Отговори
# 540
  • Мнения: 4 709
Върнах се от ЖК, за пръв път виждам такова животно като мен, нали ви казах, че откак съм забременяла съм всеки месец +2 кг, но ме беше страх, че след 1 месец залежаване у нас ще са повече, еми не +2,5 кг, хората като се залежат дебелеят, а като се движат не, ама при мен и да ям, и да лежа все си е тая. Миналия път се пробвах, без вечери след 6, салатки нещо при това пак си бях +2, сега откак съм си у нас, сладко само ми е в акъла, и лежане по принуда и пак +2. Иначе всичките ми оплаквания докторката каза, че са нормални, стискам зъби и така, боли те кръст това онова, нормално, повече почивка и така. Само дето не щя да ме гледа на ехограф, само слушаха тоновете на беба  Crossing Arms Иначе пък толкова очаровани от мъжа ми, че само за него ме разпитваха, и направиха извода, че мъжете от севера били по-големи кавалери от македонците. А само един път го водих с мен, сега само за него питаха  #Crazy
 Минах през ортопеда, той пък не бил днес на смяна, та в четвъртък, ще видим и той какво ще каже.
Връщам се да ви чета.

# 541
  • София
  • Мнения: 1 318
Ахи, ще показваш, ще показваш Laughing
Всяка сутрин по време на болничния престой.

# 542
  • Мнения: 11 747
Ахи, това е положението. Не знам дали навсякъде, ама поне из варненските болници...  Confused И не може превръзка или друго, защото различните попивали различно, а лигнина еднакво. Та да те видят какво и колко ти тече. Та така, запряташ нощницата, показваш лигнина и това на няколко човека - лекари, стажанти...  Confused  Изобщо голямо унижение е това раждане, поне в България  Sad

# 543
  • Мнения: 681
То цялото здравеопазване е едно голямо унижение и май нищо повече. Аз тъкмо щях да питам каква е разликата между превръзките за родилки и обикновените, освен в четворната им цена. Значи според вас там ще ми дадат лигнин и да не се занимавам с превръзки? Другото предимство на лигнина (за лекарите) е, че нямаш нужда от гащи, че кой ще те чака да се изуваш...

# 544
  • София
  • Мнения: 50
И аз съм го чувала това за осмия месец, но е пълна, тотална заблуда! Както каза някой, всеки допълнителен ден в корема е бонус. Ето: Според проучване на д-р Лилия Вакрилова (Началник отделение „Интензивни Грижи“ към неонатологична клиника „Майчин дом“) увеличаването на гестационната възраст с една седмица намалява риска от преживяване с усложнения или смърт с 37 % и съответно увеличаването на теглото при раждане със 100 г. намалява риска от преживяване с усложнения с 26 % и от летален изход с 47 %.

Източник: http://www.premature-bg.com/polezna-informacia/statistika.html

Ахи, така е, уви, всеки ти наднича по чарколяците и по превръзките от постъпването, та до изписването. Аз обаче не го приемам като унижение, ми то по описание не може да ни лекуват хората, нали трябва да видят и да пипнат!

# 545
  • varna
  • Мнения: 871
Брех, че бързо пишете  Laughing
Мисти, браво, хубави новини са това все пак   bouquet
За тиганите да споделя прясно инфо от миналата седмица. Значи и аз бях против тез керамичните, че много пари, ама в Метро имаше промоция на тез италианските, пък ни бяха останали повечко пари, викам айде ще вземем - един малък 20 см и един за палачинки. Е, родих се ви казвам, това, че тигана струва 20-30 лв се избива отвсякъде. То ни мазнина му трябва, ни нещо загаря, ни трябва после да търкам като луда - с водичка и малко сапунче на гъбичката и е като нов. Да не говоря плоския за палачинки колко улеснява всичко, само наливаш и хоп след малко обръщаш и готово  Mr. Green Тази седмица имаше промоция и в Пикадили, та си взехме и още един по-голям - 28 см - че да събира повече и да готвим по-бързо, щото в малкия повечето неща трябва все на два пъти да се правят. Изхвърлих стария тиган мигновено, щото аз нали съм загори тенджера, все нещо успявах да препека или препържа и от многото опити да го изчистя, вече мязаше на гъз. Сега последно ще дебна следващата промоция да си взема и един керамичен грил-тиган, щото и той ми е на същия хал, и ще рахатясам! Сапирите обаче категорично не стават, трябва да са от италианските марки, не се сещам името, че им изхвърлих опаковките.

# 546
  • Мнения: 643
Пеперудке, на мен на място ми обясниха, че при покупка над 500 лв се издава клубната карта и че тази покупка също ще бъде с 10% отстъпка, т.е. явно картата се издава преди покупката и после вече получаваш процентите, заради картата, ще попитам пак по-подробно, но казаха, че ще имам отстъпка за количката и после и за всяка следваща покупка с картата, но аз ще си пазарувам на място, не онлайн. А схванах, значи аз ще си купя количката за 650 лв и после ще ми издадат карта с 65 лв вътре, ще си купя и кошарката за 225 лв и ще ми добавят в картата още 22.50 и после ще имам по картата 87.50, с които ще си взема по-дребни неща от там без пари, пак си е аванта, аз така или иначе мисля от тях да си пазарувам Simple Smile Иначе имаха наличен само червения Соларис, но пък няма проблем да поръчат и от  дистрибутора, ако той я има в наличност, идва за 2-3 дни при тях, ако я няма, най-много месец.

О, Ахи, ще се показваш и още как, всяка сутрин, ама то след раждането толкова претръпваш, че изобщо няма и да ти пука, наистина Simple Smile


Олее аз искам точно червения  Shocked как изглежда искрящ ли е много?

# 547
  • Мнения: 11 747
Бемол, чувала съм за софийски болници, където и нощници дават, но във Варна няма такова чудо - носиш си. Та и с лигнина не знам, тука си носиш два пакета - дават ти списък какво да носиш и там фигурира два пакета лигнин.

# 548
  • Мнения: 0
Лелее Пина като чета и ме хваща срам още от сега  Embarassed  Ама иначе в клиниката , в която аз ще раждам живи и здрави, ти разрешават да си носиш превръзки и гащи за никакъв лигнин никой не ми е казвал  newsm78  а иначе при всички случаи сме по-добре от майките ни- на тях не са им разрешавали гащи и мама ми вика "отиваш до ВЦ и стискаш превръзката м/у краката да не ти падне" е те на това му викам ужасна работа  ooooh!

# 549
  • Мнения: 681
Вие вярвате ли, че има нещо италианско в тиган за 30 лв.? Че там една пица струва толкова!

А за унижението, което причиняват гинеколозите, не съм съгласна, че е неизбежно. В Турция с влизането в кабинета ти връчват един чарфаш и после си го мяташ през корема и никой не разбира, че те преглеждат. Аз в началото толкова се учудих какво да правя с него, като пелерина ли да си го заметна, под себе си ли да го постеля... Но после с него ми беше идеално. В един момент в кабинета се събраха 7-8 човека, но аз си бях напълно ОК, само стъпалата ми стърчаха навън.

# 550
  • Мнения: 4 709
Цвети Hug и на мен не са ми казали за забрана върху превръзките, за пръв път чувам за лигнин, знам че в Бл-д навремето не даваха, гащи но пак си бях с превръзки, иначе от една друга тема разбрах, че все още не дават. Ха сега тези на които им е за пръв път да се сетят, как ставаш - с лигнин или превръзка между краката и без гащи  newsm78. И вземи питай дали трябва и нощница да си купуваме, че днес и това се обсъждаше.
frozenInside то и аз играя, ама досега само един път съм печелила, само че наградата беше на стойност 1800лв, сега е 1200 де.

# 551
  • София
  • Мнения: 216
Пеперудке, червеното си е по-скоро по-тъмничко, не е тъмно червено, нормално, но в никакъв случай ярко, рамата на местата където е оцветена си е много готино червено металик има и по гумите, много е красиво.

Аз 2009-та раждах в Тина Киркова, бях си с еднократни гащи и нощни дебели превръзки на Либрес, че имат и нощни тънки, но аз бях с дебелите, после след 6-7 дни (щото стоях 12) минах на обикновени гащи с по-висока талия, заради секциото и пак същите превръзки на Либрес, имах лигнин в къщи, който не съм ползвала никога, до скоро се подмяташе някъде и това е, нощниците ис бяха от болницата.

# 552
  • Мнения: 643
Пеперудке, червеното си е по-скоро по-тъмничко, не е тъмно червено, нормално, но в никакъв случай ярко, рамата на местата където е оцветена си е много готино червено металик има и по гумите, много е красиво.

Супер, нали за това говорим- http://kasida.bg/_big/KombiniranabebeshkakolichkaBebetto2v1SOLAR … 121016-122250.jpg  Laughing

# 553
  • София
  • Мнения: 1 502
Мадлен, радвам се, че всичко е наред с теб и с бебока! Hug А ти докога мислиш да работиш? До 45-те дни преди термин ли? И щом ти е голям гърч защо не се спасиш по-рано? Люлката ви е супер! Честито! Аз обмислям да се сдобия с нещо подобно за да ми е по-удобно в началото.

Ива, този на "Дундьо" собственика е голяма работа! Когато се роди синът ми все от там пазарувахме, защото ни е на 3-4 минути от вкъщи. Не знам как го прави, но друг такъв търговец не познавам. Ще ти продаде всичко, дори да нямаш нужда от него . Най-забележително беше веднъж, отишли сме за нещо и чакаме клиентът пред нас да свърши. Човекът гледа за количка и се чуди и мае какво да прави, защото тази, която жена му е избрала, не се събира в багажника. Та докато се нервираше таткото, собственикът на "Дундьо" скочи, хвана го за ръка и го заведе до едно голямо комби пред магазина и вика:"Ето, такава кола ти трябва- голяма, широка, като за бебе. Ей тази виж я колко е добра, а ти си късметлия- продавам я. Ето ти телефон, обади ми се да действаме, гарантирам, че е перфектна! И жена ти ще  е доволна, няма да се откаже от мечтаната количка само заради багажника!". Тогава как сме се смяли, просто не е истински този човек!

За лигнина и гащите в болницата да кажа какво правех аз- тъй и на мен ми беше противно да стоя гола, сутрин преди визитация си свалях гащите, сутиена, превръзката и слагах лигнин. Веднага щом минеха всички се обувах отново с гащи, превръзка, слагах сутиена- много ме боляха гърдите без него и до следващата визитация си живеех спокойно.

Другото, което исках да пиша съвсем го забравих, ужас  Grinning

# 554
  • Мнения: 96
Herairness,наистина ли са хубави тези тигани-Ballarini се казват м/у другото,защото аз ги загледах,но както казах,съм предубедена към стоките на Метро,а пък цената им ме привлича.
Bemol,защо бе,може да са читави пък,тя пицата в Италия е 30 лв в хубавите ,кокетни ресторантчета с хубава гледка.Просто ми се ще да вярвам,че не са чак такова менте,ама знае ли човек newsm78

Общи условия

Активация на акаунт