МАЙСКИ БЕБЕТА, добре дошли :), бъдете здрави, палави, добри!

  • 32 270
  • 748
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 843
И ние сме със зелено ако.Предната вечер беше примесено с жълто.Сменихме АМ,дано да се оправят нещата.И има запек,много се мъчи милия.Ако е простуда не трябва ли да има някакви симптоми.Гошко няма никакви-яде си,спи,смее се,гука.Естествено,че и плаче и мрънка,ама си е бебе.
В понеделник сме на консултация,да видим какво ще каже лекарката и дали ще ни сложи ваксините.

# 661
  • София
  • Мнения: 484
Ние също имахме период със зелени акита. Педиатърката каза , че е от АМ, зависи от съставките. СЧТ не може да го преработи. В червата  започват гнилостни процеси и затова се оцветява в зелено. Не трябва да се допуска да е тъмно зелено и да има миризма

 Пазарувахме днес ,т.к ще имаме гости утре и взехме бирен фъстък с касаби,  е няма такова отвратително нещо smile3556.

Симона  е една идея по-добре от Сияна  Mr. Green, но и тя си  реве ей така понякога за спорта. Преди 3 дни си взех още един слинг , този път шал . Мисля ,че й харесва повече, отколкото този с халките. За мен е много по стабилен . Ходихме до мола днес и тя спа близо 3 часа в слинга Crazy, това не й се е случвало отдавна Laughing. Между другото откакто е на режим за храненето, сякаш е една идея по-спокойна, като изключим последните 30 мин преди хранене ooooh!, тогава става  зверче  #Crazy

# 662
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
 kanye, в какъв смисъл е на режим за храненето сега, преди това на колко време ядеше?
Успяхте ли да увеличите дозата, повръща ли или свикна вече?
Сияна все по-малко връща, обикновено като се е мятала много по време на хранене и после като се уригне и изплюва по малко, но ако яде спокойно го няма този проблем.

Добро утро и усмихнат ден от мен  Simple Smile Hug

# 663
  • София
  • Мнения: 484
Сега й давам през 4 часа, вече изяжда по 110- 120 , какво да прави детето ,като е гладно Cry, на два пъти ми повръща ,но по-скоро защото я  раздрусах малко след това. не го изяжда на един път обаче. Яде си 90мл , оставям я 10 мин , изчаквам да оригне и давам останалите, колкото изпие 10-20 рядко още 30 мл, така се презастраховам да не повърне. С кърменето май не може да се контролира така обаче newsm78. Определено е по-добре положението снощи например заспа в 11 и се събуди в 5 и сякаш не се мяташе толкова . Не мисля да й спирам нощното хранене засега , макар аз да не я чакам да изплаче през ноща. като почне много да мърда и да си яде ръчичките е знак , че след 10-тина мин ще се събуди , приготвям й млякото и като отвори очичките, веднага й давам,, така не се разсънва и още докато яде заспива. преди я чаках да изплаче и после се приспивахме по 40 мин след храна

# 664
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, през нощта и аз така правя. Тя спи до мен и като почне да пъшка и насън да си лапа ръцете и да се опитва да суче от юмручето си  Laughing, не я чакам да се разпищи, а и давам да суче още тогава. Така яде по-малко и веднага след това заспива. До следващия път Mr. Green
През деня яде на 3-3 1/2-4 часа, според случая, но не съм забелязала това да ѝ се отразява особено.

# 665
  • Мнения: 1 350
Здравейте, сутринта бяхме на консултация и ни сложиха ваксините - малкия ги понесе мъжки, проплака съвсем за кратко на втората и след това продължи да раздава усмивки. Доки каза, че няма нужда от панадол, само компреси да му слагам на крачетата.
Вече е 6230 гр и 61 см, каза, че наддаваме прекалено бързо и трябва да му намаля храненията, което нямам представа как ще стане. Той сега яде по 7 пъти, но явно яде по-дълго отколкото трябва (казаха ни 15-17 мин и да го спирам). Ако някой е успял да намали храненето на по-лаком бебек, моля да даде съвет как го е постигнал Simple Smile
да те успокоя само, че бебетата обикновено наддават скокообразно.
гледаш за тримесечието как наддава, ако четвъртия месец наддава с такива темпове тогава вече може да помислиш за ограничаване на храненията. сега според мен няма смисъл, бебето има нужда от това, ако се чуства добре и не му тежи на стомахчето, не връща постоянно, не се превива то колики, не пъшка цял ден.
а на кърма ли сте, забравих нишката, сори?
колко се роди бебо като кила? и см?

# 666
  • Мнения: 173
Здравейте, момичета.Ние изкарахме не много леки събота и неделя- Ния почти не спа и се буди и през нощта по 3-4 пъти което никога не е било.Снощи поспа повече, та и аз, че вече ми се виеше свят от умора.Но пък явно хапваме добре,защото е 4,800 и аз съм доволна  Simple Smile Днес става на 2 месеца Simple Smile вече не сме малки бебета Simple Smile

# 667
  • Мнения: 36
привет и от мен   bouquet
и ние преди два дни станахме на 2 месеца.
И на нас вчера ни беше тегав ден, рев, рев, рев...надвечер исках да си направя една бърза лятна манджа и го оставих в люлката до мен да си пореве, по едно време спира, гледа ме, пак почва, пак спира, аз му говоря...ми така де не мога по цял да го дундуркам. Слава богу след банята и кърменето заспа и от 21,30 до 4,30 сутринта сън.  newsm44
Ама аз още в 3ч. бях наредена в банята да се цедя, щях да се пръсна ....
Днес направихме по ранна разходка по хладното, хич не търпим топло и днес се очертава да сме по-спокойни.
Явно и нашите бебоци си имат лоши дни.

# 668
  • Мнения: 96
Здравейте и от мен Simple Smile Ние имаме проблем с акането, смених АМ с което дохранвам, преди давах Хип сега минах на аптамил комфорт, но пак няма подобрение. Днес най-накрая се изака, след 4 дни, но акото беше тъмнозелено и много миризливо Sick Мисля днес следобяда Да идем до педи Да видим какво ще каже. Хубав и усмихнат ден на всички мами и бебоци  Hug

# 669
  • Мнения: 96
Забравих Да попитам мамите, които кърмят пиете ли кафе ?

# 670
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Добро утро/добър ден и т.н. Mr. Green

Нанинче, точно се чудех къде си  Hug Аз за неспането съм така от раждането насам, та ми е до болка ясно за какво говориш Hug

jos, и аз знам, че  бебетата обикновено наддават скокообразно. Обаче аз примерно вече сериозно се тревожа, че Сияна много качва. В последно време кърмата ми се пооправи, та рядко цедя, не дохранвам и не знам на ядене колко точно изяжда от мен, обаче на 22.07 става на 3 месеца и вече сигурно е над 6400 и според това, което аз сама меря вкъщи около 63см и малко. Докато стане на 3 мес сигурно ще мине 6500  Crazy Не знам, много ми се струва, а не върви да я държа на диета  Grinning Нощем яде, но яде малко, суче няколко минути в просъница и си заспива след това веднага. Изпреварвам я да ѝ дам преди да се разреве за храна, още докато започне да си пъха ръчичките в устата насън и да пъшка. Така поне не стои будна по 1-2 часа след среднощно ядене. Едва ли само от нощното хранене качва чак толкова. През деня яде на 3 ч, все по-често на 3 1/2 - 4 часа. Какво още да направя не знам  Thinking

 silvia_sim , аз като съм сигурна, че Сияна реве за спорта - т.е. нахранена е, суха е, получила е солидна порция гушкане и любов, смели сме се, играли сме, няма Т и изглежда добре, вече я оставям да си пореве както тя си знае. Mr. Green И тя така: пищи, пищи, спира, поглежда ме, поема си дълбоко въздух, почива си малко и като види, че няма да я взема пак да я нося и надува гайдата отново. Взема ли я в мен, млъква и се успокоява на момента, ама не мога да я мъкна по цял ден, това са 6 кила и кусур все пак... аз без кръст и гръб останах направо. Като се нареве и му олеква на детето явно, после знаеш ли колко хубаво спи  Crazy чак и ми се усмихва преди да заспи Mr. Green

И Сияна нещо много рядко взе да ака... днес е трети ден без да е акала... не знам още колко да я чакам или да вземам някакви мерки  Mr. Green Confused Знам, че има теории, че уж кърмените бебета усвоявали всичко от кърмата и затова акали по-рядко, че било нормално и т.н., но не вярвам много в тези неща... отделно се вижда, че напъва, има газове, а нищо не излиза...

Забравих Да попитам мамите, които кърмят пиете ли кафе ?

По 1 на ден и не всеки ден, че ме е страх, че после съвсем няма да спи беба  Crazy

# 671
  • Мнения: 326
Здравейте.
Нанина, Ния е финна госпожица, моето прасенце беше толкова на месец  Joy
И аз се опитвам да и разреждам яденетата, но трудно ми се получава, нямам нерви да и търпя писъците. Тя като яде дълго и поспи един час и се озвери пак, че е гладна  Tired
Вчера нещо не ми беше ден, а и тя ме ядоса много.Не е виновна де, но ми лази по нервите. Пищи за нищо.Бях и сама и главата ме болеше зверски, а тя ми пищеше на главата. Друсах я, играхме си, говорих и-тя пищи, но не сякаш реве, а пищи нарочно.Отделно папагалът и той и пригласяше, за три дни се научи да пищи по напълно същия начин и ми идваше да врътна ключа и да изляза навън за малко.
Навън го прави същото, не действа държането в мен. Общо взето това, че я взимам да я гушкам, на нея не и действа и и е през... .
Толкова ме тресяха нервите вчера, чак по едно време седях в банята сама, за да дишам дълбоко, че иначе щях да запраша на някъде.
ММ беше на работа, все по рядко работи от вкъщи, защото тя побърква и него  Joy Даже онзи ден ходи до едно квартално заведение, да яде и да работи от там. Много ме дразни това  как бяга и ме оставя сама да се оправям.Иначе за муцуни и лигавене е винаги готов, но като писне и ми я връчва веднага.
Сега и цялата рода е на село, няма на кой да я оставя и за 1 час. Остава само зълвата, но тя много работи, не ща да я занимавам с малкото свободно време.
Няма да ви казвам на какво съм заприличала, като Маугли съм.  Но поне нещо хубаво забелязвам-отслабнала съм, някъде 3-4 кила съм свалила.

# 672
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Бел, и ММ все ѝ се лигави:"На татко кукличката, котенцето ..." и дрън-дрън Mr. Green Обаче като почне "на татко кукличката" да пищи и все върви след мен с нея на ръце и ме пита кога ще свърша с това, което правя и ще я взема, че в мен млъквала по-бързо Mr. Green Аз им казвам и на двамата да ми се разкарат от главата, тя вървят след мен  Twisted Evil Joy Накрая като изпуша съвсем, в дните когато не е на работа, изцеждам едно шише кърма за малкия слон  Mr. Green, хващам сина ми за ръчичка и излизаме някъде да си правим кефа двамата. Ходим той да си играе с приятелчета, аз да пия бира с приятелки и т.н. А "татко и кукличката му" дето много знаят и двамата, да се оправят сами  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Накрая ММ ми каза, че съм била много зла, че така съм ги натирвала сами  Joy Joy Joy

Бел, честито за килцата Mr. Green Аз съм свалила 2кг само  Mr. Green ама пак е нещо, все отнякъде трябва да се започне. Като махна още поне 4кг, вече ще се чувствам добре в кожата си  Mr. Green

# 673
  • Мнения: 326
При ММ не действа бягането.Той се разсърдва, слага я на леглото и отива на някъде.И аз няма как да не я взема, а той е крив и не ми говори цял ден. Не мога да разбера защо се смята, че е мое задължение да я успокоявам винаги(не, че успявам), той също е родител, и колкото аз я гледам, толкова трябва и той.
Сега като замине ще абдикира още повече. И без това не знам точно как да съхраня връзката между тях, по скайп ли ще се гледаме, какво ли...че да не пищи уплашена, като си дойде някоя отпуска.
 
Аз пия кафе, успокоява ме много.Мислех да го спра, но два пъти тайно си краднах и реших, че по-добре да не се мъча.Правя го по-слабо и максимум две. Това ми е едно от малкото удоволствия-да седна за малко, на тишина и да си пийна кафе. 
Онзи ден гледахме от малоумните "риалити" предавания, за децата, които участват в конкурси в Америка.
Аз обичам да го гледам и да се възмущавам, ММ беше шокиран от едно две момиченца и ми изнесе лекция, как не трябва да я възпитаваме като принцеса, как всичките тези приказки, розови дрехи, кукли и Дисни облъчват и им изкривяват мисленето от малки.
Много беше смешен как се ококорва като кажеше някое момиченце"Аз съм красива, искам да печеля пари"  Joy

# 674
  • София
  • Мнения: 484
ММ се включва в гледането, доволна съм . даже т.к от тази събота и неделя си започнах пак работа ( само за уикендите) , му я оставих за по 5 ч. и двата дни, сравнително добре се справя. не искаше да сменява памперси , особено наакани, но  в събота и тази работа свърши  Mr. Green. Вечер си поделяме разнасянето из стаите, докато заспи. Обикновенно като я хване такава ревлива криза през деня я слагам в слинга и до 10 мин заспива. обаче ако я извадя от там , се събужда  ooooh!. от 2 седмици си взех и слинг-шал( преди ползвах с халки). Сташно удобен е и цяла седмица не съм излизала с количката, само с него .
 За килограмите , първия месец свалих 2 кг и от тогава нито грам  TiredВ лице изглеждам по-слаба от преди да забременея, или поне така изглеждам от недоспиването , с тъмни кръгове под очите като наркоман. така съм се наточила да почна да спортувам , но ММ не дава .

Нанинка ,  Hug Hug дано Ния се успокой, но и преди ти бях писала, че може да плаче , не защото е гладна. Май, май се нарежда в редиците до Сияна и Симона Laughing.
 Забелязах обаче ,че на мен в известна степен ми харесва малката да е непрекъснато в мен , нали майка ми беше за малко в БГ , покрай леля ми . та в малко дни прекарани вкъщи, гледаше максимално да ме отменя. Пък аз явно не си бях взела дозата гушкане и през нощта я държах повече време в мен , заспала   ooooh!, луда работа

Общи условия

Активация на акаунт