Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 723
  • 751
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 153
teditoS  за да не ми се отбелязват и на мен краищата на плочката, накарах татко хубаво да ми изреже  покрай последните камъчета. Като си направя отпечатъците само дооформам между тях, ако е нужно  Wink

# 121
  • Мнения: 1 352
dany0805, аз съм правила точно такава торта със Спондж боб. Това ми е втората торта с фондан. Тогава не бях много наясно, не сложих подложка в средата и долните блатове ми бяха смачкани. Добре че не бяха сиропирани и с някакъв по-пухкав крем, че си представям какво щеше да стане.
Покрих я изцяло, не знам как  Joy, то си и личи майсторството... Където sе скъса покрих с точки, тези по-тъмните, а целулита се направих, че е ефект  Joy


A тази е около 25 см. висока, тя е с подложка в средата, бая измазване падна, а покриването беше доста трудно, 3 пъти махах пустия фондан:


 Идеята ти за торта от сладък салам не ми харесва, но аз и не обичам такива тежки сладкиши.

# 122
  • Мнения: 686
  Здравейте и от мен. Изчетох и новата темичка, едва ли ме помните от старата, рядко пиша, но гледам да чета всичко, когато мога  Simple Smile
  За да съм по правилата ще коментирам няколко торти, че и кусури да им намеря  Simple Smile
  metchopooh тортата с картината е прекрасна, истинско произведение, не ми харесва много поставката само
   vilana страхотна торта, не ми се мисли как се сглобява и транспортира това нещо.
   teditoS много ми хареса бутилката, това, че е прекалено висока бутилката си го знаеш, но пък има повече за хапване  Grinning Тази френска селска торта с ганаш ли я покри, че ми е любимата, но не съм пробвала вкусовете как ще са и с още кремове
    сладката мими не са лоши розичките като за първи. Единствено не ми харесва, че малко ретро изглежда тортата  Simple Smile
    Pam73 много хубави тортички, много ми харесва плетеното одялце и жилетка на мечето. Как беше изложението, аз ще се радвам да видя снимки. При нас имаше в Манчестър, но не можах да отидя, а така искам  Confused

   Днес ще се престраша да покажа няколко тортички, който съм правила. Имат доста грешки, но се уча и мъча да ги избягвам. Нямам и особен творчески и художествен талант, но важното е че са вкусни и хапваме  Simple Smile
   Тази играчка трябваше да е в тортата, детето така искаше.
   
Скрит текст:

   Това е любимата ми френска селска торта
 
Скрит текст:
   
   Видимо фигурките не са ми силата  Mr. Green
   
Скрит текст:

# 123
  • София
  • Мнения: 122
PSM+ аз кошниците си ги измазвам с ганаш, освен това никога не съм плела, а ползвам една джаджа за релеb на кошница, Дидсан ми я беше препоръчала.
Скрит текст:
виж торта с този релеф
Мегало аз дообясних горе за колоната на картината, това е стъклена глазура и на живо стоеше като мраморна  Grinning. Малкото торте, по рецептата с бисквити на Ани е, първо го сипах в ринг, след няколко часа като постегна го увих във фолио и го въртях по масата, докато стана съвсем равномерно. За домашната торта- аз правих Династия преди време и за мен това си е точно домашна торта, има бял и кафяв крем, може да го пропуснеш, но комбинацията много ми допадна. Аз я правих по резептата на Мики http://mikiblue.com/2009/06/09/dinastia-cake/
teditoS прочети в линка към предизвикателството, има снимки от процеса на рисуване и подробно обяснение http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=763546.105 Бебето – намазах с маргарин, напълних много добре, в камерата и щом се втвърди го измъкнах Wink
Да, предполагам че глюкозата щеше да размие буквите ти, и аз не бих рискувала, по скоро преди надписите.
Marieta сладуран е спонджа, доста добре си го покрила, но малко нисък ми стои, може би заради липсата на подложка и слягането на блата
Miss Fine тортичката с Мини е добре, равна стои, бих променила начина по който си я закрепила към тортата, дали полата да стигаше до тортата или пък да е изцяло покрито с цветенца, за панделката виж клипа на Една Де ла Круз http://www.youtube.com/watch?v=LOTdwsbgDV8 Втората ти торта мноого ми харесва, страшно апетитно изглежда. Тортата с мишлетата не е лоша, прилича на сирене, но сякаш в края ти е по ниско, а в средата по високо. Мишлетата са симпатични, но винаги когато правя фигурки без Тайлоза ми се сплескват. Ако си решила да си играеш с фигурки бих ти препоръчала да си вземеш. Аз си оцветявам тестото, разделям си го по части на тялото и щом реша колко ще ми трябва от цялото си слагам тайлоза в него, омесвам и оформям. Най често ги правя на части, първо главата и тялото, оставям да поизсъхнат отделно, за да не се сплескват върху празна чаша слагам квадратче от найлоновото фолио, захвашам с ластик за да не се измъква, понатискам да не е опънато и слагам отгоре да съхне, след това сглобявам и добявам ръце, крака ...

# 124
  • Мнения: 55
НА кое казвате сладък салам? Бисквити с масло намачкани ли? АКо е това, то и аз не съм фен

Miss Fine ,  много са сполучливи тортичките ти. Мишоците много ми харесват.


Аз съм със страшно главоболие и световъртеж, ниско кръвно, затова ме извинете за правописните грешки и несвързаните мисли Simple Smile



Скоро малкия става на 1г и се чудя каква торта да му направя. Иска ми се да е нещо с трактор Джон Диир, щото сме фамилно обременени  Laughing  но нещо тортите по темата не ми се струват подходящи за толкова мъничко дете, а и се притеснявам как ще ми се получи...   https://www.google.bg/search?q=john+deere+cake&source=lnms&a … ;bih=623#imgdii=_

Имам повече от месец да се почудя тематична торта  с трактор или някаква сладурска  бебешка изчистена с едно ме4е по средата да речем или нещо от сорта...


# 125
  • Мнения: 686
metchopooh мерси много за съветите, много са ми полезни. Когато правих мишките незнаех даже, че съществува тайлоза и гъм пейст  Embarassed, но вече знам и следващите ще се постарая да са малко по симпатични и няма да са толкова дебели  Grinning И видеото с панделката е много полезно, благодаря  Peace

# 126
  • Мнения: 148
gruh,ето ти няколко линка за детски фигурки на тракторчета
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=4491
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=4388
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=4061
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread.php?t=3542
Аз лично бих използвала този метод като на кученцето.Има формички за сладки-трактор.Бих изрязала със нея ,отгоре да насложа релеф за да заприлича на трактор.Изсушавам и боцвам отгоре.

ето я и формичката:
http://hitrini.com/product/4165/komplekt-reztsi-s-butalo-traktor-4-br.html
или тази:
http://hitrini.com/product/1343/formichka-traktor-8-sm.html
а отстрани на борда може да се използва по този начин само че вместо влакче трактора.

или този вариант като на томас:

[/Тортите са примери от нета не са мои.Не ги коментирайте! :35:b]

# 127
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 779
Дитсънче, ако си ми пред очите , ще те разцелувам за тази идея за трактора и линковете, направооооо, много те обичам   bouquet  bouquet  bouquet

# 128
  • Мнения: 148
И аз те обичам Анииииииииииииии!
А защо не питаш,та да ти помогна.Имам записани идеи почти за всичко.Нали съм без въображение та постоянно съхранявам всичко което ми хареса.
А това Ловели колкото и да се опитвам не мога да ви науча да го ползвате ooooh!

# 129
  • София, България
  • Мнения: 2 229


И да споделя моя проблем - купих си готов крем за шприцоване от Змеебореца - бял шоколад с кокос. Обаче абсолютно не става да шприцовам с него. Много е твърд - като го сложих в поша и той горкия щеше да се скъса от напъване, но не можа да го изкара  newsm78 Къде бъркам  Thinking

Пак връщам към моя проблем  Confused Мариета ми предложи леко да го запотопля, сложих го в топла фурна, отпусна се, обаче като го разбърках хубаво доби консистенцията и вкуса на чист бял течен шоколад. Първо че въобще не се шприцова, а се разпльока върху мъфините, а и стана много тежко. Мъфина почти не става за ядене, яко накъртва. Добре че направих само 2-3 за проба. И сега кажете какво да го правя, да го смесвам ли с нещо  newsm78

ей това е

Скрит текст:

абе не е точно това, моето е 1 кг и пише КРЕМ, а не Бял шоколад  и картинката е различна Sad Иначе фирмата е същата, явно нещо са сменяли етикетите

# 130
  • Мнения: 46
Момичета, ето странните същества (Teen titans), които ме побъркаха  ooooh!
teen titans by stefanova_teodora, on Flickr
Детенцето много искаше торта с тях.. а и обича баскетбол, та реших да съчетая двете неща.
Вътре е френска селска с какаови блатове и крем с Маскарпоне, заквасена сметана и парченца  шоколад. Измазана с ганаш. Но за по-сигурно първо наредих в купата резенчета шоколадово руло и после започнах да пълня с крема и какаовите блатове. Miss Fine, каквато и торта да правя винаги измазвам с ганаш и винаги ми е много вкусно  Blush Според мен това е най-успешния "крем"  Peace
metchopooh, благодаря ти  - използвах химикалка за баскетболната топка.

С две думи.. като извод от тази торта: 1. много вкусна (но това не ме изненада, защото обожавам тази комбинация);
2. мислех, че ще се разпадне - напротив, много стегната и устойчива остана; 3. мразя фигурки, не мога да правя фигурки и фигурките ме побъркват  smile3511 особено такива странни същества, които изглеждат като извънземни..

И да ви се оплача..  smile3512 не знам дали ви се е случвало да ви се скъса силиконова подложка  #Crazy мислех, че това не се къса никога.. толкова пъти съм рязала на нея.. не е мърдала. Онзи ден след като я измих я оставих да съхне на плота и след това  като я дръпнах се разкъса на две  ooooh! Беше дебела.. не от тези тънките.. днес си купих тънка на Wilton и хич не съм доволна. Мисля, че много лесно ще я срежа скоро Sad  Вие какви подложки ползвате и случвало ли ви се е така  да се скъса на две?

# 131
  • Мнения: 38
Marieta, Спонджи е прекрасен: )
Това,на което е седнал с фондан ли е покрито?
Голям чаршаф ли разточи,за да го покриел целият?
Точно това е и моята идея.
Аз много обичам сладък салам и за това ще я правя с него, а и ми се струва бай-лесно,аз съм начинаеща!

# 132
  • София, България
  • Мнения: 2 229
А как измазвате с Ганаш - без да го разбивате ли - демек стопявате шоколада в сметаната, 1 към 1 или по-гъсто го правите, после изстива и мажете, така ли? Или го слагате в хладилник да изстине и после с миксер го разбивате  newsm78 Извинете, че питам като идиот  Blush

# 133
  • Мнения: 153
Miss Fine тортата с Мини Маус иска хубаво изглаждане, а по другата може още, иска да се заиграеш, но щом имаш желание ще стане
metchopooh кофти че не си могла да уловиш красотата на стъклената глазура и съм сигурна, че наживо е била 100 пъти по-хубава. Тази с калинката много ми харесва - всичко е много добре пипнато.
vilana тортата с кулата ми стои несъразмерна и тези цветенца долу леко ме дразнят така подредени
teditoS много ми хареса бутилката как си се заиграла при нея
Ето и моята торта за свекървата, като включих и елемент от наближаващия Великден.
   

# 134
  • Мнения: 46
радос, аз слагам 180-200 гр. (всеки път както дойде) шоколад в метална купичка на водна баня (да не се допира водата до купичката). Като се разтопи спирам котлона и сипвам 200 мл. течна сладкарска сметана. Разбърквам много добре със шпатула и оставям на плота (не в хладилника и никъде няма миксер). След около 30 мин. пробвам консистенцията. Не трябва да е много течно, нито гъсто. Ако е течно чакам още, ако е гъсто и трудно за мазане, слагам за секунди в микровълновата. Като измажа тортата добре,слагам гореща вода във висока чаша и започвам да топя вътре шпатулата за няколко секунди. Вадя и заглаждам образувалите се шоколадови ръбчета. От топлината шоколада се топи и се оформя супер лесно. Заглаждат се всички ръбчета и грапавини. Прибирам в хладилника за 30 мин. След това покривам с чаршафа. Дано да съм обяснила разбираемо  Peace

donika dineva, хич няма да минеш така лесно.. разкажи сега за тази торта.. каква е, как я направи, какви трудности имаше, какво би подобрила или променила??? Уникална е! Харесват ми цветовете. Накрая ли дъства или си беше оцветила всичко предварително? Как направи яйцето толкова равно? Цялото ли е от фондан? Браво, браво.. следваща стъпка - Яйцето на Фаберже   newsm47

Общи условия

Активация на акаунт