че малко да напече зимата и вътре става топло и едно такова ведро. Мога и почти без пуснати радиатори. Дори и да са отрицателни температурите.
Имам въпрос към ЛЛЛ
За сега Ники се наяжда с млякото от едната гърда, рядко сучи и от двете. Трябва ли да цедя другата когато не яде от нея, за да стимулирам произвеждането на мляко на три часа?

# 652
  • Мнения: 873
Привеет!
Мименцето, спирай веднага с този вибриращ колан.Мен една приятелка ме беше предупредила да не го ползвам, понеже тя така си разранила стриите по бедрата ooooh! Хем се канех да ви пиша тук, ама все не стигнах до това-докато не заздравеят стриите, никакви такива колани и масажори Naughty
Зелда, като каза са следродилната депресия, пък и се заговори тук за Коледа-мойто съпруже ми подари една бутилка Бейлис по случай раждането на Юлия (добре,че не го донесе да ми го подари на изписването,вместо букет Laughing ) Аз,обаче, го забравих в Русе и сега чакам някой от моите приятели да има път на там и да ми го вземе-ще се комкам вечер по малко, нали се сещаш, като лекарство срещу депресията Whistling
Анси-нали ти питаше как да събираш изцедена кърма newsm78 щом изцеждаш по малко, просто започни да я събираш от предния ден и когато ти се налага да оставиш бебето, ще си имаш Peace
Маги, ваш батко не му се ходи на детска, а? наш лили пък рече,че искала да ходи вече-усещам я,че се дразни бебето като плаче. казва,че и пречело да си гледа филмчето, боляла я главата и т.н. Rolling Eyes ама тя по принцип е голям фен на градината и може утре да я пусна, ако се подобри Thinking

за колики ми казаха нов бабешки лек-чай от домашен джоджен.може и да помага-не случайно джоджен се слага в боба Thinkingако някой реше да опита,да пише Peace

Последна редакция: вт, 15 ное 2011, 11:33 от dessy encheva

# 653
  • Мнения: 775
Мерси за отговора, Деси.  Hug А мога ли да изцеждам многократно в същото контейнерче и да го връщам в хладилника?

Днес съм на АГ да видим как е положението.
Миташки инак е спокоен през деня, но вечер е голям мрън и заспива с 300 зора.

Честито на бебчовците, родени на днешната дата.  Hug

Аз пък да призная Коледа изобщо никак не я харесвам и цялата лудница с подаръци и всичко около нея, не съм наред сигурно, но не го обичам тоя празник и това е. Иначе ще има подаръци и за големите, и за бебун. Няма мърдане.  Simple Smile

# 654
  • Мнения: 873
анси,можеш да ползваш един и същ контейнер,но като го надписваш, напиши датата на най-първата кърма Peace

# 655
  • Burgas
  • Мнения: 0
Вече два поредни дни , като изпратя малкия на градина и пак си полягвам със бебо, така се понаспивам добре...Simple Smile))
Ей, кога мина времето, ето че и моя Симеон стана на 1 месец..днес ще ходим на преглед, че ве4е 1 седмица се влачим с тая хрема и особено през ноща му е много трудно да спи на миличкия...поне 2-3 пъти ставам да му издърпвам сополките с помпичка. То сега като е хремав и ваксина не може да ни сложат...
Съни, браво на вас ...какво голямо семейство си имате...аз си имам един племенник за сега, но за сметка на това имаме много близки приятели с малки дечица и пак ще купувам доста подаръчета..Дано ми остане време, че то ей сега докато се ослушваме и ще дойде Коледа.
Иначе за моите деца също не съм мислила какво да им вземем за Коледа, но определено подарък ще има за баткото..а за малкия нещо символично..то и без това е малък още и нищо не разбира.
За болничните обсъждате...искам да ви кажа че на мен още 1 лев не са ми изплатили..тя счетоводителката скоро ги занесе и двата болнични в НОИ, и после имаше писмо че тече проверка по първия(или нещо не е наред, или защото беше поправен на 2 места) и аз още си чакам...Дано поне преди Коледа ми преведат нещо че да има за подаръци.. newsm78
Исках да ви питам как обличате бебоците в къщи...аз моя го обличам с боди с късо ръкавче и отгоре памучна пижамка или плюшено гащеризонче...понякога слагам чорапчета, но не винаги.

# 656
  • Мнения: 14

ЛЛЛ, определено виждам разлика в зърната откакто кърмя. Опитах да направя този тест, който ми препоръча ммашева и зърното ми ми се струва по оформено от преди, но все още е едно по-малко такова. Преди имам спомен, че хлътваше.
Относно засукването на Леда, забелязвам, че май не отваря достатъчно долната си челюст и устна иначе с горната обхваща и част от гърдата.
Благодаря за отговорите и вниманието още веднъж!


Здравей, lusine!

Хубаво е, че наблюдаваш разлика във формата на зърното след известно време кърмене!
Относно засукването на Леда - ето тук има картинки на доброто, т.нар. асиметрично засукване:
http://missby.wordpress.com/2010/03/25/basics-bf3/

За асиметрично засукване, бебешката глава трябва да е наклонена първо назад, за да се отпусне челюстта - тогава става по-добро отваряне на устата.

Другото, което може да се опита, за да накараш Леда да отвори широко уста, е с твоя палец да докоснеш съвсем леко точно между върха на брадичката и долните устни на Леда. Ако тя стисне устни, това е знак, че си натиснала прекалено силно. Опитай с по-лек натиск следващия път.

Можеш да приложиш и лек натиск отдолу в меката част между брадата и началото на шията. Това би накарало езика на Леда да се повдигне инстинктивно и челюстта да се отпусне.

За не причиниш дискомфорт на Леда можеш да опиташ първо тези неща върху себе си - да наклониш глава назад, да натиснеш между брадичката и долните устни, да намериш това меко място между брадата и началото на шията.

Може да опиташ да коригираш засукването й, защото това може да е причината за болката в зърната ти. С добро засукване може да премахнете окончателно силиконовите протектори, както и да бъдеш спокойна, че Леда суче ефективно.

# 657
  • Мнения: 758
Деси, той нашия батко си пробва профилактично, а и вчера му върнаха плей стейшъна и той искаше сутринта да му го свързвам към ТВ-то  ooooh! то само това ми липсваше Simple Smile Иначе си ходи без пролем на детска.

Относно колана , (пропуснала съм това писание) аз пък го обвиних за извънматочната си бременност миналата година и го подарих Simple Smile отделно че не правеше това, което показват на рекламата Simple Smile

Анси аз така събирам по десетина мл след ядене в едно контейнерче и гледам на два-три дена да й го давам. И както ти казаха го дръж най-отзад на рафта в хладилника. А иначе от един бебешки магазин си купих от тези 100 мл стерилни чашки за урина и вършат идеална работа.

# 658
  • Sofia
  • Мнения: 1 719
Здравейте и от мен.
Днес само ще се оплаквам, защото вече съм на ръба на нервна криза.  smile3511 Вие ми се свят от недоспиване, болна съм със зверска хрема и ужасни болки в гърлото, не мога да говоря, гласа ми изчезна, вдигах температура и все подобни красоти ... Елиза ми спира тока отвсякъде нощно време. През деня е кротка и спяща като агънце, дойде ли обаче нощ тя се разбужда и ела да видиш какво става - рев, рев да я взема. Храня я и пак нищо. Тази нощ я оставих да реве 2 часа и половина и чак тогава заспа от изтощение вече. Със Софи такива проблеми не съм имала, наспивах си се като хората. Ама как да държа едно бебе на 2 месеца будно през деня?? Колкото и да я размятам и занимавам, тя и права заспива. А когато се съмне и Елиза се унася, кака Софи се събужда и няма пак спанееее... Направо откачам вече...  smile3511 smile3511 Дали ще дойде ден да се наспя. Тази нощ пак ми се събират 3 часа и половина. София не е на ясла, беше болна и тъкмо си мислех другата седмица да я пускам, те пък имали варицела в групата. Хайде пак откарахме до края на месеца у дома...

Излязоха резултатите на Елиза, всичко е наред, няма никакви бактерии, изолира се нормална чревна флора. До тук добре, ама слузта в акито продължава и какво ще правим не знам. И без това съм спряла всички храни, ям едно и също, защото избор няма и най-много да си навредя на качествата на кърмата. Ако до края на седмицата няма промяна, започвам всичко да си ям и казвам м....та му на всичко. Какво повече да направя...

Е, оплаках ви се. Извинявайте, ама се чувствам като пребита и не знам това до кога ще продължава... Не съм коментирала нищо по въпросите, защото не успях да ви изчета.

Честита месечинка на всички бебчета днес!   bouquet   bouquet

# 659
  • София
  • Мнения: 2 082
Хариелка, минала съм по този път с алергиите с Мишо, а сега и със Самуил. За да се изчисти напълно организма на майката от алергените, които е приела с храната, трябва да е на диета поне месец. Не се отказвай толкова бързо...Знам че е трудно, но в името на здравето на децата ни сме готови на какви ли не жертви (аз съм била на диета от втория месец на Мишо, докато спрях да го кърмя на почти 1,5 г. и по време на цялата си бременност). Успех и дано да не е алергия.   Hug

За недоспиването също те разбирам. Сама съм с двете деца и лудницата е пълна  Crazy

Благодаря за хубавите думи за Самуил  Heart Eyes

Съни, вие се като италианска фамилия  Grinning Колкото повече, толкова по-весело!

Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт