Фотография за начинаещи - 4

  • 26 534
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 988
Направо прекалих с китките.  Whistling
Един необработен мак, само кроп.


w8 | poppy by Solley Eaton, on Flickr

Мис Нели, ще свиркам като заидвам да се черпим.  Grinning

# 721
  • USA
  • Мнения: 559
Солей, няма прекаляване с маковете Simple Smile, нито с кокичетата. Последният най-много ми харесва.
Много ми е полезна темата за чантите. И аз търся нещо, което да е хем фотографска чанта, хем бебешка, хем дамска.  Wink

# 722
  • Варна
  • Мнения: 1 423


Mims*, как слагаш камерата в това, без да махаш обектва, че събираш и аксесоари??? От показаната снимка изглежда невъзможно...

Вейда, те са 3 размера, мисля. Аз взех точно тази, която събира изброените неща  Simple Smile, която показа и Solley веднага след въпроса ти.

# 723
  • Мнения: 571
Ще взема и аз да се замисля за такова чудо в дамската чанта.
Най-накрая и аз с кадър по темата, не ме кефи, ама за снимането на китки съм гола вода, така че ако не измисля нещо друго до неделя, ще остана с тази:

# 724
  • София
  • Мнения: 294
Имам тази раница, много си я харесвам ,но се чудя защо не съм си взела по големия размер (300).  Сега и аз се оглеждам за "градска" чанта и съм се спряла на тази
Я сега си покажете стативите, че съм на тази вълна  Wink

# 725
  • Мнения: 1 467
Нямам чанта. В момента е в дамската, увит с поларено шалче. Смятам през уикенда да му ушия подобен калъф:
http://infigo.cafe24.com/ebay/MATIN/DCP-30.jpg
Обаче имам много неща в дамската чанта и май ще трябва да си търся по-голяма, че тази вече не побира всичко. Simple Smile
За тази седмична темичка няма да успея да се включа - още си разучавам апарата. Може би другата...
Много красиви китки.... абе къде намерихте макове по това време? Simple Smile

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 6 005
Момичета, да ви попитам използвате ли макро лещи или конвертори? Нямам възможност за макро обектив в момента и не знам към какво точно да се насоча. Има ли нещо важно, за което трябва да следя? Знам само, че резбата ми за филтри на единия обектив е 67мм, на другия 58. Гледах в ebay, но ако някой използва нещо конкретно, ще се радвам на препоръки.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Момичета, да ви попитам използвате ли макро лещи или конвертори? Нямам възможност за макро обектив в момента и не знам към какво точно да се насоча. Има ли нещо важно, за което трябва да следя? Знам само, че резбата ми за филтри на единия обектив е 67мм, на другия 58. Гледах в ebay, но ако някой използва нещо конкретно, ще се радвам на препоръки.

Аз си купих този макро конвертор, но не мога да кажа за качествата му, защото още му свиквам. Има добри отзиви. Продава се с адаптер за обективи от 52 до 67мм, което на мен ми се струва голяма удобство.

# 728
  • Варна
  • Мнения: 11 340
От известно време и аз се чудя за макро конвектор, ще се радвам някой (особено с Канон) да даде впечатления от конкретен модел, както и да каже на какъв обектив го прикрепя.  Thinking

# 729
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379
Момичета, да ви попитам използвате ли макро лещи или конвертори? Нямам възможност за макро обектив в момента и не знам към какво точно да се насоча. Има ли нещо важно, за което трябва да следя? Знам само, че резбата ми за филтри на единия обектив е 67мм, на другия 58. Гледах в ebay, но ако някой използва нещо конкретно, ще се радвам на препоръки.

Аз си купих този макро конвертор, но не мога да кажа за качествата му, защото още му свиквам. Има добри отзиви. Продава се с адаптер за обективи от 52 до 67мм, което на мен ми се струва голяма удобство.
На този съм хвърлила око...обаче се чудя дали 150 или 250 и каква е разлика всъщност? Сега чета още и се мая..трудно избирам пусто  Tired

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 6 005
Mims, и аз за този конвертор се бях загледала, имаш ли направени някакви снимки да покажеш (може и на лични). Аз съм с 18-105 и изобщо не мога да си помисля за каквото и да било макро. С китовия ставаше по-добре.

# 731
  • Мнения: 1 467
Момичетата в другата тема скоро коментираха макро конвенторите. Ето тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=692860.480

# 732
  • Мнения: 27
относно макрото-имам едни удължители, но още не съм снимала, трябва си ръчен фокус и прецизност, пък мен не ме бива още:) а относно чанти - ползвам раница и слагам камерата на мястото за лаптопа:) от мен една снощна роза

52/365 by di4kadi4kova, on Flickr

# 733
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Аз снимка май няма да покажа в следващите 5-10 теми, но поне за чантите да кажа - на мен ми харесват тези, искам да си взема тази.

# 734
  • Мнения: X
Аз снимка май няма да покажа в следващите 5-10 теми, но поне за чантите да кажа - на мен ми харесват тези, искам да си взема тази.

На мен също много ми харесват Епифани чантите. Обаче съм чела и за доста проблеми с тях. Повечето т.н. дамски камера чанти са padded само вътрешните прегради между фотоапарат/обектив и т.н. докато цялостната чанта не е. Чела съм истории и за счупени катарами на чанти ползвани месец-два, така че абсурд. Когато сменям сегашната, определено ще заложа на някоя от водещите марки раници за фотоапарати, най-вероятно Ката, поне да знам, че си влагам парите в нещо качествено. Не отричам, че Епифани имат страхотни чанти, както и Кели Мур. За себе си, бих заложила да нося нещо наистина сигурно.

В момента съм с една раничка Тамрак, започва леко да ми отеснява, но все още си събирам такъмите в нея. Хубавото е че горното отделение е цивилна част, събира 7-8 памперса, дозатор с мляко, 2 пюрета и крем за подсечени дупета.  Joy Какво друго му трябва на човек?  hahaha



Ето тест на раници и чанти. Simple Smile)




Я. by ♣ Диването, on Flickr[/color]

Общи условия

Активация на акаунт