В момента чета ... - 28

  • 40 074
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 10 764
Аз също не бих определила бащата като "глупав" само защото не се вписва в някакви наложени от обществото норми.
Хайде нека да позволим на хората да са различни.
Това, че някой е избрал да живее различен живот, а не живота, който, видите ли, трябва да съответства на нормите, представите и очакванията, които обществото му налага, не го прави глупак, изрод някакъв или недостоен.

# 631
  • София
  • Мнения: 6 210
Веднага след прочитането на книгата бях по-остро настроена спрямо родителите и специално майката. Но колкото повече ми отлежава, толкова повече..., не знам коя дума да ползвам, може би мъдрост и поука намирам в нея, особено от позицията на родител! Ще ми се да се науча на някои неща  Mr. Green. Това е една от малкото книги, които претърпяха развитие в собствената ми глава.

# 632
  • Мнения: 10 764
ВенкаHug
А аз бих казала, че това е една от малкото книги, които не след дълго ще препрочета  Simple Smile

# 633
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Вени, напълно съм съгласна с теб. И при мен се случи същото, премислях дълго книгата, четох различни мнения, разсъждавах си сама. Аз също бих я прочела отново след време. Всеки има своя позиция.  Peace

# 634
  • Мнения: 832
Аз да споделя, че въпреки, че в началото се колебаех дали да не оставя "Селцето", в крайна сметка реших да я помъча още малко и то взе, че веднага нещата се промениха. Благодаря и на mijjjka за коментара й, който ми повлия така. Увлече ме много книгата, историята, всичко. Изключително съм щастлива, че не я подминах и бих я препоръчала на нечелите я Simple Smile

След нея захванах "Под мраморното небе". Още съм в началото, но ми е доста увлекателна.

Продължавам да ви следя и чета с огромен интерес и да записвам всичко, което препоръчвате. Много ми е хубаво тук  Hug

# 635
  • Мнения: 387
Бащата в "Стъкленият замък" бих определила като мързелив и безволев човек, но не и като глупав. Наистина е противоречив герой. Четох книгата преди 3-4 месеца, но все още я помня в детайли. Много жива история.

Започнах "Кома" от Робин Кук. Едва ли ще ме впечатли с нещо кой знае какво, но след "Момичето на френския лейтенант" исках да подхвана нещо "между другото"  Whistling

# 636
  • Мнения: 1 107
Айде да се обадя и аз (отново Mr. Green ) за "Стъкленият замък". И според мен бащата хич не е глупав, даже напротив Peace Но пиянството и лентяството не му позволиха да осигури по-стабилно съществуване за семейството си.
Веднага след прочитането на книгата бях по-остро настроена спрямо родителите и специално майката. Но колкото повече ми отлежава, толкова повече..., не знам коя дума да ползвам, може би мъдрост и поука намирам в нея, особено от позицията на родител! Ще ми се да се науча на някои неща  Mr. Green. Това е една от малкото книги, които претърпяха развитие в собствената ми глава.
И при мен се получи така. И не само с подчертаното. Аз също искам да я прочета отново, да се абстрахирам от факта колко много се дразня на родителите и да вникна в същността.

Чета "Ад" на Дан Браун, нямам много време за четене и хич не съм напреднала, но от прочетеното досега - типичният Дан Браун Peace

# 637
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
След "Стъкленият замък" смятам да "налазя" на децата книгите. И двамата четат книги, които и аз искам да прочета, а и двете книги трябва да връщаме в срок, затова ще си ги отмъквам, когато те не четат.
Ето на малката: и на големия:

# 638
  • Мнения: 11 055
Ах, Мери Попинз  Heart Eyes, от кога се каня да я препрочета, но все се спирам от страх как ще в възприема с "възрастния" си поглед.

# 639
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз си мислех, че не съм я чела, но май съм я чела или ми се смесва с филмче споменът. Но е интересна и сега засега, още съм в началото.

# 640
  • Мнения: 11 830
Аз напоследък четох "Угощението на Джон Сатърнъл", Л. Норфък, после "Проницателят", А. Андрюс, сега съм с:


Лилянa, и аз така чета с дъщеря ми и детски книги, някои нови за мен.. Wink А Мери Попинз са няколко части, още не съм ги купила, за да сравня със старата, която имаме, но по наше време мисля беше издадена само една книжка.

Хубава седмица на всички желая! Hug

# 641
  • Мнения: 2 143
Ах, Мери Попинз  Heart Eyes, от кога се каня да я препрочета, но все се спирам от страх как ще в възприема с "възрастния" си поглед.
И аз така. Много я обичах като дете, страх ме е да не си разваля спомена  Heart Eyes
Ето тази съм чела аз
http://detstvoto.net/index.php?newsid=1019

# 642
  • Мнения: 11 055
Ах, Мери Попинз  Heart Eyes, от кога се каня да я препрочета, но все се спирам от страх как ще в възприема с "възрастния" си поглед.
И аз така. Много я обичах като дете, страх ме е да не си разваля спомена  Heart Eyes
Ето тази съм чела аз
http://detstvoto.net/index.php?newsid=1019
Същото издание имам и аз и съм чела. Беше си доста дебела, та не знам,колко книги е включвало, макар и с по-голям щрифт и по-големи полета отстрани.

# 643
  • Мнения: 4 569
И аз съм чела Мери Попинс. Детска си е, но и ние, старите по-големите е хубаво да препрочитаме детски книжки. Карат ме за малко да се връщам в детството.

Лиляна, Петата вълна за какво се разказва? Не съм я чувала досега.
Имаше един филм - Първата вълна и беше за извънземни.

# 644
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Естелче, не съм я започнала още, но май за извънземни ще е и тази, на антиутопия ми прилича описанието или постапокалипсис: http://egmontbulgaria.com/knigi-3/drugi-romani-119/nauchna-fanta … a-valna-1848.html
А Мери Попинз си я коментирам с дъщеря ми, така хем ми е забавно, хем виждам какви детайли улавя детето.

Общи условия

Активация на акаунт