СЕДМИ КЛАС ... апосиопеза - тема № 38

  • 43 228
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 291
Оценките по БЕЛ-ЗИП и МАТ-ЗИП не участват в балообразуването.  Grinning

# 121
  • София
  • Мнения: 3 301
Мерси. Не знам какво ми стана оня ден. Госпожата дава само есета по БЕЛ-ЗИП, няма лошо да им размърда тиквите да мислят, ама пише странни оценки.

Аз тия за разлагането ги решавам със знания за по-големи( с дискриминанти или с матрици), та ги обяснявам на детето по метода "умен съм бил, сетил съм се" като на Русалката

за  x^2+5x+4 търсим  m и n , такива , че m+n=5; m.n=4

Децата, ако си разложат (х+а)*(х+в) захапват лесно.

# 122
  • Мнения: 5 438
Точно това е, Русалке - сигурна съм, на всички ще им е полезно, а и аз си го припомних и ще светна малкия  като стигнат до този урок. Благодаря много!

# 123
  • София
  • Мнения: 18 429
Грета Ей, написаните от мен  методи не  пасват много, много   на лафа на Симеонов "умен съм бил, сетил съм се" Mr. Green Съвсем официално си се предават в школите в частта за комбинирани начини на разлагане и трябва да са подчинени по-скоро на лафа  "Обяснили са ни ги, упражнили сме ги, трябва да ги знаем".. Peace  Иначе други хитрини също прилагат някои деца при разлагането , но те определено не се предават никъде в 7 клас - с метод на неопределени коефициенти, с формули за  корени на квадратни уравнения, с намиране на целите делители на свободния член на полинома и избирането на тези от тях, които го нулират и т.н... Но това не са неща за седмокласниците. Laughing  И  твърде малко деца ги знаят, предимно тези от МГ.

Последна редакция: пн, 07 окт 2013, 17:52 от пенсионирана русалка

# 124
  • Мнения: 489

Извинете за невежеството, този знак ^ какво означава ?

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 9 782

Извинете за невежеството, този знак ^ какво означава ?

x е на втора степен т.е. степенуване

# 126
  • Мнения: 1 178

Извинете за невежеството, този знак ^ какво означава ?
Може да се напише и x2, като се позлва бутонът sup. (в този форум са сложили такъв полезен бутон).

# 127
  • София
  • Мнения: 18 429
Peppia, така е Grinning , но аз по навик го пиша по този начин Embarassed, защото по математическите форуми , между таговете в LaTex, се записва така.

# 128
  • София
  • Мнения: 20 224
Момичета, благодаря! И аз смятам, че докторката е трябвало да се обади, но нейсе - минало е вече.

Аз тъкмо влизам да измрънкам, че нашата госпожа не е дала "На прощаване" наизуст и гледам, че имало и други такива госпожи.

# 129
  • Мнения: 44
Добро утро, мами. Ние почти преборихме "На прощаване"-утре ще ги изпитват, но почти е готова моята девойка. Днес има входно по физика, всичко си знаела, пък да видим. Това, което ме притеснява на входните и на другите контролни е, че никога не й стига времето и на знам как да я науча да си разпределя времето. Моля за съвети.

# 130
  • Мнения: X
Като гледам, стихотворението на доста места се учи наизуст, та можем да кандидатстваме за рекордите на " Гинес" за най-масово едновременно рецитиране на стихотворение.  Grinning
Моят син ми звънна в първото междучасие, за да ме извести, че сезонът на рецитирането е открит и че съботно-неделните напъни върху " На прощаване" са се увенчали с успех.

# 131
  • Мнения: 51
Снощи реших изненадващо да изпитам моя хубавец по химия и български.Взели са по един нов урок.Нищо не знаеше, въобще не беше ги прочел.Той твърдеше друго де.Бях бясна и от днес нататък явно трябва да започна да го изпитвам всеки ден.
"На прощаване" ще го учат на части.

# 132
  • Мнения: 659
И аз съм бясна на мйта хубавица, ама по друг повод. #Cussing out Само се опитва да мине метър. Иначе друго ми говори. Явно трябва и аз да се взема в ръце и да налагам повсеместен контрол.

# 133
  • Мнения: 2 190
Моето гардже беше болно - вирус. Изпусна 3 дни училище и посещение на школите. Вече е здрава. Ще вземаме имуно-стимулатори.

В пощата в раздел химия качих сканирана менделеева таблица. Удобна е, защото е направена на 1 лист А4 (лице и гръб). Имат я и в учебника, разбира се. Но отделният лист е по-удобен, не разлиства учебника.

Имам въпрос за кандидатстване в НПМГ. Къде мога да намеря регламента на състезание РИКИ? Рових, но не ми стана ясно. Видях, че е имало присъствен кръг със задачи. Явно е имало и друг "неприсъствен". Има и списание "Рики - кандидат гимназист". Сигурно имат връзка. А това списание хубаво ли е? Заслужава ли си абонамента?

# 134
  • Карлово
  • Мнения: 4 712
И аз съм бясна на мйта хубавица, ама по друг повод. #Cussing out Само се опитва да мине метър.
Май скатаването е масово явление.
В неделя вечер настоях да се преговорят учените в събота уроци и вчера съответно са и нацелили номера.
Вчера подготовката почна в 17 часа и след 30 минути ми заяви, че е готова. Е, тогава реших, че е време да се почне "На прощаване", уж лятото го учи пък запомнила само първите 8-10 реда  Confused, и да се порешават задачи от сборника.

Иначе оценките са супер. Или уроците са лесни и аз се впрягам прекалено, или тя си контролира положението, което не ми се вярва.

Общи условия

Активация на акаунт