Отговори
# 675
  • Мнения: 125
С кое да внимавам? Пак ще повторя за мен професор Кременски е номер едно и не заслужава да го плюят по този начин. Това е .Ако ти е препоръчал амниоцентеза едва ли е било за да ти навреди.

# 676
  • Мнения: 0
Моми4ета, какви са тези злобни и толкова крайни постове от вас. Не отива на бремении жени да пишат по този на4ин! Тук всеки е в правото си да пи6е това което го вълнува, а на която от вас не и харесва да не 4ете ,а да си запази мнението  за себе си. Този форум е да си помагаме със съвети, а злобата си я изкарвайте другаде! Peace

# 677
  • Мнения: 387
момичета  m.velizarova е абсолютно права...тази тема се превърна в амниоцентрична...за нищо друго не се говори... само за лекари, лекарства, болници и болни...

ние сме бременни, не болни...сега трябва да сме най-красиви, най-щастливи и най-усмихнати...който иска да се депресира да го прави сам...не виждате ли колко хора спряхме да пишем...просто тук няма какво да се коментира... Peace

# 678
  • Мнения: 317
Моми4ета, какви са тези злобни и толкова крайни постове от вас. Не отива на бремении жени да пишат по този на4ин! Тук всеки е в правото си да пи6е това което го вълнува, а на която от вас не и харесва да не 4ете ,а да си запази мнението  за себе си. Този форум е да си помагаме със съвети, а злобата си я изкарвайте другаде! Peace
напълно съм съгласна Peace
Единствено исках да споделя моето мнение, както и опита на две от моите приятелки, на които им изкараха акъла за нищо.
И да!! трябва да внимаваш какво пишеш, не знаеш историята на човека отсреща и не можеш да пишеш каквото ти хрумне.

# 679
  • Мнения: 800
Лошото време май се отразява на настроенията ни!  Mr. Green Наистина нека бъдем толерантни към всички мнения, въпроси и споделяния.
А на въпроса на Лорини дали бих имала смелост да "махна" плод с установени генетични проблеми, споделям напълно отговора на Норбуку - аз нямам смелост да се грижа за такова детенце. Брат ми беше с тежка олигофрения и въпреки цялата отдаденост на родителите ми, и всички грижи, жертви, лечения с традиционни и нетрадиционни средства, почина на 19 години. Неговият живот беше напълно безсъзнателен, може би разумът в красивата му главица беше като на животинче, а в някои отношения дори по-малко, аз нямах детство, а родителите ми нямаха младост. И досега плача нощем като си спомням за него - обичала съм го по най-безкористния начин на света, били сме безгранично всеотдайни към него, но нямам сили да го преживея отново и май само този, който не си дава реална сметка за онова, което преживяват семействата на дечица със сериозни аномалии, той би взел "смелото" решение да се нагърби с този кръст. За мен пък това е по-скоро романтична идея, напълно лишена от здрав разум, да не кажа, че е безотговорна в  съвременни условия. Сигурно на някого ще прозвучи нацистко - да искаш на света да има само здрави деца, на други егоистично....на трети като утопия. Но ако обществото в своята еволюция е достигнало до възможността да прави ранна превенция на генетичните заболявания, аз мисля, че в името на нашето собствено добро трябва да се възползваме. Мое мнение, решенията всеки ги взима според своя аршин.  Peace
А иначе наистина прекаляваме с тъмните краски и трябва да сме по-оптимистични. Дали има какво да пишем, си зависи само от нас.

# 680
  • София
  • Мнения: 3 789
Като заговорихме за синдроми и амниоцентеза... Наше далечно приятелско семейство има дете с аутизъм. Една по-близка приятелка и една от колежките ми имат дечица с речева дислексия (с последваща дисграфия). Абсолютно здрави млади жени, без вредни навици (като алкохол и пушене). Ако амниоцентезата може да изключи тези вероятности, ще ходя всеки месец да ми я правят. Но за синдромите на Даун и Едуардс за мен лично това е излишна (и някой път - рискова) процедура.

И аз на въпроса на Лорини ще кажа, че едва ли бих имала смелостта и възможностите да се грижа за дете с Даун или Едуардс, колкото и грубо да звучи това...

Поли, съжалявам за това, което сте преживели  Hug

# 681
  • София
  • Мнения: 16
Ама вие защо ми извъртате думите?!? Нямам нищо против някой да си споделя опита, какво му се е случило, на какъв лекар е попаднал... Но какво значение има кой колко магнерот пие??? Колкото е преценил лекаря, че е необходимо за неговото състояние. Нали така?!? Не видях някой да отрече самолечението... Е за мен това не е нормално! И вместо да ме нападате се замислете. Точно, защото сме бременни и лабилни, доста от нас ще пият неща, които не са им необходими. Не искам да засегна никого.
А относно болните деца, пак ми извъртяхте думите. Който не се е сблъсквал, той незнае какво е в тези училища... Точно като с малоумни се отнасят и с децата, и с родителите.
Незнам само кой е злобния. Скочихте веднага да нападате, вместо да помислите. Нали всеки имаше право да си каже мнението...

# 682
  • София
  • Мнения: 3 789
m_velizarova, момичетата, които споделят за дозите лекарства, са от проблемните бременности, просто не можеш да си представиш през какво сме минали, затова за нас е нормално да споделяме и дози, и цени, и притеснения. Никой няма за цел да накара някого да пие тези лекарства, нито потиква към самолечение, това е сверяване на информацията Hug
Ако се върнеш в по-предните темички, ще прочетеш доста неща за дозите "Утрогестан" (примерно), но това изобщо не значи, че всички изведнъж започнаха да си го слагат  Peace

# 683
  • София
  • Мнения: 16
Момичета, аз ви разбирам напълно. Просто на няколко пъти се сблъсквам с жени, които имат напълно безпроблемна бременност и пият каквото прочетат за да не им се случи нещо. Съвсем сериозно го казвам. И не са малко тези жени. Включително се опитаха и мен да убедят, че трябва да пия магнезий и но шпа без да съм имала нито една контракция до момента. Но ако попитаме тук има ли такива, няма да си го признаят. Както и от страх си увеличават дозите. Затова си има и теми за проблемна бременност. Не искам да засегна никой наистина. Казах го с най-добри намерения.
Друг е въпроса, че много от момичетата не четат вече форума, защото се депресират. Наистина стана много тягостно. Но както ми казаха да не чета като не ми харесва... Освен да си направиме отделна тема за тези, които искат да четат и споделят хубави неща.  Laughing

# 684
  • Мнения: 7
Е ИЗВИНЯВАЙТЕ, че сме запълнили темата с не интересуващи ви теми. Нали затова сме се събрали тук, да споделяме радости и тревоги. То да е само една жена с амнио, да досажда, я вижте от тази тема само колко сме такива.Еми нормално е да ни вълнува това и да го обсъждаме. Не пожелавам на никого да се налага да изживява подобни притеснения, но да ни упреквате че превръщаме темата в амниоцентична,моите уважения,но не е честно. Това,че много не пишат е не аради темата,а заради празниците.Винаги по празници сме по-малко активни. Никой не ви пречи да обсъждате и други теми.  Peace

# 685
  • Мнения: 1 203
Чета и не вярвам, колко егоистични мнения има. Наистина ли някой си помисли, че отчетна тема в бг-мамма, може да е мястото, където ще има само ах и ох, колко съм прекрасна и безгрижна.
Съвсем нормално е човек да иска да сподели, когато има проблем, а не само когато е красив и щастлив. В темата няма само усмихнати и здрави момичета, има и такива с проблеми и няма как ние здравите да им забраним да ни развалят кефа с притесненията си. Именно затова е форум за споделяне, за да получиш подкрепа и мнение на някой евентуално вече минал през това. Слава богу, че някоя не написа на Светлана преди дни, да спре да я депресира с проблема си  ooooh!

Споделяно е за какво ли не тук - колички, хранене, дрехи. И едва ли точно в тия девет месеца някой ще се самолекува. Тук никой не е казал, а тя го пие това чакай и аз да си взема.

# 686
  • Мнения: 11
Леле, всеки път като вляза да прочета темата с надеждата, че темата амнио е минала вече се заричам повече да не влизам и да не чета. Но това, което сега виждам ме потриса... Извинявайте, но не само Мария мисли, че се прекалява. Едно е да споделиш - моята дата е еди кога си, толкова струва, така мина, друго е да влизаме в подробности къде се боцкат игли и маркучи... Ако се върнете в темите назад ще видите, че първата беше прекрасна и оттам 4-5 мами започнаха да преобладават с тези теми. Съчувствам, разбирам ви, не искам да имате проблеми! Наистина! Но, моля ви, съобразявайте се - всеки път излизам от този форум с контракции от неприятните емоции... Къде е моето място в този форум тогава, като всеки си има място? Къде е мястото на Мария?
Поне 20 от момичетата търсят пристан във ФБ и във скайп, само за да има и кой да им отвърне на простичките постове "чувствам се добре и съм щастлива"...
Аз си признавам, че миналата седмица имах леки контракции покрай земетресението и бях на път да си купя но-шпа без рецепта и без препоръка - понеже оставам с впечатление, че 90% от вас го пият.
И последно - наскоро да сте чели постове от Щастлива жена, от Смайли? ПОвечето ммичета, които в началото споделяха тук радостта и щастието си напуснаха този форум... Май и аз ще взема веднъж завинаги да послушам мъжа си... Пожелавам ви спокойствие и мир в душите  newsm51

# 687
  • Мнения: 73
Аз все пак искам да попитам за амниоцентезата нещо, защото моето момче има по-малка ностна кост, което е маркер за Даун и в момента се чудя дали да правя. Бях на ФМ вчера, абсолютно всичко друго е наред, ходих и на фетална ехокардиография, и резултатите от БХС са наред.
Първо искам да се консултирам с проф. Кременски лично. Та въпроса ми е къде става това(14 ет. Майчин дом?), кога приема, чака ли се и дали е добре предварително да си запиша час на телефоните на сайта на Националната Генетична Лаборатория? Имам намерение в понеделник да отида и ще звъна рано сутринта.
Друг е въпроса, че съм в 21 г.с. почти, моята лекарка ми каза, че не е късно, въпреки че обикновено чета, че се прави до 19 г.с.
Освен това какво ми трябва за амнио - направление от ЖК, кръвни изследвания?
Не съм решила още какво ще правя, адски ме е страх, ще мисля още 2 дена, тъпото е, че тая ностна кост я видяхме отдавна, но вчера лекарката ми каза да отида при Кременски, но тя ако била на мое място би направила амнио.
И нещо друго - до колко време излизат резултатите за Даун(3-4 дена?), знам, че има няколко вида изследвания, ако реша да правя някакви разширени, които чета, че ставали за повече време, ще разбера ли тези за Даун за около 5 дена или ще трябва да изчакам всички?
Не знам дали искам да се притеснявам до края, не знам какво бих направила ако все пак излезе, че на бебето му има нещо.

# 688
  • Мнения: 1 359
Та...... аз съм МНОГО СЕРИОЗНО ПРИТЕСНЕНА от финала на Шампионска лига. Такива нерви късах и в двете  продължения! За  дузпите да не говоря......   #Milti Дайте съвет  как с бебето да преживеем Европейското първенство, какви лекарства ще пиете на полуфиналите?   newsm53

# 689
  • Мнения: 7 024
Minx, погледни на сайта на Нац.ген. лаб. къде приема проф. Кременски. Консултациите с него доколкото знам са безплатни. Той е от старата генерация доктори, които абсолютно безкористно си вършат работата.
За амнио е необходимо направление от ЖК за хоспитализация, коя кръвна група си, изследването за СПИН, хепатит, там пускат и допълнителни кръвни изследвания. Късмет и не се притеснявай!  Hug

Момичета, животът не е само цветя и рози. Има и тежки моменти, има съмнения, тревоги. Форумът е място за споделяне и на радост, и на тъга. Ние сме много различни и като възраст, и като темперамент, и като разбирания. Нека бъдем толерантни едни към други, защото така ще трябва да възпитаме и децата си, нали? В темата има място за всички, нека бъдем заедно!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт