Коледа е близо вече, а във МАМА се е скрило ЮЛСКОТО човече-2!

  • 30 158
  • 728
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 55
Благодаря ви,момичета Hug Вече съм една доза по-спокойна,защото цяла сутрин се лутах и чудя какво да правя,да търся ли още мнения и се успокоих като се ориентирах вече,а и 4-то различно мнение ще ми дойде в повече.Не ми е приятна тая процедура,но пък казват,че давала 99% достоверност и ако всичко е наред,поне това няма да мисля занапред.Моята лекарка ме успокои,че рискът е около 1%,но по-скоро било презастраховане,защото досега не били имали лош развой,вследствие на процедурата.Все си мислех,че като съм на 26,поне тия неща ще ме подминат,но ми обясниха,че дори на тази възраст има риск.И аз се чудя за седмиците,защото тия дни като бях на 12 и няколко дена,те ме водеха като 13-та newsm78

# 646
  • Мнения: 613
mmmm_17 : Стискам палци всичко да е наред! Вярвай , че ще бъде.  Много жени са били на твоето място и са родили здраво бебче, въпреки притесненията през които са минали. И според мен 17 навършена седмица е по-скоро 17 и 1 г.с.

leaaa: И на теб стискам. Много ми е странно как като всичко е наред на ехографа кръвните дават такива отклонения. Все пак говорим за вероястности в крайна сметка. Много ми е чудно  newsm78

# 647
  • Мнения: 183
mmmm_17, защо не говориш с лекаря , който ще ти прави тази процедура и заедно не определите датата вместо да се чудиш

# 648
  • Мнения: 183
Monik@ , и аз това се чудя  Grinning.Не съм търсила до сега друго мнение, изчаквам за сега и си пия спокойно чая, само от време на време се сещам и се панирам, но гледам бързо да ми минава Simple Smile

# 649
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Въпреки че аз лично не съм ходила на преглед при д-р Димитрова мога да кажа, че съм чувала само добри отзиви за нея. Мmmm_17 дано всичко да бъде наред!

# 650
  • Мнения: 1
Mmmm_17 ne se pritesnqvai, az mislq 4e tezi izledvaniq sa mn neto4ni(taka e i spored moq lekar).Az li4no znam sa edin slu4ai s nad 50% risk za daun i se rodi jivo i zdravo bebe i drug slu4ai s po nisak % i za jalost se rodi sas sindrom na daun.Az zatova re6ih da gi propusna tezi izledvaniq.

# 651
  • София
  • Мнения: 131
Miss Pavlova , стискам ти палчета за леко и бързо прибиране и меко кацане Simple Smile
Petq T, честно казано ми се струват супер непрактични тези две кошари, които си показала, те се и препокриват като функционалност - малки преносими кошари. Ако си се спряла на сгъваема преносима кошара си вземи една, но хубава и с нормални размери, в която бебе ще може да спи поне до 2-3 годишна възраст. Тези кошари също са преонсими, имат си чантичка за носене. Първата, която си показала, ще му е максимум до годинка, и ще му е доста тесничко на бебо, а втората е още по-малка. Ако все пак искаш да си вземеш нещо такова за глезене - избери едното от двете.
gerka-75, Mrs Raven , добре дошли при нас   bouquet
Alxndrnas, аз използвах поддържаш колан предният път, вярно като корема стана по-голям. И този път мисля да го ползвам като усетя напрежение. Но те съветвам, за разлика от мен, да попиташ АГто си какъв точно да си вземеш, че аз сама си избирах и май не го избрах съвсем правилно.. (белият цвят също не го препоръчвам, даже след пране изглежда като мръсен)
mmmm_17Praynig за теб и бебчето ти, дано всичко бъде наред и притесненията се окажат неоснователни.

# 652
  • Мнения: 38

Мимето14, аз глупости НЕ говоря! Свързана съм с авиацията от доста дълги години и реших с обикновени думи да споделя нещата, които са факт и виждам вълнуват някои тук, иначе мога да ти го обясня и с медицински термини та да ти стане по - ясно. Никъде в поста си не видях да казвам на хората да летят или не със самолет - чети малко по - обстойно... и мога да ти дам съвет - продължавай да си дъвчеш дъвката в самолетa ...
Не държа на отговор. Благодаря

# 653
  • Мнения: 0
mmmm_17 и leaaa не се стресирайте ,всичко ще е наред  Hug Тези иследвания наистина не са особено достоверни,да не кажа никак. И аз съм чувала за много грешки,всичко ще бъде наред  Hug

mmmm_17 и аз мисля че 17 седмица е 17 и 1 г.с. , а може да са те  водили в 13 тогава,защото по ехограф вървиш напред  Thinking Аз също вървя с близо седмица напред от лентичката си.

Добре дошли на всички нови мамчета   bouquet

Що се отнася до пътуването,доколкото съм запозната най-опасно е продължителното пътуване с кола ( предизвиква контракции ) . Спомням си още когато майка ми беше бременна със сестра ми,доктора и препоръча пътуване със самолет,пред това със кола за по-дълъг път. Тогава пътувахме до морето със самолет,точно поради тази причина. Но не съм експерт по-темата  Wink

По темата за количките,аз ще си ползвам старата,въпреки че има някои недостатъци,ама какво да се прави като съм нямала акъл тогава  newsm78


# 654
  • Мнения: 10
 Grinning Четох ,четох по наваксах.. Но мисля,че никъде не попаднах ДНК анализи... От типа на токсоплазмата и други за вируси при бебчо... На мен докторката дето ме гледа го написа като препоръка,заедно със втората и третата фетална.. Но понеже ходих и при доктор Марков и него го питах за това, той каза,че е препоръчително,но струва много пари да се прави. А не е еднократно,защото винаги може да хванеш някой вирус.. Но да не се притеснявам,щом нямам домашен любимец... пък съвсем. Но ако реша за мое успокоение към 23- 27 седмица да го направя тоя ДНК анализ... На вас нещо да са Ви споменавали? Някакви наблюдения...И мамите с по повече деца да кажат своя опит. Ще съм благодарна... wavey

# 655
  • Мнения: 0

manika74  никой не ми го е препоръчвал нито при първата бременност,нито сега. Мисля,че вече само се чудят за какво да ни накарат да дадем пари,гледат на нас като на ходещи банкомати. Колкото по-малко се тормозиш за тези неща,толкова по-добре. Аз през първата си бременност се чуствах прекрасно,никой не ме натоварваше с такива неща,а сега само се чудят на какво изследване да ме пратят. Мисля че е прекалено  Thinking

# 656
  • Мнения: 10 874
Titanka, Лале в дъжда защо само ни наблюдавате от там пишете как сте   55
Hug
Аз нямам какво да споделя и затова не пиша, но ми е интересно да чета вашите вълнения. Blush
Чакам да дойде 20-ти - тогава съм на ЖК и се надявам да разбера пола. Heart Eyes
Писах във ФБ групичката, че си мисля, че вече усещам бебето, но не съм много сигурна и чакам истинските ритничета, за да се похваля официално. Laughing
Хубава вечер на всички и стиснати палци за мамчетата, които имат нужда! Hug
И съм напълно съгласна с поста на MaMa Eva S за изследванията. Peace

# 657
  • София
  • Мнения: 71
Привет на всички Simple Smile Рядко пиша, но ви чета редовно, страхотни сте Hug
Сега прочетох за поддържащите колани и се замислих доста... няколко дни преди да установя, че съм бременна се оказа след преглед при ортопед и жестоки болки в кръста, че имам дискова херния, та въпроса ми е има ли други момичета с моя проблем и как се справят с болките, ако има такива по време на бременност? Този тип колани дали ще помогнат да се облекчи напрежението и тежестта в кръста? Аз засега нямам болки никакви, но ме е страх, че с напредване на бременността ще се появят и се чудя как да се справя, искам да съм подготвена.
Поздрави на всички, много здраве на вас и бебчетата ви желая   bouquet

# 658
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Момичета, да ви попитам в коя седмица би трябвало да започнем да усещаме бебчетата? Аз не усещам (или поне не мога да различа) движенията на бебето. Да се похваля - записах се на йога за бременни. Намерих си удобно място и с удобни часове за мен. Не зная при вас как е, но мен определено започна да ме наболява кръста, а преди да забременея съм ходила на йога и ми помага. Вие мислите ли си за някакъв спорт?

# 659
  • Мнения: 500
Здравейте и от мен,днес бях на консултация и ми взеха секрети,цитонамазки+направления за кръв,урина,но да видим коя сутрин ще остана гладна за да ги направя.Малкото ми зверче риташе и махаше и чак лекарката се изненада колко е пораснало,и ми каза че вече не може цялото да го измери.А относно ФМ малко се обърках днес лекарката ми каза да я направя началото на февруари(18 г.с.),а частният лекар който посещавам ме праща края на февруари(около 21 г.с.)Малко се обърках   Thinking  Thinking  Thinking

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт