Кухните - 41 тема

  • 86 368
  • 779
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13 252
Искам и да питам още неща. Например понеже нямаме миялна машина, а сме 5 членно семейство, струва ли си инвестицията и ако да къде е най-удобно да се сложи, под мивката ли? Кухнята не е от най-малките и има място за всичко, както и голям избор кое къде да се разположи.
Щом имате място и сте голямо семейство, непременно си вземете голяма миялна.
Едва ли има майстор, който да може да изработи кухнята и да направи и ремонта на пода и стените, за това в повечето случаи са необходими различни специалисти.

# 76
  • Раковски
  • Мнения: 2 175
⅞ ...and Happily Ever After , ще напиша набързо моето виждане. Правите окончателен проект за кухнята като това включва цветове и точни размери. След като ги имате избирате паркет, цветовете с които ще боядисвате, ясно ще е и окабеляването + вик-то. Разгледай сайта на Blum, има какво да се види и научи. Избери първо Интерактивна презентация на продуктите и после се върнете на продукти. Помислено е за всичко и въпроса дали ще можете да си позволите всичко. Един пример само с разделите за прибори, на блум е около 100 лв а обикновения около 15, за нареждането в кухнята разгледай  ORGA-LINE.
 Една кухня се работи около седмица с монтажа, но преди това има купуване на материали и обков, въпроса е да и дойде реда и заради това се дават някакви срокове от около месец, ся вече и зависи и от това дали майстора има работа...
 Ако ще се лепят плочки вместо кухненски гръб е по-добре фаянсаджията да е последен и така ще се избавите от водобранната лайстна.

# 77
  • Мнения: 139
7/8 нашата кухня я монтираха за 3 дни, това включваше монтаж на всички уреди - котлони, фурна, миялна, аспиратор (поръчахме ги през фирмата за кухните), плотове, гръбчета и осветлението вградено под шкафовете.
Миялната не може да се сложи под мивката, защото там има сифони, кранове, слага се обикновено до мивката. Инвестицията си струва на 100%, обаче си вземете голяма - 12 комплекта минимум, и да не е от тесните по 40 см, да е стандартна - 60см.

Аз исках фурната да ми е на нивото на погледа, да е ми се налага да се навеждам, да гледам манджите, но понеже пространството беше малко и нямаше как да я сложим по този начин. Ако ти е на стандартната височина, и се пада на 90 градуса спрямо мивката, е хубаво да има известно разстояние, защото колкото и добре да е изолирана фурната, все излъчва някаква топлина и едва ли ще е много комфортно, да правиш нещо на мивката, а фурната да ти топли на краката.

За пода за кухнята, колкото потребители толкова мнения, за мен най-добрият вариант е теракота или гранитогрес, но в никакъв случай полиран, защото много се хлъзга, да е светъл, но не еднороден и не бял, защото всеки косъм се личи. Аз си избрах имитация на мрамор и съм доволна, много добре стои, и не се хлъзга, защото е леко грапав.

За плотовете и гръбчета, най-доброто и красиво за мен е естествен камък няккаъв - гранит, мрамор, но са мнооого скъпи, затова се спряхме на термоплот, лесно се почиства, но все пак трябва да се внимава с топлите съдове.

# 78
  • Мнения: 1 070
Благодаря за съветите!
За пода ако е ламинат си имаме добър майстор. За кухненските шкафове си имаме също кой да ги прави и монтира. Има поставен фаянс, който ще изкъртим, за нас е само въпрос на избор точната подредба на кухнята, търся практични варианти. Кухнята не е в блок ново строителство, там има вече такава, просто всичко ще се събаря и наново.

shadowman, не схващам как ако е последен фаянсаджията ще се избегне тази водобранна лайстна, би ли ми обяснил?
ioli,много ценни съвети, благодаря ти!
Засега сме се спрели на ламинат и термоплот, миялните машини ще огледаме как вървят. А скъпи ли са механизмите за вграден кош за боклук на вратата под мивката? Виждала съм такива и ги смятам за много удобни, бихте ли казали нещо и за това?

# 79
  • Мнения: 1 412
Какво ще кажете за избора м-у 4 и 2 котлона?

# 80
  • Раковски
  • Мнения: 2 175
След монтажа на кухнята остава пространството между плота и горния ред което трябва да се запълни с плочки. Значи фаянсаджията взима за база кухненския плот и с фугина ще се скрият всички фуги и пролуки, ако пък се притеснявате може да сложи една алуминиева ъглова лайстна 1/1 и плочките се лепят върху нея. И все пак ако искате водобран винаги може да се монтира в последствия. Един кош под мивката е около 20-25 лева.

# 81
  • Раковски
  • Мнения: 2 175
Какво ще кажете за избора м-у 4 и 2 котлона?

Най-добрата преценка ще направите вие като прецените колко готвите... ако ще е 2 ток + 2 газ гледайте да е на една плоча.

# 82
  • Мнения: 139
Аз съм за 4-ка котлони, независимо колко готвите. Двойките са тесни и малки и не побират 2 съда един до друг. Ако имаш по-голям тиган примерно и на другия котлон сложиш тенджера 5л. Нито едно от 2те няма да е точно на котлона. Преди да си ги поръчате си помислете, ако трябва измерете диамеър на съдовете, изрежете шаблон, налагайте на котлоните.

# 83
  • София
  • Мнения: 0
Има ли някой впечатления от мебели Куванджиев Варна, че дадох да ми правят проект? Или да им отказвам докато е време Thinking

Не ги познавам и нямам идея, но какъв е проблема да Ви направят проект Simple Smile
Без това ще се наложи да Ви правят проект поне 4-5 фирми, докато се спрете на една от тях накрая или на съвсем друга...от много глава не боли, така ще си изчистите и Вашите идеи какво точно искате Simple Smile

# 84
  • Мнения: 1 070
Добре де, аз четох че изготвянето на проект струва м/у 50 и 100 лв, как при това положение ще дам стотици левове за да ми изготвят няколко проекта?  newsm78 Добре, че няма да давам пари за това.

Аз съм се спряла на 2 котлона, не съм многоръкият Шива да готвя на 4. То даже на 2 едновременно няма да готвя, не съм супер готвачка чак толкова или да храня квартала  Mr. Green

За шаблоните за котлоните е добра идея, ще имам предвид.

shadowman, благодаря за уточненията!

# 85
  • Мнения: 2 866
За броя на котлони си помисли пак. То и аз не съм многоръкия Шива, но печката ми е с 4 котлона. Два на ток и два газови. И така ми е тясно на печката. Понякога готвя едновременно на котлон и във фурната, налага се да се вади тавата нещо да се добави - едва я събирам върху котлоните. От друга страна, ако ми свърши газта мога да готвя на ток докато милото ми зареди бутилката, а ако изгасне тока мога да си готвя на газовите котлони. Whistling

# 86
  • София
  • Мнения: 217
Аз съм с двоен котлон и не бих казала, че е неудобно. А и заема по-малка част от плота, който обикновено е кът. А тавата винаги можеш да я сложиш на плота, защо да е на котлоните? Аз лично обичам да готвя, но никога не ми се е налагало да ползвам повече от 2 котлона едновременно (преди имах 4-ка). Истина е, че не всеки два съда се побират едновременно и понякога това си е неудобство.
А за какво се слагат и газови и др. котлони  Thinking

# 87
  • Раковски
  • Мнения: 2 175
Добре де, аз четох че изготвянето на проект струва м/у 50 и 100 лв, как при това положение ще дам стотици левове за да ми изготвят няколко проекта?  newsm78 Добре, че няма да давам пари за това.

Доколкото съм започнат с тези неща проекта ти е безплатен ако фирмата ти прави кухнята, но ако желаеш може да си го откупиш и да идеш другаде.

пп: колко проекта съм направил до ся...и всичко без пари.

# 88
  • София
  • Мнения: 217
ти и колко безценни съвети си дал без пари  Grinning Grinning Grinning
аз лично съм ти много благодарня за помощта, която оказваш   bouquet

Добре де, аз четох че изготвянето на проект струва м/у 50 и 100 лв, как при това положение ще дам стотици левове за да ми изготвят няколко проекта?  newsm78 Добре, че няма да давам пари за това.

Аз съм се спряла на 2 котлона, не съм многоръкият Шива да готвя на 4. То даже на 2 едновременно няма да готвя, не съм супер готвачка чак толкова или да храня квартала  Mr. Green

За шаблоните за котлоните е добра идея, ще имам предвид.

shadowman, благодаря за уточненията!

Според мен направи някъде проект и после разпитай по отделните фирми колко ще ти струва изпълнението му, за да можеш да сравниш  Peace

# 89
  • Мнения: 5 979
Ако ще се лепят плочки вместо кухненски гръб е по-добре фаянсаджията да е последен и така ще се избавите от водобранната лайстна.
A може ли да се избегне водобранната лайсна, че хич не ми харесва. Със силикон не може ли да се оформи или друго решение  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт