Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 109-тa тема

  • 191 071
  • 734
  •   1
Отговори
# 510
  • Русе
  • Мнения: 1 907
lanvinka, BiankaD, благодаря!  bouquet
lanvinka, галета изглежда разкошно!
Благодаря за интереса!Опитах се да обясня,доколкото е възможно. Заповядай!  Hug 
Скрит текст:
                         
             Торта с ягоди
          Крем:
        500 гр.маскарпоне
        400 гр. заквасена сметана
        4-5 с.л. пудра захар /може и малко повече,ако ягодите ви не са достатъчно сладки/
        2 ванилии 
        1 желатин  /по преценка за по-голяма сигурност може и два,защото течността в крема идва повече/
        пресни ягоди пасирани в блендера - количество не съм мерила с точност
        пресни ягоди нарязани на филийки

        бисквити  какаови  /при мен на “Роден край”/
         
            Използваните продуктите са със стайна температура.В купа обърках маскарпонето и пудрата захар,добавих заквасената сметана,ванилията и пасираните ягоди.Накрая прибавих разтворения на водна баня желатин.
            Използвах ринг с диаметър 26 см.Аз го обвивам с прозрачно фолио за по-лесното му отделяне от тортата впоследствие.Подредих бисквити плътно по дъното като основа. Върху тях изсипах 4-5 с.л.от пасираните ягоди и леко размазах по бисквитите навсякъде.По ръба на ринга наредих ягоди нарязани на половинки и изсипах половината крем.Върху него поставих внимателно един ред плътно наредени ягоди на филийки и покрих с втори ред бисквити.Добавих останалия крем.Отгоре наредих по една бисквита само по края на тортата и добре опакована в прозрачното фолио я оставих да отлежи в хладилника,докато добре се стегне /една вечер и целия следващ ден,поради липса на време да се погрижа за украсата по-рано/.
       Украсих с половинки ягоди,поставени върху бисквитите и няколко цели в средата.За разкош отгоре настъргах на едро шоколад.

# 511
  • София
  • Мнения: 15 526
   Франзели, разкошни, но от телефона не си личи.Бяха 4, но докато се изпече последната, първата изчезна.

# 512
  • София-Младост
  • Мнения: 23 437
  Франзели, разкошни, но от телефона не си личи.Бяха 4, но докато се изпече последната, първата изчезна.
А личи личи... разкошни са!

# 513
  • Мнения: 3 856
Тайна,мога ли да помоля за рецептата.Знам,че не готвиш с някакви точни грамажи,но поне на око...Не мога да издокарам хубави франзели,нито на форма,нито на вкус.Ще съм много благодарна  bouquet

# 514
  • София
  • Мнения: 15 526
  Благодаря момичета, от обикновено хлебно тесто са! Брашно, топла вода,мая 11 грама суха, лъжичка сол и лъжичка захар.Олио, колкото да не залепва за купата в която втасва.Замесих с около 600 грама брашно и чаша на Кока-кола топла вода, оставих да си втаса до увеличаване на обема 4 пъти.Изсипах на набрашнен плот,разделих на 4 и оформих като франзели.Всяка топка разстилам на малък правоъгълник и после завивам постепенно,като руло, всеки път притискайки добре с длан.Оформените хлебчета разтягам с пръсти, търкаляйки ги и изтегляйки настрани.Оставям крайчетата остри.Завих да втасват поръсени с брашно, докато фурната се напече добре на 250 гр , на решетката сложих плочата.Пекох ги една по една.Слагам по диагонал на плочата и мятам на дъното на фурната кубче лед.Аа, нарязвам ги с бръснарско ножче,по дължина, точно преди да ги сложа във фурната.Бяха дебели два пръста, като фитили, във фурната бухват доста.

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 16:35 от Тайна

# 515
  • Мнения: 3 856
Благодаря.Ще ги пробвам задължително  bouquet  bouquet Hug

# 516
  • Мнения: 22 867

ditsan, много як тутманик! Heart Eyes И то на един крак, като скочиш на двата..........само мога да си представя! Оправяй се бързо!  bouquet
Тайна , разкошни франзелки! Heart Eyes Нали знаеш за хубавия кон и скъсания чул........  bouquet
Гисчо, такава съблазън показваш! Crazy  bouquet  BiankaD и тя! Heart Eyes  bouquet
*sve*, а твоята ягодова торта е .......... Crazy Heart Eyes  bouquet  chef

При мен проС фасулец и също такъв галет (няма само да гледам снимки, я! Laughing), но и двете много вкусни! Heart Eyes Grinning






# 517
  • Бургас
  • Мнения: 113
BiankaD, от твоята уста, похвалата за скромната ми свинска тортичка означава МНОГО!!!!
almeg, labrex, благодаря ви за милите думи.
lanvinka, точно от интернетската снимка тръгна цялата работа с прасенцата:)
 mimi0585 питката е просто разкошна!!!
ditsan, скорошно оздравяване! Чудно тутманиче!
И галетите са страхотни!

Днес ще се отчета с едно предястийце

Хлебни дънерчета с пълнеж



и спаначени кюфтенца





# 518
  • Мнения: 7 429
    Добра вечер на великолепните кулинарки !

    Capt_Flint, присъединявам се към похвалата на Бианка , каквото и да означава това  Laughing Hug Честно ,  разсмях се от сърце , като видях веселата украса !  Grinning

    Лабрекс , днес ме домързя да готвя бобец , ся..... съжалявам мноооого .... Зверски апетитен е твоя !  Crazy За галет ......каквото и да говоря , ще е недостатъчно !  Hug

   
   Франзели, разкошни, но от телефона не си личи.Бяха 4, но докато се изпече последната, първата изчезна.
А личи личи... разкошни са!
     newsm10 newsm10 newsm10

  Гисчо , много хубав десерт !  Heart Eyes

  У нас пици . Замислени във форма на кръг , но са станали на  сърца ! Забавно ,а ?  Laughing
  Ето и едната от тях .  Grinning




    И тортичка . Орехово-сметанова . По тази рецепта . Прясно направена . Като я опитаме , ще преценя , дали да превеждам рецептата .  Peace

# 519
  • София
  • Мнения: 15 526










Малко снимки от апарата, едва успях да ги сваля!

# 520
  • Мнения: 7 429
    Малко по-късно   Laughing Laughing Laughing
    Тортата е зашеметяващо вкусна !  Crazy Heart Eyes
    Предоставям превод на рецептата ( с леки изменения) , за тези , които проявят интерес  .

    Орехово-сметанова торта
    И снимка на разрезче . Не много фокусирана , но един вид правдиво предаваща състоянието ми след опитването на парченце  newsm76 #Silly  Laughing

 

    Тайна , много вкусни снимки ! Искам да опитам от всичко !  Hug

# 521
  • Мнения: 4 623
Тайна, страхотни са ти франзелите. Браво. Нямам с какво конкретно да се запиша в темата, не съм готвила два дни, но исках да те отбележа.

Колкотo да не съм без нищо... от мен едни сандвичи с яйчена салата, които бяха за закуска.

# 522
  • София
  • Мнения: 15 526
  Отново благодаря на всички! Hug Сега втасва тесто за нови, че не останаха.Изглеждат големи, но всъщност са направени от малко тесто и изчезнаха бързо.

# 523
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 569
 Хрупкава баничка за закуска

# 524
  • Мнения: 191
 wavey

Тайна, франзелките наистина са превъзходни, но аз няма да откажа и от бутчетата, сърмичките, китайското.... Crazy Peace
На Селма, тортата е следващото нещо, което ще приготвя за десерт, като имаме гости - звучи чудесно! Peace  chef
А и чийзкейка на Genoveff e записан надлежно и предстои да се пробва!  bouquet
Capt_Flint, много свежа торта и със сигурност - много вкусна! Grinning
labrex и Пеп-4о, както винаги с много изкушаващи предложения! Hug  bouquet
ditsan, тутманика е страхотен!!! Peace Дано неприятната ситуация с крака ти се размине по-бързо и безпроблемно! Скорошно оздравяване!  bouquet Hug

Ох...така мога до безкрай да си изброявам, при всички е толкова вкусно и примамливо! Peace Peace Peace
Все пак, да покажа аз какви ги върша в къщи...

Имахме:
Мъфини с пресен лук и сирене



Пилешки дробчета "Пролетна яхния" по Жоро Бордовски Peace



и една Фокача с газирана вода по Пеп-4о към тях



и за кафето - един лек, плодов сладкиш (по рецептата за онзи с вишните), този път - с кайсии, поръсени с кафява захар и канела.



Хубав ден и приятен уикенд на всички!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт