интуиция или логика

  • 10 758
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 741
Повишението предполага поемане на повече и по-големи отговорности, повече напрежение, по-голямо натоварване (психическо или физическо), та даже и вероятност от поява на предизвикателства, които поради факта, че няма как да знаем какви ще са, няма и как да знаем дали ще се справим успешно с тях. Дали интуицията ни или съзнаването на възможностите ни (което може би е разума), ни подсказва, че или трябва да приемем предложението, или не - всеки сам преценява за себе си.

# 46
  • Мнения: 481
повече отговорност и напрежение, самооценка на възможностите, свободно време, финанси, отношения с колеги и промяната им в случай на повишение това са все доводи на логиката, защото са осъзнати и преoсмислени

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 17:39 от Piny

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
амиии, ако мястото е проветриво, може и да не е страх, а баш интуиция.

# 48
  • Мнения: 741
Ако след преосмислянето на всички тези фактори, си сигурна, че реално можеш да се справиш и няма повод за никакви притеснения, пак нещо те смущава и спира - нещо неосъзнато, нещо което просто усещаш, но не можеш да обясниш - предполагам, това вече ще е интуицията.

# 49
  • Мнения: 3 066
Ако след преосмислянето на всички тези фактори, си сигурна, че реално можеш да се справиш и няма повод за никакви притеснения, пак нещо те смущава и спира - нещо неосъзнато, нещо което просто усещаш, но не можеш да обясниш - предполагам, това вече ще е интуицията.
Или е съмнението- дали ще се справя, дали ще е плюс ,а не минусово това решение за мен и семейството ми и т.н.
Всяка промяна, пък била и желана, е повод за съмнения, тревожност от непознатото и равносметки. Peace

# 50
  • Мнения: 741
Може и така да е.  Peace  Но аз го виждам като липса на самоувереност. А такава липсва, според мен, когато осъзнаваш, че не би могъл да се справиш с някоя от дадените отговорности или задължения.

# 51
  • Мнения: 481
не само ти, почти всички така си мислят, а после ходи и доказвай, че нямаш сестра.  Confused

# 52
  • Мнения: 3 066
Може и така да е.  Peace  Но аз го виждам като липса на самоувереност. А такава липсва, според мен, когато осъзнаваш, че не би могъл да се справиш с някоя от дадените отговорности или задължения.
Може и липса на самоувереност да е ,може и да си човек,който си е роден да се тревожи, може и да е реалист, здраво стъпил на земята ,може и да е прекалено голям оптимист..... Wink

# 53
  • Мнения: 741
после ходи и доказвай, че нямаш сестра. 
В такъв случай бих се обосновала защо вземам даденото си решение (да приема или не, предложението за повишение).

# 54
  • Мнения: 481
ами хайде обоснови си де! С интуицията си вероятно....

# 55
  • Мнения: 2 216
Не се доверявам напълно нито само на интуицията, нито само на логиката.
Гледам да преценявам ситуацията и хората на база и двете. )
И аз така. До преди две години интуиция нямах. И все пак /по навик/ повече се доверявам на логиката

# 56
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
доверявате ли се на интуитивните си впечатления или се вслушвате по-скоро в разума?
Какво правите когато логическите изводи не съвпадат с интуитивните ви преценки?
Много зависи в какво естествено. В работата си следвам логиката, не мога да разчитам само на инцуиция.
В личния (семейно, респективно) си живот, понякога слушам разума, понякога се поддавам на инцуиция Wink Grinning

# 57
  • Мнения: 1 175
Откакто пораснах мисля и действам логично  Wink
Laughing Това ми хареса. И аз така. Не обичам да стоя на плаваща основа, каквато е интуицията. Гледам да стъпя на твърда земя ако мога. Интуицията може да ми даде насока, която след това да разуча разумно, но не бих разчитала само на нея когато логиката сочи наобратно.

Интуицията е майка на предразсъдъците, обобщенията, дискриминацията и т.н. Не бих съдила някого на база "интуиция" и се надявам и аз да не бъда съдена така. Прекалено субективно е, и подвеждащо. Затова настръхвам като чуя "аз имам много силно развита интуиция, винаги й се доверявам и никога не греша". Брееей. Всеки греши. Точно тази непоклатима вяра в нещо толкова субективно и несигурно говори много за теб и подчертава податливостта ти на внушения и грешки.

# 58
  • София
  • Мнения: 221
 Малко се отклонявам от основната темата, но искам да попитам: Какво е любовта? Интуиция  или логика. И как може да се влюбиш, ако разсъждаваш логически? И да правиш секс, използвайки  логика?
 То да се влюбиш и да правиш секс без да разсъждаваш не е много препоръчително.

Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 11:14 от desy_net

# 59
  • Мнения: 1 175
Любовта не е нито едното, нито другото - тя е химия  Laughing Не е интуиция, защото можеш да се влюбиш в някое "лошо момче" въпреки че интуицията ти подсказва да бягаш с 200 от него. Не е и логика, защото хората се влюбват в какви ли не логично-неподходящи отрепки. Така че май е нещо отделно и от двете. Въпреки че и двете според мен могат да повлияят и да наклонят везните към или против евентуално влюбване...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт