Да преправим старите мебели с любов - тема 27

  • 127 399
  • 751
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 780
Здравейте! Темата е страхотна!
Имам въпрос: Разполагам с 2 малки дървени рамки за картини/снимки, които са боядисани в тъмно кафяво и са матови. Искам да ги направя черни, но да не е с блажна боя и да са пак матови, този ефект повече ми харесва. Може ли да стане това и как???   bouquet

Може да я боядисаш с акрилна боя черна-мат като тази .
Миналата година , по съвет от тук си купих такава но  бяла и боядисах с нея една стара секция, после я запечатах с лак пак на водна основа.

# 196
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Здравейте! Темата е страхотна!
Имам въпрос: Разполагам с 2 малки дървени рамки за картини/снимки, които са боядисани в тъмно кафяво и са матови. Искам да ги направя черни, но да не е с блажна боя и да са пак матови, този ефект повече ми харесва. Може ли да стане това и как???   bouquet

Може да я боядисаш с акрилна боя черна-мат като тази .
Миналата година , по съвет от тук си купих такава но  бяла и боядисах с нея една стара секция, после я запечатах с лак пак на водна основа.

Благодаря ти!   bouquet А трябва ли да изшкуря рамките преди това?  newsm78

# 197
  • Мнения: 1 780
Ако основата върху която ще се боядисва е здрава, трябва само да се измие много добре, да се нанесе розов БОРОКОНТАКТ
Скрит текст:
, оставя се няколко часа за изсъхне и след това с акрилната боя. Може след като изсъхне боята да се нанесе лака.
Ако не е здрава основата - първо се шкури /ако се нуждае от кит за попълване на дупчици, се китва. След като изсъхне кита се шкури, изчиства се с кърпа праха или се издухва със струя от компресор/ и започваме с грунда Боро ....и както съм го описала по-горе.

# 198
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Ако основата върху която ще се боядисва е здрава, трябва само да се измие много добре, да се нанесе розов БОРОКОНТАКТ
Скрит текст:
, оставя се няколко часа за изсъхне и след това с акрилната боя. Може след като изсъхне боята да се нанесе лака.
Ако не е здрава основата - първо се шкури /ако се нуждае от кит за попълване на дупчици, се китва. След като изсъхне кита се шкури, изчиства се с кърпа праха или се издухва със струя от компресор/ и започваме с грунда Боро ....и както съм го описала по-горе.

Много ти благодаря за подробните обяснения!   bouquet

# 199
  • Мнения: 1 597
Glamur, и как се държи боята на библиотеката след 1 година? Стабилна ли е или се лющи? Питам, защото искам да боядисам едно такова чудовище 4 метрово и ме е страх трудът ми да не отиде напразно.

# 200
  • Мнения: 5 435
Добро утро,

Извинявам се за нахлуването, но бих се радвала ако ми отговорите!
Вратите ни са кафяви, бих искала да ги пребоядисам бели, да уточня че аз ще си ги боядисвам и съм аматьор отвсякъде, става дума за 7бр.!  Embarassed Трябва ли да ги минавам с бороконтакт или направо с боя? Ако може и линк с изпитана от вас боя?

Благодаря!  bouquet

# 201
  • Мнения: 15 650
Добро утро,

Извинявам се за нахлуването, но бих се радвала ако ми отговорите!
Вратите ни са кафяви, бих искала да ги пребоядисам бели, да уточня че аз ще си ги боядисвам и съм аматьор отвсякъде, става дума за 7бр.!  Embarassed Трябва ли да ги минавам с бороконтакт или направо с боя? Ако може и линк с изпитана от вас боя?

Благодаря!  bouquet

Това го правих веднъж и сега ще е втори.
Свалих цялата боя на вратите с пистолет с горещ въздух. Недостатъка е, че тук - там се наранява повърхността от шпаклата /вратите ми са от пресован шперплат/. Наранените места и дефектите се китват. Шкури се всичко и се боядисва. Аз нямах възможност, но бих ги боядисала с пистолет. Автоемайл лака стои добре, но с времето пожълтява. Не съм ползвала грундове, бороконтакт и подобни, но минахме две ръце с валяк, като първата беше по разредена боята.
Сега ми предстои пак, но този път ще свалям боята с препарат - вратите са ми дървени и искам да ги лакирам. При подобно упражнение /горещ въздух, шпакла, китване/ кита ми прозира през лака, ако някой знае как да се скрие това петно да сподели.
Защо свалям боята - защото се получава наслояване и не стои добре, според мен.

# 202
  • Мнения: 5 435
Благодаря за подробния отговор! Сега вече се чудя дали изобщо да се захващам? Още повече,че искам да пребоядисам докато мм е в командировка и ако резултатът е с обратен ефект не ми се мисли! Mr. Green

# 203
  • София
  • Мнения: 550
zveti81,не знам точно какъв вид са вратите ти, но и моят опит с боядисване на врати е същият като на Mama_Nana. Сваляне на боята с пистолет с горещ въздух, шкурене, минахме с боро и после боя сократес няколко ръце..Незнам дали ще стане добре, ако боядисаш направо отгоре, зависи от състоянието.Нашите бяха  червено с бяло на цвят и доста от боята се беше подкожухчила..А също така и касите трябваше да минем - същата процедура..
Като цяло е много работа за сам човек,  Rolling Eyes

Ето го резултата..
Скрит текст:
Скрит текст:

# 204
  • Варна
  • Мнения: 381
Здравейте! Въпросът ми не е съвсем за тук сякаш, но все пак да си кажа  Mr. Green Искам да пребоядисам една обикновена дървена кутия за хляб от този тип:
Скрит текст:
Само че не знам с какво, предполагам с нещо нетоксично, защото все пак после пак за хляб ще се ползва  newsm78 И пак по схемата "шкурка-бороконтакт-боя-лак" ли трябва да действам?

# 205
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 411
Здравейте. Имам въпрос - разполагам с дървена спалня, дървото е обработено само с някакъв вид лак, предполагам мат и е запазен естествения му цвят. Бих искала да го променя. Има ли как да се нанесе бял байц директно върху това лаково покритие или е необходимо да се премахне? Искам спалнята да има ефект на дърво, минато с бял байц, тоест дървото леко да прозира под бялото, а бялото да не е плътно, така както става с боя. Предполагам, че ще трябва да се махне обаче този лак, как става най-лесно?

# 206
  • Мнения: 15 650
Това ли се получава с бял грунд?

http://www.denielparket.com/images/Egger59.jpg

# 207
  • Мнения: 284
Здравейте! Въпросът ми не е съвсем за тук сякаш, но все пак да си кажа  Mr. Green Искам да пребоядисам една обикновена дървена кутия за хляб от този тип:
Скрит текст:
Само че не знам с какво, предполагам с нещо нетоксично, защото все пак после пак за хляб ще се ползва  newsm78 И пак по схемата "шкурка-бороконтакт-боя-лак" ли трябва да действам?

За дърво бороконтакт не ти трябва, боя и лак на водна основа. Успех!

# 208
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 411

Ето този ефект търся:

# 209
  • Мнения: 15 650
Сигурна ли си, че се постига само с грунд?

Така или иначе, ще свалиш лака от дървото.

Това помага http://instrumenti.prodilar.com/prod_pict/1310651342_29_1.jpg.
Заглаждаш дървото с фина шкурка. То има собствен цвят.
Аз съм до тук. Теоретично ми е обяснено как да ползвам байц, за да постигна този ефект/който показваме/ и безцветен лак /мат/ отгоре. Върху байца, може да се омасли, а не да се лакира.

Ползвам лазурни лакове да го потъмня и запечатвам със паркент лак или яхтен /този не издържа на триене, но пък е водоустойчив/. Едни столове ги оставих само на лазурен.

Последна редакция: вт, 12 авг 2014, 15:34 от Mama_Nana

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт