Отговори
# 630
  • Мнения: 54
Hola мамчовци  bouquet Hug
Днеска чуден ден изкарах, първо бях на лекцията, водена от Lorini, големи благодарности, за лаици като мен беше страшно полезно, чак тук вечерта обяснявах и показвах на мъжа ми някакви неща Mr. Green После бях на РД на племенницата и цял следобед сред дечица на възраст 1.5 - 3 г и беше голяма забава..Накрая се прибрахме пеша през Борисовата та и една разходка си спретнахме и съм супер, ама супер доволна Peace Ей lorini големи комплименти сипеш, благодарско Peace Направи ми впечатление, че и ти, и останалите 2 майчета, които водихте лекцията сте толкова позитивни и готини, направо ми вдъхнахте увереност и мерак за кърмене Hug Уведомявай пак като има разни лекции, аз те добавих ив  ФБ, а и може да се видим на кафенце нещо, много ще се радвам...
О, а иначе с тея месеци ми е пълна мъгла, честно, според това, което е постнала LamaRina значи влизам след 1 седмица в 5 месец...Брей, смятай newsm78
Отивам и аз да сготвя нещо и после ще чета книжка на дивана, междувременно ще хвърлям по едно оче и тук Heart Eyes

Последна редакция: нд, 22 апр 2012, 19:35 от smiley_girl

# 631
  • Мнения: 549
Аз лично си определих датата на предполагаемата овулация и зачеване според датата на последния цикъл и се ориентирам по нея. Например ако съм забременяла на 1-ви февруари, на 1-ви май влизам в 4 -ти календарен месец.  Ако сте забелязали бременността всъщност не е точно 9 календарни месеца , а някъде 8м. и 3 седмици.

# 632
  • Мнения: 0
Lorini имам един конкретен въпрос към теб, свързан с кърменето....чета основно всички съвети, които даваш и са много полезни! Та въпроса ми е следния. Аз имам така наречените плоски зърна - преди 7 години, когато се раждаше моя син, не искаше по никакъв начин да суче, а имах страшно много кърма....В болницата въобще не успях да го кърмя, там го захранваха без да ме питат искам ли не искам ли...та изпуснахме и коластрата.. Чак когато се прибрахме удома, някой ме посъветва да си купя силиконови зърна (на Чико бяха), и слава богу благодарение на тях,лека полека успяхме да се закърмим и след известно време след това ги махнахме....Сега не искам това да се повтаря. Искам веднага след раждането да се закърмим....
Това за секциото, за което пишеш е също доста неприятно...На мен кърмата ми дойде чак на 2-3 ден. Дотогава никой не ми беше давал бебето...иначе аз почнах да я цедя почти веднага когато тя дойде с помпа.
Във връзка със секциото имам и следните въпроси - как да предизвикаме по-скорошното идване на кърмата след секцио и колко часа след секцио е безвредно да кърмим бебето имайки предвид упойката?
Благодаря ти предварително за отговорите!

# 633
  • Мнения: 73

Много ти благодаря за календара. Наистина лекарите имат такъв и по него се ориентират.
И на мен са ми сложни изчисленията.
само да ми помогнете дали правилно съм го настроила. Последния ми цикъл беше на 28.12.2011. Т.е. сега съм влезнала в 5-тия месец. От няколко дена корема започна да ми се поддува, незнам дали сега започва да ми расте по-чувствително или се поддува от храна и задържане на вода. Моля момичетата, които са в приблизително до моя термин да споделят дали и техните коремчета растат.

Благодаря ви!

Моя последен цикъл беше около 1.01(около, защото не ми е особено редовен и просто като ме питаха това казвах) и вече определено имам коремче. Особено вечер ми е супер подут, а сутрин си е просто по-голям от нормално. Аз си мислех, че чак към 20 седмица ще почне да ми личи, но едва приятелка днес ми каза, че определено има разлика от преди 2 седмици(14 г.с. бях тогава). А и както не съм казала още на работа, само си мисля какво по-широко да обличам Simple Smile Принципно се надявах да нямам корем за сватбата, която е след малко повече от месец, но все пак не ме интересува особено, роклята, която си купих днес Simple Smile, ще я преправям в последния момент. Роклята иначе въобще не е това, за което бях тръгнала, но много ми хареса и реших, че само веднъж(надявам се Simple Smile) ще бъда булка и мога да си взема нещо такова (които му е интересно избрах тази - http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/269677_2452562054 … 020_8065678_n.jpg)
Предполагам че и на другите момичета в около 16 седмица почва да им личи, аз гледах някакви снимки в интернет, но така или иначе има време да расте корема Simple Smile
Аз чакам с нетърпение прегледа на 25ти, не ходила от месец вече. Като се записвах на ЖК преди 2 седмици лекарката ме гледа на ехограф, но точно за 2 минути, нищо не ми показа и само каза "Има сърдечна дейност". Супер злоба! Иначе си правих изследвания, хемоглобина ми е на долната граница и сестрата от ЖК(която е далеч по-мила от лекарката) каза да ям дебели свински пържоли и да пия по 1 чаша червено вино вечер Simple Smile Каза да не ям никакво пилешко, защото е бъкано с антибиотици и честно казано наистина почнах да го избягвам.
Иначе много искам и вече да чувствам бебето, но ще си почакам до 18 седмица поне предполагам, въпреки че всяка вече докато чета преди лягане, си държа ръката на корема, но.... нищо.


# 634
  • Мнения: 832
Ще ме уморите от смях с тези изчисления, термини, месеци, дати и т.н.  Joy
Сега и аз да кажа как го знам.
Да вземем произволни дати:
Първи ден на последна менструация - 10.01
Първи месец започва на 10.01
Втори месец започва на 10.02
За трети и всеки следващ месец се прибавя +1 към датата, т.е. трети месец - 11.03
Четвърти месец - 12.04
Пети месец - 13.05
Шести месец - 14.06
Седми месец - 15.07
Осми месец - 16.08
Девети месец - 17.09
Предполагаем термин - 16.10.

# 635
  • Мнения: 558
Ще ме уморите от смях с тези изчисления, термини, месеци, дати и т.н.  Joy
Сега и аз да кажа как го знам.
Да вземем произволни дати:
Първи ден на последна менструация - 10.01
Първи месец започва на 10.01
Втори месец започва на 10.02
За трети и всеки следващ месец се прибавя +1 към датата, т.е. трети месец - 11.03
Четвърти месец - 12.04
Пети месец - 13.05
Шести месец - 14.06
Седми месец - 15.07
Осми месец - 16.08
Девети месец - 17.09
Предполагаем термин - 16.10.
Dion, и на мен така ми го обясни акушерката от ЖК. Първи ден на последния ми цикъл беше на 13.01.- термин на 19.10 и тя ми обясни разликата от 7 дни, че така се прибавят + 1 ден всеки месец и се определя, кога влизаш в следващия
-=Деси=-, ние с теб вървим заедно, така, че на 15.04 започнахме 4 месец, на 16.05 влизаме в 5 месец  Hug

# 636
  • Мнения: 75
  Това последното за месеците за първи път го чувам Simple Smile, но аз предния път се включих в отчетната тема известно време след раждането, та може би и там са го обсъдили, а аз съм пропуснала. Аз иначе знам - последен цикъл+ 7 дни и на тази дата всеки месец влизаш в новия месец - моят последн цикъл беше 16.01 +7 дни =23.01 . Предполагаем термин 23.10 и на всяко 23 число влизам в новия месец - календарен става въпрос. А това дали да гледаме термин според цикъл или по ехограф...май няма значение и двата са ориентировъчни. Всяка жена има различен цикъл и това с определянето по цикъл е много относително. Аз например бях с термин/ според цикъл/ 27.11 , а родих на 07.12 след няколко дневен престой в болницата в очакване и в крайна сметка нито бебо, нито водите нямаха симптоми на пренасяне, а се водеше преносване  към 10 дни. Така че не се вманиячавайте Simple Smile Гледайте да сте здрави, спокойни и позитивни, другото ще се подреди.
    lorini честити пътъчки, на хубави места да те водят . Симпатичен татус  Wink

# 637
  • Мнения: 2
Мен лично много ме е яд Sad, че пропуснах лекцията на Lorini, надявам се и по-нататък да има още лекции, защото се чувствам страшно неподготвена по този въпрос. Пък и не знам колко ще ми обяснят в болницата, особено след секцио ooooh!, затова най-добре предварително да съм подготвена и да не разчитам много на тях!

# 638
  • София
  • Мнения: 3 789
Ще ме уморите от смях с тези изчисления, термини, месеци, дати и т.н.  Joy

Аз съм виновна за всичко това  Embarassed Както каза Миси, важното е да се родят живи и здрави, но ме беше много срам като ме попитаха в кой месец съм, а аз казах "14 седмица и нямам идея това кой месец е"  Grinning

Снеже, мерси, аз, честно казано, по теб и Лали се ориентирам  Simple Smile

Искрено съжалявам, че пропуснах лекцията на Лорини, но с тази работна събота неделята ми беше единственият почивен ден и имах доста друга работа  Sad Ако възелът на щитовидната порасне прекалено бързо, няма да ме оставят да кърмя, но 100% щях да науча много полезни неща  Peace

Благодаря за календара, отивам да го разучавам  Hug

# 639
  • Мнения: 2
Добро утро и слънчев ден на всички! Аз днес няма да ходя на работа, отивам на консултация и да разбера какво ще става - ще ми се размине ли серклажа. Гледам не мисля много за това, но притеснението си е притеснение. 

# 640
  • София
  • Мнения: 333
Здравейте,

Пожелавам ви много прекрасна и слънчева седмица!

Макар и с един почивен ден, успяхме добре да си починем - направихме голяма сутрешна разходка с нашата бъдещата кака и весел следобеден детски рожден ден .... като гледам и днес времето ще е като вчера, да му се прииска човек цял ден да е по парковете, а не из офиси и срещи.

За себе си реших, че вече съм 4ти месец, минало е най-рисковия първи триместър и сега спирам с тревогите и започвам да се наслаждавам на бременността. Ужасните сърбежи ми преминаха, вече не ми се спи толкова много и мога да си позволя да си хапвам повече, защото бебока ще започва да расте по-бързочко на размери Simple Smile

Аз също бих искала да поразпитам lorini много неща за кърменето, имам чувството, че беше преди сто години, когато се кърмехме с девойката и като знам колко много изчетох тогава.... Кога ще си правим Софийката среща?

# 641
  • Мнения: 37
Ще ме уморите от смях с тези изчисления, термини, месеци, дати и т.н.  Joy

Аз съм виновна за всичко това  Embarassed Както каза Миси, важното е да се родят живи и здрави, но ме беше много срам като ме попитаха в кой месец съм, а аз казах "14 седмица и нямам идея това кой месец е"  Grinning

Снеже, мерси, аз, честно казано, по теб и Лали се ориентирам  Simple Smile

Искрено съжалявам, че пропуснах лекцията на Лорини, но с тази работна събота неделята ми беше единственият почивен ден и имах доста друга работа  Sad Ако възелът на щитовидната порасне прекалено бързо, няма да ме оставят да кърмя, но 100% щях да науча много полезни неща  Peace

Благодаря за календара, отивам да го разучавам  Hug

Деси и аз съм в 14 г.с.
Това е за лекарите.
За нас си сме забременяли съвсем в края на януари,
и аз си броя бременността от началото на февруари.
С една дума Февруари, Март, Април като свърши - 3 навършени месеца.
Май месец влизаме в 4 месец Laughing

# 642
  • София
  • Мнения: 560
Здравейте и добро утро!
След кратката почивка, отново съм на работа и да ви кажа честно тук взе да става доста нетърпимо положението. Нещо колегите взеха да се държат странно и  едва ли не да се заяждат с мен за най-различни неща, ама....майн..а им, броя си дните и да си гледат работата[smilie=smile3533.gif]

Аз с месеците малко по-различно се ориентирам,но си направих един календар сама и ми е доста ясно с него. Пратила съм го на няколко момичета тук, ако някой  друг го иска, нека ми прати  мейла си, защото е на ексел и ще го пратя smile3525

Да ви кажа, в момента съм на вълна хранене, шишета и стерилизатори и знам, че още е рано, но просто ми изникнаха няколко въпроса, които не ме оставят на мира последните дни и искам да ви попитам за мнения и да споделите опит (тези, които имат). Това, което ме вълнува най-вече е какви шишета - пластмасови или стъклени? Колко горе-долу бройки, като се има предвид, че смятам да кърмя, ако ми се отдаде успешно тази дейност Mr. GreenТо, е ясно, че винаги мога да си докупя, но все пак да имам нещо за начало. Освен това, трябва ли задължително имам стерилизатор, вярно ли  е, че стерилизатора за микровълнова е вреден #Crazy newsm78 и също така вярно ли е, че стъклените шишета не можело да се слагат в стерилизатора, а се изварявали задължително newsm78 newsm78 Харесах си ето такива шишета: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=10543&cat=39 Не задължително в този комплект, но две приятелки ми ги похвалиха и исках да питам някоя от вас дали ги е ползвала и дали е била доволна от тях?

Желая ви лек и успешен ден Hug Hug Hug

# 643
  • Мнения: 832
Аз шишета не съм ползвала до 6-7 месец някъде. Малкият беше само на кърма, вода не е пиел, почнах да му давам по малко водичка едва като го захраних. И вече лятото доста давах вода заради горещините. Но иначе като марка са хубави тези на Томи Типи.  За изваряването също рядко го правех. В началото от време на време някои залъгалки, след това даже и по-рядко, той вече беше голям, пък и съм малко против тази стерилна среда, която всички препоръчват.

# 644
  • Мнения: 53
lali bali и jjjenq
Тук амниото се прави от 16та до 19та седмица. Аз също го правя по собствено желание, защото съм на 37. Предварителните прегледи (ранен и късен скрининг) дават само статистичестка вероятност, която на мен ми е съвсем недостатъчна да съм спокойна. И тук се прави бързо. Около половин час след самото амнио се остава в легнало положение, и после в къщи. Няма никакви лекарства или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт