Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 33

  • 27 517
  • 788
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 732
На мен ми дойде ,когато малкия стана на година и почти 5 месеца.Тръгна със зацапване 2-3 дни и после обилен за още 2-3 дни.От тогава ми е що годе нормален и редовен.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 913
И моя цикъл се появи, когато малчо беше на 1г.5м. Голяма прИмоция.  Mr. Green
minch ние успяхме да се откажем от сученето за заспиване вечер. При това доста бързо и без драми. Кърмейки го след баня, започнах да му говоря, как сега суче и после ще сучем чак на сутринта като стане светло навън. Предлагах му да се гушкаме като големите и така да спим. Целувам го, пожелавам му лека нощ, загасяме всяка светлина и така. Първата, втората вечер се пробва и аз му казвах "нали се разбрахме, преди малко сука, вече чак като стане светло на вън". Да е плакал 1 мин. Идваше, гушкаше се и заспиваше за 2 мин. Чак не можех да повярвам, предвид факта, че като го преспивах кърмейки е отнемало и по половин, един час. Сега се случва да се пробва, обаче му казвам "аа не, нали знаеш вечер няма, чак като стане светло" и без да руптае се съгласява. НО по цяла нощ, сутрин, за обедния си го търси като наследство.  Laughing

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 6 680
И аз изкарах година и половина след раждането без цикъл Mr. Green като прибавим и деветте месеца бременност - направо си уцелих джакпота с повече от две години без ПМС hahahaИ сега го няма никакъв, надявам се и да не се "завърне" поне още година Twisted Evil

# 723
  • София
  • Мнения: 23 185
sweet_maniche   не бих казала, че е много за радване дълъг период без цикъл. Sad

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 6 680
който както го приема Mr. Green
За мен си е бонус, че какъвто ПМС ме тресе всеки месец... АГ-то ми също е на менеие, че няма нищо притеснително в отсъствието му, защото кърмя Peace

# 725
  • Варна
  • Мнения: 321
nikolinanik, на мен също си ми беше перфектно 1г и 3м. без, освен ако не искате друго детенце естествено  Peace

# 726
  • Варна
  • Мнения: 321
А как се справяте с кърменето по време на летен вирус, тук във Варна върлува в момента такъв (силно се надявам да ни подмине  Praynig ). Миналата година имаше няколко пъти с еднократни повръщания по друга причина и само като си спомня какъв кошмар беше  Sad, тя искаше да суче, аз не трябваше да и давам, изцеждах само капки и каквото успея давах с лъжичка, после като отминат няколко часа давах да суче но по малко и тя пищеше още повече, изобщооо  ooooh!

# 727
  • Варна
  • Мнения: 913
 Ние миналата седмица изкарахме вируса семейно... Crazy Малкия беше с разстройство и Т и освен кърма друго на признаваше. Колкото пъти досега е бил болен, сме се кърмили. Wink Но пък не сме имали повръщане... Пожелавам ви да ви подмине.  Hug

# 728
  • Мнения: 2 677
minch, а защо не е трябвало да даваш кърма?
Иначе ние не сме имали такъв вирус, залагам на профилактиката  Peace

# 729
  • Варна
  • Мнения: 321
Така каза педиатърката, не по принцип че не трябва кърма, а не трябва каквото и да е в големи количества наведнъж поне в първите часове (7-8 часа), когато е най-силно раздразнено стомахчето, даже ми казаха по 1-2 лъжички течност (вода или кърма) през 5-10 мин, пък тя ако я оставя да се насуче едно хубаво... а при нас се случваше все вечер, та нощите бяха много тежки

# 730
  • Мнения: 2 677
Много странно, за първи път го чувам това. Все пак няма по-лесноусвоима храна от кърмата, но сигурно педиатърката си има причини за подобни съвети  Thinking
Препоръчвам ти да даваш пробиотици профилактично, така дори и да попадне вирус в тялото, организма има достатъчно ресурси да се пребори с него и да не се стига до усложнения.

# 731
  • София
  • Мнения: 13 239
Защо пробиотици?  newsm78 Кърмата сама по себе си не е ли пробиотик? newsm78 Обикновено профилактично се дава вит. С, за да се засили имунитета. Иначе аз също съм озадачена от съвета на педиатърката  Confused

# 732
  • Мнения: 2 677
При моето дете - родено секцио и услужливо захранено в родилното с АМ, се оказа, че само кърмата съвсем не беше достатъчна.
Синтетичен витамин С съм давала много рядко, предпочитам да си го набавяме от естествени източници  Peace

# 733
  • София
  • Мнения: 13 239
Синтетичен витамин С съм давала много рядко, предпочитам да си го набавяме от естествени източници  Peace

Аз също не давам синтетични витамини, не само вит.С, но тук говорим за по-специални случаи, а не за ежедневен прием. Отделен е въпросът, че вит. С не може да се набави по естествен път в днешно време.  Peace

# 734
  • Мнения: 2 677
Е, как да не може?

Общи условия

Активация на акаунт