Работа мечта си търсим - 30-та късметлийска!!!

  • 48 812
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 30 281
....
Рядко има неплатени стажанти. А и повечето после се хвалят,че ги наемат. Тръби се по медиите, че има вечни стажанти, но аз не съм забелязала такова нещо.....

....

Аз специално мога да ти кажа, че една от големите спедиторски фирми в Бг работи точно на този принцип. Заплащането е 200лв., а работят като за двама. Държат ги на тази позиция с години  Peace Нали се сещаш, че не са на трудов договор. Не се хващай много на хвалбите на фирмите, че ги назначават  Wink

dejie, прекрасна възможност е, стига да не си така 3-4 години и на финала, когато попиташ за постоянен ТРУДОВ договор, да наемат следващ стажант на твое място  Peace

# 676
  • Мнения: 1 446
Ами то няма лошо по принцип, нали все искате да се учите. После що се учите  ooooh!
Не е лично към теб, ами така ми звучи.

От друга страна съм сигурна,че има работодатели, които прекаляват. Може би ще го премахнат ако приемат закона всички стажове да са платени. То и сега не е ЛЕГАЛНО да има неплатени стажанти. Но има вратички...

200 лева май не е за без пари.... Hug

# 677
  • Мнения: 492
Не казвам , че е лошо.Аз лично съм била на такава, но вече съм от другата страна.Ходих на интервю и казах , че очаквам заплата 500- 600 лева.Съответно не ми звъннаха и понеже клюките бързо се разпространяват разбрах , че са избрали човек за 350 лева.Да поясня, че нищо не са ме питали за да разберат знанията ми, само за заплатата.Дадох го като пример, как с чистото съзнание може да си намериш евтина работна ръка.А това за пробния период е практика на доста магазинчета,който си търсят продавачки.Шефа казва , че те пробва и заплата ти е 300 лева, после идва другото момиче  със същата заплата.

# 678
  • Мнения: 164
Не казвам , че е лошо.Аз лично съм била на такава, но вече съм от другата страна.Ходих на интервю и казах , че очаквам заплата 500- 600 лева.Съответно не ми звъннаха и понеже клюките бързо се разпространяват разбрах , че са избрали човек за 350 лева.Да поясня, че нищо не са ме питали за да разберат знанията ми, само за заплатата.Дадох го като пример, как с чистото съзнание може да си намериш евтина работна ръка.А това за пробния период е практика на доста магазинчета,който си търсят продавачки.Шефа казва , че те пробва и заплата ти е 300 лева, после идва другото момиче  със същата заплата.
Абсолютно съм съгласна. И аз преди година като ходих по интервюта един от първите въпроси беше каква заплата очаквам. Отделно имам позната , която в няколко магазина работи по една седмица "пробно" и след време разбра , че още не са си намерили човек и продължават с "пробването " на персонал от по една седмица.
За модата със стажантите Ред , не зная какво дават по телевизията но истината наистина е друга от твоята. Масово се експлоатират хора за (извинявай ама 200 лв си е без пари) , пък и на каквото и толкова да ме обучават. Все пак за тези места взимат начетени хора които нямат толкова нужда да чиракуват безплатно. Да приемем че вече 4-5 години за се по обучили в университета. Ред , понякога се чудя дали не живеем в различни държави. Но си спомням , че и за теб е приоритет заплатата , така , че едва ли би се радвала на 200лв.

# 679
  • Мнения: 539
Ами то няма лошо по принцип, нали все искате да се учите. После що се учите  ooooh!
Не е лично към теб, ами така ми звучи.

От друга страна съм сигурна,че има работодатели, които прекаляват. Може би ще го премахнат ако приемат закона всички стажове да са платени. То и сега не е ЛЕГАЛНО да има неплатени стажанти. Но има вратички...

200 лева май не е за без пари.... Hug

 Shocked

# 680
  • Мнения: 492
Аз това разминаване в мненията си го обяснявам в това , че HR- те имат контакт с други работодате-ли,  а и главно работят в София.А ние от провинцията казваме ", София е друга държава".Red не се обиждай от разсъжденията ми.Та техните работодатели са компании с правила , а не дребен търговец или производител.Който ли едвам свързва двата края или се опитва да хитрее за заплати, осигуровки , отпуски и т.н.

# 681
  • Мнения: 164
Аз това разминаване в мненията си го обяснявам в това , че HR- те имат контакт с други работодате-ли,  а и главно работят в София.А ние от провинцията казваме ", София е друга държава".Red не се обиждай от разсъжденията ми.Та техните работодатели са компании с правила , а не дребен търговец или производител.Който ли едвам свързва двата края или се опитва да хитрее за заплати, осигуровки , отпуски и т.н.
Peace абсолютно си права за всичко с изключение на това , че вече и Сф. не е друга държава. Тук пък конкуренцията е голяма и ако за едно място кандидатстват 200 (средно, понякога и в пъти повече) се започва и над цакването за заплащането . Все от тези 200 човека поне 50 ще се навият да работят за заплата като за провинцията. Много се подбива работната заплата и тук. Аз пред 7 год. работих за заплатата която и сега взимам. Средна заплата.

# 682
  • Мнения: 492
Предполагам , че е така.То който не си намери работа тук тръгва към София.

# 683
  • Мнения: 57
Момичета не Ви разбирам...
Има некоректни работодатели --- има, работата на гражданското общество е да ги спре.
Вместо да се оплаквате, нека всяка да напише по градове ( с имена ) къде и какви дивотии е срещнала...
Първо ще си излеете болката. второ никой не може да знае е за какво говорите ако не сте конкретни и трето, ако има момичета, който сега минават по вашия път и ще ги насочите.

Форума е за взаимопомощ за намиране на работа нали  newsm78, а не за спорове на всякакви посоки HR vs. looking for work.

Какво се учадвете, че на някой му предложили 200 лв. Работодателите искат максимално  Money като вас, тоест минимум заплати.... в целия свят е така....

# 684
  • Мнения: 187
Все пак за тези места взимат начетени хора които нямат толкова нужда да чиракуват безплатно. Да приемем че вече 4-5 години за се по обучили в университета. Ред , понякога се чудя дали не живеем в различни държави. Но си спомням , че и за теб е приоритет заплатата , така , че едва ли би се радвала на 200лв.

Трудно е от университета да започнеш веднага работа. Не трябва да се пренебрегва стажа, особено в някои професии. Според мен стажуването е много добра възможност за младите и подкрепям тази "мода" с две ръце. Дори и за 200-300 лв. Не знам колко пари искат да получават току що завършилите за да ги обучават?! Та има места, на които стажантите взимат на половината пари от обучаващите ги?!

Не коментирам работодатели, които злоупотребяват със стажуването по един или друг начин. Трябва да се подават сигнали и да се борят потърпевшите срещу това.

# 685
  • Мнения: 276
Някой може ли да ми даде инфо за Gerb.Heinemann? Днес ми се обадиха за интервю newsm78 Да отида ли,да не отида ли newsm78 Работата пак е сезонна.Ще съм благодарна,ако се включи някой бивш или настоящ кадър Hug

# 686
  • Мнения: 539
еми, вземайте по 200лева и не ревете по форумите. Просто е Naughty
Едни искаът 200лв., други 2000лв. - късмет на всички.


Темата е за споделяне и помощ, но напоследък стана лична война.
Така, както има  некадърни ЧР, така има и такива служители.


# 687
  • София
  • Мнения: 30 281
....
200 лева май не е за без пари.... Hug

Надявам се, че се шегуваш  Tired Говорим за 2-3г. на тези пари  newsm78 Само не ми казвай, че работиш благотворително  Crazy

Ученето си е учене, ама премине ли в експлоатация, става страшно  ooooh!

# 688
  • Мнения: 1 446
Ами то няма лошо по принцип, нали все искате да се учите. После що се учите  ooooh!
Не е лично към теб, ами така ми звучи.

От друга страна съм сигурна,че има работодатели, които прекаляват. Може би ще го премахнат ако приемат закона всички стажове да са платени. То и сега не е ЛЕГАЛНО да има неплатени стажанти. Но има вратички...

200 лева май не е за без пари.... Hug

 Shocked

Aми не е нула. Само да поясня....

Ако си студент БЕЗ опит, това е добре за 3 месеца. После трябва да ти предложат договор. Против съм всякакви простотии спрямо работещите, не харесвам екслоатацията. А и кой човек на 30 започва като стажант  ooooh!

Но самото съгласие от страна на работника да започне на условия, които не са по КТ дават свободата на работодателите да си правят каквото си искат.

Аз самата не съм родена в София, и знам какво става в малките градове. За щастие там,където съм родена няма безработица, но има многооооооооооооооо връзки за хубавите позиции. Е, баща ми е безработен, щото не прави евала на никой и не си мълчи  Mr. Green

И да не е СПАМ:

http://www.selfinvest.eu/blog/2013/03/31/5-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D0 … 2%D0%B0/#more-220

Обръщам Ви внимание на следното--говорихме го и тази седмица в една Говорилница, която организираме заедно с една фондация за студенти и млади хора. Не е лоша идея (зависи къде кандидатствате) да се обадите примерно седмица след като сте кандидатствал и да помолите да погледнат дали са получили кандидатурата Ви. Има два варианта--или да Ви отрежат грубо, или да Ви извадят сиви-то и така да попаднете на "върха на купчината".  Peace Тъкмо ще си направите преценка колко сериозна компания са, как се държат с Вас по телефона и т.н.

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 15:54 от Red velvet

# 689
  • София
  • Мнения: 30 281
Не знам доколко ще е добре да сканирам един такъв договор на стажант и да го изтипосам тук, да видите, за какво иде реч  ooooh! Аз щях да припадна. И аз съм започвала от някъде и съм работила за малко пари, ама това наистина си е подигравка (говоря за доста голяма фирма)  Tired

Общи условия

Активация на акаунт