Отговори
# 645
  • Мнения: 212
Здравейте мамета,
Моя сладкиш снощи много мъка с тея колики и аз искам вече да минава а то сега почна. Тъпия Инфакол явно не помага. Дечко цяла нощ пъшкаше сумтеше. Рита с крачетата и се свива. И нослето му беше запушено и му капах физиологичен разтвор та го раздразних още повече. Докато яде се гърчи и реве мощно изобщо не знам дали се наяжда. Днес ще ходя да взимам Колийф да видим дано работи че ще се гръмна. Не съм спала почти изобщо снощи само сутринта за час. Хайванчето много се мъчи дори насън и аз като го чуя да гъкне само и скачам като попарена. Като го гушна се успокоява и заспива ама оставя ли го в леглото пак почва да пъшка  Cry

# 646
  • Бургас
  • Мнения: 366
Здравейте мамета,
Моя сладкиш снощи много мъка с тея колики и аз искам вече да минава а то сега почна. Тъпия Инфакол явно не помага. Дечко цяла нощ пъшкаше сумтеше. Рита с крачетата и се свива. И нослето му беше запушено и му капах физиологичен разтвор та го раздразних още повече. Докато яде се гърчи и реве мощно изобщо не знам дали се наяжда. Днес ще ходя да взимам Колийф да видим дано работи че ще се гръмна. Не съм спала почти изобщо снощи само сутринта за час. Хайванчето много се мъчи дори насън и аз като го чуя да гъкне само и скачам като попарена. Като го гушна се успокоява и заспива ама оставя ли го в леглото пак почва да пъшка  Cry

Авенсис и аз от днес го започвам този колийф. Малката буба основно се гърчи на следобедното хранене и съм решила сега да го дам, дано има ефект. Наистина е ужасно да се гърчат милите душички и тези илачи хич да не помагат  Tired

# 647
  • Мнения: 1 883
Дано сте доволни от Колийф. Аз бях доволна, но нали всички хвалеха Инфакол, като ни свърши колийфа, купихме от него, защото  реших, че може да е по-ефективен. Пък и се изкуших вместо всяко хранене да цедя и да капя капки, да давам с капкомер направо в устичката. От вчера го давам, но детето се гърчи в болки и нещо взех да му се ядосвам на това лекарство. Решила съм да давам и днес и ако няма подобрение си вземаме пак Колийфа.
Нашата пита също мина. Беше чудесно, много хубави неща я орисаха  Heart Eyes

# 648
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте, ЛЛЛ.

Имам въпрос относно кърменето Simple Smile
Нормално ли е двете гърди да се пълнят едновременно, предвид, че ги редувам на всяко хранене? Т.е. когато идва време за следващото хранене ги усещам и двете еднакво пълни. Бебка се наяжда от едната и всеки път ми се налага да цедя и другата, за да не експлоадира.
Моля ви, дайте ми съвет как да регулирам нещата, защото не мога да ходя постоянно с прикрепена помпа и да освобождавам напрежението Sad Страшно досадно и напрягащо ми действа това изцеждане, не си представях така кърменето  #Crazy ooooh!

Също така, според вас нормално ли е докато изцеждам едната гърда, да усещам напрежение и нещо като бодежи в другата? Знам за рефлективното изтичане на кърма, но това с болката и напрежението не го очаквах...

Момичета, вие усещате ли си гърдите по-топли от останалата част от тялото? Моите на моменти парят, все едно имам температура, а всъщност нямам...не знам дали това е нормално Sad ЛЛЛ, според вас нормално ли е това парене и по-висока телесна темп. на гърдите?
Привет Niya!
Млякото в гърдите се образува постоянно. Колкото по-често се изпразват, толкова повече сигнал подаваме към тялото ни, че му е нужно още мляко. Макар, Дария да суче от една гърда на хранене, с доизцеждането на другата се подава сигнал, все едно бебето изсуква и другата. Когато има много повече, отколкото реално е нужно, втората гърда може да се изцежда само до облекчаване на напрежението.

Друг вариант, който някои жени ползват е блоковото кърмене. Еднократно могат да се изцедят хубаво и двете гърди, после се дава на бебето да суче само от едната гърда, докато другата може да издържи и когато повече не може се сменят и се дава само от другата, докато първата издържи.

Кога изпитваш бодежите и болките, само при потичане на млякото или също и между кърменията? Можеш ли да опишеш по-подробно какво и кога се случва? Ако бодежи има и между храненията, може да е удачно да погледнеш тази статия и да помислиш дали би могло да се отнася за вас.

Да, нормално е гърдите да са по-топли при кърмещите жени. Стига да няма зачервявания, болезнени участъци по тях или бучки, ако е само просто по-топли гърди, едва ли е притеснително.
  bouquet

Привет, Иви Simple Smile Много благодаря за отговорите!

Ще пробвам да намаля изцеждането на втората гърда, уж го правя само до облекчение, но все така се пълнят паралелно и двете. До 2-3 часа макс (периода м/у две хранения) и двете ми гърди стават твърди като буци... Sad
Бодежите ги усещам във втората гърда в началото на засукването от другата... Усещам нещо  като боцкане от външната част на ареолата към зърното. М/у кърменията не ги усещам.
Видях статията за млечницата и 2-3 неща ме притесниха, като сърбеж, който понякога усещам по време на сукането. Утре сме при педиатърката и се надявам тя да разпознае по Дария или мен (ако имаме някои от симптомите) и да вземем мерки навреме.

# 649
  • София
  • Мнения: 3 524
за колиф и инфакол - действат на различен принцип, не се изключват взаимно. и при малкия не подейства инфакол, а беше чудо с него при баткото... при всяко бебче явно е индивидуално. траен ефект от колиифйа при калоян постигнах поне след ден два но се забелязва облекчение.
за страннтие звуци като задушаване и пъшкането - съвсем нормални, просто набл'давайте като ги издават понеже понякога от напъването преди тези звуци, ако не е било в покой, може да върнат храна, просто да не се задавят, не е необичайно. дребния издава безумни звуци понякога, като стадо жувотни  Laughing и ръмжи и като агне и като малко конче,ареснала му е богат, с мм се майтапехме че понеже (пу пу) не реве, компенсира с други звуци  Laughing
Titanka баткото беше само на кърма до 4 месец и понякога връщаше на фонтан вкл. отлакомията си. така се бях изплашила че и в пирогов го влачих милия. докторите казаха че не трябва да се безпокоя ако наддава, ако не наддава има проблем, вероятно рефлукс, но това само доктор може да каже. малкия понякога също връща, не като баткото, и смятам че е нормално. дори когато по-силно се оригне го прави, така че според мен не се притеснявай че връща, освен ако не забелязваш и други признаци, като това че не наддава. Hug
на малкия му излизаше млякото през носа и се стряскаше много милия, после изтеглях с помпичката млякото от носа, слагах физилогичен разтвор и него изтеглях, за да не му остане мляко и да хърка.
иванела83 може да са колики при бебче, нашето също пъшка макар и вече по-рядко, но нали е малко по-голям от другите и колките леко го отимнават Peace
не си спомням кой писа за капането на физилогичен разтвор, но след това нали го изсмуквате с помпичката, понеже иначе беб си ги гълточи секретите, дори и да са чисти, аз само да напомня Simple Smile
на нашето бебче му ги махам с една клечка за уши страшни чудеса излизат понякога...

днес сме на 2ри преглед с бебче, но оставам с впечатлението че ваксина няма да има, нещо подобно е подметнала педиатърката на мм, смятам да разпитам днес по-подробно... не съм убедена че това е ок, нали си има схема. хем ме притесняват ваксините, хем ако ще се слагат да е както е указано... Rolling Eyes стискайте палци Simple Smile Hug

# 650
  • Мнения: 212
Здравейте мами
аз чак сега успявам да намеря време за сутрешното кафе  ooooh! като се има предвит че съм станала в 7. Ама Малчо го мъчат коликите и това е. Не е много брутално де поревава малко и после мирясва. От днес смених капките с Еспумизан Л. Щях да купувам Абоколикен по препоръка на Knick knack но в аптеката нямаше взех Еспумизана понеже и за него чета че много се ползва пък ще видим.
Мамите които дават витамин Д + капки против колики да питам дали мога да ги давам заедно в мляко? Не виждам защо не но все пак  Mr. Green Ем тва е Simple Smile Още нещо щях да питам ама не помня. Преди се оправдавахме с бременността а сега ??? Party

# 651
  • Пловдив
  • Мнения: 421
b]Мамите които дават витамин Д + капки против колики да питам дали мога да ги давам заедно в мляко? [/b]Не виждам защо не но все пак  Mr. Green Ем тва е Simple Smile Още нещо щях да питам ама не помня. Преди се оправдавахме с бременността а сега ??? Party
[/quote]
И аз това искам да питам Simple Smile
Днес сме на втора консултация в неделя станахме на 1 месец за сега всичко е наред да видим педи какво ще каже Simple Smile

# 652
  • Мнения: 3 404
аз от вчера спрях инфакола,и давам сутрин 1 капка само витамин Д,и преди храна намалих еспумизана на 20 капки +4 абоколикен в една лъжичка.после като се уригне бутам с биберона на няколко пъти по капки до 5 от еспумизан комфорт(остана ми).Чукам на дърво,може да е моментно състояние на беб...вчера имахме една криза лека.Но пак почнахме повръщането,правя си извод,че не е само от коликите,той като си заритка с крачета и фонтана фърчи..страх ме е,че и по ушите отива,да не направим беля да влезе вътре.Има ли други така повръщаши бебета,тъкмо да понамалее и да се успокоя и ето....Мамите които кърмят и дохранват по колко АМ давате за тази седмица,аз прявя по 80 и от мен колкото дойде...видях,че е добре,но след днес пак съм в чуденка.Смених силиконките,взех на камера,тия на авент са страшно неудобни,неустойчиви пропускат въздух,разлепват се,лентата за закрепване е тясна...и така амбицирах се наново да кърмя  Peace, купих и лактогенен чай та да видим.
Снощи сме се приспивали от 1.30 до 4.00.детето беше много неспокойно и след като заспа,мислех си,ако имаше болежка щеше да плаче,от там мислех аз какво съм яла...мисля,че проблема не е в мен.бях чела за този скок в разтежа,как се проявява какви са признаците.така като нямам време за компа и немога да се информирам.То едва успявам да ви изчета.
благодаря на всички мами,които се включват със съвети по моите въпроси,много сте ми в помощ.Знам,че този период ще отмине...но ще дойде другия,,,само да са ни здрави дечицата  Praynig
Сетих се още нещо  ooooh! ,давате ли вода,при нас не се получава,давам по 2-3 глътки и това ми гарантира 100% връщане.
И доколко време след приготвянето на АМ трябва да се даде на детето/

Последна редакция: вт, 19 авг 2014, 14:56 от ZVEZDA *

# 653
  • Мнения: 1 883
Ами аз давам заедно вигантол и колийф сутрин с първото хранене. До сега не съм имала проблеми. Ако не трябва да се смесват казвайте, да спирам да ги давам така. Дори веднъж сложих вигантол, колийф и биогайя заедно newsm78. Ей, вкарах се във филма. До сега не се бях замисляла. Да не си направя нещо на детето? Не е реагирала или поне аз не съм забелязала.
Ние пак се върнахме на колийф от тази сутрин. Вчера надвечер спрях инфакола и до днес, докато сутринта таткото не отиде до аптеката, не давах нищо. Познайте - спря и повръщането. Явно на моето дете не му понася. Питах педиатъра кои капки би ми препоръчала и тя това каза, което и elpet, а именно, че всичко е индивидуално и трябва да се пробва.
Ние също не сме по водата, плюе я и прави страни физиономии, но варя чайче от анасон. Пие го с такъв кеф и така жадно, но и давам по 4-5 глътки от време на време. Също и ако се загърчи в колики. Или аз си втълпявам или я успокоява.

# 654
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Zvezda, извинявай че се включвам така, но не го ли прехранваш ?
Виктор е на 2 месеца без малко и много рядко изяжда пове4е от 90-100мл АМ. А като е на кърма яде макс 110мл. За момент си помислих, че моето мом4е яде малко и т.като бяхме на преглед при педито я попитах, каза 4е 110мл кърма за бебе на по4ти 2 месеца е прекрасно.
Първо го слагаш на гърда и после дохранваш всяко хранене с по 80мл. ли ? През колко време огладнявате?  Rolling Eyes

# 655
  • Мнения: 3 404
Радвам се,че се намеси  Hug  да,първо на гърдите по 10-25 мин и после АМ.Педито ми нищо не казва,гледам и по кутията на АМ,като дам по малко почва рев...в 5-та сед не е ли ок 100-110  newsm78 .Ядем на 3 часа,8 хранения.
Не мога да му хвана края вече  ooooh! лаком е и ме обърква това дете.

# 656
  • Бургас
  • Мнения: 366
Добър ден на всички  Hug
Аз от вчера започнах колийф. Давам с храненето следобед и вечер. Ефект определено има. Малката определено е по-спокойна и не плаче. Сутринта давам коликинд, а през деня нищо. То сме все по улиците, ако трябва и капки да нося ....
Моята фея си излапва по 120 мл АМ, че и още търси  Mr. Green Прави ми впечатление, че от време на време остават по 30 мл, но след 15 минути пак си ги изпива. Храненето е през 4, че и 5 часа. Може и това да е от значение. Водичка пие, но не с голям интусиазъм. Чайчетата мноого ги харесва. Взимам от дозичките на ХИП. Разделям го на два пъти, защото като остане в шишето се замътва.
Нашето повръщане също спря след като спрях еспумизана. Наистина си е индивидуално, при някои помага, при други не.
Хубав ден и спокойна нощ на бебенцата и мамите  Hug

# 657
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ZVEZDA * ,и преди писах,че според мен го прехранваш.Даваш му пълна доза АМ,а това което е изсукал от гърдите?Защо не останеш само на кърмене и при нужда да додаваш

Водичка пие, но не с голям интусиазъм. Чайчетата мноого ги харесва. Взимам от дозичките на ХИП.

Чайовете на Хип не са ли с добавена захар?Затова и ги смучат бебоците.Аз не ги давам

Мамите които дават витамин Д + капки против колики да питам дали мога да ги давам заедно в мляко?

Не виждам защо да не може.В листовката на витамин Д то трябва да има описание,ако се налага да се избягва нещо при даването му


Тези дни времето е супер-хладно,приятно.Дано да не идват пак жегите.Тази седмица сме за първи път на ЛЛ на децата.Бебето за първи преглед,а каката за профилактичен.
Ние сме на капки Абоколикен.Мисля,че й помагат.Витамин Д не давам.То при това слънце няма нужда според мен

# 658
  • Бургас
  • Мнения: 366
Без захар са  Peace

# 659
  • Пловдив
  • Мнения: 421
Да се отчета след днешния преглед Simple Smile
Беб е добре вече е 4010кг и 51см. за 1 месец е качил 1300кг.
Педи каза че всичко му е наред и да продължаваме така Simple Smile
за храненето и моят яде 120гр и се събужда на 2-2.30 часа през деня,а вечер се събужда на 3-4 часа  много гладен педи смята,че му е много яденето,но каза че щом му се яде да яде,той наваксвал защото се е родил малък Laughing
Нас коликите не ни мъчат толкова не знам дали е от капките и чая който му давам,но се търпят почти не плаче,дано да е така до края Simple Smile
Надявам се и при вас всичко да е наред  Hug
Лека и спокойна вечер   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт