Режима на Дюкан аз спазвам и по бански се показвам - 266

  • 52 808
  • 734
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 928
Една почепрка от мен/ надявам се да е режимна /, календара чукна още една година - помъдряхме еййййй  / да не кажа друго  Mr. Green /

# 466
  • Русе
  • Мнения: 99
мама_съни   newsm59

# 467
  • София
  • Мнения: 3 328
Привет, момичета!  Hug
мама_съни , честит рожден ден! И помъдряваме, и се разхубавяваме  newsm62 Иначе що сме тук?
ArhMih  Hug котидж-ът това ли е, дето си го мисля - котидж чийз?

# 468
  • Пловдив
  • Мнения: 14 143
Аз ги купих кренвиршите Grinning Малко са далеч от идеята ми за вкъс на кренвирш, но за гладни хора става, а и цената има беше по-ниска отколкото на българските.

Загледах се вчера по  онази маринованата херинга.  Става ли според вас? Вече се чудя с какво да разнообразя.

Не се заяждам, ама искам да попитам защо питаш за херингата. Преди два дни попита за кренвиршите, казаха ти, че не стават, а ти въпреки всичко ги взе и ги изяде. Ако ще питаш само за спорта то може да зададеш въпроса си на всеки случайно срещнат човек. Тук явно няма значение какво ще се отговори.  Thinking

# 469
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Аз чета всичко но...:
Не разбрах каква е тази херинга. Аз ям херинга. Купувам я замразена и я пека на грил тиган. освен това преди съм яла пушена херинга. Беше, като пушената скумрия, но по-евтина тогава. Проблема с рибите според мен е, когато са консервирани. Лично аз в собствен сос консерви съм виждала само от риба тон. Всички останали консервирани и мариновани риби в заливката си съдържат олио или зехтин. Същото е и с маринованите риби, които се продават на витрина в супермаркетите. Според мен те не бива да се консумират преди четвърта фаза.
Не разбрах кои кренвирши си е купила Беба 28. Вярно е, че аз изписах не много приятни неща за Сачи. Освен това казах, че ям Woody. Но на никого нищо не препоръчвам. Може би наистина е по-добре да не се ядат колбаси, поради не сигурния им състав. Просто аз съм установила, че Woody не ми пречат и за себе си съм одобрила състава им. На състава описан от българските производители не вярвам, заради неща, които знам (вътрешна информация  Simple Smile Simple Smile Simple Smile за скандали с контролните органи, които останаха скрити, покрити  Simple Smile Simple Smile Simple Smile).
За 15 дни свалих към 6 кг. Виждам, че има момичетча, които са по-бързи, но всеки си е индивидуален. Успех на всички. Ако днес няма минус не се отчайвате.Утре ще има навярно дори изненадващо голям. Отслабването не е състезание. Аз се радвам на сваленото и имам стимул за още.
Режимен и усмихнат петък.

# 470
  • Пловдив
  • Мнения: 14 143
Няма значение какви са кренвиршите - нито едни не стават. Кренвирши, направени само с месо няма.

Саламите - също.

Луканките - също. Разрешени са само ако са домашно направени с телешко.

Мислех, че всеки е чувал или поне предполага къде какво се слага и какво е съдържанието на месо в тези продукти, но явно съм се лъгала.

Рибите се мариноват с олио.

Във всички консерви с изключение на една се слага олио. Изключението е риба тон в собствен сос. Всяка друга рибна консерва е нережимна.

# 471
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Подкрепям!
Кренвирши само от месо няма. Технологично няма как да се получат само от месо. Няма да навлизам в подробности. Повтарям: за съжаление съвсем не може да се вярва на състава изписан на етикетите на българските продукти, дори шунките и филетата. Не бива да се заблуждавате, че когато купувате цяло парче варено пушено месо, то е по-добро от колбас, относно добавките. На вносните етикети малко повече им вярвам, може би неоснователно. Аз много добре знам, че определено на човек му се дояжда колбас понякога. За себе си съм приела, това което съм консумирала при миналия си режим Дюкан. Кренвиршите са най-лошото от това, което ям. Не ги препоръчвам!!!
За саламите, положението е, като при кремвиршите.
За луканките и суджуците, обаче не е. няма да казвам, къде и какво работя (не ми е работа да рекламирам  Simple Smile), но ние произвеждаме 3 продукта сурово-сушени. Един суджук изцяло и само от телешко, един суджук изцяло и само от говеждо и една луканка 10% телешко + 90% говеждо. цените им обаче са далеч над средните на пазара.
На работа аз знам, какво да ям. Знам дори в кои продукти от свинско има до 5% мазнини. Но в супермаркета не вземам неща дори и да ми изглеждат аналогични.
за жалост състава на храните е доста таен от потребителите.

# 472
  • София
  • Мнения: 3 328
Пухи, резултатът ти е повече от добър, поздравления!   bouquet
А за мръвката си е точно така - не се притеснявай да ни го кажеш, ето тук също пише нещичко http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=889254
За мен, чисто по женски ,понеже дотук и към настоящия момент в тази тема се само жени, стои въпросът за хормоните, които похапваме. Тук пише и за тях http://www.blitz.bg/article/20004
Вярно, материалите са журналистически, не научни, но могат да ни помогнат да мислим Wink

Последна редакция: пт, 12 окт 2012, 16:37 от Karimma

# 473
  • Мнения: 1 633
Аз ги купих кренвиршите Grinning Малко са далеч от идеята ми за вкъс на кренвирш, но за гладни хора става, а и цената има беше по-ниска отколкото на българските.

Загледах се вчера по  онази маринованата херинга.  Става ли според вас? Вече се чудя с какво да разнообразя.

Не се заяждам, ама искам да попитам защо питаш за херингата. Преди два дни попита за кренвиршите, казаха ти, че не стават, а ти въпреки всичко ги взе и ги изяде. Ако ще питаш само за спорта то може да зададеш въпроса си на всеки случайно срещнат човек. Тук явно няма значение какво ще се отговори.  Thinking



Аз купих италианските  Grinning,  за които имаше мнение, че по малко съмнителни.  

Жената пише "През 2008 г. когато свалих 37 кг. с режима аз ядях кренвирши Woody "



Питането ми имаше полза за мен, ето за тези, които тя говори даже не знаех че се предлагат на пазара.

# 474
  • Мнения: 86
Питането ти има резултат за теб, но това не означава, че кренвиршите са съвместими с режима. Напоследък всеки си прави всякакви интерпретации.

# 475
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Не красивата истина е:
Кренвиршите Wudy съдържат 9% мазнини, което си е много. С един кренвирш изяждаме 9 гр. мазнина. Толкова мазнина се съдържа в цяла кофичка кисело мляко 2%. Най-добре е, ако искаме да сме стриктно режимни и да не се оплакваме, че режима нещо не е наред при нас да ги избягваме. Всичко от там нататък са лични решения. Всеки има право на интерпретации и наблюдения върху себе си за ефекта на различните храни. Дюкан обаче е описал режим, който при спазване действа на 100%.
Едно момиче се беше оплакало дори от гъбите. А аз не съм се оплаквала никога от тях. Гъби използвам през ПЗ да си омекотявам каймата за кюфтета и сърми, като нямам право на ориз.
Аз се пазя от мазнините и захарите, вкл. нишесте. като видях тези 9 гр. мазнини ще намаля и дори спра Wudy тата  Simple Smile.
Извинявам се на Беба и другите, ако несъзнателно съм внесла объркване в стремежа им да спазват режима  Embarassed
Най-добре е да преодолеем мързела си и да си готвим сами храната, за да знаем какво слагаме в нея.

# 476
  • Мнения: 86
Да всеки си има право на интерпретации, но темата е за режима. На мен още в началото с прочитането на книгата ми беше ясно, че салами и кренверши няма да ям. .
Както и да е всеки сам решава как да спазва режима, аз за себе си съм ок Laughing

# 477
  • Пловдив
  • Мнения: 14 143
Има хора, които са свалили като са удряли по 300 грама водка всяка вечер. Дайте сега всички да се наливаме, че да свалим.

# 478
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Извинявам се отново.
В тази тема сме са събрани хора, които са избрали да отслабнат, спазвайки този режим. Режима е описан най-точно в книгата. Неволно подведох някои хора, които търсеха съвет. За себе си обещавам, че ще внимавам повече. Не бива да си въобразявам, че моите действия са правилни особено,когато не са описани,като такива от Дюкан.
Притесних се наистина, че може би съм навредила на режима на Беба.
Спирам да пиша по този проблем.
Вярвам обаче, че всички тук ще постигнем, това което сме си поставили за цел, ако спазваме правилата от първа страница. Получи ми се преди и виждам, как върви добре и сега. Този път обаче ще бъда по-стриктна и особено, когато достигна трета и четвърта фаза, защото съм доказателство, че ако се отпуснеш в четвърта килцата сякаш неусетно се връщат по едно две на месец и хоп станали 20 и...
Нищо в режима не е написано случайно.

# 479
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добра ви вечер  Hug
               Само така, polikz, в протеинчетата е тайната  Wink
               беба28, цялата дискусия за кремвипшите изчетох, знам че са ти "дърпали" вече ушите, ама да не остана и аз по-назад - не разчитай на кренвирши, колбаси, консерви... То не е сигурно колко чисто е и "чистото" месо, което купуваме от магазина де, но поне е с мъъъничко по-малко химия.
               Ей, много сме несериозни, ако бяхме си направили комуната преди години, сега хич нямаше и да коментираме какво продават по магазините, ама на...
               ArhMih, свежото си е свежо, а  Wink
               мама_съни, честито ти помъдряване,и разкрасяване, и весел празник   bouquet
               Karimma, баш същото е ама и той си има варианти - с масленост от 0.8 до 4.5 %, поне тези, които аз съм виждала де... Може и да са журналистически материалите, но определено помагат за убиване на апетита.
               poohito, я кажи как я правиш пустата херинга, че аз вземах два - три пъти и не можах да я догодя... - едни кокали стръчат от нея, едно чудо..., че и с едни дребнички бодливи люспички... Освен да са ми продали някоя панцерна риба вместо херинга  Rolling Eyes newsm78 Но така или иначе скоро не съм подновявала опитите си да се боря с нея  Blush
               EVIQ, за това имаме глави на раменете, само после да не се жалваме, че заради собствените ни интерпретации ефекта е дефектен и да обвиняваме режима и Дюкан  Peace
               ЗлаВещица, има и такива, свалили с бира на вечеря  Wink
               Аз не че ще заспя толкова рано, но... поне ще пробвам да полегна, така че ви оставям нещичко за гушкане, но преди козинката - няколко горещи протеиново-петъчни хапки, вместо късна вечеря  Wink
                                           
                    Лека, мека, палава, розова, режимна и спокойна нощ  Hug

Общи условия

Активация на акаунт