Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно! - 3

  • 88 261
  • 734
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 961
Здравейте! Изчетох доста страници и искам да попитам за лифта до Снежанка. Ако сме в Смолян как да стигнем до него? Плануваме един уикенд в Родопите, а миналата година бяхме в Триград. Писала съм за преживяванията и красотата.

# 646
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Здравейте! Изчетох доста страници и искам да попитам за лифта до Снежанка. Ако сме в Смолян как да стигнем до него? Плануваме един уикенд в Родопите, а миналата година бяхме в Триград. Писала съм за преживяванията и красотата.

Отивате до Пампорово, има табелки за хотел Камелия, точно преди да завиете надясно за него, продължавате на право по един черен път. Има един хотел Ива и Елена май беше. Точно зад него е. Работи петък, събота и неделя от 9,15 до 17ч - 9 лв в двете посоки. Става за малки деца, не е много дълъг и стръмен.

# 647
# 648
  • София
  • Мнения: 13 311
Здравейте! Изчетох доста страници и искам да попитам за лифта до Снежанка. Ако сме в Смолян как да стигнем до него? Плануваме един уикенд в Родопите, а миналата година бяхме в Триград. Писала съм за преживяванията и красотата.

Maри, от Смолян е по-удобно да се отиде до Смолянските езера. Хем ще видите езерата, хем когато сме ходили се паркираше много лесно. Цената на билетите мисля, че са едни и същи от езерата и от Пампорово.

# 649
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Само, че май не работеше другия лифт от езерата или май само 1 ден.

# 650
  • София
  • Мнения: 13 311
Само, че май не работеше другия лифт от езерата или май само 1 ден.
За Снежанка- лифта от Смолянските езера до кулата е на цена 9 лв възрастен, 5лв дете, информация от вчера. Кулата може да я посетите срещу някаква сума...да не излъжа какво платих, но беше от порядъка 4лв възрастен, 2лв дете.
От Пампорово до Снежанка лифта е много по красив, но не зная цената.
Днес посетихме Роженската обсерватория. Не пропускайте, ако сте там!

Може би Валенцето ще помогне с по-точна информация.  Wink 

Допълвам с информация от нета:

3. ПВЛ „Смолянски езера” № 4:
В периода 23.06.14-14.07.14 ще работи в график от Петък до Неделя с тръгване на първи пътник от 9:15 часа до 16:45 последно качване.
В период 15.07.14-15.09.2014 ще работи от Понеделник до Неделя с тръгване на първи пътник от 9:15 часа до 16:45 последно качване.

Ето цялата информация:  http://pamporovo.me/summer/lift-prices/

Последна редакция: нд, 24 авг 2014, 12:43 от Тaня67

# 651
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Хм, до вторник бяхме там, само събота го видях да работи, странно.
Другият, за който писах аз - със сигурност работи само петък-неделя, а този който е от автогарата работеше само петък и събота (стаята ни беше точно на 10 м от лифта в неделя със сигурност не работи).
Може да провериш пак по телефона за всеки случай.

# 652
  • София
  • Мнения: 13 311
Валенцето е писала в понеделник и говори за возене "вчера", което подразбирам, че е неделя.

Когато ние сме го ползвали (не е тази година), самият лифт не вървеше, защото нямаше пътници. Пуснаха го само заради нас. По-важното е, че имаше служители, които да го направят.  Wink Възможно е от там да идва заблудата ти. Но пък е възможно и да са преосмислили работното си време.  Mr. Green

# 653
  • София
  • Мнения: 9 914
Освен ако няма промяна в последните дни, лифтът от езерата към Снежанка си работи ежедневно. Ние се возихме в неделя, но в събота също работеше, не ми е направило впечатление на табелката да пише нещо за почивни дни, сигурна съм.
Някой нагоре писа, че лифтът не е стръмен- да ви кажа на мен ми се стори адски стръмен.
Този от Пампорово за Снежанка изглежда в пъти по комфортен, седалките са доста широки, май са за 4 човека, такива като на градински люлки ми приличат.
Тук пише,  че работи този лифт, поне аз така го разбирам:
http://pamporovo.me/services/digital/lifts-condition/

Последна редакция: нд, 24 авг 2014, 13:35 от Валенцето

# 654
  • Русе
  • Мнения: 3 711
То и заради нас пуснаха лифта, че нямаха търпение децата, но може и наистина да е нямало желаещи.
Написах, че лифта от езерата е много стръмен, а от Пампорово до Снежанка е ок за малки деца и наистина седалките са доста по приятни. Другият го разгледахме, стар ми се стори доста.

# 655
  • Мнения: 660
Здравейте,някой ще ходи ли в Орехово тази година за празника на ореха,аз резервирах стая в къща Конакът,ако има желаещи ще с е видим там!
п.с.Забравих да пиша ,че за празника на ореха питам!

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 09:49 от listopad

# 656
  • Мнения: 527
Ние сме тук. Прекрасно е. Времето е супер!  Къщата е много хубава;)

# 657
  • Мнения: 660
Alra,в коя къща сте отседнали,миналата година бяхме за празника в Къща Орехово,сега ще сме в Конакът?

# 658
  • Мнения: 527
И ние сме тук; ) но сега ще се местим, защото бяхме за една нощ,  а няма място; ( вие кога пристигате

# 659
  • Мнения: 660
Оф,аз да не съм объркала дните на празника,не е ли на 6-7.09, или тази събота е?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт